• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélákról újoncoknak

Sziasztok,
Először is gratulálok az oldalhoz!
Egy hónapja tartunk Red Cherry (vagy Super Red Cherry) garnélákat és valami miatt folyamatosan, egyesével (illetve először 2) pusztulnak 4-5 naponta.
Az akvárium bő 3 hétig üzemelt, mielőtt beköltöztek. Víz paraméterei jók voltak. Garnélák előtt egy nappal beköltözött 5 moszkitó razbora (azóta még 2), mivel apró, fonalszerű fehér úszó illetve az üvegre tapadó, valamivel vastagabb, de rövidebb "valamik" jelentek meg. A halak rendezték a sorokat hamar. A garnélák beköltözése után heti vízcserével (csapvíz) üzemel az akvárium (Dennerle Nano szett, 20l), növény szerintem van benne elég, a moha nő, a többi elég jó állapotú. A halaknak semmi bajuk. Élesztős CO2 megy, de teszt szerint elég alacsony a szint jelenleg. Világítás 7-8 órát megy, mióta a CO2 működik.Visszaolvastam, rengeteg mást tanultam innen, de hasonlót nem találtam. Tegnap vettem tesztcsíkot, meg RO vizet. A vízcsere előtt ezek jöttek ki: NO3-25mg/l, NO2-0,5mg/l, GH->7°d, KH-10°d, pH-7,6-8, Cl2-0(-0,8). Kb. 2l RO víz ment bele, ma az értékek közül mind ment lejjebb. Kérdésem az lenne, hogy mi lehet a baj, min kellene változtatni? Előre is köszönöm a hozzászólásokat!!!
Még egy kérdés: a képemen milyen neműek a garnélák?
Tamás
 
Rili, Amano, sepregető garnikhoz kell a fedett akvárium? 30-40l akváriumba pár kisebb hallal hány garnélát "illik" tenni maximum?
Nem kell a fedett, de ajánlott, mert az amanok bizony hajlamosak szökésre. Létszámot tekintve szerintem 1-2 sepregető, 6-8 amano, és bármennyi rili mehet bele. A rilik úgyis szaporodni fognak, míg meg nem telik az akvárium velük (10 literben Nálam 80-90 volt a létszám, ahol megálltak a rokonaik).
 
Amanók is csak akkor szöknek, ha nem jók a vízparaméterek, alapvetően nem kell fedni az akváriumot
 
Nem kell a fedett, de ajánlott, mert az amanok bizony hajlamosak szökésre. Létszámot tekintve szerintem 1-2 sepregető, 6-8 amano, és bármennyi rili mehet bele. A rilik úgyis szaporodni fognak, míg meg nem telik az akvárium velük (10 literben Nálam 80-90 volt a létszám, ahol megálltak a rokonaik).
tetszik
 
Amanók is csak akkor szöknek, ha nem jók a vízparaméterek, alapvetően nem kell fedni az akváriumot
Jobb félni, mint megijedni... :)
Olcsóbb egy üveglap, mint 6-8 amano, és még sajnálja is az ember, amikor megtalálja összeszáradva szegénykéket valahol. :(
Nekem gyárilag zárt az akváriumom, de még Én sem láttam egyszer sem, hogy szökni próbáltak volna.
 
Az üveglappal csak az a bajom hamar vízjövesedik és csúnya, meg szerintem sokkal jobban szellőzik is a víz ha nincs rajt. Nekem volt mert vágattam amikor az akváriumot csináltattam de hamar levettem. Az amanó szerintem felejtős lessz, mert olvastam róla ,hogy a növényekre is rákapnak. Csak az alga végett akartam, igazából nem tetszenek.

Beni a rilik, sepregetők mennyire kényesek? Csapvíz+Prime jó? Vagy lágyvíz kell? Esetleg sima autósboltban kapható ioncserélt víz is jó?
 
Az üveglappal csak az a bajom hamar vízjövesedik és csúnya, meg szerintem sokkal jobban szellőzik is a víz ha nincs rajt. Nekem volt mert vágattam amikor az akváriumot csináltattam de hamar levettem. Az amanó szerintem felejtős lessz, mert olvastam róla ,hogy a növényekre is rákapnak. Csak az alga végett akartam, igazából nem tetszenek.

Beni a rilik, sepregetők mennyire kényesek? Csapvíz+Prime jó? Vagy lágyvíz kell? Esetleg sima autósboltban kapható ioncserélt víz is jó?
Nos, egy darabig nekem is voltak amanóim de azt nem tapasztaltam hogy nekiestek volna a növényeknek! Szerintem ha betartod az alapvető szabályokat /nem etetsz túl, rendszeres vízcsere stb/ akkor gond nélkül tarthatsz amanokat.

Ha szavazni kellene én is a fedetlen akváriumokra szavaznék /nekem is az van:)/, hiszen jobban szellőzik és egy tisztességesen összerakott akvárium felülről is nyújt egy vizuális élményt.:)

A rilik csapvízben nyugodtan tarthatók!
 
Köszi! Már csak azt kell felderítenem a környékünkön hol tudom beszerezni. A GA-ból sajnos nem tudok mert futárral szerintem nem lehet, csak a garnélák véget meg messze van.
 
Köszi! Már csak azt kell felderítenem a környékünkön hol tudom beszerezni. A GA-ból sajnos nem tudok mert futárral szerintem nem lehet, csak a garnélák véget meg messze van.
Természetesen most nem a GA-ra értem, de érdemes rászánni az időt és személyesen elmenni a garnélákért, hogy kiválogathasd a számodra megfelelőket és nem utolsósorban megnézd hogy a jószágok milyen akváriumból jönnek! Gondolok itt a fertőzésekre és a nem kívánatos jövevényekre /planária, kagylós rák, stb/
 
Igazad van! Látod erre nem gondoltam, pedig épp a múltkor olvastam itt a fórumon ezekről a "szörnyek"-ről. Sokan írták, hogy elég tőlük megszabadulni!
 
Sziasztok!
Segítséget/tanácsot szeretnék kérni, amano garnéla vedlés utáni tartási feltételeivel kapcsolatban.
Azt szeretném megtudni, hogy a vedlés után szükséges-e valamilyen speciális gondoskodás a garnéla számára, amíg az új páncéljuk megkeményedik? Nálam ez az első vedlés, ezért vagyok tanácstalan.
pl. kell-e speciális táp, keményebb/lágyabb víz, hőmérséklet elvárások stb.
Ja, és egyébként az új páncél mennyi idő alatt lesz ismét normális keménységű rajtuk (napok?, hetek?)
 
amano garnéla vedlés utáni tartási feltételeivel kapcsolatban

Szia!

Csak hagyd bent a levedlett páncélt, hogy meg tudják enni. Ha már sikeresen kibújt a bőréből, és nem tartasz cápákat, nem lesz baj. ;)
Persze minden garnéla sérülékenyebb vedlés után, de külön ezzel foglalkozni, pláne megijedni nem kell.
Ha nem érzi biztonságban magát, úgyis elbújik, ha meg olyanok a feltételek vígan jön kajálni vedlés után is.
 
Köszönöm. Akkor nem kell egy vedlés miatt felborítani a megszokott rendet.
Egyébként, csak kistestű békés halakat tartok, etetéskor pedig az amano ugrott rá elsőként a kajára.
 
Amano garnélán kívül melyik fajta garnélát ajánlanátok ALGAEVŐNEK low-tech, RO vizes 100 l-esbe ramik mellé? Sajnos helyben már több, mint egy hónapja nem jutok hozzá...
 
Back
Oldal tetejére