• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fórum karbantartás mizéria

Időközben megnéztem hogyan is működött pontosan a korábbi funkció.
Nem a valós idejű látogatókat mutatta, hanem azokat listázta akik feliratkoztak az adott topikra.

Közben kipróbáltam és működne most is, de kb felére lassítja az oldalbetöltést :(
Az joinolt és szűrt oszlopok mennyire vannak indexelve az adatbázisban? Rengeteget számít sebességben pár jól elhelyezett index!
 
Az joinolt és szűrt oszlopok mennyire vannak indexelve az adatbázisban? Rengeteget számít sebességben pár jól elhelyezett index!

Az adatbázis műveletekbe vagy spec adat indexekbe külön nem nyúltam bele részben azért mert nem ez a szakmám :) Mármint a szerver tekergetést csak kényszerűségből tanultam meg és alkalmazom pár éve.
A fórummal most kb ott tartunk, hogy egy XEN VPS-ről futunk. APC opcode megy, mysqltunerrel finomhangoltuk a terhelést (a korábbi költözések után ezt ma aktualizálni kellett), php memo kezelés optimalizálva. A fileok nagy része CDN-ről megy.
A fórum mögött is van egy statikus cache ami sok lekérést levesz az adatbázisról.

Lenne ötlet merre mozduljunk, ahogy a GA shoppal is megtettük az elmúlt fél évben, de ez még nem történt meg. Úgy látom a többi probléma már inkább a VPS mysql gyengesége miatt van.
 
Hát a virtualizációnak még fejlődnie kell, egyelőre még a natív megoldások sokkal jobban skálázhatóak. Akkor jó egy virtuális szerver, ha nem kell mással osztoznia az erőforrásokon.
 
Viktor, ha üzenetet küldesz, ott maradt egy "sticky conversation" és ha jelszó emlékeztetőt kérsz, akkor is angolul bájcseveg, jah, és nem küldd levelet. Legalábbis fél órája nem...
 
Bekerült egy új funkció most még teszt jelleggel. Ha szimpi, maradhat.

LEGJOBB VÁLASZ

Nagyjából erről is szól. A like jó dolog oda lehet bökni bármire. De meg lehet jelölni egy bejegyzést, mint Legjobb válasz. A topikot nézve így egyből látszik, hogy mi a lényeg, vagy melyik bejegyzés válaszolja meg legjobban a topikot, vagy a feltett kérdést

Jelenleg legalább 3 ember jelölése kell egy bejegyzésre, hogy LEGJOBBNAK minősüljön.
Ezért hiába jelölöm be magam :) Ez nem elég.

Viszont a legjobb válasz egy halvány háttér színnel és egy cimkével ki lesz emelve. A felhasználók profil oldalán látszódni fog, hogy mennyi ilyennel rendelkeznek.

Próbáljátok ki, nyomjatok erre a bejegyzésre egyet.

Minden bejegyzés alján van egy Legjobb válasz link. Csak rá kell bökni.

Nem biztos, hogy minden naplóba mindenhol mennie kell ennek, de van egy csomó topik ahol kiemelten lenne a válasz amit egy friss fórumozó keres.
 
Az éjjel elég sok frissítést csináltam a fórumon. kb 5-re végeztem még nem tudtam kitesztelni. Hibát nem látok, de ha valami rendellenességet tapasztaltok kérlek írjatok.

Egy nagyobb upgrade még várat magára, de szerintem ezzel várok még 1-2 hetet.

:sleep::sleep:
 
Szerintem a kis piros számok még nem működnek rendesen. Legalább is én most nem kaptam értesítést hogy hozzászóltak a naplómhoz.
 
Viktor!

Este írtam az Eheim Classic Széria témájába, 1x sikerült, másodjára már szerverhiba üzenet jelent meg. Próbáltam többször is, de eredménytelenül. Szerencsére menti az oldal az ablakban beírt szöveget, így megpróbáltam most reggel újra, de ugyanaz a hiba. Utána próbáltam ide beírni a problémát , de itt is ugyanaz a hibaüzenet fogadott. Mintha le lennék tiltva, pedig nem csináltam semmit :unsure: Próbáltam más böngészővel, de ugyanaz a helyzet.
Ekkor takarítás ccleaner-rel, gépújraindítás, és láss csodát, ebbe a témába tudtam írni, gondoltam talán megjavult, és töröltem a hozzászólást. Ezután vissza szűrős fórumba, de ott megint előjött a hibaüzenet.
Viszont legalább most ide tudok írni:)
 
Viktor!

Este írtam az Eheim Classic Széria témájába, 1x sikerült, másodjára már szerverhiba üzenet jelent meg. Próbáltam többször is, de eredménytelenül. Szerencsére menti az oldal az ablakban beírt szöveget, így megpróbáltam most reggel újra, de ugyanaz a hiba. Utána próbáltam ide beírni a problémát , de itt is ugyanaz a hibaüzenet fogadott. Mintha le lennék tiltva, pedig nem csináltam semmit :unsure: Próbáltam más böngészővel, de ugyanaz a helyzet.
Ekkor takarítás ccleaner-rel, gépújraindítás, és láss csodát, ebbe a témába tudtam írni, gondoltam talán megjavult, és töröltem a hozzászólást. Ezután vissza szűrős fórumba, de ott megint előjött a hibaüzenet.
Viszont legalább most ide tudok írni:)

Megnézem, de elképzelhető, hogy az előző bejegyzésed valamilyen linket tartalmazott, amit rosszul dolgoz fel a rendszer.
Néhány alkalommal már láttam ezt a hibát.

A technikai részébe most nem akarok belemenni, de karakter probléma van, ezért nem fogadja el a rendszer. Az adminon ezeket a hibákat látom. És azt is látom, hogy hány alkalommal próbáltátok.
Sajnos még nincs megoldás rá.

Ezért tudtál ide beírni, mert a mostani bejegyzésed nem tartalmazta azt a webcímet vagy spec karaktert.
 
Igazad lehet, mert a hozzászólásomban volt egy német link, egy Eheim Classic szűrő alkatrésszámos robbantott ábrájával, bár ahogy nézem semmi extra karakter nincs benne, csak egy kötőjel .
 
Igazad lehet, mert a hozzászólásomban volt egy német link, egy Eheim Classic szűrő alkatrésszámos robbantott ábrájával, bár ahogy nézem semmi extra karakter nincs benne, csak egy kötőjel .

Igen akkor ez volt a baj. Az URL ugyan ok, de a fórum egy bővítménye az URL-t átalakítja és az oldal címét TITLE tag teszi be a hozzászólásba.
A német nyelv miatt lehet, hogy ebben a címben volt egy spec karakter amit nem tudott értelmezni a rendszer.

Attól tartok ez akkor sem működne, ha URL átalakítóval pl Tinyurl.com linkelnéd, mert a rendszer ugyanúgy felolvassa a forrásból a címet és megint leakad.
 
Back
Oldal tetejére