• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium "Humid Conditions"

schruz

VIP kertész
Legjobb napló
Hát elkészült ez is. Még nem tudom elégedett vagyok-e a hardscap-el. Sajnos már alig voltak kis vasfák, és Seryu-ból is csak nagyobbacskák voltak, úgyhogy törnöm kellett. A lehetőségeink (HozeeVal, Cecskával, Lórival, Danival, eMZével) elég szükösek voltak :/ Az eredményt persze nem találom rossznak, de lehetett volna jobb is ha van még alapanyag.

Aki esetleg nem tudja még, ez a terra váltotta az Emersed Iwagumi-t. A címe nem csak azért "Humid Conditions" mert magas benne a páratartalom ;) Egy Ausztrál esőerdőre emlékeztet a látvány ahol jártam gyerekkoromban és olyan szinten volt magas a páratartalom, hogy alig lehetett lélegezni. Innen jön a cím. Legalább le van tudva :D

A képek most nem olyan jók bocsi, nincs elég fény, ugyanis mikor ha nem most törtem el az egyik izzót, és a gyári Wave elég erőtlen (egyébként jól látszik a képen a fényerőbeli különdség. bal oldal: Wave gyári 20W, jobb oldal: azt hiszem Phillips 20W) majd később pótolom a minőségi képeket ha vettem új izzókat ;)

Üveg:
45x27x30 cm Green Aqua Opti White

Világítás:
2x vagy 3x 20W (még eldöntöm) 6500K PC + egy kis napfény

Aljzat:
Tropica Plant Nutrition, ADA Amazonia és Malaya keveréke, Eheim Substrat Pro

Hardscape:
ADA vasfa
ADA Seiryu kő

Növények:
Glossostigma elatinoides
Eleocharis parvula
Lileaopsis mauritiana
Pogostemon helferi
Pogostemon stellata
Hygrophila pinnatifida
Hygrophila 'Araguaia'
Rotala wallchii
Cryptocoyne becketti 'petchii'
Cryptocoryne wendtii 'Tropica'
Cardamine lyrata

Szárazföldi moha jön még a kövek és fák részeire.


"Humid Conditions" by András Tündik, on Flickr

"Humid Conditions" by András Tündik, on Flickr

"Humid Conditions" by András Tündik, on Flickr

"Humid Conditions" by András Tündik, on Flickr
 
Andris,ne haragudj,de idióta vagy! :D
Nagyon ott van a cucc..azt néztem,hogy nem használod ki az üveg teljes magasságát,de nem a dekor része a rossz,hanem túl magas az akvárium..majd legközelebb,ha megyek,lefaragunk belőle! :mrgreen: (lehet,hogy csak a képen tűnik így!)
Meglásd,birtokba veszik a növények és sírni fogunk a gyönyörűségtől! ;)
Ja és még az is tetszik,hogy ez az üveg jobban kihasználja a szekrény méreteit! :thumbup:
A 3 lámpa szerintem nem túlzás..nagyon jó fényük van így kép alapján.
 
ZaCK said:
Andris,ne haragudj,de idióta vagy! :D
Nagyon ott van a cucc..azt néztem,hogy nem használod ki az üveg teljes magasságát,de nem a dekor része a rossz,hanem túl magas az akvárium..majd legközelebb,ha megyek,lefaragunk belőle! :mrgreen: (lehet,hogy csak a képen tűnik így!)
Meglásd,birtokba veszik a növények és sírni fogunk a gyönyörűségtől! ;)
Ja és még az is tetszik,hogy ez az üveg jobban kihasználja a szekrény méreteit! :thumbup:
A 3 lámpa szerintem nem túlzás..nagyon jó fényük van így kép alapján.

Köszi srácok. ;)

Őőő... csak két lámpa ég :D Ezt próbáltam magyarázni pont :p Hát tudod milyen vagyok Lóri... Egy hülye maximalista GERONIMO :lol: A "kinyóló kezet" ditrekt fordítottam lejjebb, így valóban nincs annyira kihasználva amagasság. Csak hirtelen beugrott hogy több ször kritizáltak (pl AGA-n :yawn:) hogy az erősen felfele álló ágak nem jók a scapeben mert kivezetik a szemet... Mondjuk ez nem akvárium úghyogy máshogy működik kicsit. Mindegy még mozgatható az a fa szal legfeljebb majd még alakítgatjuk.
 
Király lett szerintem is. Maximalizmus nem nagy baj, csak drága :)
Nagyon gyönyörű ez az opti aki, nekem is kell már egy :shifty:
Nem is fogod letakarni az akit vagy csak a képek elkészítésig volt így?
Gratu , megint egy gyönyörűséget fogsz összehozni. :clap:
 
inadsz said:
Nem is fogod letakarni az akit vagy csak a képek elkészítésig volt így?

Már le van takarva, persze. A crypto-k, a submersed pinnatifida, meg szerintem a p. helferi sem bírná rögtön nyitott tetővel.
 
Ez megint szuper lesz. Na jó elnézzük, hogy nem figyeltél miatta szombaton. ;) :lol:

Ez a roló meg a fekete wave lámpa burkolat tisztára az Alien filmeket juttatja eszembe. :thumbup:
 
Szia Andris!

Nagyon tetszik a scape (majd ha legközelebb fotózol akkor egy felülnézetet tudnál felrakni?)
Kíváncsi vagyok, hogy milyen magasra fognak felnőni emersen a növények, pl a pinnatifidia.
Azt nem tudom eldönteni a képekről, hogy a két fa ami egyébként baromi szép és összeillő, mennyire tér ki, mert úgy tűnik mintha nagyjából egy függőleges síkba lennének, de lehet, hogy az én bambaságom miatt látom csak így. De a zöldekkel együtt nagyon szép kép lett.
Én is kedvet kaptam már egy új akvához... :D
 
viktorlantos said:
Ez a roló meg a fekete wave lámpa burkolat tisztára az Alien filmeket juttatja eszembe. :thumbup:

Van benne valami! :)
Amúgy tényleg nagyon szép az üveg..sajnos eléggé erőteljesen elgondolkodtató,hogy tényleg szebb annyival,még ha nem is fotóznám,de tényleg szebb! :oops:
Most nézem csak,hogy tényleg nem ég a 3. lámpa! :mrgreen: Nem baj,azért majd pörkölj rá és csinálj úgy is egy képet! :D
 
Nekem az emers iwagumi is izsonyatosan tetszett de eeeezz valami iszanyot jó és még milyen lesz ! :D :clap: :clap: :clap:
 
Először is örülök, hogy a rázós futóművem és egy finom kis fékezés ellenére is egyben maradt az opti akid ;)
A scape és a lehetőségek kérdését azt hiszem végül kitűnően vetted. Nem vagyok biztos benne, hogy lényegesen jobbat sikerült volna összehozni, ha egy-egy kamionnyi vasfa és kő állt volna rendelkezésre.
Sőt nézzétek csak meg a két kiálló fát - Viknek igaza van - tiszta Alien vs. Predator.
Egy szónak is száz a vége: Nagyon baba lett :clap:

ui
Már csak azt nem hiszem el, hogy minden növény belefért
Elárulhatnád, hogy mit kezdtél a maradékkal ;)
 
moliszabi said:
Szia Andris!

Nagyon tetszik a scape (majd ha legközelebb fotózol akkor egy felülnézetet tudnál felrakni?)
Kíváncsi vagyok, hogy milyen magasra fognak felnőni emersen a növények, pl a pinnatifidia.
Azt nem tudom eldönteni a képekről, hogy a két fa ami egyébként baromi szép és összeillő, mennyire tér ki, mert úgy tűnik mintha nagyjából egy függőleges síkba lennének, de lehet, hogy az én bambaságom miatt látom csak így. De a zöldekkel együtt nagyon szép kép lett.
Én is kedvet kaptam már egy új akvához... :D

Szia Szabolcs! Nem tudom pontosan hogy érted a dolgot :oops: Nem vízszinteset akartál mondani? Mindegy lövök majd egy képet fentről valamikor és szerintem választ kapsz a kérdésre ;)

Köszi Attis, köszi koda97, köszi Vik és miiiiindeennkiii! ;)

eMZé said:
Először is örülök, hogy a rázós futóművem és egy finom kis fékezés ellenére is egyben maradt az opti akid ;)
A scape és a lehetőségek kérdését azt hiszem végül kitűnően vetted. Nem vagyok biztos benne, hogy lényegesen jobbat sikerült volna összehozni, ha egy-egy kamionnyi vasfa és kő állt volna rendelkezésre.
Sőt nézzétek csak meg a két kiálló fát - Viknek igaza van - tiszta Alien vs. Predator.
Egy szónak is száz a vége: Nagyon baba lett :clap:

ui
Már csak azt nem hiszem el, hogy minden növény belefért
Elárulhatnád, hogy mit kezdtél a maradékkal ;)

