• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes fulfilled dreams

Vélemény? Valaki?
Az oxigen hiany jol felismerheto. Nem doglik meg hanem a viz tetejen van vagy az uvegen es kintrol lelegzik. Nagyon szeretnek segiteni neked de sotetben puhatolozok. Amit en csinalnek megprobalkoznek egy ammonia tesztel. Nitritet tudsz merni. Nitrat foszfat kalium nem hinem, hogy bele szol. Talan vas vagy ph. De a vas ha dogleszt ott nagyobb dogles lenne.
 
Mértem egy párat mind jbl cseppteszt
No3: 1
No2: 0.01
Nh4: 0.05
Po4: 0.05
Ph: 5.5-6
Lehet a ph kevés nekik?

Ez már feltűnt az előző méréseknél is. Vegyél vissza a gázból. Ráadásul néhány mérésednél elég alacsony a víz keménysége is. Extrém alacsony keménység + masszív CO2 adagolás elég veszélyes kombináció lehet.

Otto nem tudom, felmegy-e a felszínre, ha sok a CO2, de más halak pipálni szoktak. Viszont pH ingadozást, ha elmegy az akvárium "savasba" nehezebb észrevenni.

Illetve jó lenne, némi hosszú távú stabilitás irányába elindulni, bár az is lehet hogy méréseid ennyire szórnak (pl keménység)?

Este is tolod bele a CO2-t vagy csak napközben?
 
Utoljára módosított:
Csak napközben megy, lámpa kapcsolás elött 2,5órával kapcsol 08:30-15:30ig, villany 11-17ig eddig jbl tesztcsikkal mértem,kivéve a nitrit,ammonia azok eddig is csepp tesztek voltak és mindig ugyanazokat az értékekkel.
Most vettem meg a többi csepp tesztet,a keménységet GA gh plusszal állitom 130 tds értékre az elejétől fogva, full ro vizet használok nem keverem semmivel,mindig pihentetett min 3napot.
De pont a kh ugyanaz 1,5d az gh 7. A KH hogy tudom növelni? Mondjuk csak csiktesztem van a mérésére.(nem tudom mennyire megbizható)
Minden nap ugyazokat kapja az akva 3-3 ml mic-mac+1ml exel. Most kicsit lejebb vettem a macrót a nitrát miatt.
Nem nem pipálnak az oto-k, leginkább a alsóbb régiókba mozognak,nem is láttam még fent őket. Vannak még galaxy-k is és ők sincsenek nagyon vízfelszin közelébe.
Van egy kis pontalgám is azért is vettem foszfát tesztet de az is jó értéket adott.
Bármi tanácsot elfogadok. Szombaton volt 25l vízcsere,most megint 20l cserélek hátha?
A co2 visszavettem picit,nem tudom van e köze hozzá de egy twinstar-t is beüzemeltem 1 hete.
 
Utoljára módosított:
Ma arra jövök haza hogy 8-9 amano teszi a dolgát,semmit nem láttam rajtuk. Én ezt nem értem(n)(n) persze maradjon is így! Kaptak ma forrázott uborkát, lelökték róla egymást úgy flamoztak:):) .
És észrevettem 2 új jövevényt, nem tudom melyik hal ikrázott le, de remélem elég nagy a dzsungel hátul, hogy túléljék.:):)
Tegnap visszavettem 1 bubi/mp a co2.
A tápozás:3ml mikro 2ml makr 1ml exel.
 
Vegre [emoji108] [emoji106] [emoji122]
Itt mar nagy baj nem lehet. Lehet hogy a tul parazott full algamentes akvariumod egyetlen problemaja csak az volt, hogy eheztek az alga evok?
 
Vegre [emoji108] [emoji106] [emoji122]
Itt mar nagy baj nem lehet. Lehet hogy a tul parazott full algamentes akvariumod egyetlen problemaja csak az volt, hogy eheztek az alga evok?
jó lenne ha full algamentes lenne de zöld pontalgát szombaton takaritottam le az űvegről már most több van rajta mint volt. majd erre kell kitalálnom valamit.
 
Úgy látom kb. 1 hónapja indítottad az akváriumot. Lehet,hogy kellett neki ez az idő,hogy beálljon a víz, a növények rendesen legyökerezzenek stb.
Örülök hogy rendben vannak az Amanók.(y) Szépek a Rotalák.
 
Úgy látom kb. 1 hónapja indítottad az akváriumot. Lehet,hogy kellett neki ez az idő,hogy beálljon a víz, a növények rendesen legyökerezzenek stb.
Örülök hogy rendben vannak az Amanók.(y) Szépek a Rotalák.
Köszi szépen! Lehet feljebb ment a ph is mert kevesebb co2 ment tegnap óta, hát remélem nem csak fellángolás volt.
A walichi-t nem hiszem hogy jól toppoltam le mert én simán levágtam 10 cm belőle a többit ugy hagytam olvastam hogy a legalján kellene elvágni és visszaültetni? Akkor a gyökere megy a kukába? Jól értettem?
 
Back
Oldal tetejére