1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Halak etetése, mivel etessünk?

Kategória: 'Halak', témanyitó: Labirintkopoltyus, téma nyitása: Nov 1, 2009.

1. Labirintkopoltyus
    Épp nem fórumozik ...

Labirintkopoltyus Főkertész

Tag:
    Máj 16, 2009
    Kedvelik:
    135
    Hely:
    Budapest XVI. kerület
    Halak etetéséről, gyári tápokról, házi készítésű eleségekről valamint élő eleségről. Mi az ami melegen ajánlott és mi az amit még véletlenül se adjunk szeretett halainknak.

2. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,788
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    Re: Halak etetése, mivel etessünk!

Nálam a razbórák, és a nannostomusok is szerették az ADA AP-1 gold haltápot :) és a Tetra rubin halkaját (ezt a neonok is)
    Még szerették a fagyi cyclopsot, és az élő tubit is ezt soha többet.

3. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    42,883
    Hely:
    Budapest
    Re: Halak etetése, mivel etessünk!

Fenti Dani által ajánlott tápot én is haszálom a törpeszájúakhoz.
    egyébként a Tetra Pro sorozatát évek óta használom kizárólagos kajának minden nem talajlakó halhoz. vitorlásoktól kezdve razbórák sziámik harcsák midenki imádja. miután állandó problémám volt az élő eleséggel váltottam erre. azóta sem volt soha halbetegség stb. szerintem lemezesek közül ez a legjobb. próbáltam a többbit de a halak nem örültek neki :D

pleconak algatabit szoktam dobni. van a waffer meg a kis tabletta. mindkettő jó. anno az anci is nagyon szerette.

garniknak meg garnieleség. abból shirakura meg ez a legolcsóbb ami nem szennyezi a vizet. használtam sera-t de az nagyon nem szimpi.

4. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

tibicuk VIP kertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    2,798
    Hely:
    Baja
    Amióta szárazzal etetek,nincs probléma a halakkal.Főként szúnyoglárvát,vizibolhát,néha lemezest.Valamint a két első fagyasztott változatát,de csak óvatosan,mert tönkreteszi a vizet.

5. oRphEus
    Épp nem fórumozik ...

oRphEus VIP kertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    515
    Hely:
    Budapest, II. kerület Adyliget, Tel: 0620 473 1513
    Mire gondolsz?

6. tibicuk
    Épp nem fórumozik ...

tibicuk VIP kertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    2,798
    Hely:
    Baja
    Bocsánat,elég hebehurgyán fogalmaztam,ha erre gondolsz.Szúnyoglárva és vizibolha fagyasztott változatát.A vizet túletetés miatt szokta rontani.

7. Luna
    Épp nem fórumozik ...

Luna Főkertész

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    96
    Hely:
    Magyarország, Dunaújváros
    Teljesen mindegy, mi az amivel etetsz, ha túletetsz vele. Mindenképpen rontani fogja a vízminőséget. A fagyasztott dolgokkal amúgy is érdemes vigyázni, lévén hogy sosem tudhatod mi történt vele, amíg eljutott az akváriumodba a halakhoz, akár le is olvadhatott egyszer-kétszer, eleve rossz minőség stb. Szóval erre tényleg nagyon oda kell figyelni, én sajnos a fagyasztott szúnyoglárvával már sokszor jártam pórul, szegény halakról nem is beszélve. Szúnyoglárvával semmilyen formában sem vagyok hajlandó már etetni, leginkább a fent leírtak miatt, másrészt pedig valami kegyetlen szaga tud lenni.
    Nálam ritka finnyásak a dögök, a Sera tápjaira rá se néznek (vipagran-t és vipan-t próbáltam). Mondjuk meg is értem őket, én se szeretem a színezett tésztát. :)
    Amit viszont nagyon szeretnek:
    Neptun Tablettás díszhaltáp
    Neptun Spirulina Tabletta
    Fix 2 (főleg a neonok miatt etetek vele, régebben a kölyök guppik is ezt kapták az egyéb élő mellé)
    Trópus Liofilizált Tubifex
    Trópus díszhaltáp 3 (szép piros bettával az elején, és a betták tényleg nagyon szeretik, nem beszélve a harcsákról)
    Élő Tubifex

Ami van még, de rá se hederítenek:
    Sera Vipagran
    Sera Vipan
    Trópus Vizibolha (ezt még drága jó édesapám vette, mert az ókorban ő is ezt használta)

Emellett kiegészítésként:
    Kígyóuborka
    Zöldborsó
    Salátalevél
    Spenót (friss, nem fagyasztott)

8. artegor
    Épp nem fórumozik ...

artegor Tapasztalt kertész

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    23
    Hely:
    debrecen
    én többnyire fagyasztott artemiát, fagyasztott cyklops-ot, sera-s spirulina-tablettát, gyakran élő tubit, ritkábban élő vizibolhát.
    Nálam is van vipan, vipagran, de a nagy favorit a fagyasztott kaja , meg az élő ;)
    Viszont nálam nem utasítják el a lemezest se.
    egyenlőre maradok ennél. Semmi problémám nem adódott ez ügyben.

9. zsotyi
    Épp nem fórumozik ...

zsotyi Kertész szaki

Tag:
    Ápr 18, 2009
    Kedvelik:
    72
    Hely:
    Budapest XIV.ker
    Érdekes,hogy sokaknak van problémája az élő és a fagyasztott eleségekkel.Lehet,csak szerencsés vagyok,de a tízegynéhány év alatt sosem volt rá panaszom.Ellenben a száraz kajákkal melyek még kis mennyiségben is sokkal jobban szennyezik a vizet.Szerintem.Főleg a vízfelszín hártyásodását nyomják meg nagyon.Én legalábbis nem tudok úgy etetni,hogy valamennyi száraz táp ne bújna meg valahol valamelyik sarokban.
    Évekig tubifexeztem.Sok meló van vele,nehéz tárolni,naponta többször átmosni kell,hogy ne rohadjon be.Meleg helyen hamar bedöglik.
    Manapság főeleségnek van Gerven-féle fagyasztott szúnyogot etetek.Fehéret,feketét,vöröset váltogatva.Bliszteres kiszerelés,higiénikus,(nem büdös!)elméletileg sterilen tenyésztett árú.Mellé hetente 1-2X Tropical Vitality & color lemezest,a garniknak Tropical shrimp stickset.Na,ez utóbbiért minden hal be van indulva nagyon.

Én inkább az élő,vagy természetes formátumú eleséget részesítem előnyben,ha tehetem.

10. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    3,168
    Hely:
    Diósd-Bp.
    Mindig is a fagyi vagy az élő kaja volt nálam a menő.
    Nálam évekig a kedvenc a fagyi ciklopsz és az élő vízibolha ment. A múltkor elcsábultam egy gyönyörű üveg ADA haletető cuccra.
    Íme (nézzétek a sóvárgó ékfoltosaimat a háttérben :) ):
    Semmilyen racionális magyarázat nincs a termék megvásárlására. Egyszerűen csak szép. Évek óta akartam egy ilyet.
    A dobozban járt hozzá 2 csomi ADA kaja. Nem akarom agyon dícsérni, de a halaimat mintha kicserélték volna. A kis szürke ékfoltosok vibráló halacskákká változtak. Olyan színek jöttek ki rajtuk amilyenek még sosem és ott ahol eddig sosem.
    Na mindegy nem ajnározom agyon, de a "csak fagyi kaja vagy élő" elméletemet romba döntötte.

11. Labirintkopoltyus
    Épp nem fórumozik ...

Labirintkopoltyus Főkertész

Tag:
    Máj 16, 2009
    Kedvelik:
    135
    Hely:
    Budapest XVI. kerület
    Ha már én indítottam akkor írok is :D

Élő eleségből vagy vízibolhát vagy szúnyoglárvát szoktak kapni. Régen tubifex is volt terítéken, de a macera miatt már nem kapnak. Száraz tápokból fenék lakók vagy sera wels-chips vagy vipachip az utóbbiért minden hal meg van őrülve :D Még szoktak kapni szintés serából granulátumot meg lemezest is.

12. Arizona
    Épp nem fórumozik ...

Arizona Tapasztalt kertész

Tag:
    Ápr 18, 2009
    Kedvelik:
    4
    Hely:
    Budapest
    Élőből, csak vizibolha, fagyasztottból szunyoglárva megy.
    Szárazból, Tetra Pro Color, Tetra Rubin, Sera San, Vipagran, és Spirulina Tabletta, Jbl Novo Color...

13. Rain
    Épp nem fórumozik ...

Rain Új regisztrált

Tag:
    Ápr 19, 2009
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Magyarország
    Sziasztok !

Nálam élőből 1 hetes -pihentetett tubi- , röpképtelen muslinca (neonok, vneonok, razbórák,apistok imádják), komposzt giliszta (botmixerrel pépesítve), és cyclops a'la Budafok található a halacsok menüjében.
    Fagyi kajából 90%-ban a saját mix (40%garnéla,40%fekete kagyló,paraj,fokhagyma,csalán,gyermekláncű,ppaprika) dominál, időnként bosmina-val, fagyi artemia-val kiegészítve.
    A műeleségek közül ,mostanság csak az Ocean Nutrion termékeit használom,heti 1 alkalommal.

üdv:
    Rain

14. Hupika
    Épp nem fórumozik ...

Hupika Tapasztalt kertész

Tag:
    Nov 8, 2010
    Kedvelik:
    22
    Hely:
    Miskolc
    Most fulladt meg egy neonom. SERA granulátumot is szoktak kapni, de finoman összemorzsolom a nagyobb darabokat - persze elkerülhetetlen, hogy egy-egy nagyobb darab is bekerüljön nekik, meg úgy vetem észre, szeretik csócsálni a nagyobb kaját. Ezt a halat már régebben is kiszúrtam (elállt picit a jobb oldali kopoltyúfedője), mert néha bazi nagy darabokat egyszerre kapott be és tátott szájjal úszott. Na most, mire észrevettem, már hiába vettem ki és "finoman" eltávolítottam a szájából a kaját, már nem volt visszaút. Ez egyedi eset, vagy előfordul és nagyon oda kell figyelni az ilyenre?

15. DLaci
    Épp nem fórumozik ...

DLaci Tapasztalt kertész

Tag:
    Ápr 19, 2009
    Kedvelik:
    6
    Hely:
    Mogyoród (-Jánoshida)
    Szerintem nem egyedi eset a kaja mérete nem jó ha nagyobb mint a hal szája, kivétel ha téphető vagy puha.
    Régen pár évvel ezelőtt mikor aranyhalam volt az egyik beszippantott egy szájméreténél nagyobb kavicsot és 1 napig figyeltem, hogy miért nem csukja be a száját a rohadék. Aztán kioperáltam belőle és semmi baja nem lett.

16. becherovka
    Épp nem fórumozik ...

becherovka Kertész szaki

Tag:
    Nov 27, 2011
    Kedvelik:
    76
    Hely:
    Budapest, 17. kerület
    Hali!
    Az élő vízibolheszek otthoni szaporítása/tartása megoldható? Mert gondoltam ha igen, akkor ezentúl már csak két sörért kell leugranom a boltba! ;)

17. Nigro
    Épp nem fórumozik ...

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    3,168
    Hely:
    Diósd-Bp.
    Pasaréti Gyula módszere:
    Akváriumi tenyésztés:
    http://www.diszkosz.hu/modules.php?name ... cle&sid=29

Apuka13 kedveli.
  18. becherovka
    Épp nem fórumozik ...

becherovka Kertész szaki

Tag:
    Nov 27, 2011
    Kedvelik:
    76
    Hely:
    Budapest, 17. kerület
    Ez nagyon baró, teljesen egyszerűnek tűnik! Így viszont a sör mellé kell vennem egy adag élesztőt is, vagy hazafelé szedni egy kis lócitromot! :lol:
    Köszi a tippet!

19. Jeti
    Épp nem fórumozik ...

Jeti Tapasztalt kertész

Tag:
    Szept 30, 2011
    Kedvelik:
    5
    Hely:
    West Hungary / Sümeg
    Sziasztok!
    Pisztrángot szeretnék tenyészteni kis, kerti öko üvegházban lévő medencében.
    A pisztráng, házilag előállítható, olcsó étrendjével kapcsolatosan tud-e valaki közületek ötleteket adni?
    Előre is köszi!
    Üdv: Jeti

20. inadsz
    Épp nem fórumozik ...

inadsz Sasszem =) Admin Moderátor Legjobb napló

Tag:
    Ápr 17, 2009
    Kedvelik:
    7,788
    Hely:
    Budapest XVIII. ker.
    :wtf: