• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Highland Wilderness

KZool

Kertész szaki
Először is üdvözlok Mindenkit!

Jómagarmról annyit, hogy 2011. decemberében feleségemmel két kislányomnak vásároltunk akváriumot karácsonyra, abból a megfontolásból, hogy nehogy valami mást kérjenek, mivel kutya, macska, egyéb szőrős teremtmény nem jöhetett szóba. :) Az azt követő évben, mintegy 2-3 alkalommal lett újratelepítve növényekkel, halakkal az akvárium, csak probléma akadt vele, az algásodás csak nem akart szűnni!

Régóta nézegettem a GA honlapját, míg tavaly ősszel egy alkalommal meglátogattam az üzletet. Ha már ott voltam nem tértem üres kézzel haza, de a legjobb persze az volt, hogy sok jó tancsot is kaptam! És láss csodát elkezdett működni az akvárium.

Azóta folyamatosan azon gondolkodtam, hogy több időt és energiát szenteljek a kérdésnek. A gondolatott tett követte, és idén márciusban belevágtam a "projektbe". (Ezer köszönet ezúton is Attilának a sok segítségért!)

Nos a bevezető után a száraz tények az akváriumról:

Méretek: 100x50x45, 220 liter
Szűrés: Eheim 2080
Világítás: ATI 6x39 watt, dimmelhető
CO2: van, reaktoron keresztül kerül beoldásra, egy 2 kg-os palackból (lehet, hogy 5 kg lesz belőle majd)
Mindez egy ADA stílusú bútoron (-ban) helyezkedik el.


Setup by KZooli, on Flickr

Az inspirációt Colin Prior Highland Wilderness fotóalbuma adta. Ez lett az akvárium "címe" is.


Inspiracio by KZooli, on Flickr

Egyenlőre a hardscape "készülget", ehhez először bekerült némi "gyanús" fehér por, 2x2l ADA power sand special, majd pedig 2x9l ADA Malaya talaj.


Untitled by KZooli, on Flickr


Untitled by KZooli, on Flickr



És akkor a jelenlegi állapot:


Kovek 4 by KZooli, on Flickr

Az a helyzet, hogy sajnos a 18 liter talaj kevésnek bizonyult, a jobb oldalon szeretnék még egy "fennsíkot" kialakítani. Azaz ez nem a végleges állapot, csak éppen ma itt tartok. Minderre még Malaya finomszemcsés talaj kerülne zárásként. Szeretnék még egy fát is belevarázsolni a hegyek közé, de az még kialakítás alatt van, hogy többé kevésbé "méretarányos" legyen a töténet, nem szeretném, ha magasabb lenne, mint 10 cm. Ami a növényeket illeti, még nem végleges a lista, ha megvan a hardscape, akkor lépnék tovább ezzel a kérdéssel.

Nagyon szívesen vennék bármilyen építő jellegű kritikát a kialakítás fázisában, tekintettel arra, hogy kezdő vagyok a témában.

Előre is köszönettel!
 
Elnézést mindenkitől, habár próbáltam olvasgatni a hogyan illesszünk be képet topicot, és minden létező variációt kipróbáltam, de valahogy nem megy sajnos, igyekszem a "technikai" hibát javítani! Jelenleg, csak link formájában elérhetőek a képek.
 
Szia!

Nekem a 4. változat tetszik a legjobban. Talán a jobb oldalról hiányzik egy kiálló jobbra dőlő kő amelynek a teteje alacsonyabban helyezkedik el a bal oldali fő kőtől így egy másodlagos fókuszpontot alkotva. (remélem érthető:confused: :D)

Bár lehet csak én néztem be és igazából csak a köveket raktad be egymás után és nem variációknak mutattad a képeket :D
 
Szia!

Nekem a 4. változat tetszik a legjobban. Talán a jobb oldalról hiányzik egy kiálló jobbra dőlő kő amelynek a teteje alacsonyabban helyezkedik el a bal oldali fő kőtől így egy másodlagos fókuszpontot alkotva. (remélem érthető:confused: :D)

Bár lehet csak én néztem be és igazából csak a köveket raktad be egymás után és nem variációknak mutattad a képeket :D

Nagyon köszönöm a Választ! Igen az építés folyamatát próbáltam bemutatni. A 4. kép az ahol éppen most tartok. Köszi az ötletet a jobboldali kővel! Én is valami hasonlóra gondoltam, csak sajnos nincsen több talaj, úgyhogy fel kellett függesztenem az "építkezést" holnap igyekszem beszerezni még 9 litert, és folytatom.
 
Gyors segítség.

Elmész erre az oldalra pl:
Kovek 4 | Flickr - Photo Sharing!

Jobb alul jobbról a harmadik ikon egy kocka egy nyíllal. Az a megosztás. Katt.

Grab HTML BBCODE
és a lenyílóból válaszd ki a large 1024-et.
Másold be ide a kódot és ennyi.

Nagyon köszönöm! Végül sikerült, javítottam az első bejegyzést ennek megfelelően. Az hiányzott csupán, hogy nem kell a "fa" ikonra kattintani, hanem csak simán a BB-code-os linket kell bemásolni!
 
Hajrá! (y)
Én is várom az aki folytatását, a jobb oldali kövekkel még legózz! ;)
 
Tyűha, nem rossz elképzelés, eddig tetszik :) Úgy látom fa is fog bele kerülni, kíváncsian várom a fejleményeket :)
 
Jöhet még több legózós kép :) a talaj a bal oldalon is kevés még, szerintem. A bal oldali köveken is még dolgozni kell, jobb oldalra szerintem is mehetne egy kimagasodóbb szikla. Az iwagumi verseny képei között is vannak jó ötletek! Hajrá!
 
Köszönöm szépen a sok-sok hozzászólást!

Korábban én sosem "fórumoztam" sehol, de elég izginek tűnik...

Nos, sikerült beszereznem a hiányzó talajmennyiséget. Ennek megfelelően:

-bal oldalon kitöltésre került a hiányzó tér
-jobb oldalon bekerült a többek által emlegetett "kavics", itt valahogy nem akaródzott magasabbat betenni, de lehet, hogy elbírná a szerkezet
-egy kicsit igazítottam a baloldali kompozíción, behelyezve még egy követ

Az elrendezés ebben az állapotban még mindíg csak vázlat. Ha végleges lesz, akkor még 9 liternyi malaya finomszemcsés talaj zárná az egészet.

Ami még mindig hiányzik:

-a fa (készülőben)
-illetve gondolkodnék némi kőomláson is a bal oldalon, ehhez kalapáccsal venném kezelésbe a megmaradt köveket.

Ennek megfelelően a ma esti állapot:


Untitled by KZooli, on Flickr


Untitled by KZooli, on Flickr


Untitled by KZooli, on Flickr

Előre is köszönet az észrevételekért!

Zoli
 
Sorry.

Alább egy "kistotál". Sajnos még arra nem jöttem rá, hogy a vaku tükröződését, hogyan tüntessem el. Tanulni kell a fotózást is.... ezért nem tettem fel ilyet.


Untitled by KZooli, on Flickr

Remlélem így jobban kivehető.

Zoli
Hát úgy,hogy nem vakuzol:) A lámpa pirít rendesen.Kiváncsi vagyok,hogy a fával mit mutat majd.:)
 
Hát úgy,hogy nem vakuzol:) A lámpa pirít rendesen.Kiváncsi vagyok,hogy a fával mit mutat majd.:)
Köszi! Teljesen jogos! Csak úgy a színvilág nem tetszett nagyon, habár lehet, hogy azt más beállítással kompenzálni lehet. Benézek majd a fényképészet topikba, illetve csinálok egy gyorstalpalót a témában.

Az első kb. 10 cm-es fa ma elkészül este.

Zoli
 
ha már be lesz rendezve, növényezve, és feltöltve, nem lesz olyan nagy gáz a tükröződés.
szépen alakul, a legjobb változatnál álltál meg.
hasonló méretekben gondolkodom, remélem jól haladsz majd!!!!(y)
 
Nagyon jó lesz ez ,már most klafa, beültetve másabb lesz,de "régi motorosokat" kérdezném a témához kapcsolódóan,hogy a 240 w nem sok egy ekkora akihoz?Amugy csak így tovább(y)
 
Helló!

Nem én vagyok a szakértő a témában, de a bal első kövedet én még olyan 3 cm-rel balra vinném, hogy legyen a jobb és bal oldal között egy kis "folyosó" és a bal hátsó legnagyobb kő nekem egy kicsit sok, de ugyebár ez tök szubjektív :) talán ha a bal oldalon lesz még talaj és jobban kiemelkedik a 3 kő, akkor a nagy már nem is biztos, hogy kell.

Tuti jó lesz, igényesen kezdtél neki! Hajrá! Kitartás!
 
Helló!

Nem én vagyok a szakértő a témában, de a bal első kövedet én még olyan 3 cm-rel balra vinném, hogy legyen a jobb és bal oldal között egy kis "folyosó" és a bal hátsó legnagyobb kő nekem egy kicsit sok, de ugyebár ez tök szubjektív :) talán ha a bal oldalon lesz még talaj és jobban kiemelkedik a 3 kő, akkor a nagy már nem is biztos, hogy kell.

Tuti jó lesz, igényesen kezdtél neki! Hajrá! Kitartás!

Ismét köszönöm szépen a visszajelzést mindenkinek!

Ami a bal első követ illeti, ott azért az volt a cél az összezárással, hogy a talaj valamennyire kordában legyen tartva, és ne legyen lehordva majd a "garázda egységek által". A bal oldalra (illetve mindenhova) jön majd még némi talaj kb. 1 cm. Ami a hátsó követ illeti, igazat adok, valóban szubjektív. :) Objektív problémát jelen viszont, hogy faragni nem tudok belőle, illetve lejebb sem tud kerülni, mert akkor nem illeszkedik a tőle balra lévő kőre.

Szép napot!

Zoli
 
Nagyon jó lesz ez ,már most klafa, beültetve másabb lesz,de "régi motorosokat" kérdezném a témához kapcsolódóan,hogy a 240 w nem sok egy ekkora akihoz?Amugy csak így tovább(y)

Tényleg sok lenne a 240 watt? (1,04 watt/liter)

Mondjuk kevesebbel tud menni, mert tetszőlegesen állítható a teljesítmény, tud 2-4-6 cső világítani, illetve azon belül is dimmelhető. Az elképzelés az lenne, hogy néhány hét elteltével lenne csak ráeresztve a teljes teljesítmény az akváriumra.

Zoli
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére