• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Fool's Crown

Ja és a fonal/hajalga (én már azt sem tudom melyik :D ) visszajön újra és újra, pedig a világítási idő csak 6 óra, a fényerőt is visszavettem, és a táp sincs túltolva. Nem értem, úgy látszik nekem ez a keresztem.
 
Félálomban rájöttem: ha taiwanos akvát akarok, akkor ne csináljak dzsungelt, különben sosem látom őket. :)

Szóval a jövő heti projekt: kiszedni a vasfa kompozíciót (az egyik ág kicsit mozog azt majd pillanatragacs géllel rögzítem szerintem), kap egy seachem excel permetezést hogy a fonalalgával leszámoljak. Bucek meg anubiasok nyilván maradnak rajta. :) Az újra vissza-visszanövő fissidens kezdeményeket is leszedegetem a fákról.
Minden más növényt kiszedek (lesz eladó növény egy kevés :) ), kap egy alapos mulmozást mert az aljzat tuti fel is kavarodik mint állat, és rátöltök 1-2 centi friss amazoniát, kicsit nagyobb emelkedéssel hátrafelé.

Kérdés: ehhez a művelethez kihalásszam az élővilágot, vagy maradjanak bent? Melyik a kisebb sokk nekik?

És akkor már lesz egy alapos cső meg szűrőpuceva is.
 
Gyerekek aludtak nekiestem. :D

Élőlényeket bent hagytam, főleg hogy vannak oto bébik is.

Talajt majd ha tisztul akkor elegyengetem (jelenleg semmit nem látok :D ), meg a fán is forgatni kell szerintem, plusz egy buce még keresi a helyét, majd a holnapi vízcserekor megtalálja. :)
Szűrőt+csöveket direkt nem pucoltam, majd ha letisztul a víz... belement vagy 2 kiló amazonia, szóval most három-négynaponta tolok egy feles vízcserét háromszor.

33459495921_b0ae2b43d5_z.jpg2017-03-22_03-17-21 by Attila Szántó, on Flickr

És ha már kivettem a fát, akkor kapott az egész hóbelevanc egy Seachem Excel permetezést. Dögölj meg, fonalalga. :D
 
Utoljára módosított:
Gyerekek aludtak nekiestem. :D

Élőlényeket bent hagytam, főleg hogy vannak oto bébik is.

Talajt majd ha tisztul akkor elegyengetem (jelenleg semmit nem látok :D ), meg a fán is forgatni kell szerintem, plusz egy buce még keresi a helyét, majd a holnapi vízcserekor megtaláltja. :)
Szűrőt+csöveket direkt nem pucoltam, majd ha letisztul a víz... belement vagy 2 kiló amazonia, szóval most három-négynaponta tolok egy feles vízcserét háromszor.

View attachment 283092017-03-22_03-17-21 by Attila Szántó, on Flickr

És ha már kivettem a fát, akkor kapott az egész hóbelevanc egy Seachem Excel permetezést. Dögölj meg, fonalalga. :D
Opal foliat hatra kell tenni.
 
Simán csak plusz szűrőközeg és pH stabilizáló hatás miatt van benne ilyen vastag talaj. Kb. mintha ketyegne alatta még egy külső szűrő. :)
 
Na kicsit variálok a tápozással meg a vízcserékkel. Átállok heti 1,5x 2 nyomás micmacra, havi 15%-os vízcserére (és ilyenkor szűrőt is tisztítok, a BioRio nagyon tömörödik...).

Meglátjuk.

(Taiwan guru ismerős javasolta.)
 
Kék lakoma. :D

33831999446_0f0f0b797f_z.jpg2017-04-06_01-46-03 by Attila Szántó, on Flickr

Még mindig nem látok petéseket, most már tényleg ideje lenne. :(

A pinyóban a haltároló 50 lityiset átalakítotam kicsit, buce + riccardia ment az ágakra, majd bedzsungelesedik jeligére. :D
Ilyen, semmi formája nincs még:

33873452705_8a3381d916_z.jpg2017-04-06_02-07-03 by Attila Szántó, on Flickr

Ami érdekesebb, azok a lakók, @Fazoli megcsömörlött a garnizástól :) és hoztam tőle egy kis vegyesfelvágottat, szóval van az akvában pár CBR, CBS, 3 szuper tigris és jópár taiwan. Meglátjuk mi jön ki belőle, 2 petés garnéla is volt, remélem nem dobják el, ha mégis akkor benne volt a pakliban, bár igyekeztem nagyon gyengéden :D beszoktatni őket. Ami extra szép taiwan lesz a szaporulatból az jön fel a nappaliba a pure taiwan 50-esbe, a mixgruppen meg mehet tovább a pincében. :)
 
Utoljára módosított:
:p

Közben a tigrisek átjöttek a 300-asba, a pinyóban maradtak a taiwanok meg a cbs-cbr garnélák.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére