• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Highland Wilderness

Igen, planária, ez szinte biztos. Nálam is voltak anno, sötétben jöttek elő, szóval nálad is amiatt bukkanhattak most fel.
Köszönöm szépen a választ, ezek szerint még egy dolog, ami ellen lehet küzdeni. Mindjárt utana ezek mit lehet tenni.

Azért vagyok szomorú, mert minden "ellenőrzött" forrásból jött elvileg.

Szép napot!

Zoli
 
Planária minden nem labor növénnyel jöhet. De bekerülhet hallal vízzel stb. CO2-es akváriumban nem sok vizet zavar. Egy idő után ki is döglik.
Garnélás akváriumokban probléma, ahol visszamaradt kaja és az oxigéndús vízben rendesen el tudnak szaporodni.
 
Planária minden nem labor növénnyel jöhet. De bekerülhet hallal vízzel stb. CO2-es akváriumban nem sok vizet zavar. Egy idő után ki is döglik.
Garnélás akváriumokban probléma, ahol visszamaradt kaja és az oxigéndús vízben rendesen el tudnak szaporodni.

Köszi Viktor a választ!

Lehet, hogy a leállított co2 miatt szaporodtak akkor el... Elő-elő fordult egy-egy az üvegen, de tegnap, mintha invázió lett volna, miután leszedtem a pokrócokat az akvariumról.

Ezek szerint viszont akkor teljesen felesleges bármilyen vegyi támadáson törni a fejem.

Zoli
 
Köszi Viktor a választ!

Lehet, hogy a leállított co2 miatt szaporodtak akkor el... Elő-elő fordult egy-egy az üvegen, de tegnap, mintha invázió lett volna, miután leszedtem a pokrócokat az akvariumról.

Ezek szerint viszont akkor teljesen felesleges bármilyen vegyi támadáson törni a fejem.

Zoli

Ami zavar azt szedd ki kézzel, csak vigyázz ne darabolt fel közben. De észre fogod venni most hogy vége a blackoutnak, hogy alig látsz majd planáriát.
Ekkora növényesben mint a tied én nem aggódnék miatta. Túltetetésre azért figyelj.
 
Én mezei hipót szoktam használni a csövek mosogatásához. 1 perc alatt lemar mindent.
Viszont utána nagyon alaposan át kell öblíteni, illetve nem árt egy kis vízelőkészítőt rakni az akiba.
Szervusz eMZé!

Egy gyors kérdéssel zavarnálak: elfogyott az ADA superge, és emlékeztem erre a bejegyzésedre. Milyen arányban használod a hypot a tisztításra, és kb. mennyi ideig áznak a dolgok? Üvegre is használod?


Előre is köszi,

Zoli
 
Sziasztok!

A héten öngyilkosok lettek a zebracsigák. Egyszerűen az akvárium mellett találta mindkettőt a család. Visszakerültek és azóta is élnek és virulnak. Érdekes, Nektek is ki szoktak ugrándozni?

Nem voltam a héten az akvárium közelében, egy kicsit aggódtam, mert a foszfát szintet annyira sikerült belőni, hogy 5 mg/l közelében volt hétfőn, ebből mára 3 eltűnt. Alga fronton sajnos a fonállal küzdök meg mindig, egyre rosszabb lett a helyzet a hét végére.

Co2 200 bubi környéken van percenként szép világos zöld a drop checker. A szűrő a maximumon megy, világítás csak 4 óra/nap a blackout után. Ahogy végigverekedtem magam az erre vonatkozó topicon még talán a lágy víz lehet a gond. Úgyhogy a mostani vízcserénél 50 csapviz 50 lágyvíz megy majd vissza. A többi paramétert változatlanul hagyom.

Esetleg valakinek valami ötlet?

Előre is köszi!

Zoli
 
Sikerült abszolválni egy kis karbantartást (ki- és befolyók takarításra, egy kis nyírás) kicseréltem a két zacsi purigent újakra, a régieket regenerálni tervezem. Ph 7,1 körül volt, TDS a csapvíz és a GH plusz hatására 150-160 körül, adtam egy kis foszfátot is biztos, ami biztos.

Összességében egyébként a fonál átlagtól eltekintve azért jelentősen javult az akvarium általános állapota.
 
Szervusz eMZé!

Egy gyors kérdéssel zavarnálak: elfogyott az ADA superge, és emlékeztem erre a bejegyzésedre. Milyen arányban használod a hypot a tisztításra, és kb. mennyi ideig áznak a dolgok? Üvegre is használod?


Előre is köszi,

Zoli
Gyors válasszal sajnos nem tudtam szolgálni, mert nem voltam gépközelben.

Én leginkább az üveg ki és befolyók tisztításához használok hypot. Illetve a reaktorom és az abban lévő háló tisztítására is szoktam használni. A hypot nem szoktam hígítani. Egy kiürült fél literes műanyag joghurtos vödörbe szoktam önteni egy decit és ecsettel meg a csőtisztító kefével szoktam dolgozni. Hosszas áztatásra nálam nincsen szükség, mivel mindenhova beférek a kefével/ecsettel. Az áztatási időt ugye limitálja az a tény, hogy a szűrőnek nem kellene fél óránál többek állnia, tehát sok múlik a Te gyorsaságodon is.
 
Gyors válasszal sajnos nem tudtam szolgálni, mert nem voltam gépközelben.

Én leginkább az üveg ki és befolyók tisztításához használok hypot. Illetve a reaktorom és az abban lévő háló tisztítására is szoktam használni. A hypot nem szoktam hígítani. Egy kiürült fél literes műanyag joghurtos vödörbe szoktam önteni egy decit és ecsettel meg a csőtisztító kefével szoktam dolgozni. Hosszas áztatásra nálam nincsen szükség, mivel mindenhova beférek a kefével/ecsettel. Az áztatási időt ugye limitálja az a tény, hogy a szűrőnek nem kellene fél óránál többek állnia, tehát sok múlik a Te gyorsaságodon is.
Köszi eMZé a választ!

Én az eheim szűrő eredeti csöveit szoktam használni, amíg az üveg be-, és kifolyók áznak (van amikor 3 órát is, de nem lesznek teljesen tiszták sajnos). Kb. 5 liter vízhez adok jelenleg 5 kupak ada superge-t, ez kényelmesen elfed mindent. Legközelebb viszont akkor kipróbálom azt, hogy a kifolyók öblös részét beáztatom nehány deci hypoba nehány percre, a többi részhez a csőtisztító kefével én is hozzá tudok férni. Utána pedig jól kiáztatom majd őket.

Szép estét!

Zoli
 
Tegnap kiugrottam a GA-ba. Beszereztem 5 fonalalgázót, mert hiába a napi 4 óra világítás, csak nem tűnik el a fonalalga, sőt. Több véleményt is meghallgatva végül úgy döntöttem visszaviszem a világítást (160w) 6 órára, remélem a "mechanikai védelem" megteszi a magáét.

Végigolvastam egyébként a fonalalgáról szoló bejegyzéseket, de nem lettem okosabb. (Megpróbálom mechanikailag eltávolítani, megy a carbo, de inkább csak több van, mint kevesebb.)

Beszereztem egy KH tesztet, illetve egy seachem ammónia tesztet is. (Most már talán minden fontos értéket tudok mérni.)

Ahogy a múltkor, ma is kimászott az egyik zebracsiga, egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy az akvárium külső falán rohangászik, visszatettem a kis szemfülest. (Pont ma láttuk a gyerekekkel a Turbót, úgy néz ki ő a követendő példa.)

Ma hal szépségversenyt tartottunk a családdal, a győztes a kolibrihal lett, belőlük kerülne 30-40 darab a medencében jövő héten.

Hát mára ennyi.

Zoli
 
Üdvözlet Mindenkinek!

Ma megint kiugrottam Törökbálintra, és beszereztem a halakat: 50 kolibrihal és további négy fonalalgázó (sajnos az egyik fonalalgázó na reggelre öngyilkos lett, a szőnyegen találtam meg, kezdek aggódni, a halak kiugrálnak a csigák kimásznak :().

A fonalalgázókkal kapcsolatban egyébkén rendkívűl pozitívak a tapasztalatok, szépen kezd eltűnni a fonalalga.

Holnap felveszem a világítást 7 órára.

Most épp a hétfő estig esedékes fotóra készülök: minden este 30 perc kősikálás, már csak egy kis többletvilágítást és a fotókartonokat kellene beszereznem.

Nem tud valaki véletlenül olyan helyet, ahol 50x100 cm-es fekete és fehér fotókarton beszerezhető Budapesten?

Előre is köszönet!

Zoli
 
Üdvözlet Mindenkinek!

Elkészültek a fényképek a HAC-ra tegnap éjjel 2 órakor végeztem, ma behoztam őket megmutattam a kollégáknak, és rögtön kiszúrták, hogy rossz a perspektíva.... (no comment) o_O

Na de, hogy elején kezdjem a történetet, mert ettől függetlenül egy kalandos hétvégén van túl az egész család (Ezért először is köszönet érte Nekik!), és végeredmény ide vagy oda jóleső érzés, amit végigcsináltunk:

