• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Júlia keskeny akváriuma

Sziasztok!

Alakul!
Csináltam múlt hétvégén (kezelt csappal) egy feles vízcserét.
Lejeb raktam a a szűrőt egy polccal (a csövek amit vittem viszont nem voltak jók, ezért azt utólag vittem hozzá).
Ki is takarítottam.

A héten pedig vissza és betelepítettem a halakat (1 Anci, 2 Kuli-kuli, 20db Amanda lazac, 5db Otocinklus) és az Rc-ket.

A kép még a múlt heti:

IMG



A.ttila
 
Sziasztok!

Katasztrófa sújtotta övezet!
Ez az akvárium el van átkozva!

A röpke 1 órásra tervezett vízcsere matatás helyett, három órás visszarendezés lett:hungover:!

K%25C3%25A9p%2520014.jpg


K%25C3%25A9p%2520013.jpg


K%25C3%25A9p%2520011.jpg


K%25C3%25A9p%2520015.jpg


A gondolatok amik a fejemben tolongtak, szerencsére nem alakultak hanggá, mert azon szóvirágok csokrát nem lehetett volna az ablakba tenni......, mert ripityára tört volna az üveg!!!

Júlia kedvenc kis (15cm-es) Ancitrusa, amelynek visszahelyezését nem ajánlottam, némiképp átvariálta a látványtervemet :mad:!

Ismét megemlítettem miszerint a hal nem kompatibilis a negyven egynéhány literes akváriummal, de sajna ezen állításom újfent nem talált célba!
"A nélkül az aranyos halacska nélkül nem is érdemes az akváriumot fenn tartani!"

Kapott egy újabb esélyt (én is az infarktusra), amennyiben jól viseli magát maradhat!
Ha netán még sem lesz szíves, akkor az akváriumot kell Őkelme igényei szerint átrendezni!

Persze mondanom sem kell hogy a szűrő leállt a rettenet mennyiségű kosz miatt!
Újraindításnál pedig minden fülecskéje mellett folydogált a víz!

Szerencsére sok gyengeségem mellett a türelmem fő erényem!

Így most újraültetve mindent, folytatódik az élet Júlia keskeny akváriumában!

A.ttila
 
Sziasztok!

Természetesen ismét széttúrták a Csíkok és az Anci az akváriumot.
Tegnap este megejtettem az átrendezést (3.1/2h)
Halak, garnélák, növények ki.
Érdekes módon a hihetetlenül érzékenynek mondott Otocinklusok igencsak egészséges formát mutattak a sártenger ellenére.
Ugyan így a Red cheryk is sakura minőségben pompáznak.
Az Amandákból 3-mal van csak kevesebb.
A Kuli-kulik és fő bűntársuk is él és virul.
Egyébként én sem tudok haragudni a vén Ancira, olyan békés hogy kézzel vettem ki az akváriumból és helyeztem vissza.

A táptalaj fölül sikerült az aljzatot megmenteni (kb 2dl ment a Wc-be, a tóföldel).
Helyére JBL Sansibar black homok került 2cm vastagon.
A kő és növényesített fa dekorok visszakerültek és még megtoldottam két fával amikre majd legközelebb kötözök pár növényt.

A víz 4/5-de visszakerült.
A szűrőt legközelebb kipucolom, most még mozgatta egy kicsit a vizet.

Remélem a mostani berendezéssel mindannyian elégedettek leszünk (Júlia, az Anci és én)!

Képet majd legközelebb csinálok (így is 10 óra után végeztem)!

A.ttila
 
Tapasztalatom szerint az Ottók fiatal korukban érzékenyek a beszoktatásra (feltételezem vadon befogottak), később igen strapabíróak.
 
Sziasztok!

A múltkor csináltam egy képet, hogy mennyire jól sikerült a táptalajról leszívnom egy 8mm-es csővel az általános talajt:

K%25C3%25A9p%2520001.jpg

Az 5 literből két maréknyi ha maradt.

A.ttila
 
Sziasztok!

A helyzet nem rózsás, de nem is reménytelen.
A szűrőt ki kellett pucolni.
Légtelenítő gomb nyomkodása nélkül a Sera 130-as külső nem szívja a vizet, ezért elmormoltam pár kevésbé szalonképes szót magamban mire rájöttem és végre elindult.
Kedden este 8.15-től 10.15-re végeztem vele.
Azért a homok így sem volt egyenes (a képen némi utómunka már látszik aljzat ügyben).


K%25C3%25A9p%2520059.jpg


Nem szép, de most többre nem futotta.

A.ttila
 
Sziasztok!

Voltam karbantartani (igaz már vagy két hete).
A látvány a szokásos, széttúrva minden!
Egy gyökeret még benövényesítettem.
A halak jól vannak (az Anci is :rage:), nincs hiány, az Rc-knek viszont csak két egyed maradt képviselője, de azok 4cm-esek!
A Sera szűrővel nagyon nem vagyok megelégedve, amint lesz rá lehetőségem lecserélem valami másra (tízen akárhányadik szűrőcsere, -na jó csak 7.).

A.ttila
 
Sziasztok!

A múltkori karbantartást be sem jegyeztem.
A mostani sem volt szívderítő.
Júlia egyik ismerőse felszámolta az akváriumát és áthozta a megmaradt halakat (2db Réz lazac, 2db Páncélos harcsa, 2db Molli a 20 kicsinyével, 1db Neon, 1db Guppi).
Iszonyat mulm volt az akváriumban.
Legközelebb megint szűrőt kell takarítani.

A.ttila
 
Sziasztok!

Megint voltam karbantartani.
Rosszabbra számítottam, de szerencsére mindenki él.
Sok az ecset alga, de nincs ami felszívja a felszabaduló bomlástermékeket (Anubias, Bolbitis, Microsorum).
A szűrő még dolgozik, ezért kap még egy hónapot.

A.ttila
 
Sziasztok!

Szerdán voltam karbantartani, szűrőt takarítani, vizet cserélni.
Az ecset most mintha kevesebb lett volna, mint a múltkor.
A terepet továbbra is az Anci rendezi (sajnos nem halott aranymetszésről, a talaj előlről hátrafelé emelkedéséről a térhatás növelése érdekében, stb...).
A halak meglepően jól néznek ki!


A.ttila
 
Sziasztok!

A mai karbantartásnál kellemes meglepetés ért.
Kevés ecsetalgán kivűl és hogy tea színű volt a víz, semmi extra nem fogadott.
Halak megvannak (mind a 40).
Növényeken egészséges friss hajtások.
1 óra alatt végeztem is a régi ecsetes levelek nyírkálásával, eltávolításával, vízcserével.
Ha nem lenne ennyire túltelepítve, raknék bele egy Sziámi algázót és akkor semmi alga nem maradna.
Benyomtam a 4-4ml micro-macro-t és sorsára hagytam ismét egy hónapra (vagy egy ici-picit többre).

A.ttila
 
Sziasztok!

Szerdán ismét voltam karbantartani.

A szűrőt takarítani kellett.
Volt benne egy élő Black molli csemete.

Írtóztató mennyiségű a haltömeg.
8 kifejlett méretű molli keresi új gazdáját (7 megtermékenyített fekete nőstény, 1 líra farkú fekete arany csillámos fiú).
Vittem bele Najas guadalupensist egy marékkal, meglátom hogyan változik az ecset alga helyzet egy hónap múlva.

A.ttila
 
Sziasztok!

Kedden megint menni kellett, mert pipáltak a halak.
Egy tenyérnyi felületen 1/2 centi vastagon állt a rotthadó haleledel.
A víz szaga olyan volt, mint az iszap a tavak nádasában.
Csináltam egy 200%-os vízcserét és elhoztam 6 felnőtt, meg 6 növendék Black mollit.
Az etetést talán sikerült feleztetni ezek után (1 izzófényű volt az áldozat).

A.ttila
 
Sziasztok!

Minden rendben Júliánál.
Egy karbantartást nem rögzítettem, de az elmúlt hónapokban nagyon sűrű volt az életem.
A mostanit is múlt hét elötti pénteken ejtettem meg, de csak most tudom leírni.
A Najas sokat segített az egyensúlyi helyzet visszaállításában, no meg a sok Maláj tornyos csiga (kiöregedett a házából a csigaevő pár hónapja) akik eltakarítják az ételmaradékokat.
Láthatóan kevesebb eledelt kapnak a halak, aminek én őrülök a legjobban.
Kicseréltem a benyomó ági csövet, mert túl rövid volt és nagyon rideg lett a vége az idő múlásával, ezért könnyen kicsúszott belőle a pipa.
Kicsit szenvedtem a felhelyezéssel, mert a zöld Eheim cső elég puha új korában és állandóan össze-vissza hajladozott ahelyett hogy a csonkokra rácsusszant volna.

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma voltam vizet cserélni.
Kb. 500 Maláj tornyost kellett likvidálnom :( .
Született legalább 50 kis Black molli.
A halak jól vannak.
A Najas teret hódított az algák rovására.
A látvány vállalhatatlan, ezért a napló továbra is "képtelen" .
Legközelebb szűrőt pucolok.

A.ttila
 
Sziasztok!

Kitakarítottam tegnap a szűrőt, mert megint tiszta homály volt a víz.
Most azért nem volt átfolyás, mert a szívó csonk belső szűrőfeji része teljesen el volt tömődve.
Próbáltam átfújni, de alig ment át egy kevéske levegő, egy szérum 1-es tűn nagyobb átjárhatóság van, mint amit ott tapasztaltam.
Hiába piszkálgattam, rázogattam, ütögettem, sehogy sem sikerül megindítani.
Végül az az ötletem támadt, hogy lecsavarom a zuhanyzó fejet és rászorítom a csövet a csonkra, majd megnyitom a kádcsapot.
Ezzel a módszerrel sikerrel jártam, körömnyi trutymókat sodort ki a víz.
Utána szépen szelelt.
Átöblögettem a szűrőanyagokat, kimostam a szivacsot, tiszta perlont raktam a régi fekete helyére.
Csináltam egy 200%-os vízcserét.
Kidobtam a Najas felét.

A halaknak semmi baja nem lett (meg van mind a 60).

Kép továbra sincs, senki nyugalmát nem szeretném vele megzavarni.

A.ttila
 
Sziasztok!

Egy hónapja majdnem a befejezett akváriumok közé került a napló, de sikerült megmenteni.
A szűrő teljesen állt, a víz tiszta köd volt, a halak pipáltak.
Már 2 óra alatt rutin karbantartást csinálok, teljes akvárium kiürítéssel, szűrő takarítással, visszarendezéssel, feltöltéssel.
A jelenlegi flóra: 3 féle Anubias, Bolbitis heudelotii, Najas guadalupensis, Microsorum pteropus.
Fauna: 1db Ancitrus, 5db Black molli, 3db Corydoras, 3db Otocinklus, 6db Amanda, 2db Kuli-kuli.
20db növendék mollit elhoztam.
Kicseréltem a homokot másikra, mert volt benne vagy 1000db Maláj tornyos csiga.

Csak hogy legyen egy kép a visszarendezés utánról (telefonos):

20150306187.jpg



Etetés reményeim szerint heti 3x lesz.

A.ttila
 
Sziasztok!

Vasárnap megvolt a karbantartás (karácsony óta nem tudtam menni).
Nagy volt a Najas tömeg, egy részét szanáltam, Molli is van vagy 20 felnőtt, legközelebb lesz belőlük ingyen elvihető.
A szűrőt kitakarítottam, volt benne kosz rendesen.
Amanda már csak kettő van.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére