• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi az oka a tökéletesen szimmetrikus elrendezésnek?

Nekem így tetszik. :) Próbálkoztam az elején két teljesen különböző elrendezéssel de arra valahogy rossz volt ránézni. Bírom a szimmetriát... :rolleyes:


Szaporodnak is nálad?

Még csak pár hete vannak nálam, úgyhogy még nem volt petés nőstény. Egy az előző vedlés óta kihasasodott, úgyhogy szerintem ott lassan leereszkednek a peték. Akitől vettem azt mondta nagyon szaporák, majd kiderül.
 
Nekem így tetszik. :) Próbálkoztam az elején két teljesen különböző elrendezéssel de arra valahogy rossz volt ránézni. Bírom a szimmetriát... :rolleyes:




Még csak pár hete vannak nálam, úgyhogy még nem volt petés nőstény. Egy az előző vedlés óta kihasasodott, úgyhogy szerintem ott lassan leereszkednek a peték. Akitől vettem azt mondta nagyon szaporák, majd kiderül.
Köszönöm a korrekt választ.
 
Nekem nagyon teszik az aki így, Tudom milyen lesz a következő garnis aki.. Jó őkletet adtál. Köszönöm. Az ajzat nagyon tetszik... (y)
 
Sziasztok!

2 nap telt el a talajcsere óta és ma délutánra egy tangerine ledobta a láncot... :(

A víz paraméterek a csere óta így alakultak:
  1. közvetlenül a talajcsere után: 6.9 pH 7 GH 3 KH
  2. 24 óra elteltével: 7.0 pH 8 GH 4KH
  3. 48 óta elteltével: 7.1 pH 10 GH 5 KH
Ezek az értékek azt gondolom elég jók, beváltotta a csere a hozzá fűzött reményeket. Gondolom a talajnak is idő kell amíg kialakul benne aminek ki kell alakulni... Bízom benne hogy ez a tangerine csak a stressz miatt múlt ki, és nem valami más van a vízben. Neptun Bio-Startot adagolok napi 2.5 ml-t. Carbo-t ma nyomtam először 0.5 ml-t, növénytápot pedig ma este nyomok majd egy keveset.
 
Az én tangerinjeim közül vagy a fele elfeküdt, már mindenre gyanakodtam.
Aztán egyszercsak elkezdtek szaporodni és a kicsik 2x olyan mély narancssárgák mint az első széria.
Ma sem tudom mitől hullottak... Azért ők már kényesebbek mint egy neocaridina.

Szóval ha egy elpottyan az semmi. :)
 
Azért ők már kényesebbek mint egy neocaridina.

A blue dreamek amik tőled származnak viszont láthatóan élvezik az alacsonyabb pH-t. Annyit úszkálnak és rohangálnak mint még soha. A tangerine-k nem sokat mozgolódnak.
 
Nem menekülnek, nálam is 6.5 körüli pH-ban vannak. Szerintem ezt minden garnélafaj szereti.

Humor Harold. :D :p
 
Miért, te nem beszélgetsz a garnikkal?
Na ezért döglik le mindig az állományod. :p :)

Off vége. Bocs BoMa. Zsolt nevében is.
 
majd néhány babaulti stripes-szel kárpótollak ha felém jársz. Etele csak a száját jártatja...
Bár nem is tudom hogy őket végül száműzted-e a lágyvízből.
 
majd néhány babaulti stripes-szel kárpótollak ha felém jársz. Etele csak a száját jártatja...
Bár nem is tudom hogy őket végül száműzted-e a lágyvízből.

2 szuperhos babaulti el es virul. Ok tuleltek a brutal pH okozta kellemetlenseget is. Sajnos mind a ketto him ugyhogy csak orokbe fogadassal menne a szaporodas. :D
 
Sziasztok!

Elkészültem az állvánnyal, és az akvárium is rákerült. Bekerült egy pár tő ludwigia repens is, ránézésre annak tűnik, de javítsatok ki ha tévedek. :)
A vízparaméterek így 30%-os vízcsere után: pH 7.0, GH 5, KH 4.

Sikerült mérnem, igaz csak csíkteszttel nitrit-nitrátot, nitrit: 0, nitrát: vízcsere előtt 25 mg/l, most 10 mg/l. Ezek mennyire veszélyes értékek a garnélákra nézve? Pusztulás szerencsére kb 2 hete nem volt, csak a talajcsere után közvetlenül pár nappal.

És a képek :)

25942529598_61c0b43e4d_h.jpg
25942529488_fc9c3da6e6_h.jpg
38916192565_d6b271a2ac_h.jpg
 
Beleültetted a bogarat a fülembe, mértem én is egy nitrátot. Nálam 25ppm lett az összes garnis akvában szinte... szerintem ez még egyáltalán nem vészes. Sokan érzékeny fajokat tartanak EI szerinti tápozású akvákban, ott sincs baj pedig szerintem ott a nitrát még magasabb.
 
Beleültetted a bogarat a fülembe, mértem én is egy nitrátot. Nálam 25ppm lett az összes garnis akvában szinte... szerintem ez még egyáltalán nem vészes. Sokan érzékeny fajokat tartanak EI szerinti tápozású akvákban, ott sincs baj pedig szerintem ott a nitrát még magasabb.

Ez a ppm egyenlő a mg/l-rel? Nem tudom akkor mi lehet a gond... az átköltöztetés után újra elpusztult 1-1 bumblebee és tangerine is. Kb 15 liter RO vizet kaptak a nyakukba, ezzel kb 2-3 tizedet csökkent a pH. Ez még nem akkora változás hogy megfeküdjenek szerintem. Nem értem hogy mi a baj egyszerűen. Nem kevés összegbe van már hogy a hőmérséklet, pH-GH-KH, nitrit-nitrát rendben legyen és még is hullanak, nem hogy szaporodjanak... Ha ez így megy tovább akkor abba fogom hagyni a garnélázást... :(
 
Ez még nem akkora változás hogy megfeküdjenek szerintem. Nem értem hogy mi a baj egyszerűen. Nem kevés összegbe van már hogy a hőmérséklet, pH-GH-KH, nitrit-nitrát rendben legyen és még is hullanak, nem hogy szaporodjanak... Ha ez így megy tovább akkor abba fogom hagyni a garnélázást... :(

Mielőtt abbahagyod, egy utolsó próbát talán egy NPT megérhet. Ilyen akváriumokban elég más viszonyok vannak, lehet, hogy bejön. És a legjobb, hogy nem kerül szinte semmibe. Kevesebbet kell hozzá "vegyészkedni", lehet, hogy nálad valahol itt van elásva a kutya.
https://akvakertesz.hu/threads/15-literes-el-natural-nano-akvarium-inditasa.6610/
 
Ez a ppm egyenlő a mg/l-rel? Nem tudom akkor mi lehet a gond... az átköltöztetés után újra elpusztult 1-1 bumblebee és tangerine is. Kb 15 liter RO vizet kaptak a nyakukba, ezzel kb 2-3 tizedet csökkent a pH. Ez még nem akkora változás hogy megfeküdjenek szerintem. Nem értem hogy mi a baj egyszerűen. Nem kevés összegbe van már hogy a hőmérséklet, pH-GH-KH, nitrit-nitrát rendben legyen és még is hullanak, nem hogy szaporodjanak... Ha ez így megy tovább akkor abba fogom hagyni a garnélázást... :(

Nyugi ne add fel.
Tangerine tud hisztis lenni, nálam ahogy írtam az első állomány fele elpotyogott (lehet gyengébb eresztés volt). Azóta szaporodnak mint atom, tele vagyok kicsikkel folyamatosan.
 
Ja és benéztem bocs, nem 25 hanem 5, max. 10 a nitrát az akvákban.
De volt már 25 is, simán. És nem volt elhullásom belőle. De nyilván érdemes csökkenteni.

Ja és még valami. Amikor Seachem Purigen van a szűrőben sokkal nagyobb kedvvel szaporodnak mint amikor nem. Gondolom annak van köze hozzá, hogy a puri ammóniamegkötő is, kevesebb ammónia -> kevesebb nitrát.

Vagy nem. :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére