• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium "Humid Conditions"

Köszi mindenkinek nagyon! Tényleg nagyon felszabadító érzés főleg mivel olyat tanultam amit nem igazán kedveltem (szociológia). Bár mivel jelest kaptam elkeztem úgy visszagondolni az egészre hogy akkor nem is lehet olyan rossz és kéne a dologgal tovább foglalkozni/dolgozni :p De ez csak illúzió, én nem hinném hogy akadémiai pályára termett egyén lennék. Valahogy mindig inkább a kreatívabb munka éreekelt. Meglátjuk mi lesz egyelőre nem akarok a kérdéssel foglalkozni...

Lóri az ivászat tegnap elkezdődött ma folytatódik a hétvégén meg tetőfokára hág! (rofl) Remélem koccintassz majd velem egyet vmikor Te is. :) Persze nem sörrel, csakis pálinkával :D
Majd hívlak!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bocsánat az updatek ritkasága miatt de minden időmet igyekszem mostanában a zenélésre fordítani. De most updatelek és ez a lényeg ;)

Pár kép tegnap előttről még glossoval az előtérben:


Glossostigma by András Tündik, on Flickr

Glossostigma by András Tündik, on Flickr

Glossostigma by András Tündik, on Flickr

Glossostigma by András Tündik, on Flickr


Aztán pár máról amin a glosso már ki van cserélve Elatine hydropiper-re:


Elatine hydropiper by András Tündik, on Flickr

Elatine hydropiper by András Tündik, on Flickr

Elatine hydropiper by András Tündik, on Flickr

Az előtér cserére azért volt szükség mert a glosso nem volt hajlandó oldalra terjezkedni, csak felfelé nőtt, pedig kap 60W-ot. Nem volt esztétikus, lefojtotta az előteret, és eltakarta a hardscape részleteit.

A penésszel folyó harcom még mindig tart sajnos. Egyszer már azt hittem győztem, miután egy hétig spricceltem carbos lágyvízzel a terrát és ment a venti is 24/7. A penészegy időre eltűnt aztán most pár napja visszajött... Tegnap 20 liter vízhez kevertem vagy 18 ml carbot és feltöltöttem elatine ültetés előtt. Hagytam állni így 2 órát. Még mindig látok penészt. Legközelebb egy éjszakára töltöm fel az oldattal. A növények aegyébként nem szeretik a carbozást, az érzékenyebb fajok leveleit megégeti a cucc. Így esett a pogostemon helferivel is, de pótoltam frissel. Amúgy az összképet nem zavarja a penész csak sajnos a gyengébb növényeket amik nem kapnak annyi fényt megöli (n)
 
Sajnálom a glossot,szerintem jobban illet az összképbe,mint az elatinevel,de persze érthető a váltás..pedig még mondtam is,hogy milyen idő közönként kell megtaposni,hogy jól lent maradjon! :):ROFLMAO:
Sajnálatos,hogy a penész nem akar takarodót fújni!Nem próbáltad még a másik megoldást (talán szóda-bikarbóna)?
 
Öli a carbo rendesen nincs azzal baj. Csak spricces módszerrel nem jut el a carbo pl a talajba ahol még van spóra. Az a baj a penésszel hogy ha csak kevés spóra is életben marad nagyon hamar újraszaporodik. Ennyiből sokkal nehezebb ellene harcolni mint az alga ellen. Még megmártom párszor a tálat aztán meglátjuk mi lesz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Öli a carbo rendesen nincs azzal baj. Csak spricces módszerrel nem jut el a carbo pl a talajba ahol még van spóra. Az a baj a penésszel hogy ha csak kevés spóra is életben marad nagyon hamar újraszaporodik. Ennyiből sokkal nehezebb ellene harcolni mint az alga ellen. Még megmártom párszor a tálat aztán meglátjuk mi lesz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sima algaölő cuccal próbáld meg elvileg a magas réztartalmat nem bírják a gombák, illetve hidrogénperoxid elpusztítja a spórákat, de a bacikat is utána mindenképp pótolnod erősítened kell őket.
 
Nagyon tetszenek ezek Star Wars lámpák.A középső tutira úgy néz ki szemből ,mint a Dartvödör.:)
Gratulálok Andris,nagyon szép ez a kis sziget.
 
Sima algaölő cuccal próbáld meg elvileg a magas réztartalmat nem bírják a gombák, illetve hidrogénperoxid elpusztítja a spórákat, de a bacikat is utána mindenképp pótolnod erősítened kell őket.

Köszi a tanácsot Tomi! :) Azt hallottam hogy bizonyos algaölők a növényekre is károsak. Neked van vmi bevált márkád? Mit ajánlasz (python gitet peszámítva)?

És 20 liter vízhez mennyit keverjek egy 1 éjszakás áztatáshoz?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Köszi a tanácsot Tomi! :) Azt hallottam hogy bizonyos algaölők a növényekre is károsak. Neked van vmi bevált márkád? Mit ajánlasz (python gitet peszámítva)?

És 20 liter vízhez mennyit keverjek egy 1 éjszakás áztatáshoz?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nem használtam algaölőt mostanában, nem volt mire. :) De a suliban még azt tanultuk hogy penészre réztartalmú szert használjunk, ma már sokkal korszerűbb szerek vannak amik elbomlanak idővel. Lehet szórófejes kis flakonba is kapni szobanövényekhez, az is egy alternatíva. Szóval szerintem mindegy melyik márkával próbálkozol, kicsit gugliztam szinte mindegyik pár hét alatt hat. Én dupla dózist használnék egy éjszakára. Feltölteném az akit, bele az algaölő egy kis pumpával cirkuláltatni kellene a vizet, hogy mindenhova eljusson a szer, a talajba valószínű kevesebb fog bediffundálni belőle, a mi nem is baj mivel az a kevés ott is marad. Ezek a szerek szerintem annyira kis mennyiségű rezet tartalmaznak hogy csak nagyon hosszú tartós kezelésnél károsíthatják a növényeket. Közben eszembe jutott mégegy alternatíva, aki szaporított halakat azoknak ismerős lehet a Xantakridin, malachizöld, amit szintén gombás fertőzéseknél használnak, bár ezek színezik a vizet lehet a növényeket és az üveget is megfogják.
 
Nagyon köszönöm a részletes választ! Akkor sima növénykertészetben nézzek szert? A vízforgatás a feltöltés alatt nekem is eszembejutott. Van is egy kis belsőszűrőm amivel meg tudom oldani.

Terveztem ma éjszakára carbós oldatos feltöltéses kezelést mert a multkori két óra vízforgatás nélkül nem ért semmit. Szerinted menjen a dolog? A növényeknek csak nem lesz komoly baja, bacikat meg pótolom.

Amit mindenképp meg fogok tenni az az hogy full sima ro-val kétszer feltöltöm és leszívom hogy a szervesagyagok nagy részét (a penész táplálékát) egy időre kiszedjem. Eddig feltöltéseknél mindig akivizet használtam de így belegondolva hülye ötlet volt mert ez csak táplálta a penészt...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ha arról a szűrőről van szó,amire gondolok,akkor szerintem ne rakjál bele semmi szűrő közeget,mert nagyon gyengusz lenne egy akkora akiba,nem jutna el minden hova a szer..és ne esőztetővel használd majd! :)
A xantakridin tényleg jó ötlet,azt is meg lehet próbálni!Már sokszor használtam és bár nem stadion megvilágítás mellett,de nem tapasztaltam,hogy színezné az üveget,vagy akár a halakat! :D
 
