• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélákról újoncoknak

Sziasztok!
Én egyszerűbb, könnyen tartható garnélákkal próbálkozom, mert azokból is szép a szín paletta: Red Cherry, Sakura, Rili és most Yellow Sakurákat vettem. Csak három darabot, mert nem volt több egyelőre az akvarisztikában, de egy héten belül kettő el is hullott. Előtte Rilik voltak, azok is egy idő után hullani kezdtek. És amik tovább bírták azok sem nagyon szaporodtak. Pedig azt írják, hogy "csap vízben elvannak".
Van egy 10 literes nano aksim, egy Eheim 250-es(!) szűrővel és hetente 30% vízcsere. (van benne egy sisak csiga, meg egy csigaevő csiga is) Ezeknek úgy kéne szaporodni mint a nyulaknak.
Azért megmértem a vízparamétereket ilyen JBL easy test indikátoros csíkkal:
NO3-at No2-t, GH-t, KH-t, Ph-t mér. Ezek rendben, talán a KH magas kicsit, de az a keménység , amire nem is érzékenyek. A klór meg kipárolog ha pihentetem a csapvizet. Igazán nem lehet panaszuk a vízre.
Mi lehet a bajuk?
Nem sajnálnám a pénzt a garnélákra, ha nem félnék, hogy megdöglenek. Inkább veszek bele egy Bettát és kész... :)
Előre is köszi!!!
 
Szia,

Azért dobhatnál egy képet az akváriumról. Milyen talajt használsz? MIóta megy az akvárium? Mivel etetsz? Hány fokos a víz? És azért megírhatnád a mért eredményeket ;)
 
Igen, persze igazad van!
Csak féltem, már így is sokat írtam, a "csapvízben jól elvan"-sághoz képest XD
NO3, NO2: 0
GH: >4°d
KH: 15°d
pH: 7,6 - 8
Hőfok: 22°C
Talaj: fehér homok, alatta JBL Florapol a növénynek.
Egy növény van, a képen látható valami, meg moha.
Easy Carbo. 17 csepp/nap a növényeknek, de gyakran elfelejtem, inkább heti 3 alkalom.
Előző berendezésben Tóalma, Monte carlo. Azért írom, mert a vizet átmentettem.
Kaja: garnélatáp, tablettás díszhaltáp. A banánt, forrázott rukkolát, volt amelyik csapat nagyon zabálta, az utóbbiak (rilik, yellowk) nem.
Az akváriumot egy éve indítottam. Azóta kétszer rendeztem újra, most a harmadik berendezés van. Úgy csináltam, hogy a vizet megtartottam, és vártam egy hetet mielőtt ezek a Yellowkat beleengedtem.

Már csak egy Yellow Sakura van, az is inkább fehér és átlátszó, de petés, meglátom kikelnek-e.
 

Attachments

  • 20170311_225728.jpg
    20170311_225728.jpg
    79.8 KB · Megtekintések: 4
nekem kicsit sterilnek tűnik, de ha ilyen bejáratott cucc akkor meg kéne maradniuk. Talán egy kis garnélás baktériumkultúra nem ártana neki.
Szivacs is elég frissnek tűnik még nem színeződött el, pedig azon imádnának molyolni a garnélák.
Reméljük a kicsiket elengedi a garnélád és azok már ebben a vízben nevelkedve ellenállóak lesznek.
Ha mégsem maradna meg ez az egy garnélád és jársz Bp felé dobj egy privátot adok néhány desszantos blue jelly garnélát ;) Sajnos nem a leg high grade-ebb színűek, viszont hogy ellenállóak az tuti.
Próbálkozhatsz forrázott ubival, pitypang-gal, csalánlevéllel, nálam az abszolút favorit a spenót.
 
Köszönöm, ez kedves tőled! Lehet, hogy tényleg élni fogok a lehetőséggel. "Desszantos"-ok? Ez vicces! XD Máris akarom őket. :joyful:

A kék szivacsot akkor tetem a szűrő kifolyócsövére, amikor beüzemeltem valamikor tavaly év végén. Ki szoktam nyomkodni amikor tisztítom a szűrőt. kb 1-2 havonta. Kiöblítem, nyomkodom a szivacsokat csapvízben. Meg leöblítem a kerámiacsöveket és a vulkánköveket.
 
mondjuk ha nincs nagyon állat benne akkor nem is fog sok mulm képződni.
Desszantosok... első garnéláim a világoskékek voltak már évek óta nálam vannak, ez ártott meg kissé a színüknek kissé sárgás-zöldes árnyalat befigyel a kékbe. De szereztem frissítést, hátha sikerül feljavítani a színűket. Azért desszantosok mert volt egy nyár mikor a felesleges szaporulatot bedobtam egy 14literes akváriumba amiben volt 1-2 gömbmoha meg egy szivacsszűrő... valamikor hetekig nem kaptak friss vizet meg kaját, csak közvelten napfényt az ablak mellett és teljesen algás volt az üveg, de még ott is tovább szaporodtak. Szóval nagy túlélők :)
Itt épp kaptak spenótot
16825104185_21c9fe2dc2_c.jpgP1020162 by Zsolt, on Flickr
Ilyen nagyon jó scape volt az akváriumban :)
16134189404_bb9823c31e_c.jpgP1010994 by Zsolt, on Flickr
A másik akváriumban ahol ugyanolyan vizet használtam viszont sötétebb utódok lettek, de mikor átraktam őket a többihez akkor szépen kifakultak, úgyhogy még ugyanolyan vízben más akváriumkörülmények között ugyanazok a garnélák is másképp viselkednek:
15328594640_22acff35ec_c.jpgP1200419 by Zsolt, on Flickr
ezért is nehéz megmondani mitől hullanak nálad a garnélák.
 
érdekes kérdés, de szerintem nem... ebből nem lesz tükörtojás :)
Akkoriban annyian lettek hogy csak akkor álltak le a szaporodással mikor kb. már nem fértek az aljzaton. Nagykerben adtam le őket tömegesen. Azóta sem volt akkora bébibumm nálam. Lehet újra ki kéne raknom őket az ablakba egy növénymentes akváriumban.
 
Az utolsó hófehérke. A másik kettő szép sárga volt. Az egyiknek még olyan világos pontok is sűrűsödtek a hátán végig.
20170326_120052.jpg
 
snowball garnim is van, ha fehér állományra mennél, de a világos homok miatt inkább valami sötétebbet javasolnék.
 
tudom, csak én nem látom a yellow-t benne, a sakura még stimmelhet is :D:p
Csak hát a színeket nem érdemes keverni, bár vannak nagyon szép vadas garnélák is.
 
Üdv.
Egy olyan kérdésem lenne hogy egy vegyes állományban (Neocaridina),van egy(1) db fekete barna garnélám. Előfordulhat hogy tényleg csak egy van, vagy pedig ahol van egy ott többnek is kell lennie, csak eltűntek a susnyásban?
Egy eresztésben mindegyik ugyanolyan vagy vegyes?
 
Üdv.
Egy olyan kérdésem lenne hogy egy vegyes állományban (Neocaridina),van egy(1) db fekete barna garnélám. Előfordulhat hogy tényleg csak egy van, vagy pedig ahol van egy ott többnek is kell lennie, csak eltűntek a susnyásban?
Egy eresztésben mindegyik ugyanolyan vagy vegyes?
előfordulhat... nálam a snowball-nál nem is minden eresztésben van 'koszos' színű, de néha 1-1 előfordul. Sötétkékeknél meg eddig kétszer fordult elő hogy pirosas utód született (de a többi szép sötétkék volt).
Mikor mit kever a genetika.
Láttam a naplódban a sötét garnélát (csíkkal a hátán) szerintem az egy ilyen 'elvadult' garnéla, bár érdekes ha csak felnőtt korban szúrtad ki, bár elég jó dzsungeled van :)
Az a baj hogyha ezek is elkezdenek szaporodni akkor egyre inkább ilyenek lesznek az utódok is.
 
Köszi a választ. Az a várni a 112l-ben volt és kicsinek még vadasnak látszott. De azért nekem nagyon tetszik. :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,
tervezési fázisban vagyunk egy növényes aksival. Garnélát is tartanánk. RO víz adott, mert tengerizem is, ezzel nem lesz gond. Az RO 10-es vizet gyárt TDS-el mérve. Ezt fel kell sózzam valamennyire, vagy jó lesz ez a majdnem 0-ás nagyon lágy, savas víz?
Más: milyen halakkal tarthatóak együtt biztonságosan a garnélák?
köszönöm
 
Na, most már van karantén akksim. 7-8 liter víz tud belemenni.
Garnélákat is érdemes megvétel után karanténban megfigyelni egy ideig?
Viszont akkor ehhez elő kell készíteni nekik a karantén akksit? Szívjak le vizet a "nagy" akksiból?
Berendezés mi kellene hozzá? Van egy kevés aljzat itthon... meg max gömbmohát tudnék belerakni (azt úgy sem szertem a másikban).
Van egy 300 lph belső szűrőm használaton kívül, levegőztetni is lehet vele.
Meddig kell őket figyelgetni? Ők is tudnak betegséget behurcolni?
Red Cherryket akarnék venni vagy 5-öt. Van két páncélos harcsám is, azok nem fogják őket zavarni?
 
5 rc nagyon kevés kezdésnek, bátortalanok lesznek. Szerintem garniban min. 10 az induló csapat.

Betegséget hurcolhatnak, de én még életemben nem karanténoztam garnélát. Normális helyről kell venni.
 
Back
Oldal tetejére