• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Fool's Crown

Szia Etele! Oto-kat keresek megvételre, és láttam, hogy nálad születtek. Milyen az állomány? Szándékozol eladni belőle?
 
Szia, egyelőre nincs eladó. A bébik úgy néz ki nem maradtak meg ebben az akvában, a nagyban felcsepredett ifjoncokat első kanyarban megtartom. :)
 
Na remek, fonálalga bumm van.

Szerintetek emeljek a macro adagoláson hogy legyen több nitrát?
Vagy nyomjak egy blackoutot és csak utána variáljak a tápozással?
 
Víz áramlása milyen az akiban? Mennyit világítasz? Nekem a Limnobium Laevigatum segített egy picit, csökkentette a fény erejét is és szerintem eleszi a tápanyagot az alagáktól.
 
Áramlással nincs semmi gond. És szerintem pont hogy nitrát hiány van, nem pedig tápanyagtöbblet. :(
Na mindegy jövő héten tolok egy 4 napos blackoutot, utána pedig emelt macro napi adaggal folytatom.
 
Na mostantól ketyeg a BO, 5 napost tolok hogy tuti minden fonalas alga kinyiffanjon.

Szerintem ott szúrtam el, hogy megjött a Chihiros pilács, és túltoltam a lument és a világítási időket is. BO után 5 óráról megyek felfelé, egyébként anno a lámpát már a harmadik napon dimmeltem lefelé mert láttam hogy CO2 nélkül itt nem lesz algamentes buli. :D De a 8 óra világítást meghagytam. Sok volt.

(Beraktam egy black mollyt pénteken, nem nagyon láttam három nap elteltével sem a tevékenységét, átment a nagy akvába. Lehet hogy hármat kellett volna berakni és az a brigád már értékelhető takarítást csinált volna...)
 
Beraktam egy black mollyt pénteken, nem nagyon láttam három nap elteltével sem a tevékenységét, átment a nagy akvába. Lehet hogy hármat kellett volna berakni és az a brigád már értékelhető takarítást csinált volna...)
Óvatosan a garnélásban vele.
http://diszhal.info/Poecilia_sphenops.php a táplálkozása miatt!
Ha van esélye annak, hogy kis taiwanok vannak, akkor én nem biztos, hogy kockáztatnék.
 
Na mostantól ketyeg a BO, 5 napost tolok hogy tuti minden fonalas alga kinyiffanjon.
Most olvasom hogy a fonal támad Én nagyon "melegen" ajánlom az AlgExit használatát,örökre megszabadulsz az algától bármi is hozta elő.
A Yakushima akváriumban egyik pillanatról a másikra engem is betámadott.Adagolni kezdtem a szert és a negyedik hétre minden letisztult.Persze fogkefével amit tudsz szedd ki,de hidd el sokat fog segíteni ;)
 
Taiwanok miatt nem mertem, nagyban már használtam és tényleg jó cucc. Van is itthon...

Meglátjuk BO után mit mutat az akva, ha maradt még, akkor lehet tolok egy kúrát. De azért féltem a garnikat... kényes kis rohadékok. :D
 
Lekaptam a fóliát, BO vége.

Nagyon-nagyon minimál fonal maradt csak, az is csak azon a pár bucén amivel behurcoltam az akvába... Holnap vízcsere, tolok némi EC ecsetelést, és lehet lesz egy 4 hetes Algexit kúra is hogy az írmagját is kiírtsam az algának.

Világításban elindulok 5 ótától felfelé.Holnap lövök fotót, nyírás előtt/után, mert azért a stemek felnyurgultak, az ollót kíván.
 
BO után:

32589474892_985c4f7acd_z.jpgAfter bo by Attila Szántó, on Flickr

Azóta kapott egy alapos nyírást, a littorellát is megritkítottam ahol nagyon a frontüveg felé terjeszkedett. Meglátjuk.

Mértem pH-t, 6.2 lett. Érdekes. Elkezdett akcióba lépni a biorio? :D
 
Taiwanok miatt nem mertem, nagyban már használtam és tényleg jó cucc. Van is itthon...

Meglátjuk BO után mit mutat az akva, ha maradt még, akkor lehet tolok egy kúrát. De azért féltem a garnikat... kényes kis rohadékok. :D
Erről megoszlanak a vélemények, egyesek azt mondják, hogy lehet garnélák mellett használni. Én hónapok óta küzdök a fonállal, fény le, porszivozás, vizcsere hetente stb... semmi eredmény.
Pont most gondoltam, hogy vizcserénél bedobom az AlgExitet! Most akkor merjem v ne? Kinyiffantom vele a garnikat? Utána olvastam, azt írják nem bántja őket!o_O
De ha lepusztul mind akkor mélységesen szomorú lennék:cry:
 
Én elkezdtem a kúrát, pont tegnap, garnélák jól vannak, de ez elég rövid idő hogy bármit is kijelenthessek. :D
 
Erről megoszlanak a vélemények, egyesek azt mondják, hogy lehet garnélák mellett használni. Én hónapok óta küzdök a fonállal, fény le, porszivozás, vizcsere hetente stb... semmi eredmény.
Pont most gondoltam, hogy vizcserénél bedobom az AlgExitet! Most akkor merjem v ne? Kinyiffantom vele a garnikat? Utána olvastam, azt írják nem bántja őket!o_O
De ha lepusztul mind akkor mélységesen szomorú lennék:cry:
A velemenyek mindig megoszlanak, de maximum annyiban, hogy en hasznallok es mukodik, valaki meg en nem mert nem teszek bele semmi vegyszert. A hatasban nem hinnem hogy akkora velemeny kulombsegek lennenek. Tokeletes termek az algin regularral egyutt. A hatoanyag ugyan az. " csondben meg azt is eltudom kepzelni, hogy ugyan az van benne". Mas helyett velemenyt nem mondhatok viszont a sajatom az, hogy nyugodtan hasznald. Carbobol illetve co2-bol,tobb baleset szarmazott mar mint ebbol a ket algairtobol. Nagyon hatasos.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
A boltban a nő nekem azt mondta, hogy a kezelés alatt ne adjak tápot. Henrik, te hogyan jártál el a kezelés alatt, mit hogyan csináltál? Vízcsere?

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Én hónapok óta küzdök a fonállal, fény le, porszivozás, vizcsere hetente stb... semmi eredmény.
Egyetlen mondat erejéig hadd dumáljak bele. Nem az algairtóhoz, hanem annak megelőzésére. Próbáld meg, hogy lecsökkented a flowt, hogy lassú áramlás legyen a medencében. Ha egy hét után nem látsz változást, még mindig folytathatod a vegyszerrel való barátkozást. (a fonálalgát persze közben manuálisan távolítsd el, amennyire tudod)
 
A boltban a nő nekem azt mondta, hogy a kezelés alatt ne adjak tápot. Henrik, te hogyan jártál el a kezelés alatt, mit hogyan csináltál? Vízcsere?

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
Utoljara a nanomban hasznaltam kb 2 honapja. Fonal es ecset kezdte felutni a fejet. A gyari adag duplajat tettem bele, semmin nem valtoztattam. Szenszurom nincs, az az egy ami ellene dolgozik. Tapot mindent tovabbra is adagoltam. Azt azert itt megemlitenem, hogy jol beallt akva volt es nem a tapadagolas mennyisegen ment a matek. Pontos dozisok mentek bele. Minden hetvegen a szokasos vizcsere, ami nallam az 50 literesbe 20 liter ro vizkent kerul vissza. Se visszasozas se csapviz keveres semmi. Csak tisztan. A fonalakon latni amikor a masodik het vegen harmadik het elejen elkezdenek megallni a fejlodesben. Az alga maradvanyokat el kell tavolitani mert nem tunnek el. Viszont nem no uj helyettuk. A kura 4 hetig tart es utana ket hetente nem art egy fel adag emlekezteto. De ez csak eros fertozes eseten. A nagyokban sose jott meg elo csak nemi por, de annak csak orulok mert a megjelenesevel fontos informaciokra hivja fel a figyelmemet.
Jopetnak igaza van. Mindent el kell kovetni, hogy megelozzuk a bajt. Mert ugy jarunk ezzel is mint a bo- val. Minden eltunik de ha talcan kinaljuk neki a lehetoseget vissza jon. Viszont az is igaz hogy nehez felvenni a harcot vele ha tuleroben van. Nekem mindig van itthon es ha kell bevetem. Nem szabad megvarni, hogy mindent ellepjen. Ha mar 4-5 szalat felfedezunk egybol be kell avatkozni. Nem ketseges, hogy biztonsagos szerrol beszelunk, mind az allat es novenyvilagban egyarant.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján variáltam kicsit a szűrőanyaggal.

Kivettem alsó tálából a két gyári szivacsot is, semmit nem gyűjtött össze - mert nincs is nagyon mulm.
Oda is ment 1L BioRio, így már csak az van a szűrőben (3 liter) és legfelül a Seachem Purigen. Perlont is kivettem mert kb. semmi értelme nem volt.

Meglátjuk mit mutat így.

Jelzem a Tetra600Plus-nak BioRio töltettel azért kéthavonta minimum illik egy szűrőtöltet öblítést-morzsolást adni, mert ahogy tömörödik a BioRio, kezd nagyon durván visszaesni a szűrő teljesítménye. De ez van, így kell üzemeltetni.

(Tetra1200-asokat is max. három havonta pucoltam full Matrix-szal, szóval nem olyan nagy a difi.)
 
Back
Oldal tetejére