• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium "Humid Conditions"

:((( Mondtad, hogy a 6 növényes cucc sok , de nem gondoltam volna, hogy ennyire :/ Egy wabit sem akarsz megtartani?
 
:((( Mondtad, hogy a 6 növényes cucc, de nem gondoltam volna, hogy ennyire :/ Egy wabit sem akarsz megtartani?
Nem, nem akarok. Tényleg lehetetlen ennyi mindent úgy formában tartani hogy közben nem ezzel keresem a kenyeremet és erőteljesen foglalkozom zenével. Ha meg csak félig sikerül szépre egy tál egy terra vagy akármi mert nem tudok vele eleget foglalkozni akkor inkább ne is legyen egyáltalán. Maximalista vagyok. Az eddigi munkáim nagy részét azért tudtam ilyen formában tartani egymással párhuzamosan mert egyetemista voltam és mellette szinte csak ezzel foglalkoztam.

Visszajövök én még az emersed palettára ne féljetek :D De ennyi mindennel egyszerre aligha. Inkább az lesz majd hogy egyszer kétszer az egyik aki helyére egy terra kerül vagy egy palu. Vagy több wabi. De ezt jelenleg úgy látom évek múlva lehetséges csak.
 
Sajnálom, hogy kicsit most besokalltál, bár valamennyire borítékolva volt. Ennyi tálat, akit más elfoglaltságok mellett tényleg kihívás űzni. Már eddig is csoda, hogy ezen a színvonalon és ezzel a kitartással csináltad őket. És sajna ha nem lenne a zene, a nyár akkor sem segíti ezeket a kis tálakat.

Én ugyan messze vagyok tőled wabizás tekintetében, de néhány tanulság azért van ezekkel a tálakkal, emers csodákkal kapcsolatban. Talán a legfontosabb, hogy nem lehet otthagyni őket úgy ahogy egy akváriumnál megtesszük a nyár folyamán. Bizonyos körülmények között olyan gyorsan száradnak, amortizálódnak, hogy néhány nap gondozás nélkül totál tönkremennek. Most így jártam pl a Midori labdámmal. Nem volt utánpótolva a vízmennyiség és a fényes ablak ahol tartottam szépen kivégezte 3 nap alatt.

De említetted az öregedést. Ez is egy probléma hosszabbtávon.

Azért remélem idővel újra megjön a kedv és ahogy eddig is mindig, olyan tálakat, emers csodákat láthatunk tőled, amitől leesik majd az állunk. (y)
 
Köszi az érdeklődést. Nos igen. A terrát sikeresen tönkretette a szer. A növények fele kezelés után kihalt a szívósabbak bírták de minden levélen és mindenhol sárga festék réteg volt ami több feltöltés és öblítés után sem jött le. Nem kellett volna ezt a Dithánt használni. Tomi gondolom nem gondolta hogy ilyen nyomot hagy maga után egy terráriumban. Sajnos én sem. A penész ugyan meghalt de a terra élvehetetlenné vált úgyhogy szétszedtem. Elég ideges és kedvtelen voltam, azért nem írtam semmit.

Ez van, talán jobb is így. Amúgy is több okból kifolyólag úgy határoztam hogy egy időre abbahagyom a Wabizást. Nem éri meg jelen életkörülményeim közt fenntartani 6 növényes cuccot. Összesen két akváriumomat hagyom meg, a 100-st és a palut ami helyén majd aki lesz egyszer. Nem köszönök el az emersed világtól örökre de egy ideje már nem nyújtott nekem örömet a tálak és terra fennartása/kezelése. Minden szépen elkezdett leamortizálódni.

Ahogy a Bolondos Dallamok végén a felirat mondja: "That's all folks" :)

A napló meg számomra lézárult.

Most olvasom a bejegyzésed, eléggé elszomorít. Nem tudom mi lett volna a jó megoldás valószínű, már előre bele volt keverve valamilyen tapadást elősegítő szer ami megfojtotta az érzékenyebb növényeidet. Talán rövidebb ideig tartó fürdő, és utána azonnal öblítés lányvízzel jó lett volna, de ezt már nem tudjuk meg.
 
Most olvasom a bejegyzésed, eléggé elszomorít. Nem tudom mi lett volna a jó megoldás valószínű, már előre bele volt keverve valamilyen tapadást elősegítő szer ami megfojtotta az érzékenyebb növényeidet. Talán rövidebb ideig tartó fürdő, és utána azonnal öblítés lányvízzel jó lett volna, de ezt már nem tudjuk meg.
Hát nem tudjuk. Nyilván nem erre lett tervezve a szer. Utolsó kétségbeesésemben használtam már. De mint mondtam nem nagy gond, már nem izgat a kudarc, úgy is túl sok meló volt már a terrával.
 
Back
Oldal tetejére