• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Olyat látott már valaki, hogy nyitott szája van a halnak (Galaxy)?
Mintha nem tudná becsukni. [emoji15]
A felső ajkával mintha lenne valami.
Mást nem látok rajra. Ment az elkülönítőbe. [emoji17]
Ott már be-becsukta a száját, de aztán ráállt ott is nyitott szájra [emoji17]
 
Olyat látott már valaki, hogy nyitott szája van a halnak (Galaxy)?
Mintha nem tudná becsukni. [emoji15]
A felső ajkával mintha lenne valami.
Mást nem látok rajra. Ment az elkülönítőbe. [emoji17]
Ott már be-becsukta a száját, de aztán ráállt ott is nyitott szájra [emoji17]

Láttam már sajnos én is ilyet, neonhallal, pontylazaccal, de az okát még nem találtam meg :(
 
Rákerestem angolul is. Ott is ezt írták. Többnyire rejtélyes a sztori. Volt ahol életben maradt de többnyire másnapra vége volt.
 
Olyat látott már valaki, hogy nyitott szája van a halnak (Galaxy)?
Mintha nem tudná becsukni. [emoji15]
A felső ajkával mintha lenne valami.
Mást nem látok rajra. Ment az elkülönítőbe. [emoji17]
Ott már be-becsukta a száját, de aztán ráállt ott is nyitott szájra [emoji17]
Szaj hab.
Eleinte feher foltok amik hamar szurkeve valnak. Mojhos allagu. Hamar is vegezhet a hallal de nagyon sokaig is tarthat. Ha nem kap antibiotikumot elterjedhet az egesz belso szervezetukben. Lazacokra jellemzo. Nekem is van 4-5 halamnal szinte evek ota. Egyik sem doglott meg le miatta. A rossz vizminoseget okoljak erte. Googliban van hozza leiras.
 
Szaj hab.
Eleinte feher foltok amik hamar szurkeve valnak. Mojhos allagu. Hamar is vegezhet a hallal de nagyon sokaig is tarthat. Ha nem kap antibiotikumot elterjedhet az egesz belso szervezetukben. Lazacokra jellemzo. Nekem is van 4-5 halamnal szinte evek ota. Egyik sem doglott meg le miatta. A rossz vizminoseget okoljak erte. Googliban van hozza leiras.
Közben rájöttem, hogy ez az a hal, amit épp akkor tettem vissza a kezelő aksiból. Sokáig volt benne. Ugye abban csak víz van, semmi növény, csak egy szivacsszűrő. Megszokta már azt a vizet. Most megint visszaraktam, mert ne láttam rajta semmit. És megint csinalja [emoji15]
Előtte vettem a fő akváriumból vizet egy kis vödörbe, és abban figyeltem negyedórát. Nem történt különösebb dolog. Beletettem az aksiba. Most megint csinálja... Kicsit lejjebb vettem a szűrést, hátha az áramlás bántja. A másikban semmi áramlás. A többi Galaxy semmi különöset nem csinál... Tehát nekik jó a víz.
Mit csináljak? Várjak hátha megszokja? Lehet öntök bele egy kis Toxivecet, hátha ammónia. Bár a többinek semmi baja.
 
Sziasztok! Egyik Galaxy razbórám fel van fúlyódva és felfelé állnak a pikkelyei. Valószínűleg hasvízkór? Az eddigieknél nagyobb, 50%-os vízcserét csináltam tegnap este, most elég magas nitrit szintet mértem, valószínűleg ez okozhatta. Szerintetek hasvízkór lehet? Ha igen mit tudok csinálni? Egy oldalon azt írták hogy mindent fertőtleni kell és a talajt kifőzni. Ezt biztos nem fogom megcsinálni. Ugye csak eltúlozták?
 
Sziasztok! Egyik Galaxy razbórám fel van fúlyódva és felfelé állnak a pikkelyei. Valószínűleg hasvízkór? Az eddigieknél nagyobb, 50%-os vízcserét csináltam tegnap este, most elég magas nitrit szintet mértem, valószínűleg ez okozhatta. Szerintetek hasvízkór lehet? Ha igen mit tudok csinálni? Egy oldalon azt írták hogy mindent fertőtleni kell és a talajt kifőzni. Ezt biztos nem fogom megcsinálni. Ugye csak eltúlozták?
Szia, ha úgy néz ki felülről szegényke mint egy ananász (kerek és tüskésen elállnak a pikkelyei) akkor bizony hasvízkór. Sajnos nálam is volt egyszer és nem sikerült gyógyítani. Csak néhány oto élte túl a dolgot... nem főztem ki az egész akváriumot, az új halak később kerültek ugyanebbe az akváriumba és már nem lett semmi bajuk.
 
Szia, ha úgy néz ki felülről szegényke mint egy ananász (kerek és tüskésen elállnak a pikkelyei) akkor bizony hasvízkór. Sajnos nálam is volt egyszer és nem sikerült gyógyítani. Csak néhány oto élte túl a dolgot... nem főztem ki az egész akváriumot, az új halak később kerültek ugyanebbe az akváriumba és már nem lett semmi bajuk.
Ez nemjó hír. Remélem nem pusztul el mindenki. Monduk nagyon beteges halakat kaptam, csak egy-két szép egészséges van köztük, remélem csak a betegeseknek olyan az immunrendszere hogy csak ők kapják el :/
 
Ez nemjó hír. Remélem nem pusztul el mindenki. Monduk nagyon beteges halakat kaptam, csak egy-két szép egészséges van köztük, remélem csak a betegeseknek olyan az immunrendszere hogy csak ők kapják el :/

Keresd vissza az utolsó hozzászólásomat ebben a topic-ban, ott van egy link. Érdemes leülni és végigolvasni. Angolul van.

Sajnos ilyen betegségeknél nehéz megmondani otthoni módszerekkel, hogy mi van mögötte. :(
 
Szeretnék tanácsot kérni. Külföldön élek. Legutóbb kaptam egy darakórt. Jó lett volna, ha van parakillem, mert arról vannak magyar fórumos tapasztalatok. Magyar termék, nem tudtam beszerezni. Vannak-e ajánlott szerek, gyógyszerek, bármi ami jó ha kéznél van ? Bármilyen gyógykezelés, elkerülés, vízkezelés céljából, ami esetleg ajánlott. Itthon vagyok pár napig. Szetetnék gondoskodni ilyen dolgokról. 3 parakilkt vettem eddig.
 
Szeretnék tanácsot kérni. Külföldön élek. Legutóbb kaptam egy darakórt. Jó lett volna, ha van parakillem, mert arról vannak magyar fórumos tapasztalatok. Magyar termék, nem tudtam beszerezni. Vannak-e ajánlott szerek, gyógyszerek, bármi ami jó ha kéznél van ? Bármilyen gyógykezelés, elkerülés, vízkezelés céljából, ami esetleg ajánlott. Itthon vagyok pár napig. Szetetnék gondoskodni ilyen dolgokról. 3 parakilkt vettem eddig.
Szia!
Jómagam még Parakillt nem használtam, de szerintem a Sera, Tetra vagy egyèb gyàrtòk termèkei is megfelelnek e cèlra.
A darakór esetèben sokszor gyògyszeres kezelés nélkül a hőmérséklet emelésével is megoldódik a dolog. De persze ez nagyban függ a betegség lefolyásától, vagy egyéni körülményektől.
 
Szeretnék tanácsot kérni. Külföldön élek. Legutóbb kaptam egy darakórt. Jó lett volna, ha van parakillem, mert arról vannak magyar fórumos tapasztalatok. Magyar termék, nem tudtam beszerezni. Vannak-e ajánlott szerek, gyógyszerek, bármi ami jó ha kéznél van ? Bármilyen gyógykezelés, elkerülés, vízkezelés céljából, ami esetleg ajánlott. Itthon vagyok pár napig. Szetetnék gondoskodni ilyen dolgokról. 3 parakilkt vettem eddig.

Seachem ParaGuard. Ezt itthon nem nagyon kapni (GA-nal talaltam). Nekem ez valt be - az elolenyekkel kimeletes, a darat napok alatt leszedte (szemben a Sera Costapurral).
A magyar gyogyszerekkel legy ovatos. Sokaknak kipusztultak a halai toluk (foleg Parakill Turborol olvastam ilyet).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja, es ha tartasz a planariatol, akkor fenbendazole es No-Planariat erdemes lehet beszerezned. Utobbit konnyebb kint megvenni, elobbit talan idehaza. Olyan keves kell beloluk, hogy erdemes olyan forumozot kutatni, akinek van. (Ha ezt valasztod, privat levelben adok tippet, kinek lehet.)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Back
Oldal tetejére