Óóóó! Majd elfelejtettem. Ez a műsor sem jöhetett volna létre eMZé nélkül aki hazajuttatott tegnap a szerzeményeimmel. Még egyszer köszönöm uram :angel:
Hiszed vagy sem akkor is belefért az összes növény. Gondolj bele, lehet kis helyre is sűrűn ültetni ;)
 
Andris, megint egy gyöngyszemet alkottál :thumbup:
Nagyon szép még így az elején is.
 
Remek, nagyon szép. Különösen, hogy most már száraz a fa színe.
És köszi a felülnézet. Nagyon jó. Egyetlen pici dolgot csináltam volna másképp, de tényleg csak egy apróság: a jobb oldali dekort egy csöppet még hátrébb raktam volna, úgy hogy a vége ugyanott maradjon így nem nem lett volna párhuzamos a frontüveggel és egy kicsit nagyobb "áthatás" képződik a felülnézetben, ami a magasabb növényekkel nagyobb mélységet adott volna (ha valami az egyik elé de a másik mögé nőtt volna és fordítva). De ez annyira apróság, hogy már szégyellem is hogy beleszóltam. :oops:
Baromira tetszik! :clap:
 
moliszabi said:
Remek, nagyon szép. Különösen, hogy most már száraz a fa színe.
És köszi a felülnézet. Nagyon jó. Egyetlen pici dolgot csináltam volna másképp, de tényleg csak egy apróság: a jobb oldali dekort egy csöppet még hátrébb raktam volna, úgy hogy a vége ugyanott maradjon így nem nem lett volna párhuzamos a frontüveggel és egy kicsit nagyobb "áthatás" képződik a felülnézetben, ami a magasabb növényekkel nagyobb mélységet adott volna (ha valami az egyik elé de a másik mögé nőtt volna és fordítva). De ez annyira apróság, hogy már szégyellem is hogy beleszóltam. :oops:
Baromira tetszik! :clap:

Csalóka ám ;) Három fa van bent és pont így férnek el. Ha jobban rápakoltam volna a jobb oldalit az alig látszóra (hátrább ahogy mondod), ami a bal oldali alatt van és kinyúlik egészen a hátüvegig, akkor a jobb oldali szöge már nem lenne jó. Illetve ha hátrább lenne a jobb nagyon kevés hely maradna ültetésre a sarokban. De egyébként értem mit mondasz és igazad van, csak sajnos elég kicsi az aki a fák meg adottak voltak... vagyis hogy csak ezekből lehetett scapet összeállítani a többi már hulladék volt :p

Ne szégyellj semmit, építész vagy értessz ehhez ;)
 
Marha jó lett, Andris ;) Nagyon tetszik az egész a víz feletti világgal, egy is gekkó jól mutatna benne :) Cryptoval nem próbálkoztál? A helferi helyett/mellett én el tudnám képzelni ha nem annyira macerás.
 
inadsz said:
Marha jó lett, Andris ;) Nagyon tetszik az egész a víz feletti világgal, egy is gekkó jól mutatna benne :) Cryptoval nem próbálkoztál? A helferi helyett/mellett én el tudnám képzelni ha nem annyira macerás.
Nézd meg jobban a felülről képet Danikám ;) :D Ott a crypto a fák között.

A helferinek még sok idő kell. Ha bedurran szerintem nagyon mutatós lesz. Élőben egyébként ő pont jobban érvényesül.
 
schruz said:
inadsz said:
Marha jó lett, Andris ;) Nagyon tetszik az egész a víz feletti világgal, egy is gekkó jól mutatna benne :) Cryptoval nem próbálkoztál? A helferi helyett/mellett én el tudnám képzelni ha nem annyira macerás.
Nézd meg jobban a felülről képet Danikám ;) :D Ott a crypto a fák között.

A helferinek még sok idő kell. Ha bedurran szerintem nagyon mutatós lesz. Élőben egyébként ő pont jobban érvényesül.

:oops: Lehet pont a cryptoról jutott eszembe, hogy kéne bele crypto csak nem fogtam fel, hogy ott láttam. :lol:
 
Back
Oldal tetejére