• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes GAtesz - Második növényes - 96l

GAtesz

Kertész szaki
Hosszas vergődés után 2015.03.06-án végre újraindítottam. Új elrendezés, némi új dekor. Néhány öngyilkos hal.
Végül is nem lett új nagyobb üveg. Maradt a régi kopottas 96l. A növények közel 80%-át kidobtam az alga miatt.

IMAG0002.jpg
 
Elvileg 22 napja megy a restartolt aki. Pont az történt amire számítottam. Semmi! Minden ugyan olyan mint volt. A növények talán egy hétig egy kicsit nőttek, aztán megálltak.
Megy a CO2, világítás, macro,micro. Heti 50% vízcsere. Van a talaj alatt AquaBasic. A zöld és a barna alga ugyan úgy jelen van. A halak ugyan úgy pusztulnak. Ma reggelre megint felfordult egy páncélos harcsa. Azt hiszem ez volt a tizenegyedik. Szép hobbi. Szeretném nagyon, de kiábrándultam.
 
Meg kell keresni a hiba okát! Tudom könnyű ezt leirni..Nem adagolsz valamit túl? Nálam a co2 nyirtki pár halat :D , de gyors vizcsere segített.

de majd jönnek a nagyok és mondanak pár okosságot! És ne add fel !!
 
Köszi a biztatást, de már feladtam. Nem élvezem, csak nyűg.

A CO sok lenne? Van indikátor, aszerint nem sok.
A páncélos vízcsere után fordult fel, előtte napok óta nem evett.
De a halpusztulás csak egy dolog. A növények sem nőnek. Nem is bubiznak.
96l víz.
20l-es Diy szűrő kb 700l/ó
2x24W Daylight 14:00-22:00
20W LED 6000K 14:00-22:00
CO2 10:00-17:00
Carbo Micro Macro 14:00-kor 2-2-2ml
Vízcsere: heti 50% Csapról direkt + 1ml Prime

Ami sanszos lehet szerintem a két Daylight cső. Két éve világítanak napi 8 órát.
De a zöld algának így is jó.

Az az érésem, hogy a sok gyönyörű akváriumról feltett fotó nem is létezik, hanem PS...
Vagy nem tudom.
 
Szia!
Szerintem szűrésed kicsit kevés lehet. Mérted már a valós teljesítményét? Maszek CO reaktorod lassíthat az áramláson. Világításod együtt van időzítve a CO2 beoldással? (Nekem gyanús.) Fénycsöveket illene cserélni, legalább évente. Halakat korai volt beletenni az akváriumba. 3-4 hét kell, hogy jók legyenek a víz paraméterei. Mérnék Ammónia, nitrit, nitrátszinteket.
 
Nincs még olyan sok tapasztalatom, de szerintem több gond is van.
Az a DIY szűrő hogy néz ki, milyen, mi van benne?
A CO2 porlasztás rossz helyen ha jól látom, hogy jobb szélen a porlasztó.
A szűrőt két ágát én bal oldalra tenném. Szerintem ott nem fordul meg a víz.
A prime-ot én kevésnek érzem. Én simán szoktam 5ml-t beletenni vízcserekor.
Vízcsere. Ekkora akváriumba nem kell 25-30%-nál többet cserélni.
Fénycső 1 évnél tovább biztos nem bírja ilyen környezetben. Illene azt is cserélni.
Milyen LED-ek azok? Hány lumenesek?
A biztonság kedvéért egy kis baktériumot adnék a vízhez.
Hal nélkül persze.

@ZoleeG : Látom közben te is hasonlókat írtál, csak nem figyeltem. :)
 
Szia!
Szerintem szűrésed kicsit kevés lehet. Mérted már a valós teljesítményét? Maszek CO reaktorod lassíthat az áramláson. Világításod együtt van időzítve a CO2 beoldással? (Nekem gyanús.) Fénycsöveket illene cserélni, legalább évente. Halakat korai volt beletenni az akváriumba. 3-4 hét kell, hogy jók legyenek a víz paraméterei. Mérnék Ammónia, nitrit, nitrátszinteket.
A 700l/ó valós. Mértem.
A CO2 10:00-kor indul. A világítás 14:00-kor
A csövek 2 évesek.
A víz nem lehetett rossz, mivel a vizet restart után visszatöltöttem. A halak 1 hét után kerültek bele.
 
Az a DIY szűrő hogy néz ki, milyen, mi van benne?
Itt a szűrő.
Darabolt gégecső, TM10-as szivacs,5 liter siporax, 2 liter Eheim mechpro, 4 liter Eheim substrat pro, TM30-as szivacs, 200 ml Seachem Purigen.

A CO2 porlasztás rossz helyen ha jól látom, hogy jobb szélen a porlasztó.
Nincs bent porlasztó. Reaktor van.

A szűrőt két ágát én bal oldalra tenném. Szerintem ott nem fordul meg a víz.
Az aki 3 oldalról körbejárható. Csak ott lehetnek a csövek. (egyébkén eddig jó volt ott is)

A prime-ot én kevésnek érzem. Én simán szoktam 5ml-t beletenni vízcserekor.
A leírás szerint adagoltam. (remélem) De a víz sanszos lehet, hogy rossz. (a csapvízre gondolok) Mert mostanában, már meg sem lehet inni olyan rossz az íze.

Vízcsere. Ekkora akváriumba nem kell 25-30%-nál többet cserélni.
Érdekes, eddig ilyet nem hallottam. Úgy tudom, hogy pont a nagyobb akiban szokás 50%-nál kevesebbet cserélni.

Milyen LED-ek azok? Hány lumenesek?
5630-as led szalag. De szerintem semmit sem ér. Már egy jó pár kiégett, pedig alumínium lapra van felragasztva.

A biztonság kedvéért egy kis baktériumot adnék a vízhez.
Raktam bele Stability-t

Hát ez a helyzet. :)
 
Szerintem szűrésed kicsit kevés lehet.
Ez azért furcsa, mert tavaly ilyenkor egy atman 3336 330l/ó valós teljesítménnyel szűrte az akit, és minden szép volt. Leszámítva némi algát.
Most ahhoz képest dupláját forgat a szűrő, és többszöröse a szűrőtöltet.
 
Lehet, hogy több növény kellene? Hagy szívja el a tápanyagokat az alga elől. Gyorsan növő, háttérbe valókra gondoltam először. Összehangolnám a világítás idejével a CO"-öt. Fénycsöveket cserélném újra. Algára Oto-t, Amano-t ajánlanám. Szűrés jónak tűnik, van benne biológiai rendesen. Csapvizet mérted már?
 
Utoljára módosított:
Lehet, hogy több növény kellene?
Hát az biztos hogy nem fogok venni! Majd ha nől, szaporítom.:)

Összehangolnám a világítás idejével a CO"-öt
Ha egyszerre indítom a CO2 a fénnyel, akkor késik a CO2, mert nem kezd azonnal beoldódni. Kb addigra áll be a jó CO2 szint mire felkapcsol a villany.

Fénycsöveket cserélném újra
Ez ami szerintem is talán segíthet.

Algára Oto-t, Amano-t ajánlanám.
Van két Anci. Az Amano nem beszerezhető.
 
A direkt csapról történő vízcsere bármikor beüthet az akváriumnak. Sose lehet tudni, hogy mikor kevernek valamit a vízhez vagy mikor emelkedik valamelyik elem koncentrációja a halak számára kritikus érték fölé.
 
A direkt csapról történő vízcsere bármikor beüthet az akváriumnak. Sose lehet tudni, hogy mikor kevernek valamit a vízhez vagy mikor emelkedik valamelyik elem koncentrációja a halak számára kritikus érték fölé.
És akkor erre mi a megoldás? Kiengedem hordóba, öntök hozzá Prime-ot, pihentetem egy napot, és utána töltöm az akiba?
 
Amit Joci ír igaz. Egyszer csőtörés után cseréltem vizet, elfelejtettem "megkóstolni" . Halállománynak annyi lett másnap reggelre. Nincs lehetőséged legalább egy napig pihentetni a csapvizet?
 
És akkor erre mi a megoldás? Kiengedem hordóba, öntök hozzá Prime-ot, pihentetem egy napot, és utána töltöm az akiba?
Ja régebben így csináltam. Ha lehűlne egy kicsit felmelegítheted, aztán szivattyúval másnap mehet az akváriumba.
 
És akkor erre mi a megoldás? Kiengedem hordóba, öntök hozzá Prime-ot, pihentetem egy napot, és utána töltöm az akiba?
Én is egyből csapvízzel töltöm fel az akváriumot vízcserénél és Prime-ot használok. Az 1mlt- én is kevésnek érzem. Nálam a kb. 70-80 l vízhez 5 ml Prime-ot adagolok biztos ami biztos alapon. Eddig csapvízcseréhez köthető halpusztulásom nem volt. (Otokat vesztettem már el, de az valami legyengült csapadt lehetett, a 8-ból kettő maradt meg...aztán egy másik helyről 6-ot vettem, azok vígan elvannak ma is).
Ne add fel! A fotód, amit a 7-es hozzászólásnál beillesztettél, nagyon szép!! (y)
 
Back
Oldal tetejére