• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

Sziasztok!

Apistogramma borellit milyen száraz táppal etetnétek, hogy szép színe legyen?

köszi
A medencét finom szemű aljzattal rendezzük be, érdemes viszont sötét színűt választanunk, ez nyugtatja a halainkat és kiemeli színeiket. Az árnyékoló úszónövényzettel, tompított világítással egyébként hasonló hatást érhetünk el. A halak kedvelik a sűrű növényzetet, bátran ültessünk különböző vízinövényeket.
Ragadozó halak, lehetőleg élő és fagyasztott eledeleket kapjanak. Az akváriumban tenyésztett egyedek gyakran elfogadják a műeleségeket is, de ezeket inkább csak kiegészítésként használjunk, ugyanis sosem lesznek olyan színeik és olyan vitalitásuk, mintha élőt kapnának. Artémiát, Daphniát, Gammarust, Cyclopsot, blackwormot, fehér- és fekete szúnyoglárvát, ritkábban grindált és televényférget is szívesen fogyasztanak. Vörös szúnyoglárvát semmilyen formában se adjunk nekik, ugyanis emésztő-szervrendszerük érzékeny, és ettől könnyedén végzetes vastagbélgyulladást kaphatnak. Fagyasztott tubifexet szintén vegyük le menüjükről, az élőt is csak alaposan kimosva, jó ideig pihentetve kaphatják, lehetőleg heti 1-2 alkalomnál ne sokkal sűrűbben.
 
Sziasztok!

Használ valaki nagy kiszerelésű fagyasztott haleleséget? Ha igen, hogyan?
Felmerült bennem, hogy a bliszteres táp helyett praktikusabb/gazdaságosabb lenne 500 g-os fagyasztottat venni. Csak azt nem tudom, miként lehetne porciózni. Legegyszerűbb az lenne, ha az egész tömböt felolvasztanám, majd kis adagokban lefagyasztanám újra. Ez valószínűleg sokat rontana a minőségén. Másik lehetőség, hogy a fagyott tömböt vésővel vagy bárddal apróbb darabokra vágnám, majd visszatenném a fagyasztóba. Ez a megoldás nem igazán higiénikus, ráadásul egy kicsit balesetveszélyes :) Biztos van valami más módszer is. Nem árulnának ilyen kiszerelésű eleséget, ha nem lenne rá igény. Nem hiszem, hogy van, aki 500 g szúnyoglárvát felhasznál egy etetésre. Ez még egy nagyobb tenyészetben is hatalmas mennyiségnek számít.
Ha valakinek van ötlete, kérem, ne tartsa magában :)
 
Sziasztok!

Használ valaki nagy kiszerelésű fagyasztott haleleséget? Ha igen, hogyan?
Felmerült bennem, hogy a bliszteres táp helyett praktikusabb/gazdaságosabb lenne 500 g-os fagyasztottat venni. Csak azt nem tudom, miként lehetne porciózni. Legegyszerűbb az lenne, ha az egész tömböt felolvasztanám, majd kis adagokban lefagyasztanám újra. Ez valószínűleg sokat rontana a minőségén. Másik lehetőség, hogy a fagyott tömböt vésővel vagy bárddal apróbb darabokra vágnám, majd visszatenném a fagyasztóba. Ez a megoldás nem igazán higiénikus, ráadásul egy kicsit balesetveszélyes :) Biztos van valami más módszer is. Nem árulnának ilyen kiszerelésű eleséget, ha nem lenne rá igény. Nem hiszem, hogy van, aki 500 g szúnyoglárvát felhasznál egy etetésre. Ez még egy nagyobb tenyészetben is hatalmas mennyiségnek számít.
Ha valakinek van ötlete, kérem, ne tartsa magában :)

Pont ma láttam @ZaCK -et etetni ilyen táblával. Az egyik kezével megfogta a tábla fagyasztott kaját, a másikkal pedig egy kecses mozdulattal letört annyit belőle amennyi kell. Talán 3-4 mm vastag lap, könnyen törhető.
 
Pont ma láttam @ZaCK -et etetni ilyen táblával. Az egyik kezével megfogta a tábla fagyasztott kaját, a másikkal pedig egy kecses mozdulattal letört annyit belőle amennyi kell. Talán 3-4 mm vastag lap, könnyen törhető.
Köszönöm, ez jó hír. Azt hittem, sokkal vastagabb egy ilyen tömb.
 
Na, akkor jöjjön a női verzió. (Nekem kisebb a bicepszem, mint @ZaCK mesteré. :D)
Ráhelyezem a táblát egy gyúródeszkára, betakarom 2 réteg konyharuhával, és gumikalapáccsal agyonütöm.
A darabokat műanyag ételes dobozba rakom és be a fagyiba.
Én pont igy készitem a Cheesecake alapját. Csak tubifex helyett háztartási kekszet verek darabokra.
 
Egy kissé bizarr ügyben kérném a tanácsotokat :) Biztos használ valaki Hikari Vibra Bites haltápot. Másodszorra etettem ilyennel a kalászhalakat. Már első alkalommal is furcsa volt, hogy másnap egy csomó vöröses valami borítja a talajt. Most kimondottan figyeltem, hogy csak annyi tápot adjak, amit azonnal megesznek. Következő nap viszont ez a látvány fogadott. Az lenne a kérdésem, hogy ezeket vajon kiköpték, esetleg a halak ürüléke lett a táptól ilyen színű? :) :)
DSC02050a.jpg
 
Egy kissé bizarr ügyben kérném a tanácsotokat :) Biztos használ valaki Hikari Vibra Bites haltápot. Másodszorra etettem ilyennel a kalászhalakat. Már első alkalommal is furcsa volt, hogy másnap egy csomó vöröses valami borítja a talajt. Most kimondottan figyeltem, hogy csak annyi tápot adjak, amit azonnal megesznek. Következő nap viszont ez a látvány fogadott. Az lenne a kérdésem, hogy ezeket vajon kiköpték, esetleg a halak ürüléke lett a táptól ilyen színű? :) :)
Szerintem is-is.
Etetés előtt célszerű beáztatni egy kicsit, hogy megpuhuljon, így a halak könnyebben tudják "megcsócsálni".
Amit meg megesznek belőle, bizony nagyjából olyan színben is jön ki.
 
Szerintem is-is.
Etetés előtt célszerű beáztatni egy kicsit, hogy megpuhuljon, így a halak könnyebben tudják "megcsócsálni".
Amit meg megesznek belőle, bizony nagyjából olyan színben is jön ki.
Köszönöm a választ. Ez egy színfokozó eleség. Azt nem sejtettem, hogy az ürülék színét is ilyen hatékonyan fokozza :) Elsőre sokkolt a látvány, de most már tudom, hogy ez ilyen :)
 
lehet nem jó topic, de hátha: Best Bite Nano-val etetek egy ideje, és türelmesen várom hogy megtörténjen a doboza szerint beharangozott süllyedés (Apró szemű, lassan süllyedő táp), de mindig csalódnom kell. konkrétan a szemcsék örökre a felszinen maradnak, a végén a skimmer takarítja el őket. én rontok el valamit, a táp ront el engem, esetleg más? (a másik medencében best bite betta táppal is etetek, az süllyed szépen)
 
Back
Oldal tetejére