• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bumble bee és tangerine tiger is caridina faj, én alacsonyabb pH-t lőnék be nekik mint a 7.5...
 
Talán a nitrit érdekes, hogy kevesebb mint 0,1 ppm. Valamennyi kéne legyen a szűrési folyamatból kifolyólag nem?

Lehet, hogy nitritnél is a műszer méréshatára alatt volt, azért <. Nitrit (NO2-) is elég mérgező halakra. Például szivárványos pisztráng már kidögölhet 0.1..0.4 mg/l-től, míg pl pettyes harcsa sokkal jobban bírja (10 mg/l) a kiképzést. (számok az Ecology of the Planted Aquarium c. könyv 23. oldaláról.) Ilyen garnélára nem találtam adatot. Szóval az nagyon jó, hogy nem mértek nitritet a vizedben.

Szűréssel kapcsolatos kérdésed: Biológiai szűrésnél előfordulhat, hogy NO2- növekedik, mivel a biológiai szűrés két lépcsős folyamat, és ha a második lépcső valamiért nem megy végbe, akkor egyre NO2- mennyisége növekedik. (NH4+ -> NO2- -> NO3-). Szerintem nálad nem itt van a probléma. Egyébként növekedő növények is felveszik a nitritet, akkor is, ha sokkal több nitrát van a vízben.

Szerintem kár pH-t kergetned, önmagában nem itt a probléma. Megfelelő Ca, Mg,... buffert fenn kell tartanod.
 
Utoljára módosított:
Bumble bee és tangerine tiger is caridina faj, én alacsonyabb pH-t lőnék be nekik mint a 7.5...

Bízom benne hogy a visszasózott RO víz csökkenti majd a pH-t.

önmagában nem itt a probléma. Megfelelő Ca, Mg,... buffert fenn kell tartanod.

Ha jól sejtem erre is a visszasózott RO a megoldás, úgyhogy nagyon várom a fejleményeket... :)

A növény tápozással lennének kérdéseim, de azt a megfelelő topikban teszem fel inkább.
 
Hajrá-hajrá! Drukkolok nagyon! :)
Koszonom szepen!! :)

Ebben a honapban mironekuton por van tervben a kis garnelak asvanyi anyag potlasahoz, illetve ha nem lesz tovabbi pusztulas akkor valoszinuleg potlom az elhullott allomanyt is.
 
Sziasztok!

Sajnos mára a bumblebee mama eldobálta a petéit, és tulajdonképpen látványosan. Mikor hazaértem már csak 1 db pete volt a hasa alatt, de azt is minden erejével és az összes szabad lábával szurkálta, kaparta. Érdekes... nem épp egy mintaszülő. :D

De van jó hír is, megtörtént aminek meg kellett történnie :)

39203262045_681d47399c_b.jpg
39203261905_5296aaebcb_b.jpg

Remélem ő kicsit gondoskodóbb lesz a szomszéd asszonynál.

További történés, hogy meguntam hogy 3 havonta kiég a fénycső a noname lámpámba a csigás akvárium felett üzemelt, úgyhogy kicsit felturbóztam:

39203261775_255e7824dd_b.jpg
A 42W-os táp számításaim szerint szűken, de elviszi a két lámpát.

Viszont maradt még 2 liter active soil amit lehet hogy a csigásba öntök, alá egy kis virágföld és valamilyen neocaridinát szerzek bele. Az akasztós szűrő eléggé túlméretezett a kis 10 literes aksihoz, úgyhogy a szűréssel nem lenne gond.

Hát így nézünk ki most :)

39203261745_fefa87a0e1_k.jpg
 
Reméljük, a tangerinnel szerencsésebb leszel.
Garnéláknál gyakran előfordul, főleg első pár alkalommal, hogy eldobják a petéket, de aztán gond nélkül kihordják majd.

Holnap írj, mi várt a hazaérkezésedkor!:love:
 
Reméljük, a tangerinnel szerencsésebb leszel.
Garnéláknál gyakran előfordul, főleg első pár alkalommal, hogy eldobják a petéket, de aztán gond nélkül kihordják majd.

Holnap írj, mi várt a hazaérkezésedkor!:love:

Valószínű ez az oka, lehet első alkalom volt neki. 4 db bumble bee van 2 lány 2 fiú. Fiatalok, lehet még a fiúk nem is képesek a szaporodásra. :rolleyes:
 

Tipp: 3 cm földet fedjél le 3 cm apró kaviccsal. Ez a "bevált" recept, amitől ha eltérsz, lehet, hogy csak a kockázatokat növeled! (Például túl sok föld, vagy túl kevés. Vagy: túl magas fedőréteg, ami "hermetikusan" lezárja (pl 10 cm kvarchomok)). "Active soil" talán jó fedésnek, sosem próbáltam. Rakjál indításkor bele elég növényt, ne csak 1-2 szálat. Ha kemény a vized, akkor olyan növényt, ami képes bikarbonátot is használni. Ha bolti földet használsz, amiben műtrágya van, akkor szerintem kb 1 hónapig ne rakjál bele garnélát, és sűrűn cserélj eleinte vizet. Utána a vízcsere nagyon ritkán is elég lehet. Nálam ilyenek szűrő nélkül jól mentek, csak garnélával. SOSE keverd fel a talajt a víz beöntésénél és lehetőleg a növényeket a végleges helyükre ültesd. (Azért át lehet őket rakni más helyre, de nem olyan egyszerű.)

Itt egy videó, ami segíthet:


Röviden ennyi, csak gondoltam azért írtam le, hátha segít, nehogy valami nagyon félremenjen.
 
Utoljára módosított:
Holnap írj, mi várt a hazaérkezésedkor!

A tegnapi jelentkezéssel adós vagyok! :) Úgy néz ki a tangerine anyuka nem dobálta el a petéket, úgyhogy minden szuper. Elhullás nincs, peték megvannak, rendeződtek a viszonyok.

2. heti Macro adagolás kezdi meghozni a hatását. A nagy algaindulás alább hagyott és a növények némi növekedést mutatnak.
 
Egy igazán ritka pillanatot örökíthettem meg. :))) Kb 15 másodperc alatt le is zavarták, úszás közben kapta el a hím a nőstényt. Érdekes látvány volt ahogy vergődve az aljzatra hullanak, sajnos azt nem sikerült elkapni.

 
Utoljára módosított:
Egy igazán ritka pillanatot örökíthettem meg. :))) Kb 15 másodperc alatt le is zavarták, úszás közben kapta el a hím a nőstényt. Érdekes látvány volt ahogy vergődve az aljzatra hullanak, sajnos azt nem sikerült elkapni.

De jó neked :) Szerencsés vagy, hogy még videózni is sikerült. Remélem lesznek még videók. Gratula!
 
Sziasztok!

Ma volt egy kis garnéla beszerző út, bumble bee, snowball és green jade garnikkal bővült a fauna. És nem sokára tangerine kicsik is lesznek, most már remélem nem dobja el a petéit a nőstény. A korábban feltett videó főszereplője is petés már, úgyhogy minden jól alakul. A következő kihívás a kicsik felnevelése lesz.

Digitális pH-val mérve a pH még mindig 7.37 de úgy látszik ez már nem gond a tangerine tigriseknek.

Azt hiszem sikerült az eddigi legjobban sikerült képet is elkészítenem:
28429631319_bdfbe59035_h.jpg

Hógolyók:
[url=https://flic.kr/p/24gaLeX]40209415121_4103ffddd8_h.jpg
[url=https://flic.kr/p/24gaLie]40209415311_d9186f0eea_h.jpg

A green jadek még kicsik, róluk meg sem próbáltam értelmes képet csinálni. :)

Köszi hogy benéztél![/url][/url]
 
Oké, sikerült feldolgoznom :D
Kapásból szereztél olyan szép garnikat, amik miatt új akváriumot szeretnék majd.
Már várom, hogy növögessenek a green jadék, alig várom, hogy lássam őket. Mond, hogy nehéz volt beszerezni, nem kaptál az első boltban, ahová benéztél :D
U.I: Tök jó képek lettek!
 
Hát valóban nincs minden boltban, és egyelőre elég halványak is. De a szülők szépek, jó a vérvonal. És biztos forrásból tudom hogy Budapestre is került pár green jade apróság, úgyhogy nem lesz nehéz beszerezned neked sem, ha mellettük döntenél. :p

Köszönöm a dicsérő szavakat! A tangerine tigerek gyönyörűek, a snowball-ok pedig lelőhetetlenek. Csak 6 db van belőlük de mindig cikáznak össze-vissza. :)
 
Hát valóban nincs minden boltban, és egyelőre elég halványak is. De a szülők szépek, jó a vérvonal. És biztos forrásból tudom hogy Budapestre is került pár green jade apróság, úgyhogy nem lesz nehéz beszerezned neked sem, ha mellettük döntenél. :p

Köszönöm a dicsérő szavakat! A tangerine tigerek gyönyörűek, a snowball-ok pedig lelőhetetlenek. Csak 6 db van belőlük de mindig cikáznak össze-vissza. :)
Hirtelen azt hittem, hogy a TerraPlázáról valók, aztán megnéztem, hogy most vasárnap lesz. Úgy tudom, hogy lesznek green jadék és még sok ritkaság.
 
Hirtelen azt hittem, hogy a TerraPlázáról valók, aztán megnéztem, hogy most vasárnap lesz. Úgy tudom, hogy lesznek green jadék és még sok ritkaság.

A Terra Plázáról el is feledkeztem. :D Elképzelhető, hogy ott is lesznek, ahonnan én szereztem őket ott mondjuk eléggé megfogyatkozott az eladóvá vált állomány.
 
Green jade garnikkal mi a helyzet?
Élnek, virulnak? :)

Én hamarosan tervezek rendelni németektől green jade SS változatot, lősz a tieidről egy fotót hogy mennyire fedett, sötét zöldek?
 
Back
Oldal tetejére