• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua - fotóözön - Törökbálint

Status
Not open for further replies.
Nap végén elkaptam néhány pillanatot, íme...

36987604415_d363270a1b_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

36151741414_1326414f36_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

egy kis trükk a háttérben :)

36847287341_4084c4e077_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

levedlett mammut :D

36847288771_f2284ecf8b_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

elkoptak a gyökerek, így picit steril lett a látvány.... egy kis tuningért kiált az akvárium

36178898323_a90375054b_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

zseniális ahogy a staurogyne belakta a sziklákat (y)

36151750054_5de8057022_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

ebből meg lesz valami, valamikor

36178898493_5c2d0d3aa7_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
 
A boltban most inkább átalakítások jönnek, azért egy akváriumot még betennék. Elég nehezen indult az Aquasky Moon baromi erős efelett az akvárium felett. Ezért viszonylag nagyobb algásodás volt az első hetekben.
Mostanra a karbantartás szigorításával és az algaevők duplázásával talán beáll a rend.

A kis Rotala macrandra red mini nagyon csinosan fest :)
ha valaki rászánná magát, most nagyon szépek a zselés dobozaink:
http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-rotala-macrandra-red-mini-zseles.html

View attachment 38429Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 38430Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Bámulatos ez a sok gyönyörű akvárium itt nálatok. Igazából bármelyiket betolnám a nappalimba de mindig van egy egy ami igazán megfog. Eddig az UG-s emeleti volt a favorit, de aztán megláttam most ezt és az állam leesett. Visszanézve a dátumot már régóta megy de valamiért mindig elfeledkezek erről a topicról. Nem találok megfelelő szavakat rá, egyszerűségében zseniális és nekem tök természetes hatása van.
 
Randi? :D :D Valami jófajta üveg bort vigyél. :D
PÜ = privát üzenet. Dehogy török rá. Én se örülnék valaki bekopogtatnak az ajtómon, főleg, hogy 2 fiú gyermekem van akik után a végtelenségig pakolok mégis folyamatos a rendetlenség.
 
@Nigro @Matyi unatkozott a minap és kipróbálták az ADA Black Water termékét egy most kifejezetten biotóp bemutató akváriumon a boltban.
Viktor ne vedd kötekedésnek, de ez egy eléggé biotop mix lett: van benne Afrika, Ázsia és Dél-Amerika is.;) Az akva ettől függetlenül nagyon jól néz ki(y)
@talachi team scaper's day-es akváriuma ma így fest
Nagyon szépen összeállt(y), bár fent jobb oldalon azzal a nagy kővel még nem tudtam megbarátkozni, de ez az én bajom;)
A többi is tök jól néz ki. Az @Evereka -ék akvájában mit csináltatok, amitől ilyen brutál módon megnőtt a moha?
@Matyi kölcsönkapta Balázstól a böszméből a köveket legozásra? Vagy ezek csak kinézetre olyan kövek?
Jó lenne az ősszel eljutni hozzátok... ...talán októberben... ...hátha:)
 
Viktor ne vedd kötekedésnek, de ez egy eléggé biotop mix lett: van benne Afrika, Ázsia és Dél-Amerika is.;) Az akva ettől függetlenül nagyon jól néz ki(y)

Nem a szó hagyományos értelmébe vett biotóp. De ez olyan mint az opti akvárium. Minden ami tiszta az :) A barnavizesbucéshalas túl hosszú volt :)
Részünkről egy kísérlet játék volt. Amennyire borzalmasan nézett ki elsőre az ennél sokkal barnább vízzel, most egész jól elfér a növényesek mellett.
 
A barnavizesbucéshalas túl hosszú volt
akkor BBH, az rövid;):p
Nem a szó hagyományos értelmébe vett biotóp.
Nem bántani akartalak!:) Teljesen jó kísérletnek tartom, ha jól rémlik, ilyen (mármint barna vizes) még nem volt Nálatok.
Ami a kísérletet illeti: minden úgy megy mint a többi akvánál? Itt ugye a Seachem Purigen használatára nincs szükség, sőt ellenjavallott. Mértek esetleg vízparamétereket, hogy mennyivel alakul másképp, mint a "sztenderd" akváknál? (főleg a pH-ra gondolok)
Csak a fák/levelek/égertoboz barnítja a vizet, vagy tettetek bele valami black water adalékot is?
A kavics pedig, amit használtatok hozzá az egyik kedvencem!(y) Már csak ezért sem írhatok semmi rosszat róla.:) No meg a nagyon szépen összerendezett scape/növény dolog miatt sem;)(y)
 
akkor BBH, az rövid;):p

Ami a kísérletet illeti: minden úgy megy mint a többi akvánál? Itt ugye a Seachem Purigen használatára nincs szükség, sőt ellenjavallott. Mértek esetleg vízparamétereket, hogy mennyivel alakul másképp, mint a "sztenderd" akváknál? (főleg a pH-ra gondolok)
Csak a fák/levelek/égertoboz barnítja a vizet, vagy tettetek bele valami black water adalékot is?
A kavics pedig, amit használtatok hozzá az egyik kedvencem!(y) Már csak ezért sem írhatok semmi rosszat róla.:) No meg a nagyon szépen összerendezett scape/növény dolog miatt sem;)(y)

Egyébként agyaltam, hogy legyen-e tényleg a szó klasszik értelmében biotóp, de egyszerűen csak kötné a kezünket és azon felül, hogy elmondható róla, hogy (nagylevegő, mellkihúz) BIOTÓP semmivel sem lenne szebb, vagy jobb :)
Ezért inkább maradt egy biotóp jellegű akvárium. Ami kicsit felhívja a figyelmet arra, hogy a valódi körülmények általában inkább ehhez hasonlítanak, mint az általunk álmodott növényesekhez.
A kérdéseidre rátérve, ilyen könnyen nem indult még akváriumunk :) No alga, no para, mintha a természet így találta volna ki a növények, halak csigák létét... :D:cool:
Minden nagyon jól érzi benne magát. Az előbb mértem egy pH-t 6,6... meglepődtem, de semmi drasztikus csökkenés vagy ilyesmi.
A színt a SaltyShrimp Black Water-rel csináltuk meg. Ezzel nagyon kell vigyázni, mert egy késhegynyi is rengeteg.
Az eddigi reakciók ügyfelektől:

- valami nem stimmel az egyik akváriummal...
- Ennyire színez a vasfa?
- Nincs benne Seachem Purigen?
- Aha ... nézd az ott milyen szép (és továbblép)

:)
Semmi gond nincs ezzel. Ettől függetlenül nekem most nagy kedvencem ez az akvárium :love:. A halak színei 100X szebbek és mivel nincsenek benne harsány növények, visszatért a fókusz a halakra. Kell ilyen szerintem ;)

:love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:

37161759806_0a7eee8c1b_c.jpgBlackwater display at Green Aqua by Viktor Lantos, on Flickr
 
Egyébként agyaltam, hogy legyen-e tényleg a szó klasszik értelmében biotóp, de egyszerűen csak kötné a kezünket és azon felül, hogy elmondható róla, hogy (nagylevegő, mellkihúz) BIOTÓP semmivel sem lenne szebb, vagy jobb :)
Ezért inkább maradt egy biotóp jellegű akvárium. Ami kicsit felhívja a figyelmet arra, hogy a valódi körülmények általában inkább ehhez hasonlítanak, mint az általunk álmodott növényesekhez.
A kérdéseidre rátérve, ilyen könnyen nem indult még akváriumunk :) No alga, no para, mintha a természet így találta volna ki a növények, halak csigák létét... :D:cool:
Minden nagyon jól érzi benne magát. Az előbb mértem egy pH-t 6,6... meglepődtem, de semmi drasztikus csökkenés vagy ilyesmi.
A színt a SaltyShrimp Black Water-rel csináltuk meg. Ezzel nagyon kell vigyázni, mert egy késhegynyi is rengeteg.
Az eddigi reakciók ügyfelektől:

- valami nem stimmel az egyik akváriummal...
- Ennyire színez a vasfa?
- Nincs benne Seachem Purigen?
- Aha ... nézd az ott milyen szép (és továbblép)

:)
Semmi gond nincs ezzel. Ettől függetlenül nekem most nagy kedvencem ez az akvárium :love:. A halak színei 100X szebbek és mivel nincsenek benne harsány növények, visszatért a fókusz a halakra. Kell ilyen szerintem ;)

:love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:

View attachment 40814Blackwater display at Green Aqua by Viktor Lantos, on Flickr
Nagyon szep, most nezem, hogy milyen jol kijön a neonoknak is a szine benne.
Tenyleg elfeledkezünk neha a sok gyönyörü kristalytiszta akvarium közepette, hogy bizony, igy is kinezhet egy akva. @Nigro ,Ati gratula. Tenyleg, amilyen egyszerü, olyan pazar! Csodas az a fa, es a növenyek is rajta.
Igazi Rio Negro -vagy olyasmi hangulata van, kis ADA feeling-el. Mik ennek az akvanak a meretei? 60x30x40? vagy magasabb?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére