• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Holland 360 liter

Apám, az a blyxa bokor középen! Ez szerintem már törvényellenes, izgatásnak számít, alkalmas a rend megzavarására!
Viccet félretéve, valóban eszméletlen látványos a fejlődés, nagyon-nagyon szép lett.(y)
Esetleg rendezői balon előre nem terveztek valami pirosast?
 
Sziasztok!
Régen jelentkeztünk, de ennek oka volt....:(
Hatalmasat küzdöttünk az algákkal:
34361408231_fbc0b403a9_c.jpgIMG_20170428_203252 by Lovas Attila, on Flickr
34491660835_f4704e1450_c.jpgIMG_20170428_203302 by Lovas Attila, on Flickr
33649609334_9db6589f23_c.jpgIMG_20170428_203313 by Lovas Attila, on Flickr
A végén nem találtunk más megoldást, mint a Black Out, amit eddig még sosem próbáltunk. Nem volt egyszerű egy ekkora akit letakarni, de jópár méter alufóliával megoldottuk. 3,5 nap után legnagyobb meglepetésünkre teljesen algamentesen láttuk viszont a növényeinket.
Gyorsan lőttünk is róla egy telefonos képet, mielőtt megint beütne valami újabb nyavalya:ROFLMAO::
34491659595_8aacc67bfb_b.jpgIMG_20170506_200022 by Lovas Attila, on Flickr
Persze még sok dolog változni fog a végleges képig:
-kap egy fekete hátteret + reméljük a mohafal is besűrűsödik rendesen
-még mindennek színesednie kell (kapják is a vasat+fényt rendesen)
-a jobb oldali üres részben Hottonia lesz egészen a hátsó üvegig
-a Lindernia nem marad egy magasságban a Blyxa-val, mert az nem felelne meg a holland szigorú szabályainak (Már csak az a kérdés, hogy 3 cm-el alacsonyabb, vagy 3 cm-el magasabb legyen, mint a Blyxa? Vagy, hogy körbeölelje az Alternathera r. 'Pink'-et, mint ahogy most van, vagy inkább csak egy irányba menjen el mellette?)
-a Ludwigia brevipest felengedjük a vízszintig
stb.,stb.,stb....
 
Sziasztok!
Régen jelentkeztünk, de ennek oka volt....:(
Hatalmasat küzdöttünk az algákkal:
View attachment 30649IMG_20170428_203252 by Lovas Attila, on Flickr
View attachment 30650IMG_20170428_203302 by Lovas Attila, on Flickr
View attachment 30651IMG_20170428_203313 by Lovas Attila, on Flickr
A végén nem találtunk más megoldást, mint a Black Out, amit eddig még sosem próbáltunk. Nem volt egyszerű egy ekkora akit letakarni, de jópár méter alufóliával megoldottuk. 3,5 nap után legnagyobb meglepetésünkre teljesen algamentesen láttuk viszont a növényeinket.
Gyorsan lőttünk is róla egy telefonos képet, mielőtt megint beütne valami újabb nyavalya:ROFLMAO::
View attachment 30652IMG_20170506_200022 by Lovas Attila, on Flickr
Persze még sok dolog változni fog a végleges képig:
-kap egy fekete hátteret + reméljük a mohafal is besűrűsödik rendesen
-még mindennek színesednie kell (kapják is a vasat+fényt rendesen)
-a jobb oldali üres részben Hottonia lesz egészen a hátsó üvegig
-a Lindernia nem marad egy magasságban a Blyxa-val, mert az nem felelne meg a holland szigorú szabályainak (Már csak az a kérdés, hogy 3 cm-el alacsonyabb, vagy 3 cm-el magasabb legyen, mint a Blyxa? Vagy, hogy körbeölelje az Alternathera r. 'Pink'-et, mint ahogy most van, vagy inkább csak egy irányba menjen el mellette?)
-a Ludwigia brevipest felengedjük a vízszintig
stb.,stb.,stb....
Nem is tudtam mit hiányolok innen pár hete.... hát persze!
A naplótokhoz a hozzászólásotokat...:)
Ti és az alga? Ez számomra még új fogalom.
Mi történt? Táp, fény vagy mi volt a gond? Sejtitek?
Mindenesetre ismét csoda, amit látunk.
Gyönyörű, így BO után (is).(y)
 
Sziasztok!
Régen jelentkeztünk, de ennek oka volt....:(
Hatalmasat küzdöttünk az algákkal:
View attachment 30649IMG_20170428_203252 by Lovas Attila, on Flickr
View attachment 30650IMG_20170428_203302 by Lovas Attila, on Flickr
View attachment 30651IMG_20170428_203313 by Lovas Attila, on Flickr
A végén nem találtunk más megoldást, mint a Black Out, amit eddig még sosem próbáltunk. Nem volt egyszerű egy ekkora akit letakarni, de jópár méter alufóliával megoldottuk. 3,5 nap után legnagyobb meglepetésünkre teljesen algamentesen láttuk viszont a növényeinket.
Gyorsan lőttünk is róla egy telefonos képet, mielőtt megint beütne valami újabb nyavalya:ROFLMAO::
View attachment 30652IMG_20170506_200022 by Lovas Attila, on Flickr
Persze még sok dolog változni fog a végleges képig:
-kap egy fekete hátteret + reméljük a mohafal is besűrűsödik rendesen
-még mindennek színesednie kell (kapják is a vasat+fényt rendesen)
-a jobb oldali üres részben Hottonia lesz egészen a hátsó üvegig
-a Lindernia nem marad egy magasságban a Blyxa-val, mert az nem felelne meg a holland szigorú szabályainak (Már csak az a kérdés, hogy 3 cm-el alacsonyabb, vagy 3 cm-el magasabb legyen, mint a Blyxa? Vagy, hogy körbeölelje az Alternathera r. 'Pink'-et, mint ahogy most van, vagy inkább csak egy irányba menjen el mellette?)
-a Ludwigia brevipest felengedjük a vízszintig
stb.,stb.,stb....
Ugye milyen jó a black out? Erre a fajta algára ami nektek volt (ez a haj, vagy szőr vagy mi, nyálkás zöldes gusztustalanság) tökéletes megoldás! És tök jó, hogy alufóliával csináltátok, és nem szemeteszsákkal. Az alufólia semennyi fényt sem enged át, a legjobb megoldás...

Ahogy látom, a növénykék szépen átvészelték, és nem nagyon deformálódtak el.
 
Utoljára módosított:
Nem is tudtam mit hiányolok innen pár hete.... hát persze!
A naplótokhoz a hozzászólásotokat...:)
Ti és az alga? Ez számomra még új fogalom.
Mi történt? Táp, fény vagy mi volt a gond? Sejtitek?
Mindenesetre ismét csoda, amit látunk.
Gyönyörű, így BO után (is).(y)
Köszönjük!
Az az igazság, hogy ez az algásodás nekünk is új.Nem vagyunk mi ehhez hozzászokva!!!:D De őszintén szólva fogalmunk sincs, hogy mi okozhatta és abban sem vagyunk biztosak, hogy végleg elmúlt...o_O A növények végig szépen fejlődtek-az algákkal együtt...
 
Szia Atti!
Ez az alga nem olyan hogy ha a növényt kicsit mozgatod akkor simán le jön?


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Nitrát mérés nem volt esetleg az algabumm csúcsával egyidőben?
Érdekes, hogy ezt kérdezed... De, megmérték a srácok bent a GA-ban és az eredmény : 0, azaz nulla lett. Sőt a GH is, míg a KH 3. Azóta adagolunk Nitro-t és áttértünk a régi GH-KH sónkról(lehet, hogy már rossz...) a GA-s GH emelőre. Szerinted okozhatta a nullás Nitrát? Mennyire vigyük fel?
 
Szia Atti!
Ez az alga nem olyan hogy ha a növényt kicsit mozgatod akkor simán le jön?


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Hát ez a fajta aztán nem jön le! Ez egy ragaszkodó, utálatos fajta, ami minden levélen fél cm vastagon megtelepszik.
 
Nekem olyan van amit írtam csak nem tudom az milyen alga?



Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Érdekes, hogy ezt kérdezed... De, megmérték a srácok bent a GA-ban és az eredmény : 0, azaz nulla lett. Sőt a GH is, míg a KH 3. Azóta adagolunk Nitro-t és áttértünk a régi GH-KH sónkról(lehet, hogy már rossz...) a GA-s GH emelőre. Szerinted okozhatta a nullás Nitrát? Mennyire vigyük fel?
Szerintem okozhatta! Hát nekem ha 10 ppm körülre lemegy, akkor már kezdek adagokat emelni. Sokan 20-25 közötti tartományban tartják, és gyönyörű algamentes akijuk van.
 
Érdekes, hogy ezt kérdezed... De, megmérték a srácok bent a GA-ban és az eredmény : 0, azaz nulla lett. Sőt a GH is, míg a KH 3. Azóta adagolunk Nitro-t és áttértünk a régi GH-KH sónkról(lehet, hogy már rossz...) a GA-s GH emelőre. Szerinted okozhatta a nullás Nitrát? Mennyire vigyük fel?
Ga-s útmutató -ha jól emlékszem- tápanyaghiányra ad tippet.
Én magas nitrátra gyanakodtam volna inkább. De a 0 sem kevésbé fura. :)
 
Ezzel még tartoztunk.

Az aktuális növénylista:

Alternanthera reineckii 'Pink'
Ammania / Rotala sp. 'Bonsai'
Blyxa japonica
Bolbitis heudelotti
Eriocaulon sp. (4 féle)
Fissidens fontanus
Heteranthera zosterifolia
Hottonia palustris
Hygrophila pinnatifida
Limnophila hippuroides
Lindernia rotundifolia
Lobelia cardinalis 'Wavy Leaf'
Lomariopsis lineata
Ludwigia brevipes
Microsorum pteropus 'Trident'
Pogostemon erectus
Riccardia chamedryfolia
Rotala indica
Vallisneria American var. Asiatica

A múltkori, első igazi Holland próbálkozásunkhoz képest sokkal kevesebb fajjal/fajtával próbáltuk megoldani, ami számunkra igazi kihívást jelentett....:D (Az egy fele ekkora aki volt 2 X ennyi féle növénnyel)
 
Ismeritek a bölcs mondást: A kevesebb néha több!(y)

A gigantikus blyxa bokortól örökké lehidalok és patakokban csorog a nyálam!:hungry:
 
Sziasztok!

Most, hogy beneveztük ezt az akit a HAC-ra (-Colourful néven-) jöttünk rá, hogy még a versenyfotót nem is tettük fel ide a naplójába.
Hát íme:
38283532706_cbc589469f_h.jpgHolland 360L by Lovas Attila, on Flickr

Annak ellenére, hogy visszafogottan 'csak' 20 féle növényt használtunk, a zsűri még ezt is soknak tartotta, így sajnos idén nem lettünk dobogósok... :(

"Really nice looking tank, good variations in height and contrasts. The only downside is that there really are too manys pecies in this tank, which makes it look a bit crowded."

Marco Aukes
 
Sziasztok!

Most, hogy beneveztük ezt az akit a HAC-ra (-Colourful néven-) jöttünk rá, hogy még a versenyfotót nem is tettük fel ide a naplójába.
Hát íme:
View attachment 46536Holland 360L by Lovas Attila, on Flickr

Annak ellenére, hogy visszafogottan 'csak' 20 féle növényt használtunk, a zsűri még ezt is soknak tartotta, így sajnos idén nem lettünk dobogósok... :(

"Really nice looking tank, good variations in height and contrasts. The only downside is that there really are too manys pecies in this tank, which makes it look a bit crowded."

Marco Aukes

A zsűrivel lehetett a baj ...
:D
 
Sziasztok!

Most, hogy beneveztük ezt az akit a HAC-ra (-Colourful néven-) jöttünk rá, hogy még a versenyfotót nem is tettük fel ide a naplójába.
Hát íme:
View attachment 46536Holland 360L by Lovas Attila, on Flickr

Annak ellenére, hogy visszafogottan 'csak' 20 féle növényt használtunk, a zsűri még ezt is soknak tartotta, így sajnos idén nem lettünk dobogósok... :(

"Really nice looking tank, good variations in height and contrasts. The only downside is that there really are too manys pecies in this tank, which makes it look a bit crowded."

Marco Aukes
Ezt is betennem a buszkesegeink topikba ha lenne[emoji850] valoban osszegeznem a szep eredmenyt elert, vagy felejthetetlen latvanyt nyujto akvariumokat, hogy egyben vegig lapozgathassak az esetlegesen nem regisztralt nezelodok.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!

Most, hogy beneveztük ezt az akit a HAC-ra (-Colourful néven-) jöttünk rá, hogy még a versenyfotót nem is tettük fel ide a naplójába.
Hát íme:
View attachment 46536Holland 360L by Lovas Attila, on Flickr

Annak ellenére, hogy visszafogottan 'csak' 20 féle növényt használtunk, a zsűri még ezt is soknak tartotta, így sajnos idén nem lettünk dobogósok... :(

"Really nice looking tank, good variations in height and contrasts. The only downside is that there really are too manys pecies in this tank, which makes it look a bit crowded."

Marco Aukes

Nagyon jól néz ki... kíváncsivá tettetek, hogy utánanézzek a dobogósoknak, mert ez tényleg elég jól sikerült...
 
Back
Oldal tetejére