• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes How I met the netherlands!

Egy hónapja nem jelentkeztem.
Kiglancoltam a kalickát. Megnyírtam amit meg lehetett. néhány növényke alulmaradt a fényért való versenyben, és valószínű a talajtápért folytatott harcban is voltak áldozatok.
Hottonia pallustris dögledezik. átültettem fölüle lenyestem a Rotala rotundifoliát.
Ludwigia sp. nem akar nagyon bokrosodni 2 nagyon vörös szál felnyúlt a többi lent satnyult a Micranthemum umbrosummal karöltve. A Nesaea crassicaulist kitettem, mert elvett minden fényt és cserébe még randa is volt már. Mr umbrosumnak nem volt esélye kikerült.
Microsorumokat szétszedtem, ami cserépbe volt megköveztetett. 3 féle van bent: pteropus, trident, windelow.
A Heternanthera zoosterifolia nem fog megmaradni a kezdeti szép indulás után totál kudarc lett, maradt vagy 4 szál. Előtte az ismeretlen Katona nyerte a csatát, de kiszedtem és hátrébb ültettem.
Kivettem a nagy sárga követ. Helyére ment a M. pteropus narrow.

@danyi03 kollégától kaptam egy zselés Anubias Cryptocoryne tonkinensis-t, ki akarták már dobni a fiúk, de mivel hírhedt növény-kukázó vagyok, ajándékba megkaptam legutóbbi ottjártamkor :). Még egyszer köszi! (y)
A jobb oldalt teljesen újra ültettem. Kivettem az egyre jobban elterjedő Crypto tropica-t és a Blyxa-kat, majd a helyükre került a tonkinensis, szép egybefüggő sásost akarok belőle kialakítani, majd meglátjuk mi lesz belőle.

Középen is történt némi változás. a kő kivétele után meg kell törni a fa és a két oldalán terpeszkedő Microsorumokat ezért a satnyuló Rotala macrandra-t kiszedtem egybeültettem a Ludwigia-val, helyére Staurogine repens került remélem szépen fejlődik majd :).

Azt hiszem röviden ennyi :)
Képet majd ha letisztult lövök.

Köszi, hogy benéztél.
 
Back
Oldal tetejére