• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gelfiro 126L

Gelfiro

Kertész szaki
Sziasztok!

Először is bocsánat, amiért "halas" létemre itt teszek közzé, de úgy gondolom, a növények legalább olyan fontosak egy akvárium életében, mint maguk a halak. Rengeteget olvastam, láttam és főleg kérdésekre kaptam hasznos és segítő választ.
Most tervezek illetve próbálok összeállítani Br. 126L társas akváriumot, de azért szeretném ha a növényeim is jól és egészségesen mutatnának és az összkép is jó lenne. Mivel még nincs meg minden de hamarosan indul, szívesen vennék hasznos tanácsot, észrevételt, ötletet.

Maga az akvárium: 80*35*45
Világítás: Műanyag Diversa tető 2*18W (ez 1,5 hét múlva érkezik, gondolom a gyári csöveket indulásnál cserélem)
Szűrés: Tetra EX700 (ez is kb. 2 hét mire megkapom)
Bútor: Saját készítés, akár csak az előző.
Aljzat: na ez az amit még nem tudok, nem tudom mit illetve milyen összetételben lenne érdemes használnom
Dekoráció: palakő, illetve mangrove gyökér
Ami biztos, a jelenlegi élőlények egy része biztosan átköltözik: 3 Black Molly, 3 Guppy, 1 Ancistrus cirrhosus, 1 Megalechis thoracata , 6 Anentome helena

A növények tekintetében szeretném kérni a véleményeteket, ezeket tetszenek, nem tudom mennyire való ekkora illetve ilyen felszereltségű akváriumba (nem használok CO2-t):

Guadelupai tüskéshínár (Najas guadalupensis)
Tavi tündérhínár (Cabomba aquatica)
Új-zélandi kardfű (Lilaeopsis novae-zelandie)
Mauritániai kardfű (Lilaeopsis mauritania)
Nagy amazonasi kardfű (Echinodorus bleheri)
Kardinálisvirág (Lobelia cardinalis)
Keskenylevelű Vallisneria (Vallisneria nana)

Amennyiben úgy alakul, szívesen megosztom a későbbiekben a fényképeket is.
 
Szia!
A fény elég kevés lesz, alacsony fényigényű növényeket keress. A Lilaeopsis-ok nem biztos, hogy megmaradnának, helyettük talán Echinodorus tenellus lehetne.
Aljzatnak valamilyen agyagos lenne jó a növények miatt, de az nem tudom mennyire kompatibilis a harcsákkal. Amúgy nem tartasz a harcsáktól, hogy ők is besegítenek a tereprendezésbe? :)
 
Szia!

A csőcsere alatt mit értesz? Nagyobb teljesítmény vagy más színhőmérséklet?
A világításod valszeg kevés lesz jó lenne ha elérné a 0.5w/l-t
A szűrőd lehet kicsi lesz ott is érdemes elérni a 10x forgatást de nem kizárt hogy ez nem fog működni, de inkább nagyobb legyen mint utána kelljen cserélni.
Még megoldás lehet egy másik ex700, de ez majd idővel kiderül
A növények jónak tűnnek, egyik sem kényes jószág.
Esetleg a lilaeopsisokat gondold át nem egy sprinterek. Eesetleg helyette echinodorus tenellus vagy sagittaria?
Ezen kívül az ancival és a harcsáddal lehetnek gondok mert ők biztos beleszólnak majd a látképbe.
Sok sikert és várjuk a képeket!
 
Szia!
A fény elég kevés lesz, alacsony fényigényű növényeket keress. A Lilaeopsis-ok nem biztos, hogy megmaradnának, helyettük talán Echinodorus tenellus lehetne.
Aljzatnak valamilyen agyagos lenne jó a növények miatt, de az nem tudom mennyire kompatibilis a harcsákkal. Amúgy nem tartasz a harcsáktól, hogy ők is besegítenek a tereprendezésbe? :)
Lassú voltam:)
 
A 36W fény irtó kevés lesz,a szűrésed is nagyon karcsú.Ez alatt nagyon kevésféle növényt tarthatsz,nőni sem fognak rendesen.
Plusz egy 18W-ot be kellene tenned.Szűrésnek pedig még egy Tetra 700l/h.
Talajnak ajánlom a JBL Manadot és a táptalaját az Aqua Basis
Milyen tápozást tervezel?

szerk.
Harcsákat ne tarts,mert kitúrják a táptalajt.
 
Köszönöm az észrevételeket, javaslatokat.
Sajnos a világítás gondoltam hogy nem a legjobb, de sajnos gyári műanyag tetőben ez a max ebben a méretben.
2 dolog lehetséges: Ha a hely engedi, még 1 18w-s cső beszerelésén gondolkodtam vagy esetleg hosszabb 70 cm-es (ha jól számolom 48 w, bár még egy kicsit ez is kvés) csövek behelyezése. A második, szaki felügyelete mellett átalakítani T5 világításra.

Szűrő: Ajándék lónak ne nézd a fogát :) elven működik, (bár egy 1200-nak jobban örültem volna) ha kevésnek bizonyulna akkor még mindig van többféle megoldás.

A talaj még mindig kérdéses számomra, mégpedig a takarítás miatt. Elsőre én is Manadot nézegettem, tetszik is. A harcsákat pedig meglátjuk. Eddig sem csináltak nagy rumlit, de ha igen, mennek ajándékba :)

Tápozásnak az eddigi kis akimban a táptalajon kívül (Tetra Substrate) Tápgolyót és Tetra Plantamin-t használtam, fejlődtek szépen.

Köszönöm az eddigieket és ha valakinek továbbra is van építő jellegű kritikája várom, hiszen még nem késő semmin sem variálnom, van még pár hetem, mire beindulhat a megvalósítás.
 
A világítás bővítést jó, ha megcsinálod, de ha lehet egyből T5-re, az sokkal jobb.
Lehet alacsony megvilágítással is növényezni, de jól meg kell választani a növényeket és persze nem kell gyepre számítani és eszeveszett növekedés sem lesz.
Én már elajándékoztam egy Ancistrus-t mert egyfolytában kitúrta a növényeket.
 
A világítás bővítést jó, ha megcsinálod, de ha lehet egyből T5-re, az sokkal jobb.
Lehet alacsony megvilágítással is növényezni, de jól meg kell választani a növényeket és persze nem kell gyepre számítani és eszeveszett növekedés sem lesz.
Én már elajándékoztam egy Ancistrus-t mert egyfolytában kitúrta a növényeket.

Hát ezzel a technikával azért növényezni nem nagyon mernék és nem is szeretnék, de azt szeretném hogy egy tetszetős és szép akváriumom legyen.
 
Szia Gelfiro!

Ancistrus cirrhosus, Megalechis thoracata

Inkább ne próbálkozz!
Nincs kellemetlenebb elfoglaltság mint a frissen telepített akváriumot teljesen újra rendezni!

( Júlia keskeny akváriuma | Page 3 | Magyar Akvakertész Fórum )
A világítással csak óvatosan, nehogy át ess a ló túl oldalára!
Ha csak vegyeset szeretnél akkor egy plusz 18W-os elég lehet (miért is cserélnéd a gyárit, milyen Kelvin
számúval forgalmazzák?).

A növények közül az E. belheri nagy helyet foglal, a Lobélia meg nálam még sosem maradt meg, pedig többször próbálkoztam vele.
Az előttem szólók növény ajánlásait nyugodtan fogadd el!

Ha megteheted, akkor a Manadó helyett valami jobb agyagos talajt szerezz be!

A.ttila
 
A növényes tanácsokat természetesen megfogadom, hisz azért kértem a javaslatokat mivel mint írtam, tetszenek de nincs velük tapasztalatom.
A fénycsövekről nincs infóm, de ismerve a gyári tetők felszereltségét a benne lévő 2 neoncső induláskor cserés lesz, 2x18W 6500K-s Sylvania dayligh-ra gondoltam de ha erre is lenne más javaslat akkor azt is elfogadom ;)

Az aljzattal még továbbra is gondban vagyok. Elnézegetve az itteni gyönyörű növényes akváriumok képeit, nagyon tetszenek ezek a talajok.
De mivel elsősorban vegyes akváriumban gondolkodom, nem tudom. Beni akváriumát nézegetve pl. láttam, táptalajjal és hagyományos aljzattal is szép akváriumot sikerült összehoznia.
Tényleg nem tudom mit tegyek,használjak, ezért is kértem tanácsokat. Ezen még rágódom és gondolkodom. (Remélem ezért nem köveztek meg :))
Mást nem tudok tenni, olvasom a naplókat, tanácsokat, nézem a képeket és próbálom magamban letisztázni a dolgot.
 
Sziasztok!
Sajnos egy hosszabb távollét miatt eddig csúszott az összeállítás, de úgy néz ki, most már minden összeállt.
A héten elkészült az akvárium és az állványa, a talaj, szűrő bevetésre kész, növények jövő hét elején érkeznek és indulhat a teljes üzem.
butoralap.JPG

Megérkezett az állvány anyaga.

Egy kis segítség az összeállításában :)
butor.JPG


Talaj. Mivel elsősorban halas akvárium lesz és a harcsák egyenlőre maradnak, U0-s bazalt mellett döntöttem.
talaj.JPG


Életem első külső szűrője. Remélem jól fog muzsikálni.
szuro.JPG


Próbálom, a meglévő kövekből mit sikerül kihozni.
dekor.jpg


Azt hiszem, kialakult a végleges dekor.
Sajnos egyenlőre ez a faág marad. Kíváncsian várom, milyen lesz mohával befuttatva.
layout.jpg
 
Sajnos, az előzőleg kinézett növények nem mindegyike rendelhető az egyik online vizinövény kereskedésből, a helyi kereskedőket inkább hagyjuk, így a tervezett listát kissé át kellett alakítani a kínálathoz.
Próbáltam alacsonyabb fényigényű (egyenlőre 2*18w, de hamarosan bekerül egy 3. cső is) illetve Co2 nélkül is megélő növényeket keresni. Ezek tetszenek a kínálatból.
Szerintetek ezek megfelelnek?
-Echinodorus bleheri
-Echinodorus parvifloris
-Echinodorus schuterii
-Echinodorus tenellus
-Valisneria spiralis
-Myriophyllum scabratum (eredetileg Cabomba aquatica-t szerettem volna)
 
de ha ez a fal így marad, akkor el foja fedni a talaj gyakorlatilag az egészet, de a két harmadát biztos. Meg akarod emelni majd?
 
Eddig nem is láttam ezt a képet, nem innen vettem az ihletet.
A terv, hogy kb. 5 cm vastag aljzat, arra ráültetve a kőfal, és a kőfal és a hátfal közötti rész feltöltve, ide kerülnének a növények nagy többsége.
 
Üdvözlet! Jo elgondolás a hard-nagyon tetszik a kőfalad. Azzal a csúzliágassal nem vagyok kibékülve :D- de akár jo is lehet. Sok sikert az induláshoz!
 
Hát azzal a csúzliágassal én sem :), csak mikor elkészültem a kőfallal, olyan üresnek tűnt az egész, még a növényeket is odaképzelve, hogy nagyon. Körülnézve ez került a kezembe, forgattam, nézegettem. Igazából arra jó volt, hogy rájöjjek, valami hasonló módon elhelyezkedő fát kellene belehelyeznem, de a kereskedéseket végigjárva csak tenyérnyi vasfát lehet itt venni. Csak ezért meg elutazni máshová bizonytalanra nem biztos hogy jó ötlet. Keresgélek, nézelődök, ha sikerül valami pofásat, odavalót találni kicserélem. De lehet, hogy egy-vagy két adag mohát megér a próbálkozás. Kiderül :D
 
Na, először is a csúzliágas kikerült az akváriumból:)
Ma bekerült az aljzat, dekor, technika. Holnap reggel ültetés és feltöltés. Már nagyon várom. Amint elkészült, dobok fel pár képet, kíváncsian várom a véleményeket.
 
Back
Oldal tetejére