• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Seachem ParaGuard. Ezt itthon nem nagyon kapni (GA-nal talaltam). Nekem ez valt be - az elolenyekkel kimeletes, a darat napok alatt leszedte (szemben a Sera Costapurral).
A magyar gyogyszerekkel legy ovatos. Sokaknak kipusztultak a halai toluk (foleg Parakill Turborol olvastam ilyet).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Viszont a fő hatóanyaga (malachit zöld) több neves gyártó gyógyszerének ugyanaz, mint a parakillnek.
Én nem turbot vettem 180 Ft-ért.
Sera és társai 1500-nál kezdődnek.
 
Seachem ParaGuard. Ezt itthon nem nagyon kapni (GA-nal talaltam). Nekem ez valt be - az elolenyekkel kimeletes, a darat napok alatt leszedte (szemben a Sera Costapurral).
A magyar gyogyszerekkel legy ovatos. Sokaknak kipusztultak a halai toluk (foleg Parakill Turborol olvastam ilyet).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Parakil turbotol? Nehezemre esik elhinni ha be volt tartva az adagolas es nem napokig volt huzva a kezeles meginditasa. Legtobbszor a baj ott kezdodik hogy nem megy a felismeres, es ha sikerul is napok telhetnek el a beavatkozasig. A parakil eleg regi jol bevalt szer. Hasznalni kell ha baj van azonnal es akkor kicsi a veszteseg az allomanyban.
 
sziasztok, az egyik neon szerintem beteg, kérlek segítsetek mi lehet a baja, én darakórra vagy neon betegségre gyanakszom.a0bfeb19eac62717d30db34a7a0707f9.jpg4a42f575c6441a2f05a6b9ee9e4d231f.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3 eszközömről
 
szia,

szerintem ez nem darakór. Annál kis fehér pöttyök jelennek meg a hal testén, úszóin.
Neonbetegség illik a képre szerintem, de várj még szakértőbb hozzászólásra ó.
sajna azt olvastam, ha neonbetgség
akkor, szegény menthetetlen :(

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3 eszközömről
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kb. egy hónapja vásároltam egy akváriumot a szükséges kiegészítőkkel (110 l), majd tettem bele növényeket. Hagytam két hétig üzemelni halak nélkül, majd két hét után hoztam haza három mollit és két kicsi ancit, akik vígan elvoltak. A harmadik héten (most hétvégén) jött bele még két betta (fiú-lány), két páncélosharcsa, két xifó és egy borostyán molli (illetve két díszkő is). A víz kb. 10 %-át lecseréltem (egy napig álló vízzel) a harmadik hét végén, nehogy baj legyen és öntöttem hozzá vízkezelőt.

A tegnapi napon sajnos elpusztult a két anci és a víznek az illata sem kellemes, a színe teásra változott.

Szeretném kideríteni az okokat, amihez sajnos nincs elég tapasztalatom, és ebben kérném a segítségeteket. (Tippek: Túletettem őket és elkezdett lebomlani a táp az alján, attól kaptak el valamit. Vagy pont hogy elették az ancik elől a többi halak a táplálékot és éhen haltak. Vagy a vízkezelő okozhatta a halálukat?)

Segítségeteket előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kb. egy hónapja vásároltam egy akváriumot a szükséges kiegészítőkkel (110 l), majd tettem bele növényeket. Hagytam két hétig üzemelni halak nélkül, majd két hét után hoztam haza három mollit és két kicsi ancit, akik vígan elvoltak. A harmadik héten (most hétvégén) jött bele még két betta (fiú-lány), két páncélosharcsa, két xifó és egy borostyán molli (illetve két díszkő is). A víz kb. 10 %-át lecseréltem (egy napig álló vízzel) a harmadik hét végén, nehogy baj legyen és öntöttem hozzá vízkezelőt.

A tegnapi napon sajnos elpusztult a két anci és a víznek az illata sem kellemes, a színe teásra változott.

Szeretném kideríteni az okokat, amihez sajnos nincs elég tapasztalatom, és ebben kérném a segítségeteket. (Tippek: Túletettem őket és elkezdett lebomlani a táp az alján, attól kaptak el valamit. Vagy pont hogy elették az ancik elől a többi halak a táplálékot és éhen haltak. Vagy a vízkezelő okozhatta a halálukat?)

Segítségeteket előre is köszönöm!
Szia! A "díszkő" az mű, vagy természetes kő? Ha mű, akkor esetleg annak festékanyaga oldódhat be és színezheti a vizet, és ettől el is pusztulhattak az állatok. Vagy a két hét volt kevés az akvának, és relatíve sokat etettél, ennek lehet eredménye egy ammóniacsúcs, ami okozhat büdös vizet, és elhullást.
 
Szia! A "díszkő" az mű, vagy természetes kő? Ha mű, akkor esetleg annak festékanyaga oldódhat be és színezheti a vizet, és ettől el is pusztulhattak az állatok. Vagy a két hét volt kevés az akvának, és relatíve sokat etettél, ennek lehet eredménye egy ammóniacsúcs, ami okozhat büdös vizet, és elhullást.

A díszkövek természetes kövek (ohko és megkövesedett fa), illetve egy vasfát is tettem bele. Eddig lemezes táppal és harcsa "csipsszel" etettem őket, de vettem szemest is, mert ajánlották a harcsákhoz. Most kaptam egy olyan információt, hogy az ancik nem tudják megemészteni a szemes tápot és az okozhatta a halálukat. Ez tényleg közrejátszhatott?
 
A díszkövek természetes kövek (ohko és megkövesedett fa), illetve egy vasfát is tettem bele. Eddig lemezes táppal és harcsa "csipsszel" etettem őket, de vettem szemest is, mert ajánlották a harcsákhoz. Most kaptam egy olyan információt, hogy az ancik nem tudják megemészteni a szemes tápot és az okozhatta a halálukat. Ez tényleg közrejátszhatott?
Akkor a vasfa színezi a vizet (esetleg szagosítja). Az ancik emésztési problémáit nem ismerem.:)
 
Akkor a vasfa színezi a vizet (esetleg szagosítja). Az ancik emésztési problémáit nem ismerem.:)

Köszönöm szépen a segítséget. A vasfa ázott előtte egy hetet legalább mielőtt beletettem volna, eddig nem színezte nagyon, vagy lehet csak most lett nagy a különbség.
Vettem ma egy aljzattisztítót, de nem jött ki sok "salakanyag", illetve megint cseréltem benne egy 10 liter vizet. De nem tudom, mitől halhattak meg :( Viszont 4 kis molli született ma, nem is értem ezt az egészet :D
 
Köszönöm szépen a segítséget. A vasfa ázott előtte egy hetet legalább mielőtt beletettem volna, eddig nem színezte nagyon, vagy lehet csak most lett nagy a különbség.
Vettem ma egy aljzattisztítót, de nem jött ki sok "salakanyag", illetve megint cseréltem benne egy 10 liter vizet. De nem tudom, mitől halhattak meg :( Viszont 4 kis molli született ma, nem is értem ezt az egészet :D
Szia!
Ökölszabályként szokták emlegetni, hogy hetente a víz 30%-át le kell cserélni, az akváriuméval azonos hőfokúra. Tehát nem 10%-ot kéthetente. Sőt induló akvánál ennél sűrűbben is szokták.
Etetni inkább sokkal kevesebbet, mint kicsivel többet, mint amennyit megesznek, Ez is alapszabály. Éhen halni nem fognak. Ennyi idő alatt nem halmozódhatott fel túl sok salakanyag, hacsak nem lapáttal szórtad be a kaját. Az is kérdés, hogy mennyi növényed van, azok szépen beindultak-e, hogy felvegyék a halak ürülékéből képződő anyagokat? Érdemes egy olcsó víztesztet csinálni. Én "TETRA Test 6 in 1" csíktesztet használok. Ez nem egy profi megoldás, sokan le is sajnálják, de a semminél, sokkal többet ér.
Persze, ha a fenti kérdéseket megválaszolod, akkor sem lehet biztonsággal távdiagnózist felállítani...
Sajnos az állat tartás már csak ilyen. :-(
 
Sziasztok abban kérném segítségeteket hogy ma felkeltem és láttam az ancitriusomon egy mély sebet a széklet nyílásánál .Endler guppikal van együtt akik sokkal kisebbek megvághatta magát valahol?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszönöm szépen a segítséget. A vasfa ázott előtte egy hetet legalább mielőtt beletettem volna, eddig nem színezte nagyon, vagy lehet csak most lett nagy a különbség.
Vettem ma egy aljzattisztítót, de nem jött ki sok "salakanyag", illetve megint cseréltem benne egy 10 liter vizet. De nem tudom, mitől halhattak meg :( Viszont 4 kis molli született ma, nem is értem ezt az egészet :D
A két hetet én is keveslem, ahogy a kolléga is írta. Teljesen új berendezésnél 3-4 hetet várnék. Víztesztet javaslom én is.
Ettől függetlenül lehet, hogy hordoztak màr valamilyen bakteriális fertőzést, és most a legyengült immunrendszerük miatt el is vitte őket.
Most ne pótold őket még. Vízteszt, az állomány megfigyelése. Vízcsere heti-tíznapi 30-50%.
A legjobbakat neked.:)
 
http://www.képmegosztó link törölve/view.php? Sziasztok az lenne a problémám, hogy 4 nappal ezelőtt vettem egy nőstény bettát, sajnos elkövettem az a hibát hogy nem figyeltem meg a halat eléggé, itthon vettem észre hogy van a hátán egy fehér folt mintha seb lenne, es 1-2 pikkely ki is áll mellette, egyébként a hal úszkál aktívan és van étvágya is, kell rá gyógyszer és ha igen mi? Bocsi a rossz kép minőségért :)
 
128IMG_20170606_121541_tn.jpg Sziasztok, az lenne a problémám hogy 4 nappal ezelőtt vettem egy nőstény bettát sajnos abba a hibába estem hogy nem figyeltem meg a halat eléggé, itthon vettem észre hogy a hátán van egy fehér folt mintha seb lenne, és 1-2 pikkely el is áll ott, van rá gyógyszer? Ha igen mit használjak? Egyébként a hal aktivan uszkal és van étvágya :) köszi előre is a segitséget :)
 
20170814_145719.jpg
Sziasztok
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Felismeri valaki hogy mi az a sebnek tűnö valami az oldalán? Fertöző vagy sem? Csak 1db van.
 
Gomba gyanús.
Általában sérülésnél a legyengült halat támadja, gyakrabban viszi el, mint ahányszor kigyógyul. Én ezeket a halakat ki szoktam fogni és -már amennyire ez lehetséges- kíméletesen átterelem az örök vizekre.
Ha gomba, a spórája ott van a vízben, de a megfelelő kondíciójú halakat nem szokta megtámadni. (az immunrendszerük leküzdi, mint az embernél is)

Nem növényes akváriumokban sózással meg lehet próbálkozni (minimum 100 g/100liter) ha a halak dörgölőznek a tereptárgyakhoz, ami a külső élősködők első jele, de egy drasztikus sózást a növényeid nem vennének jónéven, ezért inkább a beteg halat áldoznám be.
 
Back
Oldal tetejére