• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium "Humid Conditions"

Bármit kipróbálok, de ha a carbo ami igen erős méreg, nem ölte meg akkor a python-ban még kevésbé hiszek...

Francba azzal a gyerekkel aki ilyen mohákat árúl és francba velem aki meg ilyen hülye naív vagyok (n)
 
kitartás!Ne add fel..szerintem simán meg próbálhatnád a malachit zöldet vagy a xantakridint,amik szintén jók gombára..egy ampulla elég 50 literre és 100-150 ft belőle egy db..akár melyik boltban beszerezhetőek!
Ne feledd: a hibáink azért vannak,hogy tanuljunk belőlük..és tudom,elég keserű lecke,de ezzel most egy életre való leckét szereztél!
 
kitartás!Ne add fel..szerintem simán meg próbálhatnád a malachit zöldet vagy a xantakridint,amik szintén jók gombára..egy ampulla elég 50 literre és 100-150 ft belőle egy db..akár melyik boltban beszerezhetőek!
Ne feledd: a hibáink azért vannak,hogy tanuljunk belőlük..és tudom,elég keserű lecke,de ezzel most egy életre való leckét szereztél!
Rendben megpróbálom akkor ezt a cuccot. Nálatok van?

A Python Githez még annyit hogy sajnos kéne belőle minimum 20-30 ml egyetlen kezeléshez és egy kezelés nem lesz elég. Én ezt most nem tudom megfizetni... és ha adnál is Szilvia ilyen mennyiséget nem fogadnék el.
 
Nekem kb fél üveggel van még. Ha ennyire sok kell belőle, akkor jutányos áron megszámítom neked, ha gondolod, hogy ne kelljen egy egész üveggel venned, és majd valamikor beszerzek egy másikat. Be kell vallanom nem a GA-nál vettem. A sógorom Manilában él (Fülöp szigetek), gyakran jár át Japánba és onnan hozta valami ismerősétől, aki felszámolta az akvarizálását. (Gondolom ott minden sarkon lehet ilyen ADA termékeket kapni :D )
Amugy nem vettem volna, mert nem láttam égető szükségét, de őszintén szólva fogalmam sincs, hogy nélküle hogyan alakult volna az aki.
Ha érdekel a dolog pü-ben megbeszélhetjük.
Ha nem semmi gond, amugy szerintem amit Zack javasolt, a xantakridin is jó lehet, mert azt hiszem rá van írva hogy gombás fertőződésekre is jó, iletve én az ikrapenészesedés ellen használom.
 
Rendben megpróbálom akkor ezt a cuccot. Nálatok van?

A Python Githez még annyit hogy sajnos kéne belőle minimum 20-30 ml egyetlen kezeléshez és egy kezelés nem lesz elég. Én ezt most nem tudom megfizetni... és ha adnál is Szilvia ilyen mennyiséget nem fogadnék el.

Persze..be tudod szerezni akár nálunk is! :)
De nem én javasoltam,hanem Tomi,pedig eléggé gyakran használ,régi dologról van szó! (y)
 
Ma voltam egy Oázis kertészetben és elmagyaráztam a problémámat. Mondtam hogy vízinövényes terráriumom van. Adtak egy Dithane M45 kontakt gombaölőszer nevezetű szert a kezelésre. Namost hazahoztam és csak itthon vettem észre hogy rá van írva hogy "Vízi szervezetekre nagyon mérgező és hosszútávú károsodást okozhat (...) vízfelületektől 20 méteres sávban tilos használni" meg ilyenek. Tomi vagy valaki kérlek segíts, mi a véleményed erről? Minden vízi szervezetre káros a dolog vagy csak halakra értendő?

Nagyon ideges vagyok már. Azon gondolkozom hogy szétszedem az egészet a fenébe, a talajt kidobom és a hardscapet és üveget meg sterilizálom és újrakezdem 0-ból...

Azért van ráírva mert töményen hazavágja a vízi élőlényeket halakat, csigákat, rovarlárvákat, bacikat. De te hígítva alkalmazod, bacid már úgy sincs, a növények meg bírják, nyugodtan próbáld ki. Ez a szer elbomlik, szemben a fentebb javasolt réztartalmú szerekkel amikre írtam, hogy a talajban maradnak. Kitartás ne add fel, ilyen penész fertőzést simán kaphat bármelyik vabid, a párás környezet adott csak egy kis spóra kell és bumm... az újrakezdés nem oldja meg a problémát. Még egy apróság, este már ne spricceld a terrát, lámpaoltásra, ha lehet száradjanak meg a növények levelei. Éjjel a növények pihiznek, a penész viszont aktív marad a párás környezetben.
 
Azért van ráírva mert töményen hazavágja a vízi élőlényeket halakat, csigákat, rovarlárvákat, bacikat. De te hígítva alkalmazod, bacid már úgy sincs, a növények meg bírják, nyugodtan próbáld ki. Ez a szer elbomlik, szemben a fentebb javasolt réztartalmú szerekkel amikre írtam, hogy a talajban maradnak. Kitartás ne add fel, ilyen penész fertőzést simán kaphat bármelyik vabid, a párás környezet adott csak egy kis spóra kell és bumm... az újrakezdés nem oldja meg a problémát. Még egy apróság, este már ne spricceld a terrát, lámpaoltásra, ha lehet száradjanak meg a növények levelei. Éjjel a növények pihiznek, a penész viszont aktív marad a párás környezetben.
Nagyon köszönöm Tomi, erre a válaszra vártam :D Akkor ma éjjelre feltöltöm. Namost egy tasi szert 10 liter vízhez kell keverni. Nekem az akiba 20 liter kell. Csinálhatom azt hogy 10 literbe bekeverem és még higítom egy másik üres 10 liter vízzel vagy akkor nagyon gyengítem a szer hatását?
Egy ideje már nem spriccelem esténként a terrát pont azért amit mondasz ;) Észrevettem hogy igazán csak este nő.
 
Sajnálom a történteket(tudom ezzel nem vagy kisegítve),de remélem sikerül visszafordítani a történetet.Kár lenne érte!:)
 
Nagyon köszönöm Tomi, erre a válaszra vártam :D Akkor ma éjjelre feltöltöm. Namost egy tasi szert 10 liter vízhez kell keverni. Nekem az akiba 20 liter kell. Csinálhatom azt hogy 10 literbe bekeverem és még higítom egy másik üres 10 liter vízzel vagy akkor nagyon gyengítem a szer hatását?
Egy ideje már nem spriccelem esténként a terrát pont azért amit mondasz ;) Észrevettem hogy igazán csak este nő.

Szerintem ne hígítsd, csak amennyire feltétlen szükséges, hogy a kis belső szűrőd tudja kevergetni a vizet.
 
Rendben akkor 9.5 l vízzel feltöltöm és fél literrel spriccelem a kilógó növényeket. Holnap jelentkezem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Most így néz ki a terra. Kicsit egyhangúnak érzem ezt a sárgát, holnap a jobb felét mondjuk pirosra festem. Szép lesz. XD


Eliminating mold by András Tündik, on Flickr

Viccet félretéve csak ma reggel volt lehetőségem beáztatni a löttybe a terrát. Tíz liter lében állt vagy 5-6 órát, remélem ez elég lesz. Ma még így hagyom sárgán (az egész egy nagy adag kakóhoz hasonlított egyébként) így is érintkezik a penész az anyaggal, aztán holnap megmosdatom ezt a szerencsétlent :p Azaz feltöltöm és lemosom a sárgaságot adekorról levelekről mert így nem olyan szép :D
 
Most így néz ki a terra. Kicsit egyhangúnak érzem ezt a sárgát, holnap a jobb felét mondjuk pirosra festem. Szép lesz. XD

Viccet félretéve csak ma reggel volt lehetőségem beáztatni a löttybe a terrát. Tíz liter lében állt vagy 5-6 órát, remélem ez elég lesz. Ma még így hagyom sárgán (az egész egy nagy adag kakóhoz hasonlított egyébként) így is érintkezik a penész az anyaggal, aztán holnap megmosdatom ezt a szerencsétlent :p Azaz feltöltöm és lemosom a sárgaságot adekorról levelekről mert így nem olyan szép :D

Nem lett végül sok? Mert nekem Amistarom van - felbuzdulva a mester sikerén kiírtottam a kétharmadát a növényeknek a penésszel ;) -, ami gyanúsan hasonlit a fenti cuccra, és ott l/ha-ban van megadva. "Disznövények: 0,75-1,00 l/ha". Kicsit se felvágósak - "Ne, asszony! Hoztam neked két hektár rózsát!" :D. Az apróbetűs részen van olyan, hogy házikerti felhasználásra 7-10ml / 4-10l víz /100m2. Én fél ml-t raktam fél l vízbe és kb. fél ml-t spricceltem ki a kéttenyérnyi felületre és két nap alatt nyomtalanul eltűnt a vastag penész.
 
Köszi az érdeklődést. Nos igen. A terrát sikeresen tönkretette a szer. A növények fele kezelés után kihalt a szívósabbak bírták de minden levélen és mindenhol sárga festék réteg volt ami több feltöltés és öblítés után sem jött le. Nem kellett volna ezt a Dithánt használni. Tomi gondolom nem gondolta hogy ilyen nyomot hagy maga után egy terráriumban. Sajnos én sem. A penész ugyan meghalt de a terra élvehetetlenné vált úgyhogy szétszedtem. Elég ideges és kedvtelen voltam, azért nem írtam semmit.

Ez van, talán jobb is így. Amúgy is több okból kifolyólag úgy határoztam hogy egy időre abbahagyom a Wabizást. Nem éri meg jelen életkörülményeim közt fenntartani 6 növényes cuccot. Összesen két akváriumomat hagyom meg, a 100-st és a palut ami helyén majd aki lesz egyszer. Nem köszönök el az emersed világtól örökre de egy ideje már nem nyújtott nekem örömet a tálak és terra fennartása/kezelése. Minden szépen elkezdett leamortizálódni.

Ahogy a Bolondos Dallamok végén a felirat mondja: "That's all folks" :)

A napló meg számomra lézárult.
 
Back
Oldal tetejére