-szóval pénteken Panton minden lehetséges kartont beszereztem: fekete több verzióban, fehér, sárga, bordó, fotóháttér, stb. Akár papírkereskedést is nyithatok a jövő héten. :)
-szombaton az egyéb elfoglaltságok után késő este sikerült nekiállni az akváriumnak, vízcsere, takarítás, dekorhomok csere, kis fazonírozás, mohák visszahelyezése, stb. Összességében tök jó volt ránézni az akáváriumra, úgyhogy már ezért is megérte a nagy felhajtás. Előtte persze beszereztem még ezt-azt: fekete lepedő, csipeszek, illetve vettem egy neonlámpát, amivel hátulról terveztem a világítást, de a fényről egy kicsit később.
-másnap ébredés, az akvárium világítását 9-15 óra között terveztem, hogy kb. 3 óra legyen a tényleges felvétel és a világítás kikapcsolása között. Sajnos a legnagyobb problémát a kép készítése jelentette. A délelőttöt barkácsolással töltöttük egyrészt: elkészült a háttér egyszer, kétszer, háromszor, lámpa takarása, stb. Már ekkor tiszta volt, hogy nem elég a fény. Ezen azzal sikerült segíteni egy kicsit, hogy a 230 grammos hátteret fotópapírra cseréltem, ami már sokkal világosabbnak tűnt, illetve elugrottam egy barkácsáruházba és vettem egy steklámpát, amibe a létező legnagyobb égő került némi barkácsolás után, mivel maga a steklámpa 13 cm átmérőjű volt a hely az akvárium mögött viszont csak 6,4 cm.
-kb. 18 órára minden megvolt, indult a technika leállítása, illetve az otok, csigák és egyéb tereptárgyak akváriumon kívűl helyezése. Feleségem tartotta a hajszárítót, kisebbik lányom az akvárium bal oldalán, nagyobbik a jobb oldalán, és ők terelték a halakat ide-oda, ide-oda. Két sorozatot lőttem, közben megnéztem számítógépen is az eredményt, de a nagy izgalomban sok minden nem tűnt fel, többek között az sem, hogy nem teljesen szemben volt a fényképező az akváriummal....
-a kisebbik lányom, aki alig várta, hogy belekezdjen a halak terelgetésébe kb. 25 perc után megkérdezte, hogy mikor végzünk, mert már olyan uncsi....:)
-ezt követően jött a Photoshop, volt még 4 napom a 30 napos próbaverzióból. Azért eltartott egy ideig, mire vízszintesbe hoztam, a perspektvát amennyire tudtam korrigáltam (még ekkor sem tűnt fel, hogy nem középről fényképeztem), színek, keretek, stb.

És akkor a következtetések:

-fény nélkül nem megy, nekem ugye nem ereszthető 35 cm-nél alacsonyabbra a lámpa, úgyhogy arra a többletre nem számíthatok, amit ez jelentene. Sajnos nem készült el idő hiányában egy barkácsmegoldás sem, amit az akvárium mögé tehettem volna, amit találtam az kevés volt.
-nincsen csak 6,4 cm hely az akvárium mögött, ami nagyon megnehezítette a történetet, fotózás szempontjából a szoba közepére tenném inkább legközelebb...
-fényképező: sajnos egy Olympus E510-et használok, és nem találtam semmilyen szoftvert, aminek a segítségével egy laptopra tudtam volna kitenni a képet, hogy lássam mi is történik valójában. (Hozzáteszem, hogy a nagy izgulás miatt jelenleg így is, úgy is tök mindegy lett volna.)
-no para. Legközelebb remélem flottabbul fog menni a történet, most, hogy az első próbálkozáson túl vagyunk.
-gyakorlás. Nem mondom, hogy minden hétvégén így fog kinézni a lakás, mert akkor ki kell költöznöm a sufniba előbb-utóbb, de lehet, hogy két havonta kibróbálom, hogyan lehet jó fotót csinálni.
-időzítés: gondolom egyértelmű, hogy az utolsó pillanatban készülő dolgokon nem lehet korrigálni, vagy összejön, vagy nem.

Összességében biztos lehetett volna szebb-jobb, akár az akvárium, akár a fotó, de mi így szeretjük, ahogy van :happy:

És akkor mint, ahogy az az autók előzetes bemutatásakor lenni szokott, alább egy fotó a sziluettekről (próbáltam a kevés fényből előnyt kovácsolni, és művésziként eladni a történetet). Nekem tetszik.


Elso megegyszer
by KZooli, on Flickr

Szép napot

Zoli
 
Üdv mindenkinek!

Ahogy nézem lassan egy hónapja volt az utolsó bejegyzés. Sok minden nem történt azóta egy dolgot leszámítva:

-kifogyott a CO2 palack, egész sokáig bírta, viszont mielőtt teljesen kiürült volna egyszer sikerült túladagolni a CO2-őt, amit a halak nem igazán díjaztak. Épp moziba készültünk, amikor észrevettem, hogy elég furcsán viselkednek a lakók, kb. egy-másfél órás küzdelem után sikerült 2-3 egyed kivételével mindenkit megmenteni!Végül még a mozit sem késtük le... :facepalm:

Ma helyeztem üzembe az új palackot, de a palackban lévő nyomást 0-nak jelzi a Greenworks-ös nyomáscsökkentő és mágnesszelep. A bubik jönnek szépen, nem értem mi lehet a gond. Találkozott már valaki hasonlóval? A palack elég nehéznek tűnik, mintha a nyomásmérő adta volna fel a küzdelmet.

Növények szépen fejlődnek, algának nincsen nyoma, a zöldpont algát leszámítva, ami jó hír.

Sajnos fotót nem lőttem mostanában, így megosztom a kislányom alkotását az akváriumról. Szerintem zseniális :). (Különösen szépek a kolibrihalak.)


Camera Roll-275
by KZooli, on Flickr

Előre is köszi a válaszért.

Zoli
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére