• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Highland Wilderness

A pakackon van egy tara érték. Ez kb annyival kevesebb kell legyen, mint a töltet. Tedd mérlegre a palackot és ha 2 vagy 5 kg-val többet mutat, akkor tele a palack. Ha a Tara súlyt, akkor üres.
Lányod rajza zseniális ;)
 
A pakackon van egy tara érték. Ez kb annyival kevesebb kell legyen, mint a töltet. Tedd mérlegre a palackot és ha 2 vagy 5 kg-val többet mutat, akkor tele a palack. Ha a Tara súlyt, akkor üres.
Lányod rajza zseniális ;)
Köszi Attila,

Reggel 6 körül próbálkoztam a fent említett módszerrel, de sajnos ezek a digitális mérlegek nem hajlandóak egy palacknyi súlyt kijelezni. (Bezzeg a régiek...) Nehány lexikonnal rásegítve sem sikerült véleményem szerint megbizható eredményt produkálni. Egy biztos a palack nehezebb, mint a régi volt. Így azzal a feltételezéssel élve, hogy a palack maga nem nehezebb, gondolom csak a szén-dioxid lehet a különbség. :)

Egyébként valamit mintha mozdult volna felfelé a nyomásmerő, de messze nincs ott, mint amire a réginél emlékszem.

A héten külföldön vagyok, asszonyra hagytam a napi bubiszámlálás feladatát.

Szombaton kiugrom Hozzátok.

Szép napot.

Zoli

Ui: Lilinek tolmácsolom az elismerést. :)
 
Szia Zoli!
Egy képet dobj már be:snaphappy: nagyon kíváncsi :pompous: lennék a mostani állapotra! ;)
Szia Keszalvo!

A hetet alig egy köpésre töltöm az ELOS főhadiszállásától... (Basszus, most hogy ezt írom, egyszer akér el is ugorhatnék oda, hátha van valami látnivaló) Ha hazaértem a hétvégén dobok egy fényképet.

Addig is a legjobbakat!

Zoli
 
Sziasztok,
elnézést, egy kicsit tovább tartott, mint gondoltam. A fotómasinát nem volt kedvem elővenni, inkább egy rövid videót készítettem:
[flash=[url]http://www.flickr.com/apps/video/stewart.swf?v=137818]width=[/url]"400" height="225" flashvars="intl_lang=en-us&photo_secret=1e564986d5&photo_id=11304067046" bgcolor="#000000" allowFullScreen="true"[/flash]
Jó szórakozást!
Nem tudom megnézni fekete képernyő :cry::(
Zoli próbáld meg mindenki részére elérhetővé tenni a videót,lehet az a baj.;)
 
Sziasztok,

elnézést, egy kicsit tovább tartott, mint gondoltam. A fotómasinát nem volt kedvem elővenni, inkább egy rövid videót készítettem:

Video 2013.12.09. 23 05 51 | Flickr - Photo Sharing!

Jó szórakozást!

Zoli
Őőőő :whistle:, sorry, de nem tudom beilleszteni a videót, csak a linket. Ha esetleg valaki tudja mi a trükk, megköszönöm. Mert, ahol a kép linkjét szoktam másolni, ez jelenik meg:

[flash=[url]http://www.flickr.com/apps/video/stewart.swf?v=137818]width=[/url]"400" height="225" flashvars="intl_lang=en-us&photo_secret=1e564986d5&photo_id=11304067046" bgcolor="#000000" allowFullScreen="true"[/flash]

De nem ágyazza be a videót sajna.

Elnézést a kellemetlenségért.

Na megyek rohanni....

Zoli
 
Hú,ha :eek: ez igen komoly lett Zoli,baromira tettszik (y)(y)(y)(y)(y)(y)
Az a kis fa a bal oldalon meg egyszerűen fenomenális,NAGY gratula az akváriumhoz ;)
 
Hú,ha :eek: ez igen komoly lett Zoli,baromira tettszik (y)(y)(y)(y)(y)(y)
Az a kis fa a bal oldalon meg egyszerűen fenomenális,NAGY gratula az akváriumhoz ;)
Hát, nagyon köszönöm Keszalvo az elismerő szavakat!

Aztán majd igyekszem megfejteni, hogy lehet normálisan beágyazni a videót, hogy kényelmes legyen!

Szép napot!

Zoli
 
Tudtommal csak a Youtube-ról lehet normálisan beágyazni a Flickr-ről nem.
Viszont klafa az akva(y)
Köszi eMZé!

A segítséget és az észrevételt is! :) Karácsonyra tervezem meg egy kicsit rendbe kapni, hátha több időm lesz, mint most!

Szép napot!

Zoli
 
Üdvözlet Mindenkinek!

Eljött a leállítás ideje. Ennek több oka is van:

-új ötletek
-másrészt a riccia, amit nem is tettem az akváriumba gyakorlatilag megölte az egészet

Hát ez van.... Mindenesetre úgy gondolom sokat sikerült tanulni az első akváriumból, amit remélem a másodiknál sikerül majd kamatoztatni.

Sok naplót olvastam, de valahogy mindegyiknek ott szakad vége, hogy itt a búcsú ideje és pont. Arról valahogy sehol sem olvastam, hogy mi történik utána, ki hogyan állítja le tényleg az akváriumot. (Vagy csak én voltam figyelmetlen :))

Szóval ami nálam eddig történt:

-halak, garnélák értelemszerűen ki. Biztos vagyok benne, hogy jó helyre kerültek, nekem nincsen második akvárium, ahol át tudnám őket menekíteni a következő layoutba.
-víz amennyire lehet leenged, növények ki. Olyanoknak próbáltam adni belőle, akik remélem hasznosítani tudják. (Érdekes volt látni egy-két esetben a gyökérzetet...) Van még egy mohásított fám (akvárium bal oldala) ha valakinek kell, szóljon, vízben áll jelenleg a sufniban.
-kövek ki, superge fürdőben töltöttek több, mint egy napot.
-majd pedig nem szerettem volna egyszerűen 40 liter Malaya-t kidobni, úgyhogy gyakorlatilag másfél hete megy a sütő másfél órás turnusokban. Táptalaj ki, szűrőben átmos és 100 fokon kb. másfél órát süt, légkeveréses sütőben. Eddig kb. 15-20 kg menekült meg, az állapota jónak tűnik. (Feleségemé 1,5 után kevésbé....)

És akkor a kérdések:

-jól gondolom, hogy a táptalaj hasznosítható így? (Bár már lehet, hogy késő... tekintve a befektetett energiát)
-szűrőt (eheim 2080) egy superge oldattal gondoltam áztatni, ez szerintetek hülyeség lenne? Utána értelemszerűen alapos átmosásra kerülne sor, illetve indulásnál is kerülne a vízbe Seachem Prime és Stability
-szűrőközeg a kiszárítást követően használható újra, vagy kuka?

Előre is köszi

Zoli
 
-jól gondolom, hogy a táptalaj hasznosítható így? (Bár már lehet, hogy késő... tekintve a befektetett energiát)
Itt az általános talajra gondolsz ha igen akkor az használható csak hegyeket ne építs belőle,ha a táptalajra akkor szerintem nem mert az folyamatosan kimerül és ha átalakítás van abból mindig új kell.

-szűrőközeg a kiszárítást követően használható újra, vagy kuka?
Mi a szűrőközeg,ha nem Seachem Purigen akkor használható újra ha kiszáradt,a purigent meg ion cserélt vízben tartsd úgy eláll.
Mikor tervezed újraindítani az akváriumot ?
Várom milyen új elrendezéssel állsz majd elő,de biztosan jó lesz (y)
 
Itt az általános talajra gondolsz ha igen akkor az használható csak hegyeket ne építs belőle,ha a táptalajra akkor szerintem nem mert az folyamatosan kimerül és ha átalakítás van abból mindig új kell.


Mi a szűrőközeg,ha nem Seachem Purigen akkor használható újra ha kiszáradt,a purigent meg ion cserélt vízben tartsd úgy eláll.
Mikor tervezed újraindítani az akváriumot ?
Várom milyen új elrendezéssel állsz majd elő,de biztosan jó lesz (y)
Köszi a válaszokat!

Bocsi nem voltam elég precíz, a POWER Sand Special megy a kukába ez nem kérdés, a Malaya-ra gondoltam, azt kezdtem el kisütögetni. Egyébként teljesen olyan mint az új!

A szűrőből a Seachem Purigen már a Clorox fürdőt követően vízben várja a folytatást, a szűrőközeg Substrat Pro és Eheim Mech. Akkor ezt simán kiszárítom, mint a talajt és jó lesz még egy körre.

Szuper!

Ami az új ötletet illeti egy minimál és egy sokkal részletgazdagabb hegyes-erdős ötlet között őrlődöm. Valószínűleg ez utóbbi lesz, hogy lezárjam ezt a vonalat. Viszont ahogy elképzeltem, ahhoz rengeteg előkészület kell. Most épp azon gondolkodom, miből legyen a fák törzse. Ehhez találtam egy makettezéssel foglalkozó oldalt (festés értelemszerűen elmarad, csak az akrilint vinném fel a drót alapra):

Kiegészítő - Metamorfózis, avagy a drót átalakulása fává

Megkerestem a JUB-ot először azt mondták nem alkalmas az Akrilin víz alá, de aztán részletesen kifejtve azt tanácsolták teszteljek mérjek PH-t és tegyek be egy halat, ha túléli, akkor OK, úgyhogy most ez lesz. Ha ezen túl vagyok egyesével megcsinálnám a fákat.

Jelentkezem majd.

Zoli
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére