• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes homok kő 112 liter

törpesügér

Főkertész
Sziasztok!

Elindítom én is a naplómat. Remélem lesz időm írni is bele. A képekkel hadilábon leszek, mert nincs jó fényképezőm.

Az akvárium indítása: 2015. június 11.

Méret: 85x34x41

Szűrés: JBL CristalProfi e901 greenline külső szűrő

- 0,7 l liter MicroMec

- 2 liter matrix trop

- Seachem Purigen

- perlon

Világítás: Odyssea Quad 4x24 W T5 lámpa - 6500K + 4x MoonLed (Egyenlőre 8-10 órában 2x24W megy.)

Talaj: JBL táptalaj + Tropica aljzat

Tápozás Green Aqua Micro, Macro, E. Carbo.

Vízcsere: heti 30%. csapvíz Seachem Prime kezelve.

Dekor: Vas fa, kövek, kókuszdió.

CO2: még nincs csak egy palack :)
 
Eddig két vízcserén túl vagyok. Teljesen tiszta a víz (gondolom a purige). Alga semmi. Holnap jönnek a halak, köztük 2 db. algázó géb, 6 db. otto. Kicsit aggódom, hogy mit fognak enni :) A tápozást vasárnaptól indítom.

Növények:
Eleocharis acicularis, kevés Fissidens Fontanus, Monte Carlo, Microsorum pteropus Narrow (gondolom az MC és az Aci CO2 nélkül nem sokáig fogja bírni). Az ültetés nem túl jól sikerült.
 
005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Remélem én is, hogy megmaradnak :)
Fényképeket már készítettem párat, de nem bírom feltölteni. (valaki megírná, hogy kell)
Érkeztek halak is
- 10 db villás farkú kalászhal (sajnos egy elpusztult)
- 7 db. galaxy razbora
- 2 db. algázó géb
Hétvégén lejjebb engedem a világítást 15cm-ről 10 cm-re és növelem a fényerőt is. 14.00-22.00-ig 48W + 17.00-21.00-ig 48W
Kicsit a növényeket is átrendezem, mert elég kesze-kuszán állnak.

http://kepfeltoltes.hu/150626/005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Utoljára módosított:
Nem értem, mert amikor rámegyek a szerkesztésre látszik a kép, de változás mentéskor már csak a "piros x" van.
Sikerült :) Hecker lettem :)
 
Oké figyelek :)
A kalászhalak nagyon el vannak és most már a razborák is előmerészkedtek.
Meg volt a szokásos vízcsere, de a szűrőbe elfelejtettem belenézni. Alga még mindig semmi. Volt még kb. fél kilo aljzat azt a vas fa alá öntöttem, mert nem nagyon látszik a domb. Pedig az egész hátulja meg van emelve az akváriumnak, de valahogy nem jól sikerült. A növényeket is megigazítottam. Holnap csinálok képeket. Mintha az acicularis hozna új hajtásokat, de nem akarom elkiabálni :)
Holnaptól megy a micro,macro 3ml + carbo 2,5 ml
 
A micro,macro egy csodaszer :) Látványosan nőnek a nővények. Alga még mindig semmi szerencsére. (mondjuk sok növényt raktam bele, amit majd apránként kicserélgetek).
Tegnap elérte a 29 C -ot víz hőmérséklet, de senkinek nem lett baja. A garnélákat féltettem leginkább, de jól érezték magukat.
A monte carloval küzdök, sok mindig fel akar jönni.
A CO2 rendszerhez is közelebb kerültem. Sikerült szereznem egy papilon reduktort :)
 
Azt, hogy kell? :)
Egy egyszerű 10 Mega Pixeles automata fényképezőm van.
Többet nem enged, majd állítok a gépen, ha bírok.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Kettő megánál nagyobb képeket nem tudsz feltenni ide. Fényképezőgépen próbálj" állítani" vagy valami egyszerű képszerkesztővel méretezd át a fotókat.;)
 
A villás farkú kalászhalak 6 főre redukálódott. Egyenként hullottak el, minden előjel nélkül.
A galaxi csapat is 5 főre eset vissza, az egyik algázó gébem meg kiugrott.
Van még egy pár ancim és azoknak két ivadékuk. A nagyok sajnos a talajt is megrendezték, de nem merek még megválni tőlük.
A RC-im viszont rendesen elszaporodtak.
A növényekkel minden oké a Monte carlo megfogta és szaporodik, az E. Acicularis is. Persze nem roham léptekbe.
A mohák viszont vegetálnak. A köves részt elméletileg azzal szerettem volna befuttatni. Lehet kiveszem a köveket és vasfákat teszek a helyére.
Egy mohafaj fejlődne, de azt meg teljesen ellepte a fonalalga, meg a ricardia. A ricardia az MC-be is bele nőt. Amúgy ott szépen fejlődik. Söt a ricardia a fonalalga között is jól érzi magát és szépen gyarapodik :)
Némely pontalga van, de az nem sok. Viszont a fonalalga kezd teret nyerni.
 
Back
Oldal tetejére