• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Inspiráció

Miért nem csináltok egy nagyobb bemutató akváriumot egy nagy pláza frekventált részén?

Volt rá próbálkozás. Nem olyan egyszerű dolog. A plázák nem dobálják csak úgy a helyeket.
Egy ilyen projekthez a pláza szándéka is kell. Hogy ők akarjanak egy ilyen programban részt venni és biztosítsák a szükséges feltételeket.
Egy ilyen "kiállítási darab" jelenleg versenyez minden kereskedővel aki a szabad területeken szeretne valamit eladni.
Ráadásul igazán a főszezon lenne csak érdekes, amikor az összes karácsonyi kiállító szeretne valami standot ezeken a helyeken.
Egy kis pláza, vagy étterem, meg nem hozná azt az érdeklődést, ami visszatermelhetné a költségeket.

Viszonylag kis befektetéssel sokakat érnétek el.

Itt érzek némi zavart az erőben :) Szerinted akár egy 240 literes akvárium mekkora hatással lenne egy pláza térben? Nagyjából észrevehetetlen. ;)
Kiteszel egy 1000+ literes látványos akváriumot (ami még mindig nem túl nagy a monumentális méretek mellett) és ez is egy sok milliós kanyar.
Gondozás, ápolás stb. hónapokon keresztül szintén jelentős összegeket emészt fel.

Ennél sokkal hatékonyabb reklám módszerek léteznek.

Itthon nincs kultúrája a közösségi terekben való akvárium elhelyezésnek. Talán idővel változik majd. Mondjuk erről beszélünk már az indulás óta. :unsure:
Nagyon más EU országokban sem látok ilyesmit. Ezért van tele ázsiai projektekkel a topik. Hátha az építészek is ráéreznek és a beton helyett végre valami zöldet terveznek a következő épülethez.

Jelenleg is építünk kiemelt projekteket, de ez még mindig nem az a szint, amit büszkén mutogatnék bárhol a világban a méret miatt. Bár ennél a fenti inspirációs képnél azért komolyabb lesz.
Egy hatalmas szállodának, plázának, irodai létesítménynek egy 10 millió alatti projekt szinte semmi. Ennél valószínűleg a recepciós pult is többe kerül a legtöbb helyen.
Ami látványos lehetne az egy 4-6-10 méteres akvárium önmagában vagy a környezetet bevonva (zöldfal, növények stb). Sajnos erre szándékot még nem látunk. Pénz lenne rá.

Az utóbbi időben legalább már itt ott látok megjelenni némi zöld falat. Már ez is valami. Jó lenne több ilyet látni mindenhol.

Egyébként bízom benne, hogy az elmúlt 10+ év tapasztalata és minőségi szintje amit elértünk már tart ott, hogy nem nekünk kell fizetni, hogy bármit építsünk. :)

Akár aquascaping versenyt is csinálhatnátok, ha találtok sponzort rá.

Egy thai verseny szerű kiállításra gondolsz? Ott meghívott vendégekkel megy a verseny. Eleve az akvarisztikai piac hatalmas az itthonihoz képest és az ehhez kapcsolódó érdeklődés is. Itthon nem működne.
Az óriási lengyel piacon is csak kis méretben tudják megrendezni kevésbé frekventált helyen. A német kiállítást elnyelte a covid. Nem is tudom mikor volt Hannoveri építős rendezvény utoljára. Talán idén lesz Vivarium a hollandoknál ahol lesz valami hasonló.

Szóval maradunk a valóságnál és építkezünk az alapoktól :)

Ti láttatok olyan akváriumot, zöld falat mostanság itthon, ami jó inspiráció lehetne? Ha igen dobjátok be a topikba. Kivi lennék.
 
Volt rá próbálkozás. Nem olyan egyszerű dolog. A plázák nem dobálják csak úgy a helyeket.
Egy ilyen projekthez a pláza szándéka is kell. Hogy ők akarjanak egy ilyen programban részt venni és biztosítsák a szükséges feltételeket.
Egy ilyen "kiállítási darab" jelenleg versenyez minden kereskedővel aki a szabad területeken szeretne valamit eladni.
Ráadásul igazán a főszezon lenne csak érdekes, amikor az összes karácsonyi kiállító szeretne valami standot ezeken a helyeken.
Egy kis pláza, vagy étterem, meg nem hozná azt az érdeklődést, ami visszatermelhetné a költségeket.



Itt érzek némi zavart az erőben :) Szerinted akár egy 240 literes akvárium mekkora hatással lenne egy pláza térben? Nagyjából észrevehetetlen. ;)
Kiteszel egy 1000+ literes látványos akváriumot (ami még mindig nem túl nagy a monumentális méretek mellett) és ez is egy sok milliós kanyar.
Gondozás, ápolás stb. hónapokon keresztül szintén jelentős összegeket emészt fel.

Ennél sokkal hatékonyabb reklám módszerek léteznek.

Itthon nincs kultúrája a közösségi terekben való akvárium elhelyezésnek. Talán idővel változik majd. Mondjuk erről beszélünk már az indulás óta. :unsure:
Nagyon más EU országokban sem látok ilyesmit. Ezért van tele ázsiai projektekkel a topik. Hátha az építészek is ráéreznek és a beton helyett végre valami zöldet terveznek a következő épülethez.

Jelenleg is építünk kiemelt projekteket, de ez még mindig nem az a szint, amit büszkén mutogatnék bárhol a világban a méret miatt. Bár ennél a fenti inspirációs képnél azért komolyabb lesz.
Egy hatalmas szállodának, plázának, irodai létesítménynek egy 10 millió alatti projekt szinte semmi. Ennél valószínűleg a recepciós pult is többe kerül a legtöbb helyen.
Ami látványos lehetne az egy 4-6-10 méteres akvárium önmagában vagy a környezetet bevonva (zöldfal, növények stb). Sajnos erre szándékot még nem látunk. Pénz lenne rá.

Az utóbbi időben legalább már itt ott látok megjelenni némi zöld falat. Már ez is valami. Jó lenne több ilyet látni mindenhol.

Egyébként bízom benne, hogy az elmúlt 10+ év tapasztalata és minőségi szintje amit elértünk már tart ott, hogy nem nekünk kell fizetni, hogy bármit építsünk. :)



Egy thai verseny szerű kiállításra gondolsz? Ott meghívott vendégekkel megy a verseny. Eleve az akvarisztikai piac hatalmas az itthonihoz képest és az ehhez kapcsolódó érdeklődés is. Itthon nem működne.
Az óriási lengyel piacon is csak kis méretben tudják megrendezni kevésbé frekventált helyen. A német kiállítást elnyelte a covid. Nem is tudom mikor volt Hannoveri építős rendezvény utoljára. Talán idén lesz Vivarium a hollandoknál ahol lesz valami hasonló.

Szóval maradunk a valóságnál és építkezünk az alapoktól :)

Ti láttatok olyan akváriumot, zöld falat mostanság itthon, ami jó inspiráció lehetne? Ha igen dobjátok be a topikba. Kivi lennék.
Pár éve mikor a Corvin sétánynál dolgoztam még megvolt, hogy most mi lehet ezzel a zöld fallal nem tudom, de akkoriban jó volt ránézni munkába menet.
Netről szedtem a képet, nem tudom mennyire szabad mostanában ilyeneket felhasználni... ha nem akkor majd töröld:
1660820584012.png
Ez egy társasház lépcsőháza egyébként.
 
Ennél sokkal hatékonyabb reklám módszerek léteznek.
Melyiket használjátok? (Ha azt írod, hogy YT/Insta, fénykarddal agyoncsapás lesz.)

Jelenleg is építünk kiemelt projekteket, de ez még mindig nem az a szint, amit büszkén mutogatnék bárhol a világban a méret miatt.
Ez azért durva, különösen annak fényében, hogy Takashi san többnyire 120P akikat dobott össze rendelőkben, irodákban. És sem a hírnevén, sem a büszkeségén nem esett csorba.

Egy thai verseny szerű kiállításra gondolsz? Ott meghívott vendégekkel megy a verseny. Eleve az akvarisztikai piac hatalmas az itthonihoz képest és az ehhez kapcsolódó érdeklődés is. Itthon nem működne.
Az óriási lengyel piacon is csak kis méretben tudják megrendezni kevésbé frekventált helyen. A német kiállítást elnyelte a covid. Nem is tudom mikor volt Hannoveri építős rendezvény utoljára. Talán idén lesz Vivarium a hollandoknál ahol lesz valami hasonló.
Itthon egy működik, hogy minden versenyezni kívánó átment a kackackutac-hoz.
OK, maradok a valóságnál, de azért durva, hogy töröltétek Mo-t a checklistről.

Vivarium lesz.
Csak a majomhimlő szabhat gátat. Most sokan betojt, hogy embertől kutya kapta el, az meg továbbadta egy másik embernek. WHO verdikt: kutyusnak és gazdinak külön-külön karantén jár.
 
Ez azért durva, különösen annak fényében, hogy Takashi san többnyire 120P akikat dobott össze rendelőkben, irodákban. És sem a hírnevén, sem a büszkeségén nem esett csorba.

650 liter és ez csak egy lépcsőfeljáró a Toki Messe épületében. Nem egy pláza.
Természetesen ezekre felkérték az ADA-t. Nem betoltak egy akváriumot csak úgy ;)

Tudtad egyébként, hogy Amano már 15 évvel ezelőtt is milliókat kért el egy ilyen építésért.
Nem a termékekért amit kitett, hanem maga a szolgáltatásért és persze a karbiért ami utána jött.
Persze járt hozzá a szokásos csapatmunka stb amivel egy normális építés járna egyébként is.

Szóval szó sincs itt jótékonykodásról, reklámról. És igen úgy gondolom vagyunk azon a szinten már, hogy egy ilyen projektet bármikor megépítenénk bárhol. Természetesen nem ingyen :)

1660824277432.png
 
OK, maradok a valóságnál, de azért durva, hogy töröltétek Mo-t a checklistről.

Mary.... :) Ne készíts ki! :D
Tedd a szíved a kezedre és mond meg kérlek hol van legközelebb még egy ilyen bolt akvarisztikai területen, ami ennyit tesz hozzá a hobbiélethez?

Ha most kezdeném a hobbit és véletlenül valahogy ránk találnék.... :D....

Először is elképedve látnám milyen bemutatóterem épült itt a keleti végen. Nagy és hozzáértő csapattal, akik örömmel segítenek stb.
Elolvasnám a blog bejegyzéseket. Előbb utóbb rátalálnék a fórumra. Heti szinten kapnám az inspirációs bombákat a social oldalakról, a bokalefosós fotókkal együtt, ha már követem őket.
A videókból közelebb kerülne a téma, és jobban el lehet merülni a részletekben (hogyan ültetünk, építünk stb). A fórumról értesültem volna a hétvégi találkozóról és találkozhatott volna pl veled is :)
Miközben lázasan nézegetném a weboldalon, hogy szinte mindent megkapok itthon, amire csak szükség lehet egy építéshez, előkerülne néhány korábbi magyar csoda valamelyik hazai versenyről.... elképedve nézném, hogy ilyet is lehet.
A fórumon megismernék sok jó arcot, akik segítenek a kérdésekkel, vagy épp lecsapok néhány jó vételre, hogy spóroljak kicsit.

És akkor a hobbiélettel kapcsolatos többi dologba most nem is megyek bele. Akit érdekel az akvarisztika, az értékelni fogja ezt a rengeteg segítséget, támogatást és hálás lesz, hogy mindez elérhető itthon.

Persze lehetne klubot építeni. Lehetne heti/havi találkozókat szervezni. Lehetne konferenciát, workshopot szervezni. Életre hívni végre a Terraplaza akvarisztikai megfelelőjét. Kiadni egy magazint.....
De azt gondolom, hogy ez nem a GA feladata. Egy része a közösségből kell induljon. Egy része a gyártóktól és iparági szereplőktől, konkurenciától stb. Nem tudunk mindenre választ adni, nem is ez a feladatunk.

Igyekszünk inspirációt, támogatást adni mindenkinek aki most ismerkedne a hobbizással és folyamatos kapcsolatot adni mindazoknak akik évek óta rabjai a növényezésnek.
Senkinek a kezét nem engedjük el, mi mindig egy biztos pontja leszünk a növényezésnek.

Emlékszem milyen körülmények között vettem az első akváriumom (juwel) 20+ éve és hol tart ma ehhez képest ez az egész....

Lassan ezt a néhány bejegyzést át is emelhetnénk egy elmélkedős topikba. :) Hogy ne zavarjuk az inspirációra éhes tagokat ;)

Még több pozitív energiát Marynek! :D👍
 
Utoljára módosított:
Inspirációhoz kapcsolódóan, hosszú évekre visszamenőleg sok tízezer fotóm van Raw formátumban a mai napig. A nyári laza időszakban ismét átrágtam magam rajtuk. Ezekből mentek insta storyk, posztok stb.
Kaptak egy friss gradet, más kivágást stb. Egyszerűen megunhatatlan.... :love:

1660827647946.png
 
Csak egy utolsó gondolatmenet, nem erőltetem, csak korábbi ötletelésemet fejtem ki jobban. Szóval plázás versenyt úgy tudnám elképzelni, hogy pl. Oase adná az üvegeket, GA a dekort, Tropica vagy Dennerle a többit. Meghívásos versenyzők Európából. Elkerített rész, információs táblával és egy online okos appos szavazós felülettel, hogy kinek melyik üveg tetszik a legjobban, a szavazásban részt vevőknek szerény nyereményjátékkal. GA youtubera is jó néhány videós tartalom. Csak ötletelek, nem várok ezért vagy azért nem fog működni választ. Szerintem jó lehetőség, ha központi helyen van kiállítva pár hónapig, hogy új közönséget érjünk el. Szerény véleményem szerint win-win a dolog kivéve Matyi csapatát, akinek karbit kellene csinálni. :D
 
Csak egy utolsó gondolatmenet, nem erőltetem, csak korábbi ötletelésemet fejtem ki jobban. Szóval plázás versenyt úgy tudnám elképzelni, hogy pl. Oase adná az üvegeket, GA a dekort, Tropica vagy Dennerle a többit. Meghívásos versenyzők Európából. Elkerített rész, információs táblával és egy online okos appos szavazós felülettel, hogy kinek melyik üveg tetszik a legjobban, a szavazásban részt vevőknek szerény nyereményjátékkal. GA youtubera is jó néhány videós tartalom. Csak ötletelek, nem várok ezért vagy azért nem fog működni választ. Szerintem jó lehetőség, ha központi helyen van kiállítva pár hónapig, hogy új közönséget érjünk el. Szerény véleményem szerint win-win a dolog kivéve Matyi csapatát, akinek karbit kellene csinálni. :D

Nem rossz. ;)

Vendégeként kb 1-2 millió. Utazás + szállás stb. Ha ez egy nagyobb program ennél több is lehet.
Budapest egyik nagy plázájában próbáltunk valamit korábban. A pláza képviselete még szimpatizált is az ötlettel.
Majd megkaptuk az ajánlatot, ami annyi volt mintha egy kávézót építenénk arra a területre. ;) Mi lett volna, ha nem akarják?

Nah mind1. Álmodozni lehet az ingyen van. Viszont minél nagyobb az álom annál több a zsé. Amit felvázoltál kb 20-30+ milliós büdzsével valószínűleg megoldható.
Ehhez belépő kellene, mert pusztán az, hogy majd ez egyszer valakinek jó lesz nem elég.

Kevésbé frekventált helyen most azt mondom nem lehet behozni azt a közönséget ami rentábilissá tehet egy ilyen rendezvényt.
Épp ezért a lehetőséget örömmel átadjuk bárkinek :)
 
Nem rossz. ;)

Vendégeként kb 1-2 millió. Utazás + szállás stb. Ha ez egy nagyobb program ennél több is lehet.
Budapest egyik nagy plázájában próbáltunk valamit korábban. A pláza képviselete még szimpatizált is az ötlettel.
Majd megkaptuk az ajánlatot, ami annyi volt mintha egy kávézót építenénk arra a területre. ;) Mi lett volna, ha nem akarják?

Nah mind1. Álmodozni lehet az ingyen van. Viszont minél nagyobb az álom annál több a zsé. Amit felvázoltál kb 20-30+ milliós büdzsével valószínűleg megoldható.
Ehhez belépő kellene, mert pusztán az, hogy majd ez egyszer valakinek jó lesz nem elég.

Kevésbé frekventált helyen most azt mondom nem lehet behozni azt a közönséget ami rentábilissá tehet egy ilyen rendezvényt.
Épp ezért a lehetőséget örömmel átadjuk bárkinek :)
A pláza helypénzét nem lehet megspórolni? Tulajdonképpen lehet a pláza is szponzor. Egy 500ezres youtube csatorna felületét be lehet árazni. Tulajdonképpen csak tálalás kérdése az egész. Szép drónos felvételek a helyszínről az elején, pár másodperces snittek a belső terekről stb. És akár tévés médiafelületet is lehetne szerezni, mert érdekes a téma. Én speciel reggeli tv műsor szerkesztőkènt biztos ugranék a tartalomért.
A részvevők költségét pedig lehet csökkenteni, ha a Kuchi féle kínai verseny szervezését vesszük alapul (előzetes növény és dekorválasztás stb). Persze költség még mindig marad. De youtube csatira egyben mehetnének interjúk a résztvevőkkel fél-fél óra tartalommal. Ha hét akváriumot veszünk alapul és két magyar scapert, az öt külföldi. Egy tíz részes etapot biztos lehetne a csatira tenni.
 
A pláza helypénzét nem lehet megspórolni? Tulajdonképpen lehet a pláza is szponzor.
Nagyon dícséretes a pozitív gondolkodásod.
Van némi ismeretem (tapasztalatom) a plázák gazdasági/marketing vezetőivel kapcsolatban. Kb. úgy tudnám összefoglalni általánosságban a jellemüket, hogy... saját anyjukat megölnék, csak, hogy résztvehessenek az árvák vacsoráján.
Persze ezt nem róhatjuk fel nekik. Ilyennek kell lennük. Ha nem ilyenek, már repülnek is, és jön a következő management. A plázák világában nagyon kemény az élet.
Talán jobb lenne az ötleted valami más helyszínen kipróbálni.
 
Utoljára módosított:
A pláza helypénzét nem lehet megspórolni? Tulajdonképpen lehet a pláza is szponzor. Egy 500ezres youtube csatorna felületét be lehet árazni. Tulajdonképpen csak tálalás kérdése az egész. Szép drónos felvételek a helyszínről az elején, pár másodperces snittek a belső terekről stb. És akár tévés médiafelületet is lehetne szerezni, mert érdekes a téma. Én speciel reggeli tv műsor szerkesztőkènt biztos ugranék a tartalomért.
A részvevők költségét pedig lehet csökkenteni, ha a Kuchi féle kínai verseny szervezését vesszük alapul (előzetes növény és dekorválasztás stb). Persze költség még mindig marad. De youtube csatira egyben mehetnének interjúk a résztvevőkkel fél-fél óra tartalommal. Ha hét akváriumot veszünk alapul és két magyar scapert, az öt külföldi. Egy tíz részes etapot biztos lehetne a csatira tenni.
Más csatornákhoz képest 0 ROI.
 
No, ez nem giccses, szóval ugyanaz a fickó, aki a gombaházat (vagy mittoménmit) építette egy ütős dolgot is tud építeni.
OK, a cementtel nem vagyok kibékülve.

@Dukenukem nézd meg, milyen ötletes alső ketetet és hátfalat kreált. :love:
 
Mi lehet az a "Fern moss" @viktorlantos ?
Nagyon ráizgultam, most, hogy egy terra-tál mögöttem van. Szeretnék ezzel a növénnyel dolgozni. :)
"Fern moss" - páfránymoha,többféle faj lehet tollas levélzettel.Van köztük egy szárazföldi Frissidens.
Szerintem hasonló van nálunk is az erdőben,források mellett, tollas levelű mohák.

Szerk.:Egész pontosan Fissidens bryoides , úgy látom tartják akváriumban és szárazon is.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére