• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Utána elmostunk mindent zuhany alatt meleg/félforró vízzel új szivaccsal.

Szia!

A szűrőt is ugyanígy átmostátok? Meg a 15 liter régi víz sem olyan sok, hogy elég szűrőbaci legyen a rendszerben, hal meg rengeteg, szerintem anyagcsere termék (ammónia és társai) mérgezés is játszhat.
Remélem sikerül kikezelned őket!
 
Szia!

A szűrőt is ugyanígy átmostátok? Meg a 15 liter régi víz sem olyan sok, hogy elég szűrőbaci legyen a rendszerben, hal meg rengeteg, szerintem anyagcsere termék (ammónia és társai) mérgezés is játszhat.
Remélem sikerül kikezelned őket!

Szia!
Igen a szűrőt is kimostuk csapvíz alatt mert egy nagy zőld algakupac volt az egész. A mérgezés elképzelhető lehet mert ahogy fenntebb is írtam az elhulló példányokon semmi jele fertőzésnek. A piros foltok néhány úszkáló egyeden vannak.Köszönöm a sok választ és segítséget! Megteszem a szükséges lépéseket hátha sikerűl megállítani a további hal pusztulást!
 
Szia!
Igen a szűrőt is kimostuk csapvíz alatt mert egy nagy zőld algakupac volt az egész. A mérgezés elképzelhető lehet mert ahogy fenntebb is írtam az elhulló példányokon semmi jele fertőzésnek. A piros foltok néhány úszkáló egyeden vannak.Köszönöm a sok választ és segítséget! Megteszem a szükséges lépéseket hátha sikerűl megállítani a további hal pusztulást!
Ezt akartuk tudni, mert ha a szűrőszivacsokat is kimostátok, az nem tett jót a szűrőbaciknak.
Bár van aki csapvízben öblíti, és nem ikoz gondot.
De más mondjuk a finom öblítés és alapos kimosás.
Az is lehet, hogy már eleve betegek voltak a guppik, és az egész költözés, áttelepítés hozta elő jobban.
Örülünk nektek, hogy itt vagytok, kitartást!
Ne vedd sem sértésnek, sem kötekedésnek, de nem való a vár az akváriumba...
Inkább sok növény legyen benne, abban jobban elbújhatnak.
 
Ezt akartuk tudni, mert ha a szűrőszivacsokat is kimostátok, az nem tett jót a szűrőbaciknak.
Bár van aki csapvízben öblíti, és nem ikoz gondot.
De más mondjuk a finom öblítés és alapos kimosás.
Az is lehet, hogy már eleve betegek voltak a guppik, és az egész költözés, áttelepítés hozta elő jobban.
Örülünk nektek, hogy itt vagytok, kitartást!
Ne vedd sem sértésnek, sem kötekedésnek, de nem való a vár az akváriumba...
Inkább sok növény legyen benne, abban jobban elbújhatnak.

Köszönöm a segítséget mindenkinek! Természetesen vannak növények is egyenlőre 8 tő de már tervezve van a továbbiak beszerzése is. A guppikat elkülönítettük. Reggelre a betegebbek elhullottak :( Már történt egy fél víz csere és metilinkék adagolás. A megmaradtak virgoncak...a csavar hogy az elkülönített műanyag vödőrbe már kishalak is születtek szóval őket szintén elkülönítettük. Még pár napot külön töltenek folyamatos kisebb vízcserékkel és ha a rejtélyes halálesetek abba maradnak vissza kerűlnek a nagy akváriumba. Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítőkész hozzáállást!
 
Sziasztok!

Az egyik otómon tegnap megjelent egy fehér folt:
DSC_0005.jpg
Rögtön este kapott egy neptunos gyorsfürdőt (jobb híján), azóta a helyzet nagyjából változatlan. Kicsit le van lassulva, de azért kajál, úszkál. Kb 5 hete vásároltam őket (GA-ból), 200l-es, épp lágyuló vízben van (most 13nk körül), garnélákkal, halakkal. A többieknek nincs baja. Korábban viszont már 2 otó elpusztult.

Nagyon hálás lennék, ha tudnátok javasolni valamit a gyógyítására!

Köszi szépen!
 
Sziasztok!

Ma az egyik Uropthalmoidest pihegve az aljzaton találtam.
Külsérelmi nyom nincs rajta, de iszonyatosan le van fogyva, és felfelé görbül a gerince.
A többiekhez képest iszonyatosan színtelen is.
Egyelőre már csak a rákok zargató hatását kizárandó, is elkülönítettem, de nem is értem.
Több fajta kaját kapnak, és nem is került semmi új az akváriumba már vagy fél éve... :(

IMG_20171018_162247.jpg
 
Az okot sajna nem tudom de elég sokszor találkoztam ilyesmivel, hogy a semmiből előkerül egy lefogyott hal. Ritka erre a pontos magyarázat. rossz gén egy esetleges beltenyészet eredménye, betegség, valahova beszorult és csak ilyen formában fért ki. Nekem a 8-ból legalább 5 nek csak egy szeme van. Gondoltam arra is lehet ennél a fajnál az a normális. Valahogy nem csak kiesett vagy belefojt a vízbe hanem a szemgödre helyén is rendes szövet van. nincs lyuk. Ennek ellenére jól közlekednek.
 
Egy adott kereskedőnél én jeleztem egy éve, hogy az általa a nagykereskedelemből hozott halak egy része fél, vagy fekete szemű. Remélem te nem nála, és a jelzésem után vetted őket. Nekem sem volt szívem semmit csinálni velük. Azóta is a együtt úszkálnak a csapattal...
 
Sziasztok!

Rizspontyokat tartok már több mint egy éve. Időnként kiszedem a szülők akváriumából az ikrákat és felnevelem a kicsiket.

Az utóbbi időben a kishalak kikelnek az ikrából egy ideig nőnek, majd teljesen megáll a fejlődésük. Kb. 1 cm elérése után már szinte nincs semmi látható fejlődés. Mit gondoltok mitől lehet ez?

Az akváriumuk aljzat nélküli, hogy alaposan lehessen porszívózni, hetente takarítom, 50% vizet cserélek kb. 25-26 fokon vannak. Minőségi kaját kapnak (Tropical Krill gran, Dallio plus, Sera Vipan porítva. Élőt is kapnak: Walter férget.

Régebben az 1 cm elérése után gyorsult be a fejlődésük, most meg elérik az 1 cm-t és falba ütköznek. A legidősebbek már fél évesek, de nem fejlődnek. Mit csinálhatok rosszul?
 
Sziasztok!

Rizspontyokat tartok már több mint egy éve. Időnként kiszedem a szülők akváriumából az ikrákat és felnevelem a kicsiket.

Az utóbbi időben a kishalak kikelnek az ikrából egy ideig nőnek, majd teljesen megáll a fejlődésük. Kb. 1 cm elérése után már szinte nincs semmi látható fejlődés. Mit gondoltok mitől lehet ez?

Az akváriumuk aljzat nélküli, hogy alaposan lehessen porszívózni, hetente takarítom, 50% vizet cserélek kb. 25-26 fokon vannak. Minőségi kaját kapnak (Tropical Krill gran, Dallio plus, Sera Vipan porítva. Élőt is kapnak: Walter férget.

Régebben az 1 cm elérése után gyorsult be a fejlődésük, most meg elérik az 1 cm-t és falba ütköznek. A legidősebbek már fél évesek, de nem fejlődnek. Mit csinálhatok rosszul?
Nem tudom mit is tanacsolhatnank neked.
Elsö hallasra en a taplalekra, es a bennük talalhato vitaminokra gondolnek, de ha ebben nem törtent valtozas, akkor passz. Ez eleg megfoghatatlan igy.
Esetleg meg az juthat az ember eszebe, hogy ha a szülöallatok az utodokkal is szaporodnak, talan beltenyesztes. De ha mindig ugyanaz a szülöparod van akkor nincs ötletem.
 
Nem tudom mit is tanacsolhatnank neked.
Elsö hallasra en a taplalekra, es a bennük talalhato vitaminokra gondolnek, de ha ebben nem törtent valtozas, akkor passz. Ez eleg megfoghatatlan igy.
Esetleg meg az juthat az ember eszebe, hogy ha a szülöallatok az utodokkal is szaporodnak, talan beltenyesztes. De ha mindig ugyanaz a szülöparod van akkor nincs ötletem.

Szia!
Ugyanaz a szülő trió a legeleje óta. Ugyanaz a 2 nőstény 1 hím.
 
Sziasztok ! Egy zöld szumim elpusztult egy hete kb. Hiányzott a farokuszonyából. Gondoltam kemény csata volt valakivel. Kb 2 napja az egyik gold, csak úgy “ lógott “ fejjel lefele. Vízteszt ok volt. Ma vettem észre, hogy faroktőben, hátuszonnyál piros csík van, a farokúszójából hiányzik. Lehet ez valami fertőző dolog ? Többi halam eszik, aktív. Ötletek ?
 

Attachments

  • D5691C4D-2221-4135-B449-E1B37251506B.jpeg
    D5691C4D-2221-4135-B449-E1B37251506B.jpeg
    199.8 KB · Megtekintések: 4
  • DBD9319E-FF0E-4897-877A-369738484804.jpeg
    DBD9319E-FF0E-4897-877A-369738484804.jpeg
    147.4 KB · Megtekintések: 2
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Egy hete észrevettem a hat db vörös fejű (vagy piros orrú, nem sikerült 100%-osan beazonosítani) ponytlazacainkból hármon 1-1 fehér pöttyöt. Darakórra gyanakodtam, vettem is malachitzöldet (sera costapur nem volt) de másnapra eltűntek a pöttyök! Nem használtam a gyógyszert, gondoltam inkább várok. Egy hétig minden rendben volt, de most a két oto uszonyain fedeztem fel több pöttyöt is... és az egyik páncélos harcsa is a kavicsokhoz dörgölőzik, bár rajta nincs pötty. Akkor mégis darakór lehet? A lazacok meg mintha totális pánikban lennének, bújkálnak, alig jönnek elő az etetésre, pedig eddig semmi bajuk nem volt. Más hal nincs benne, csak 2 amano, senki nem bánt senkit. Enni azért esznek a háttérben.
Ha veszek costapurt, a 2 garnélát elkülönítsem? Ha a szűrőt kiveszem és külön járatom, akkor kellene egy levegőztető addig?
Köszi előre is
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Egy hete észrevettem a hat db vörös fejű (vagy piros orrú, nem sikerült 100%-osan beazonosítani) ponytlazacainkból hármon 1-1 fehér pöttyöt. Darakórra gyanakodtam, vettem is malachitzöldet (sera costapur nem volt) de másnapra eltűntek a pöttyök! Nem használtam a gyógyszert, gondoltam inkább várok. Egy hétig minden rendben volt, de most a két oto uszonyain fedeztem fel több pöttyöt is... és az egyik páncélos harcsa is a kavicsokhoz dörgölőzik, bár rajta nincs pötty. Akkor mégis darakór lehet? A lazacok meg mintha totális pánikban lennének, bújkálnak, alig jönnek elő az etetésre, pedig eddig semmi bajuk nem volt. Más hal nincs benne, csak 2 amano, senki nem bánt senkit. Enni azért esznek a háttérben.
Ha veszek costapurt, a 2 garnélát elkülönítsem? Ha a szűrőt kiveszem és külön járatom, akkor kellene egy levegőztető addig?
Köszi előre is

Darakór lesz ez, nekem egyszer növénnyel sikerült befertőznöm a sügis akvát. Az egész rendszert kell kezelni, ha a szűrőt elkülöníted, az abban szabadon úszó parazitákkal visszafertőzheted az egészet. A hőfokot is érdemes megemelni 2-3 fokkal a kezelés alatt, meggyorsítja a dögök fejlődési ciklusát.
 
Darakór lesz ez, nekem egyszer növénnyel sikerült befertőznöm a sügis akvát. Az egész rendszert kell kezelni, ha a szűrőt elkülöníted, az abban szabadon úszó parazitákkal visszafertőzheted az egészet. A hőfokot is érdemes megemelni 2-3 fokkal a kezelés alatt, meggyorsítja a dögök fejlődési ciklusát.
Végül csak az aktív szenet vettem ki, a szűrő maradt. Este láttam az akvárium falán több apró pici fehér burkot, benne valami mozgolódott... nem tudom, hogy a darakórnál látható-e szabad szemmel a parazita, mert ez látható. De ha nem is darakór, a costapur akkor is jó rá szerintem. Remélem. Garnélák külön vannak most, de sajnos nincs másik akváriumom, úgyhogy egy befőttes üvegbe kerültek szegények és így lebegnek a vízben... Nem tudom ez a pár deci víz elég lesz-e nekik egy hétre amíg a kezelés tart. Egy gömbmohát kaptak még társaságnak.
 
Sziasztok!
Csak nem úszom meg, hogy ide is írjak... Szóval, vasárnap észrevettem, hogy az oto farokuszonyából hiányzik egy darab, es van rajta egy fehér volt a szakadásnál. A többi halon semmilyen elváltozás nincs, arra tudok tippelni, hogy megijedt, felsértette, és ezért alakulhatott ki.
Hétfőn vettem baktopurt, kedden megkezdtem a kezelést, tegnap volt a második nap. Mára már a kis bolyhocskák is látszanak, így valószínűleg halpenészünk van.
Az útmutató szerint holnap vízcserézni kéne. Érdemes esetleg az otot a további időre külön tenni, vagy már csak várni kell, hogy elmúljon? Mikor tudom, hogy túl van rajta?
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék tőletek kérni. Ma az egyik amazonasi gömbhalam kiugrott az akváriumból(vízcsere után még nem tettem rá a tetőt:( ) nagyon szerencsétlenül a fal és a szekrény közé "szorult" mert ijedtében persze felpuffadt, a fal beszívta a nedvességet róla, így hozzá is tapadt kicsit. Pár percbe beletelt mire sikerült kiszabadítanom, már eléggé ki volt száradva. Gyorsan vízbe tettem, úszott egyből. A viselkedése alapvetően nem változott, evett is azóta. Viszont a bőre sérült, olyan mintha heges lenne. :( A kérdésem az lenne, hogy szükséges-e bármilyen gyógyszeres kezelés vagy fertőtlenítés és ha igen mivel? Karantén?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget.
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék tőletek kérni. Ma az egyik amazonasi gömbhalam kiugrott az akváriumból(vízcsere után még nem tettem rá a tetőt:( ) nagyon szerencsétlenül a fal és a szekrény közé "szorult" mert ijedtében persze felpuffadt, a fal beszívta a nedvességet róla, így hozzá is tapadt kicsit. Pár percbe beletelt mire sikerült kiszabadítanom, már eléggé ki volt száradva. Gyorsan vízbe tettem, úszott egyből. A viselkedése alapvetően nem változott, evett is azóta. Viszont a bőre sérült, olyan mintha heges lenne. :( A kérdésem az lenne, hogy szükséges-e bármilyen gyógyszeres kezelés vagy fertőtlenítés és ha igen mivel? Karantén?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget.
Egyelőre csak tartsd megfigyelés alatt. ha jó kondiban volt, szépen meggyógyul. Azonban ha elkezd a bőre elváltozni, fertőződni, akkor mindenképp szükséges valamilyen gyógykezelés.
Addig is ezt javaslom gyors beszerzésre: https://www.greenaqua.hu/hu/seachem-stress-guard-100ml.html
 
Sziasztok!
Csak nem úszom meg, hogy ide is írjak... Szóval, vasárnap észrevettem, hogy az oto farokuszonyából hiányzik egy darab, es van rajta egy fehér volt a szakadásnál. A többi halon semmilyen elváltozás nincs, arra tudok tippelni, hogy megijedt, felsértette, és ezért alakulhatott ki.
Hétfőn vettem baktopurt, kedden megkezdtem a kezelést, tegnap volt a második nap. Mára már a kis bolyhocskák is látszanak, így valószínűleg halpenészünk van.
Az útmutató szerint holnap vízcserézni kéne. Érdemes esetleg az otot a további időre külön tenni, vagy már csak várni kell, hogy elmúljon? Mikor tudom, hogy túl van rajta?
Jobb lenne karanténban külön kezelni. Ott folytasd a kezelést, de óvatosan, az Oto elég kényes.
 
Back
Oldal tetejére