• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes fulfilled dreams

Értem. A KH akkor elvileg alacsony kellene maradjon.
A három teszt eredményei olyannyira különböző értékeket mutatnak, hogy szerintem hiba lenne velük foglalkozni. Valami nem oké a JBL teszttel, ahogy fentebb is írtam.
Oksa köszi most már teljesen élénkek a halak, amanokat most se látom, pedig szeretjük őket nézegetni, szerintem kellett ez a vízcsere a héten 2 napos vízcserék lesznek
 
Sziasztok
A helyzet sokkal jobb,a halak élénkebbek, tevékenyebbek az algázók. Már előjött 2 garnéla is, sajnos a számuk redukálodott 8 egyedre remélem maradnak is!
Kérdés,próbálgatom a JBL novo fect nevű kajáját,de mitha nem igazán izlene nekik. Van valakinek tapasztalata ezzel?
Alga fronton megjelent a zöld pontalga az üvegen ezt eltüntettem tetra kendővel (király cucc),zöld ecset szerű a köveken +diffuzoron ezeket is eltüntetik az algázók?
szombaton nyírás utám csinálok képeket is.
köszi hogy benéztél
 
Az enyémek ezeket szeretik:
Sera shrimps natural-garnélaeleség-ezt a halak is szeretik,főleg a mollyk
Sera vipachips-főeleség fenéklakó halak számára-ez elég sokáig egyben marad
Sera pleco wafers-harcsaeleség-ez kicsit hamarabb bomlik szét.

Cukkini mikroban 1-1,5 percig melegítve,hogy elmerüljön. Este bedobom,reggel a maradékot kiszedem.
 
Sziasztok
Ez a doaquás difi nem lett valami jó többnapi áztatás után se, amint tiszta lesz az akril difi vissza is rakom.
Az első nagyobb nyirás megtörtént pár növény áthelyezésre került.
Jövőhéten talán jön még hátra középre rotala walichii a szine miatt, egy adag ranunculus inundatus csak azért mert tetszik valahova középre,ja egy twinstar is beüzemelésre kerül. Alga csak kevés van a hc között meg a köveken a brigádra biztam mondjuk az amanokat nem láttam már jóideje,lehet veszek még 10 valamikor a 8 mellé.20170408_132503.jpgnyírás után ezt még gyakorolni kell!
 
Sziasztok
Ez a doaquás difi nem lett valami jó többnapi áztatás után se, amint tiszta lesz az akril difi vissza is rakom.
Az első nagyobb nyirás megtörtént pár növény áthelyezésre került.
Jövőhéten talán jön még hátra középre rotala walichii a szine miatt, egy adag ranunculus inundatus csak azért mert tetszik valahova középre,ja egy twinstar is beüzemelésre kerül. Alga csak kevés van a hc között meg a köveken a brigádra biztam mondjuk az amanokat nem láttam már jóideje,lehet veszek még 10 valamikor a 8 mellé.View attachment 29138nyírás után ezt még gyakorolni kell!
A wallichii- nagyon szep de elege igenyes. Feny+tap. Meghalalja. Csoportban gyonyoruseges. Legyen szerencsed es turelmed hozza.
 
sajnáatos dolog törpént még 1 amano távozott, nem látszott semmi rajta a többiek jol vannak nem értem mi van?
Azon gondolkoztam hogy holnap veszek 10 db mert már csak 7 van elvileg,szerintetek??????? a 10 ből,csak nem tudom hogy mi lehet a bajuk ha van egyáltalán.
mértem vizet de semmi feltünőt nem méertem a tds 130 23 fokos a víz a többit jbl tesztel mértem (nem tudom mennyire megbizható)Screenshot_20170409-123803[1].png kicsit visszacsavartam a co2 a ph miatt
 
Akkor lecserélem a easy carbo-t próba cseresznye csak ebböl jóval kevesebb kell a garnikra is tudsz valamit mondani?
Ha adagolsz carbot nem muszaly lecserelned nem tudtam, hogy hasznalsz. Az excel mondjuk annyibol jobb, hogy hosszabb a lebomlasi ideje, ebbol adodoan hosszabb ideig szivhatjak fel a novenyek. Igen pontosan kell adagolni es akkor nem lesz gond. A garniknal sajna sok tenyezo lehet. Ha jo a vized es etetsz is akkor csak betegseg viheti el ( besargult tetem). Fontos az etetes olyan akvakba ahol keves vagy nincs elegendo olyan alga amit szivesen eszik.
 
Back
Oldal tetejére