• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélákról újoncoknak

Azt se akarnám hogy túl zsúfolt legyen a nettó 30 liter. Vannak halak is, 1 oto, 2 páncélosharcsa, 5 galaxy razbóra.
Bár az RC-k nem nőnek nagyra, ezért döntöttem mellettük, viszont szaporodnak.
Nem biztos, hogy tudnék mit kezdeni a szaporulattal...
7-8? :D
 
Azt se akarnám hogy túl zsúfolt legyen a nettó 30 liter. Vannak halak is, 1 oto, 2 páncélosharcsa, 5 galaxy razbóra.
Bár az RC-k nem nőnek nagyra, ezért döntöttem mellettük, viszont szaporodnak.
Nem biztos, hogy tudnék mit kezdeni a szaporulattal...
7-8? :D
A galaxyk mellett tuti nem lesz tulszaporulatod. Tapasztalatbol mondom hogy 0 garnéla nott fel nalam amig egyutt voltak crs-ekkel

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Külön érdemes őket etetni, vagy elvannak a hullóval. Lemezes tápot meg granulátumot szoktam adni.
Algát meg rohadó leveleket tudok még felkínálni [emoji16] [emoji12]
 
A garnélák mennyire betegesek? Kevesebb velük a baj ilyen szempontból? Azt leszámítva, hogy a vízminőségre érzékenyebbek. Bár némelyikre írják, hogy akár csapvízben is tartható...
 
Külön érdemes őket etetni, vagy elvannak a hullóval. Lemezes tápot meg granulátumot szoktam adni.
Algát meg rohadó leveleket tudok még felkínálni [emoji16] [emoji12]
Nalam forditva volt amig a garnélák halas akvaban voltak. En a garnelakat etettem jbl novo-val aztan meg galaxyk is megtanultak az aljzatrol csipegetni.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nalam forditva volt amig a garnélák halas akvaban voltak. En a garnelakat etettem jbl novo-val aztan meg galaxyk is megtanultak az aljzatrol csipegetni.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Nekem még nincs garnim.
De egyébként nekem is megtanultak az aljzatról enni a galaxy-k.
Muszáj volt nekik, mert a lemezes táp se elég lassan süllyedő nekik, mert olyan bambák :D
 
Sziasztok!
6db sakura garnélát tartok egy 35literes akváriumban, másfél hete vannak nálam, az egyik már petés:D
Ma vettem észre, hogy nyugtalannak tűnnek, össze-vissza cikáznak, különösen a petés. És a vízben észrevettem ilyen icipici (gyakorlatilag nagyobb porszem méretű) fehér izéket pattogni, főleg a mohákon rohangálnak, a garnikon egyet se láttam. Ha ez segít a beazonosításban akkor némelyik alakja olyan mint egy 3 ágú csillag....
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet, mit csináljak vele, és egyáltalán ez e a baja a garniknak? A víz paraméterek megegyeznek a másik nagyobb akváriuméval, ott minden garnéla boldogan el van.
 
Ha direktben kapják a carbot a férgek akkor kinyiffannak. Úgy egyébként nem hiszem.
 
Ezek cérna vastagságú kb 1cm hosszú tekergőző dögök:( Koplaltatom pár napig a garnikat és emelem a carbo adagot, hátha elég lesz:confused:
Vegyél bele pár guppit, akkor nem lesznek kukacok. (Fiatal garniknak nem árt, ha van egy kis búvóhely...)
 
Sziasztok!
6db sakura garnélát tartok egy 35literes akváriumban, másfél hete vannak nálam, az egyik már petés:D
Ma vettem észre, hogy nyugtalannak tűnnek, össze-vissza cikáznak, különösen a petés. És a vízben észrevettem ilyen icipici (gyakorlatilag nagyobb porszem méretű) fehér izéket pattogni, főleg a mohákon rohangálnak, a garnikon egyet se láttam. Ha ez segít a beazonosításban akkor némelyik alakja olyan mint egy 3 ágú csillag....
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet, mit csináljak vele, és egyáltalán ez e a baja a garniknak? A víz paraméterek megegyeznek a másik nagyobb akváriuméval, ott minden garnéla boldogan el van.

Nem vízibolha lesz az? Ha igen akkor ártalmatlan.
Vagy kagylósrák.
A vízibolha általában a vízfelszínen lóg, ha megzavarod, akkor pörögve (mintha folyamatosan bukfencezne) megy le a fenékre. A kagylósrákok a víz alatt mászkálnak, úsznak. Egyébként ezeket is féken tartják a halak.
 
Se nem kagylósrák, se nem vizibolha, hanem cyclops rák.... és amit én háromágúnak láttam, azok a petés nőstények... De annyi infót találtam, hogy ez sem veszélyes semmire, anno halkajának gyűjtötték, ettől függetlenül nem szimpatikuso_O
http://www.godivizinoveny.hu/kepek/idegenek_clip_image014.jpg
Tettem be 2 plattyt meg egy ékfoltos razbórát (még jó, hogy halas akvárium is van a házban:D) remélem halálra zabálják magukat a rákkal meg a féreggel. De 1-2 nap múlva ki fogom őket venni, mert fogalmam sincs mikor fogja elengedni a sakura a petéket, de szeretném, ha megmaradnának. Ráadásul amióta a halakat betettem, a garnélák úgy elbújtak, mintha sosem lettek volna
@Etele @Rebal köszönöm a segítséget :)
 
Megkaptam ezsolt80-tól a "desszantos" Blue Jelly garnélákat! Köszönöm szépen!
Itt épp a csapatszállítóban:
20170417_123658.jpg
Rejtőzködve várnak:
20170417_125645.jpg
250 km-er múlva bevetés előtt. Várják, hogy kolonizálhassanak XD:
20170417_202546.jpg
 
Koplaltatom pár napig a garnikat és emelem a carbo adagot, hátha elég lesz:confused:
Garnélák szerintem hamarabb fogják megérezni a carbo-t mint a férgek

Vegyél bele pár guppit, akkor nem lesznek kukacok.
Fiú guppikat tegyél be, nálam a lány endlerek is elég nagyok és zabagépek, a kis garnélákból sem sok marad ha berakod őket.
 
Garnélák szerintem hamarabb fogják megérezni a carbo-t mint a férgek


Fiú guppikat tegyél be, nálam a lány endlerek is elég nagyok és zabagépek, a kis garnélákból sem sok marad ha berakod őket.

Végül teljes restartot csináltam, a garnélák átkerültek egy másik akváriumba, ebben pedig mindent átmostam neomagnollal, és most várom, hogy újra beálljon az egyensúly, és akkor mehetnek vissza a sakurák a féreg, cyclops és csiga mentes akváriumba:D de köszönöm a halas tippet, ha visszatérnének a férgek akkor jönnek majd a guppik :)
 
Eszegetnek az új lakók :). A fagyasztott banánt ették, ha nem is ment rá egyszerre mind. A fagyasztott aztán leforrázott rukkolát nem ették. Pedig volt olyan piros sakura csapat, akik zabálták. Ezek nem. De már mások sem korábban...
Azért nem szeretném, ha csak a haltápot ennék meg mindig.
20170419_200058.jpg
Szerk.: Milyen moha van képen?
 
Back
Oldal tetejére