Ha arról a szűrőről van szó,amire gondolok,akkor szerintem ne rakjál bele semmi szűrő közeget,mert nagyon gyengusz lenne egy akkora akiba,nem jutna el minden hova a szer..és ne esőztetővel használd majd! :)
A xantakridin tényleg jó ötlet,azt is meg lehet próbálni!Már sokszor használtam és bár nem stadion megvilágítás mellett,de nem tapasztaltam,hogy színezné az üveget,vagy akár a halakat! :D
Egy éjszakára eszem ágában sem volt beletenni semmit. :D Minkek is, nem szűréshez kell. Ilyen kis kínai cucchoz meg nem nagyon lehet esőztetőt rakni úgysem. Szerintem lebecsülöd egyébként a kis szűrődet, használtam én már itt ott kavarásra és tette a dolgát. Itt most nem is a nagy flow a lényeg hanem az hogy szép lassan komótosan akár eljusson mindenhova a carbo vagy vegyszer vagy akármi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Azért mondtam,mert 15 literben volt,esőztetővel és nem csinált nagy ramazurit,éppen hogy el pislákolt! :D
A szűrő közeg meg lefogná a motor teljesítményét,amiatt mondtam,de nem is értem,miért magyarázom,már lehet,ezt a témát is jobban vágod,mint én!:sneaky:
 
Értettem én először is, csak fel sem merült bennem hogy tegyek bele akármit is sőt a szűrő kosarat is levettem róla mivel ez most csak vízpumpaként funkcionált. Ilyen formában tök jól megkavarta a vizet direkt figyeltem és nem volt egy álló pont sem. De nehogy félreértsd nem okoskodni akartam vagy hülyének beállítani vagy akármi csak nekem tényleg így volt egyértelmű a dolog. Lóri. Nagyon sokat tanultam már Tőled és még fogok is. Fele ennyit nem értenék az egészhez nélküled ezt komolyan mondom :) Szóval ne írj ilyen kis izé mondatokat mert megverlek :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja igen. Csak hogy egyértelmű legyen. A terra tegnap éjszakára fel lett töltve 20 liter vizzel és 20 ml carboval. Most engedtem le a vizet és most ventizem kicsit a dolgot (ami az új submers pogoknak nem túl jó). Holnapra mondok eredményt, de szerintem meég fog kelleni legalább két carbos kezelés vagy algaölős.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Túl van a terra három durva éjszakai carbos áztatáson. Ma reggelre már látszott pár növényen hogy köszönik szépen elég volt :p A hydropiper nagyrésze kipurcant elfonnyadt, de inkább a penész miatt.

A penésznek így a harmadik nap után most nincs nyoma de nem kiabálom el. Most elutazom egy napra aztán holnap este vagy holnapután reggel meglátom hogy van a penész.

Lehet jobb lett volna Tomi által javasolt penészírtót használni de a pénztárcám soványsága és az idõhiány miatt döntöttem a carbonál.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nos, ma este hazajöttem és azt tapasztaltam hogy a carbo egyáltalán nem használt. A penész szépen visszanőtt két nap alatt. Egyet értem el, azt hogy a bacikat meggyilkoltam valszeg (n) Amint tudok szerzek penész ölő szert valahonnan.

Tomi, azt hogy érted hogy az a kevés szer ami a talajba jut ott is marad? Miért? Illetve, több mint valószínű hogy a talajban is vannak spórák... szal ha oda csak kevés ser jut be akkor a probléma akár maradhat is...
 
Ma voltam egy Oázis kertészetben és elmagyaráztam a problémámat. Mondtam hogy vízinövényes terráriumom van. Adtak egy Dithane M45 kontakt gombaölőszer nevezetű szert a kezelésre. Namost hazahoztam és csak itthon vettem észre hogy rá van írva hogy "Vízi szervezetekre nagyon mérgező és hosszútávú károsodást okozhat (...) vízfelületektől 20 méteres sávban tilos használni" meg ilyenek. Tomi vagy valaki kérlek segíts, mi a véleményed erről? Minden vízi szervezetre káros a dolog vagy csak halakra értendő?

Nagyon ideges vagyok már. Azon gondolkozom hogy szétszedem az egészet a fenébe, a talajt kidobom és a hardscapet és üveget meg sterilizálom és újrakezdem 0-ból...
 
Pfff (n) Még jó, hogy ennyit értenek hozzá egy kertészetben... Kitartás Andris. Holnap relax ;)
 
Back
Oldal tetejére