• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

még egy lehet, ha nem jó a LED, bármit variálhatsz a fényerővel meg az idővel, algásodni fogsz. nem tudom, milyen LED, de barkácsolt cuccoknál (akkor is, ha egy cég barkácsolja) sokszor ez a szitu. taiwanok mellett 2-3x túladagolásban is használtam már az excelt, semmi bajuk nem volt (ettől még nem tanácsolom, főleg ilyen kis akváriumban), de a gyári adag nyugodtan mehet, még így is az alatt vagy, mert 1,2ml kéne naponta
 
Chihiros aquasky 451. Barkácstól messze van, de nyilván nem ADA. :)
6500K-s szerintem nem az a baj...
 
itt a tavasz, burjánzik a fonal... egyszer azt írtátok (asszem pont Etele) hogy nem is akvakertész akinek nincs fonalalgája...
Kiváncsian várom a megoldást nálam is egy akváriumban elég szépen előjött
 
Valamennyi mindig van, na de ami nálam burjánzik, az már túlmegy minden határon. :D
Szia.Az algàs növényeidet mennyire kapja telibe a befolyód àramlàsa ill mennyire tiszta a vized ,mert a foto alapján egy picit zavarosnak látszik
 
3000 hozzászólás után nem nagyon illik tanácsot adni :) De ha már így betaggeltél :)

A fonal egy jelenség. Lehet idegesítő, de akkor is csak egy időszakos állapot.
Nem pörgettem vissza a naplót, de lehet növény stressz miatt, lehet azért mert a taiwanok miatt minden más másodlagos beleértve a drasztikus vízcseréket, aljzat porszívózást, szűrőtakarítást stb.
Amit tök megértek.

Na ezért nincs kifejezett taiwanos akváriumom. De ha lesz megint, akkor biztosan nem érdekelnek majd a növények :) :)

Szerintem nem lehet mindkét világnak kedvezni. Vagy elfogadod, hogy lehet ma fonalas az akvárium, de 3 hónap múlva valószínűleg megoldódik :) Nem sietünk. Ha a szaporulatokkal képesek vagyunk hónapokat fél évet is várni akkor egy fonalas téma se borzolja az idegeket.

Ha drasztikusan mész neki, a garnélák látják majd a kárát.

Mostanában divat lett, hogy Bucephalandrával tömjük meg a garnélás akváriumokat. Pedig hiába egy könnyű növény, sokszor nagyon nehezen alkalmazkodik. Lassan fejlődik és pont a stressz miatt gyakran előfordul rajta a fonal, ecset stb.

Blackout mehetne szerintem is. A bucekat lehet kivenném és lemosogatnám. A fákat is érdemes lenne áttörölni valami szivaccsal.
Több dolgot nem nagyon tehetsz. De ha nem jön a taiwan szaporulat, akkor hozd meg a döntést és engedd el. Garnélák nélkül gyorsan helyrebillenne az akvárium, mert mehetne bele amano meg minden pusztító erejű fegyver :)
 
Köszi srácok... hát ja, a taiwanok miatt eléggé háttérben van minden más. Szaporulat úgy néz ki lesz, több petés is van már.

Tolok egy blackoutot a héten majd, 5 naposat, ha azután is marad alga, akkor kikapom a dekort (egyben ki lehet kapni az egészet növényestül, csak nem akarom a petéseket most stresszelni) és megy a seachem excel permetezés. A furcsa az, hogy a bucék már hónapokkal ezelőtt akklimatizálódtak, én is rájuk gondoltam pedig első körben.
 
Szia.Az algàs növényeidet mennyire kapja telibe a befolyód àramlàsa ill mennyire tiszta a vized ,mert a foto alapján egy picit zavarosnak látszik
Nem zavaros az, csak már regenerálni kellene a purigent mert az égertobozok lassan győzelemre állnak. :)
Plusz a kívül-belül retkes frontüveg is csalóka.
Poppy van, meg hát a túl erős áramlásnál az ecset jönne.
 
Nem zavaros az, csak már regenerálni kellene a purigent mert az égertobozok lassan győzelemre állnak. :)
Plusz a kívül-belül retkes frontüveg is csalóka.
Poppy van, meg hát a túl erős áramlásnál az ecset jönne.
Bocsi hogy beleszoltam a nagyok dolgãba. :) V, vettem a lapot.
 
Ugyan ne hülyéskedj, minden ötlet jól jön, plusz itt nincsenek "nagyok" csak olyanok akiknek esetleg sok hozzászólásuk van.
 
Ugyan ne hülyéskedj, minden ötlet jól jön, plusz itt nincsenek "nagyok" csak olyanok akiknek esetleg sok hozzászólásuk van.
Eheim 2075 tele bio rioval ugyan ez volt a problémám (NEM ECSET) +egy kicsit zavaros volt a vízen. Ezért bátorkodtam beleszòlni.. Hátha tudok segíteni. De ōrülōk hogy mėg oldódik.
 
Bud képével valóban kisajátítottad a "nagy" jelzőt :D
Nem magamra gondoltam a fenti postban, ne értsétek félre...igen, magamra a nagy jelzőt maximum az avataromon szereplő ember nagysága miatt aggathatnám. Na de hogy a postom ne legyen off: nekem is van fonál algám...
 
Egyébként aki képes órákig fogkefével tekergetni a fonalat a víz alatt, annak van egy tippem. Írtottam már úgy is, hogy megfogtam egy csőtisztító kefét, meghosszabbítottam a szárát, befogtam egy fúrógépbe és azzal terminátor módra meggyilkoltam a fonalat. Szépen feltekertem a kefére egy fél kilóméternyit. A módszer amúgy viccesen néz ki, az asszony is kiröhögött, viszont jó érzés vele írtani. Hatékonyabb is.
WP_20170417_23_38_46_Pro.jpg

Ja, nevet is adtam neki: BFG 9000
 
Utoljára módosított:
Az ötlet király :ROFLMAO: De valahogy nem a "lakás dísze" akvárium jelenik meg a szemeim előtt a magic tool láttán :D Bár egy ADA-nak még ez se nagyon férne bele az imidzsébe, pedig vagy 4 percet dolgoztam a képen :)

INOX vs algae.jpg
 
Back
Oldal tetejére