• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Ha-Long Bay

Mandano

Kertész szaki
Hol is kezdjem... Az úgy történt, hogy vettem egy telefont. Volt benne egy csodálatos háttérkép, amit egyből megszerettem. Ez lett az eredménye:
23464856_e6f07f6b97635ca0e86e2a07afe272bb_l.jpg

Azért megmutatom az eredetit is, hogy eltudjátok képzelni mi is akar lenni: :)
f0e835900da09bb3fa0c12036e8a5370.jpg

Ehhez a következő eszközöket vettem igénybe:
- Akvárium: 45x30x30 normál üveg (GA)
- Szűrő: Eheim 2071 (1,5l BioRio, 1l Substrate Pro)
- Világítás: Chihiros Aquasky 451
- Co2: 5kg palack, UpAqua reduktor-mágnesszelep-tűszelep, Ada Clear parts set, GA japán nano difi.
- Sterilizálás: Chihiros Doctor Shrimp
- Eheim Skimmer, Eheim 50W fűtés
- Tropica táptalaj 1l, Ada Amazonia 7-8l
- Ada Bacter 100, Pecap-P, Penac-W
- GA növény wellness csomag.

És akkor néhány kép a munkálatokról:
Az alap:
23464862_5ddaff3eeb3db4b9b826d70d7ea3d993_l.jpg
 
A folytatás:
Táptalaj + talajadalékok
23464852_51d4e8e5c4c84fcd3cc7566e42103f4e_xl.jpg
A Hardscape:
23441390_5b55ff5204bea89582fc3633ac378064_xl.jpg
A növényeket még nem írtam: (Köszönet érte @Luigi13 -éknak! :) )
- Riccardia Chamedryfolia
- Fissidens Fonatus
- Eleocharis Parvula mini
23464854_c746a93a208524edf81ad46ff1bd0405_xl.jpg
@viktorlantos köszönöm a tanácsot, egy verseny akváriumban már tudom milyen talajt tennék. Egyszer lehet majd meg is csinálom. Ez most a saját szórakoztatásomra készült, garnélák lesznek benne, így marad a hétköznapi talaj megoldás.
 
Utoljára módosított:
Akvárium indítás: 2015.11.04. (Csak magamnak megjegyeztem. :) )
Eltelt 9 nap. Mohák éledeznek, szép lassan beindulnak. Parvula szintén.
Beköltöztek az első lakók, két sakura, itt lapultak egy 5 literes üvegben egy marék crypto és anubias nana petite között.
(Se fény, se szűrés, két hetet töltöttek az üvegben a kis túlélők.) Amúgy ha valaki igényt tartana az üveg tartalmára (a cryptokra és anubiasokra), csak szóljon, hétköznap a XI.kerben átvehető.
Szóval így állunk:
23475262_434a07ff41c2fa08a148d5bffbe4d1ad_xl.jpg

A háttérben @viktorlantos -nak köszönhetően elrejtettem egy pár tő Najas Sp.-t.
23475264_c4f3533aaadd5a832ff3a3522dac04a5_xl.jpg

Remélem majd ők is jól érzik magukat.
Mértem Gh-t, Kh-t, mindkettő 2 alatt van. Tds is 50 alatt.

Köszönöm, hogy benéztél! :)
 
Utoljára módosított:
Szerintem azért a TDS lehet olyan 100-120 körül ;)
Természetesen én sem szeretném ilyen alacsonyan tartani, majd GH+-al visszasózom. Csak az előző seiryus scape után ez nekem hatalmas öröm, hogy két nap alatt nem emelkedett 150 fölé.. :)
 
a sakuráknak elvileg 300 körüli TDS kell elvileg -- az én iwagumimban, ami seriyus és emiatt 120-180/90 között ingadozik, látványosan szarul érzik magukat szegények. CRS kell ebbe.
 
CRS kell ebbe.
És már meg is érkeztek! :) A 12 fős csapat készülődik birtokba venni a terepet.

Ami még újdonság, hogy a GA-s fiúknak köszönhetően pénteken beszereztem egy Do!Aqua Music diffúzor 15d-t.
Gyönyörűen porlaszt, hangtalan. (Az előző japán kis difi olyan hangosan sípolt, csipogott, hogy ma már 5ször megijedtem, hogy nem megy a Co2. :D ) Valószínűleg állítanom is kell majd rajta, mert ég és föld a különbség.

Ui.: A növények jól vannak, növögetnek, szerintem be akarnak érni a HAC-ra. :)
 
Utoljára módosított:
Hajónapló 23.nap.
CRS-ék köszönik jól vannak, Amano szökés még nem volt (mondjuk 3cm-el lejjebb van a vízszint, amíg megszokják a helyet).
Parvula, fissi, riccardia növöget.
@viktorlantos (Ha már tesztelni kaptam) Najas sp "csomók" az alsó leveleket eldobják, de növögetnek (7-ből 4, 2 stagnál, 1 tök kuka volt, azt ki is dobtam) Lehet, hogy jobban szeret szabadon nőni, valamihez kötözve, nem pedig beültetve? (n)
Sajna van egy kis problémám is: Enyhén opálos a víz és fura a szaga is. Olyan szaga (illata) van, mint a frissen bontott amazoniás zsáknak, csak sokkal erősebb, lassan az egész irodában érezni lehet.
Algával eddig szerencsére nem találkoztam.

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Sajna van egy kis problémám is: Enyhén opálos a víz és fura a szaga is.
Mérjél ammóniát/nitritet/nitrátot.
Valószínűleg a szűrőd biológiai teljesítőképessége még nincs összhangban a terheléssel. Főleg ha szúrós szaga van, akkor erős a gyanú.
Cserélj gyakrabban vizet (nem többet, hanem gyakrabban), azzal tudod korrigálni a dolgot, amíg beáll az egyensúlyi állapot.
Egyébként szépen alakul a Ha-Long öböl flórája, de a faunára sem lehet panasz;)
 
Cserélj gyakrabban vizet (nem többet, hanem gyakrabban),

Ez nagyon jó tanács! Az amazonia még nagyon friss lehet, érdemes a CRS-ek miatt vigyázni. Kevés, de gyakori vízcserét javaslok én is. De amúgy biztosan nagyon jól összeraktad az akváriumot, ha már most ilyen vagányak a garnélák. Az is normális lenne, ha el lennének bújva, de így biztosan jól érzik magukat.

Szuper kis akvárium! (y)
 
Mérjél ammóniát/nitritet/nitrátot.
Ammóniát nem tudok mérni, de JBL Proscan (tudom nem a legpontosabbak a csíktesztek) szerint nitrit 0mg/l, nitrát 25mg/l.
A szűrő bejáratott szűrő volt, csak kitakarítottam indítás előtt. Nincs szúrós szaga, csak olyan erős föld szaga van a víznek.
Pénteken vettem ki a Doctor shrimpet (twinstar koppintás) és tegnapra már nem volt opálos a víz. Lehet, hogy nincs összefüggés, de bármi előfordulhat.

Egyébként szépen alakul a Ha-Long öböl flórája, de a faunára sem lehet panasz;)
Köszönöm szépen! :)

Szuper kis akvárium! (y)
Köszönöm, a tanácsokat is és a garnikat is, hogy szépségükkel hozzájárulnak az akvárium pompájához! :)
 
Hol is tartunk... ja igen, 44. nap.
Kezdem a rosszabbal:
1. Két vízcsere között még mindig kicsit beopálosodik a víz
2. Zöld ponttal, porral és foszfát szinttel "küzdök". 10h körül beadok 3ml Fosfo-t és 17h-re a szint 0,6-0,8mg/l-ről 0-0,1mg/l-re esik vissza.
3. Fonál alga is élvezi a vendégszeretetem, de nem vészes, 4-5 rövidebb szál lengedezik a vízben, tehát kordában tartható.
És akkor a szebb dolgok:
Növények, állatok jól elvannak, nőnek, izegnek-mozognak. Mohát lehet hogy lassan meg kell igazítanom, Najas sp.-t már vissza kellett vágnom.
És mivel tudom, hogy szeretitek a képekkel illusztrált naplókat: ;)DSC_0147_1.JPG
A kezdeti állapothoz képest elképesztő a különbség, IMÁDOM! :love:
(Persze még jobban imádnám, ha tudnék csinálni róla egy rendes képet! :) Vagy ha valaki PS-mágus kicsit tudna buherálni rajta... :whistle: (van még egy pár képem, nem biztos hogy ez a kép a megfelelő "alany"))
Ha lenne egy jó képem még a HAC-on is indítanám! :)

Köszönöm, hogy erre jártál! :)
 
Egyre jobban néz ki !

Én ezt tudtam ebből a képből kihozni :
Köszönöm
és
Köszönöm! Így azért már profibb, a minőségén nekem kell javítanom, a telefont nem erre találták ki. :) (Legalábbis az enyémet, mert van aki telefonnal is tud jó képet csinálni... )
 
Szuper lett a mohásítás,jól néz ki az akvárium.(y)
Köszönöm szépen, @Luigi13 éktól jött a jó minőségű alapanyag, én csak daraboltam,meg ragasztottam, ahogy sikerült. :)

Ééééssss az akvárium indítva a HAC-on! :)
(Visszaigazoló e-mailt megkaptam.)
Kíváncsi vagyok, milyen helyezést érek el, elég egyszerű hardscape, kicsit még kiforratlan növényzet, de azért ez is egy visszajelzés, hogy hol tartok.
 
Back
Oldal tetejére