• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gelfiro 126L

Köszönöm :)

Egy kép teljesen szemből.

aki_szembol.jpg
 
Pár napos távollét után ma hazaérkezve egy kis alga fogadott, szerintem rhizo alga, ami csak az egyik növényemen jelent meg (középen amit Cabomba aquatica-nak azonosítottam) . Manuálisan letakarítottam és jött a vízcsere. Kíváncsian várom a fejleményeket, remélem eltűnik.
Illetve pár levél a Echinodorus tenellus-on kicsit bebarnult, viszont gyönyörű új hajtásokat hozott, van amelyiken már 3-4 kis tő látható.
Amúgy úgy néz ki, minden rendben, más algát nem láttam, a víz paraméterei jók.
 
Ma sajnos megváltam pár tő Cabomba-tól. Hiába szedtem le róla az algát, lassan elhatalmasodott rajta. Pár friss és kis hajtást meghagytam, kíváncsi leszek rá.

Amúgy ma átköltözött pár hal az új akváriumba. Azonnal nekiálltak "legelni" a maradékot. Nagyon ügyesen letakarították. A költözés eredménye egy adag kis Guppy.
A Echinodorus tenellus-om pedig egyszerűen nagyon jól érzi magát. 2 hét alatt vagy 15-20 új hajtást hozott, kezdi szépen befutni a talajt.
A többi növényem is hozza az új hajtásokat, leveleket.
Mi lesz ha megérkezik a növénytáp és a Carbo? :D
 
Elég régóta nem adtam hírt az akváriumról. Sajnos itt-ott a frontüvegen még akad zöld alga, bár egyre kevesebb. Sajnos néhány levélen kis fonalalga is megjelent, bár az utóbbi pár napban stagnál. Elérkezettnek láttam az időt, hogy összedobjak egy tetőt és lecseréljem a világításomat is, elég gyengének találom.

Viszont örömteli hír, az összes Mollym és Guppim szült, kb 80 db kis hal ficánkol és gyarapszik rendesen :) valamint az összes Helenam egy rakásban élvezik egymás társaságát pár napja, remélhetőleg itt is szaporulat elé nézek nemsokára :)
 
Az utóbbi időben nem nagyon volt időm írni. Igazából semmi jelentős változás nem történt, a növényeim kezdenek magukra találni, a kezdeti algásodás kezd visszaszorulni köszönhetően az Anciknak és az Easy Carbonak. Készül az új tető és a világítás, végül a 2*24 és 1*18 W mellett döntöttem. Hamarosan elkészül.
Viszont az újabb Molly és vegyes Guppi áldáson felül megjelentek az első Helena "babyk" eddig 5 db korzózik az akváriumban, 2-3 mm-ek valamint vagy 20-25 pete látható a frontüvegen :)
Egy hete megérkezett egy Blue/red Grass Guppy tenyészpár, igaz, ők külön tenyész akváriumban vannak.

guppi.JPG


guppi2.JPG
 
Eltelt egy kis idő, sajnos írogatni egyéb okokból nem nagyon volt időm, így most pótolom.
A világítás csere megtörtént, bár végül is egy Odyssea Dual Pro 2x24W lámpatestre esett a választásom.
Egyrészt így nyitott az akva, ami nem utolsó dolog ha az ember dolgozik benne, másrészt még mindíg tudok lépni, ha ez a fénymennyiség kevésnek bizonyulna.
Mit mondjak, teljesen más fényben fest azóta az aki :)

A szőlőgyökér is kikerült és helyét egy Red Moor faág került be. A szőlő eléggé kitakarta az akit, valamint eléggé nehézkes volt körülötte a takarítás.

Az algák terén kis öröm, hála a Carbonak, a fonalalgák "eltűntek" a növények leveleiről, egy dolog bosszantó, hogy fekete foltokban rászáradt a levelekre, sehogy sem sikerült eltávolítani.
Valamint Nigro, Lőjjük be a fényt írása alapján sikerült a világítást az ott leírtak alapján "bekalibrálni" és azóta az algásodás és az előbb írtak miatt visszaszorult.

Nem tudom miért, de a kezdeti fejlődés kissé megtorpant, hiába a táptalaj, így úgy döntöttem, bevetem az elfekvőben lévő JBL Kugeln golyókat. Bár az is lehet, hogy az előző gyengécske világítás miatt.
Ennek lassan 2 hete, a növények levelei kicsit mintha zöldebbek lennének és megjelent pár új kis levél az Echinodorus-on :) Nem tudom, összefügg a két dolog,de örülök hogy végre magukra találnak.

P9030028.JPG


P9030030.JPG
 
Utoljára módosított:
Sajnos elég kevés időm volt a naplómba írogatni, most egy kicsit pótolom.
Először is szeretném megköszönni az itteni embereknek a rengeteg hasznos tanácsot, ötletet, észrevételt amit tőletek kaptam.
A legtöbbet próbáltam megfogadni (sajnos nem mindent sikerült, de nem tettem le róla)
Nagy változás nincs, kivéve, hogy a növényeim még az életben nem voltak ennyire egészségesek és nem nőttek, szaporodtak ennyire. Nem győzöm őket nyírni, ritkítani.Az Echinodorusok hetente hozzák az új leveleket, a Jávai mohám szó szerint burjánzik. Alga nagyon minimális, inkább a frontüveg és az aljzat találkozásánál, a növényeken semmi. Lehet hogy ez nektek nem nagy dolog, sőt, az itteni igaz növényes akváriumokat nézve az árnyékában sem lehet az enyém, de mint az elején is írtam, ez az akvárium inkább halas, de szeretném ha jól nézne ki és a növényeim is jól éreznék magukat. A választásnál megfogadtam a tanácsokat, talán 1-2 növény nem jött be, ezek kikerültek. Változtattam a tápozáson, nekem a Easy Life termékek nem jöttek be, sem a Profito sem a Carbo. Green Aqua Micro és macro volt a tervben Viktor ajánlása szerint használva, de közben ajándékba kaptam egy csomagot kipróbálásra az AZOO termékeiből. Gondoltam egy próbát megér. A csomagban vízelőkészítő, növénytáp és carbo valamint haleledelek voltak. Nekem eddig beváltak, egyedül a mennyiséget kellett eltalálni, a gyári ajánlás egy kicsit kevésnek bizonyult.

Dobok pár friss képet.
20140109.JPG

201401091.JPG
 
Szokásos szombat délutáni elfoglaltság, akvárium takarítás.
Ami nálam "újdonság" az eddigi növénydzsungel. Én, aki eddig küszködtem a növényzettel, most olyan dzsungel lett az elmúlt 3-4 hónapban, hogy csuda. Sajnos mivel a posta ilyen hidegben nem játszik, a közelemben pedig nincs akvarista, egy jó adag növény landolt a kukában sajnos. Ennek valahol örülök, valahol viszont sajnálom, mivel más biztosan örült volna egy jó akváriumnyi növénynek.
Most elég átlátható az akvárium, a halak is látszanak, ami viszont meglepő volt, vagy 30-40 ivadék is előkerült a dzsungelből, amit eddig észre sem lehetett venni :)
 
Elég régen írtam az akvámról, ami jelentős átalakuláson ment keresztül.
Először is egy kisebb baleset miatt, (egy tömítés elszállt a szűrőben) szétázott a bútor, így míg komolyabb baleset nem következett be, egy nap ráment a javításra, ami először az akva teljes szétkapásában mutatkozott meg. Már bánom, hogy nem fényképeztem le. Mindenhol kannák vízzel, dekorok. Még jó, hogy az asszony dolgozott :)
Szóval, bútor javítva, akvárium átrendezve. A kőfal teljes egészében kikerült, nagyon dekoratív, de annál nehezebb volt karbantartani tőle. A talaj a kőfal mögött folyamatosan ülepedett, a növények kitöltötték a teret és lehetetlenség volt rendesen takarítani.
Akkor így nézett ki.
P7060349.JPG


Természetesen már régóta érett bennem a gondolat, hogy kicsit jobb körülményeket biztosítsak, így erősen gondolkodtam egy nagyobb világításban és esetleges CO2 beoldásában.
A világítás terén gondban voltam, mivel az aki 80 cm hosszú, a világítások mérete pedig persze hogy nem ehhez igazodik. Az eddigi Odyssea Dual Pro 2x24W a maga 60 cm-es lámpájával előrelépés volt a gyári tetőben lévő 2*18W T8-as világításhoz képest, de még ezt is kevésnek tartottam. Nos, a mai napon beüzemeltem egy Flexi-M 2*39w lámpát Osram csövekkel, hát mit mondjak. Eddig mint ha nem is lett volna világításom. Igaz, kissé túllóg az akváriumon, mivel ültettem és nem függesztettem, de nem zavaró a dolog.
A CO2 rendszer egyenlőre számomra még nem elérhető, így próbáltam valami kedvező megoldást találni, így kis ferde szemű barátainktól sikerült rendelni egy D501-et citromsavas rendszerhez, ami szintén a napokban ért ide hozzám. Jelenleg a bele valókra várok és akkor meglátjuk, mire megyünk ezzel a lehetőséggel. Mindenesetre kíváncsian várom.
Hamarosan rakok fel újabb képeket.
 
Hét közepén cseréltem a világítást. Az eddigi 2*24w helyett 2*39w került fel, bár ami a lényeg, hogy a 80 cm-es akváriumot most már teljes hosszában bevilágítja az eddigi 55-60 cm helyett. Az hagyján, hogy látványban is teljesen más, de hogy 2 napja olyat tapasztalok az akváriumomban, amit eddig csak képen, videón és elbeszélésekből ismerek. Nevezetesen az összes növényem (na jó, majdnem mind) eregetik magukból a kis bubikat, tényleg szép látvány. Először csak a mohák, ma pedig beindultak az Echinodorusok, a Valisneriák is. Ha minden jól alakul és a héten megérkezik a citromsav és a bikarbóna, hétvégén beüzemelem a DIY CO2-t is. Ezek után kíváncsian várom.
 
Régóta nem írtam az akváriumról. Ebben a formában ez az akvárium még pár hétig üzemel, amíg az újrarendezéshez megérkezik minden és utána teljes bontásra kerül.
Köszönöm nektek, akik e jelenlegi akváriumomnál, tanáccsal, észrevétellel segítettetek.
 
Back
Oldal tetejére