• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Nekem is fonalalga problémám van nem tudom mi lehet a probléma co2 nincs easy carbot adagolok 2 naponta 6ml az akvárium bruttó 147l sajnos ennél többet nem merek a garnélák miatt. A világítás 1db 12w neon cső hideg feherés 1db neon csík 8w meleg fehér anubiasok echinodorus lilliomphia sensiflora meg még jó néhány növény aminek nem tudom a nevét kb 30/40 tő van összesen meg 4 nagy adag jávai moha öklömnyi nagyságúak fa is van bent 2 kisebb galy szűrés 1db noném 1200l/h belső és 1 db aquael asap filter 700 gurámik guppyk szifók és 1 db platti illetve 1 anci és 1 Pleco lakja meg kb 20 Red cherry garnéla. A növények nőnek szépen egy kevés zöld pontalga is van de az nem zavaró a fonaltól viszont falra mászok. Ötletek?

Tapatalkkal küldve az én SM-A310F eszközömről
 
Üdv.

Bruttó kb. 40 literes aki, 2000 lumen 6000k led napi 7 órában( kevesebbnél már kopik ki az mc) 20cm magasan(ez a max). Szűrést dennerle scapers flow végzi 1 liter Matrixal. Vízcsere heti 15 liter, 10 pihentetett csapvíz+ 5 liter ioncserélt. Mic,mac, carbo 1 ml per nap. Co2 nincs. Lehet ezért jön állandóan a fonál?
Amano 4, oto3. Sziámi volt bennt 2, rá se bagóztak. Mollyt is próbáltam de ki kellett vennem őket mert a betta nem szállt le róluk.
 
Sziasztok,

elvileg zöld fonál alga telepedett meg a fámon 37829842582_492824aaf1_b.jpg
eddig 1W/liter fényem volt, ezt most vissza vettem 0,5w/ literre. Elvileg ettől el kellene tűnnie, viszont van valami módja annak, hogy ezt megsürgessem? Itt arra gondolok, hogy könnyebben le tudják nyomni a növények az algát.
 
Sziasztok,

elvileg zöld fonál alga telepedett meg a fámon View attachment 42430
eddig 1W/liter fényem volt, ezt most vissza vettem 0,5w/ literre. Elvileg ettől el kellene tűnnie, viszont van valami módja annak, hogy ezt megsürgessem? Itt arra gondolok, hogy könnyebben le tudják nyomni a növények az algát.
Szedd le amennyit csak tudsz. Utana ne nyulj hozza, hogy lasd amikor feladja. A fenyt vedd le 7 orara legalabb meg igy felezve is. Vedd el a tapot 2 hetre. Mulmozd le, halakat minimalba etesd, es 3-4 naponta cserelj vizet.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Történt pár változás az akváriumomban, de már előtte elindult egy kis fonalalga, most meg megállíthatatlan. Akkor is érdemes BO-t alkalmazni ha látom, hogy hetente 30 centit nő? Tehát nem állt le a fejlődése.

2 Lily-t egymással szembe fordítottam mert sokan tanácsolták. Mint a GA ban a 650 literesen. Átlósan szembe vannak. Eddig ugyanabból az irányból tolták így az egyik oldalon volt Co2 ami a lilyn érkezik a másik oldalon nem. Ahogy most átfordítottam látszik, hogy egymást segítve pörgetik, mert a kövek azon felületén eltűnt a zöld pont alga ami eddig áramlás miatt takarásban volt. Valamint a növények irdatlan bubizásba kezdtek. Eddig is volt buborék, de most inkább szódás üvegre hasonlít.

Telnek az évszakok és máshogy mozog a nap. Nekem sosem világít az akváriumra mert egy szoba elrejtett sarkában van. Szombaton észrevettem, hogy az ajtó feletti plusz kis üvegcsíkon pont besüt a nap 3 óra körül és telibe kapja kb 1 órára az akváriumot. Nem tudom ettől bolondult-e meg. Zöld alga nem lett az üvegen, pedig ezt várnám elsőre az erős fényváltozás miatt.
 
Azt el feledtem írni, hogy nem volt fonal algám 3 hónapig. Tehát ez valami új hiba eredménye amit még nem tudok. Kétszer egymás után 10. napra cseréltem vizet 7. helyett...ez se hiszem, hogy összeomlásra kell vezessen. Beértek a növények, emelnem kellene a 14 ml micmacon?

Ami meglep, hogy először van az akváriumomban mérhető No2 JBL proscan tesztcsik alapján.

No2 = 0.25
No3 = 25
Co2 = 30 (amit a világoszöld DC is jelez)
GH 14
KH 8
PH 7-7.2
Temp: 24,5
Po4 1.2-1.4

Ja és persze pont meg köd meg por meg mindenféle algám lett hirtelen. Csak az üveget hagyják ki. Sziklák tele vannak. Szerencsére ecset ami szépen, de annál lassabban csökken.
 
Azt el feledtem írni, hogy nem volt fonal algám 3 hónapig. Tehát ez valami új hiba eredménye amit még nem tudok. Kétszer egymás után 10. napra cseréltem vizet 7. helyett...ez se hiszem, hogy összeomlásra kell vezessen. Beértek a növények, emelnem kellene a 14 ml micmacon?

Ami meglep, hogy először van az akváriumomban mérhető No2 JBL proscan tesztcsik alapján.

No2 = 0.25
No3 = 25
Co2 = 30 (amit a világoszöld DC is jelez)
GH 14
KH 8
PH 7-7.2
Temp: 24,5
Po4 1.2-1.4

Ja és persze pont meg köd meg por meg mindenféle algám lett hirtelen. Csak az üveget hagyják ki. Sziklák tele vannak. Szerencsére ecset ami szépen, de annál lassabban csökken.

Szűrő volt takarítva?Mennyi ideig megy a lámpa?
 
Szűrő volt takarítva?Mennyi ideig megy a lámpa?
Ime a fonalalgám ez a 30 centi kb 3 nap alatt nőtt.

Világításom 0,8W/L
Szűrő két darab oase 600-as a 288L-re.

3 hete amikor elkezdődött a fonal algám és még csak 3-4 cm-s volt épp akkor volt fél éves teljes szűrőpucolás. Ami csak annyiból állt, hogy felnyitottam és kiöntöttem ami benne van, majd újra feltöltöttem akvárium vízzel és újra kiöntöttem. Szóval minden szempontból tiszta szűrő után kezdődött el a durva fonalasodás. Bacik is megmaradtak, nem csapvízzel tisztogattam a tartályt. Nem kötném a szűrőhöz. Előszűrő nem volt azóta pucolva. 3 hetente szoktam most lesz hétvégén.

Olyan rémlik, hogy talán 2 nap elfeledtem tápozni ezalatt a 3 hét alatt. Nem tudom mások, hogy nem felejtik el. Ez talán nem lehet az oka, mert régebben is megtörtént már és nem volt belőle összeomlás.

Aztán volt egy olyan baki is ez talán 4 hete, hogy 4-5 napig nem adtam hozzá Easy Carbot. Merthogy betápoztam és gondoltam mindjárt leveszem az ingem, lekapcsolom a szűrőt, mélyen lenyúlok és egy ecsetre rátolom. De elfeledtem, mert közbejött a család...majd 4 napon keresztül eljátszottam ugyanezt. Lehet, hogy ez indította be? Lehet, bár carbót sehol nem írják kötelezőnek. Viszont azóta kapják rendesen akkor miért nő most is?
 

Attachments

  • IMG_0043.JPG
    IMG_0043.JPG
    149.4 KB · Megtekintések: 20
Sziasztok,

elvileg zöld fonál alga telepedett meg a fámon View attachment 42430
eddig 1W/liter fényem volt, ezt most vissza vettem 0,5w/ literre. Elvileg ettől el kellene tűnnie, viszont van valami módja annak, hogy ezt megsürgessem? Itt arra gondolok, hogy könnyebben le tudják nyomni a növények az algát.
Ez nem fonál alga, hanem cérnaalga. A fonál sokkal erősebb felépítésű és talán nem ilyen sűrű.
 
Úgy van, ahogy -Ideoda- mondja, bár elég sok helyen azt olvasom, hogy igazából a fonalas algák családjába több, különféle algatípus beletartozik. Úgymint haj, cérna, és még sorolhatnám. Itt egy oldal (talán maradhat a link), ahol kicsit tüzetesebben elemzik őket. Nekem a Spirogyra típus özönlötte el az akváriumomat. Hosszú, kb 20-30cm-es különálló, érdes tapintású, el nem ágazó fonalak ezek, amelyekbe még a halak is belegabalyodnak. Ha elszaporodik, összegabalyodva egymással, nagyobb csomókat, telepeket alkotnak. Ez a mocsok, szó szerint kapaszkodik a növényekhez, úgy beletekeredik. A puhább, nyálkás fonál, nem volt ellenfél a Gébeknek, de ezzel már ők sem bírnak. Az algázó géb már többször úgy belegabalyodott a kopoltyújánál (akár egy szál is elég), hogy kapkodtam, hogy gyorsan levegyem az akva tetejét, hogy segítsek neki kiszabadulni. Ijesztő. Egy utolsó esélyként, megpróbálom most a világítás drasztikus visszavételével és a heti kettő vízcserével visszaszorítani, de ha nem megy, én feladom és decemberben új nap virrad, egy másik akváriumban.
Egy kérdés felmerült bennem az utolsó mondatom kapcsán. Ha új akváriumot indítok és a jelenlegi fertőzött növények közül bármelyiket behelyezem (ültetem) ebbe az akváriumba, akkor garantált az, hogy ott is ellepnek ezek a szörnyek?
A link: (bocsánat, ha tilos! -tessék akkor törölni!) http://www.environmentalleverage.com/algae_species.htm
 
Egy utolsó esélyként, megpróbálom most a világítás drasztikus visszavételével és a heti kettő vízcserével visszaszorítani, de ha nem megy, én feladom és decemberben új nap virrad, egy másik akváriumban.
Egy kérdés felmerült bennem az utolsó mondatom kapcsán. Ha új akváriumot indítok és a jelenlegi fertőzött növények közül bármelyiket behelyezem (ültetem) ebbe az akváriumba, akkor garantált az, hogy ott is ellepnek ezek a szörnyek?
Az újraindítás szerintem rossz ötlet, mert ha itt nem tudsz megbirkózni vele ahol már ismered a terepet a másikban még annyira sem fogsz és ugyanaz lesz. Az algák nagy része a csap vízen érkezik, de be is hurcolod akár a vadi új növényen megbújva. Lényeg, hogy a vizedben mindenképpen jelen lesz a spóra. A vizedet, szűrésedet, áramlatot és fényedet kell kitalálni kiismerni és jól beállítani akkor elvileg nem jönnek. Én tuti nem csinálok semmi újat amíg ezt az elsőt tisztára nem tudom vinni.

Twinstar jelenleg amim nincs és van minden GA-s akvában. Nem tudom lehet néha az a kevés plusz amit ez ad az hiányzik a sikerhez. Mert mint írtam már voltak hosszabb algamentes szakaszok és lehet azt a néhai bénázást túléltem volna ha van twinstar. Januárban beszerzem.
 
Úgy van, ahogy -Ideoda- mondja, bár elég sok helyen azt olvasom, hogy igazából a fonalas algák családjába több, különféle algatípus beletartozik. Úgymint haj, cérna, és még sorolhatnám. Itt egy oldal (talán maradhat a link), ahol kicsit tüzetesebben elemzik őket. Nekem a Spirogyra típus özönlötte el az akváriumomat. Hosszú, kb 20-30cm-es különálló, érdes tapintású, el nem ágazó fonalak ezek, amelyekbe még a halak is belegabalyodnak. Ha elszaporodik, összegabalyodva egymással, nagyobb csomókat, telepeket alkotnak. Ez a mocsok, szó szerint kapaszkodik a növényekhez, úgy beletekeredik. A puhább, nyálkás fonál, nem volt ellenfél a Gébeknek, de ezzel már ők sem bírnak. Az algázó géb már többször úgy belegabalyodott a kopoltyújánál (akár egy szál is elég), hogy kapkodtam, hogy gyorsan levegyem az akva tetejét, hogy segítsek neki kiszabadulni. Ijesztő. Egy utolsó esélyként, megpróbálom most a világítás drasztikus visszavételével és a heti kettő vízcserével visszaszorítani, de ha nem megy, én feladom és decemberben új nap virrad, egy másik akváriumban.
Egy kérdés felmerült bennem az utolsó mondatom kapcsán. Ha új akváriumot indítok és a jelenlegi fertőzött növények közül bármelyiket behelyezem (ültetem) ebbe az akváriumba, akkor garantált az, hogy ott is ellepnek ezek a szörnyek?
A link: (bocsánat, ha tilos! -tessék akkor törölni!) http://www.environmentalleverage.com/algae_species.htm
Ciponek teljesen igaza van. Sok eselyt lehet latni tavlatokban de a valosag ami most van. Ez kesobb is elo johet. Orulj az alganak mert nem mindennapi erzes amikor megfejted a nyitjat es a szemed lattara esik ossze. A carbo, twinstar segithet de pl en egyiket sem hasznallom es nincs algam. Ha lenne is elbannek vele. Amig van algad addig harcolj mert ha eltunik, banni fogod, ha visszajon, es ismet ezt a topikot latogatod majd. Merj, tesztelj, csokkencs, novelj, mindenre megvan a megoldas, csak nincs ket egyforma vizkemia, ezert nem minden megoldas mukodik mindenhol. Ami a lenyeg, a novenyek tovabb birjak tap nelkul mint az algak.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 

Cipó nem Cipő, de nem érdekes, mert mindenki cipőnek hisz...foglalt volt. :)
("Nem úgy van az, hogy gyere cipó hamm bekaplak" közmondásból ragadt rám a munkahelyemen és elkezdtek így hívni)

Ami a lenyeg, a novenyek tovabb birjak tap nelkul mint az algak
Na ez most ellentmond mindennek amit eddig olvastam megtudtam...lehet épp hibásan tudom pls fejtsd ki. @viktorlantos -ék összes írása valami olyasmit tartalmaz, de vagy millió helyen, hogy "túltápozás sosem, de táp hiány szinte mindig algásodáshoz vezet"
Gondolom ez amiatt van, mert ha a nővények tudnak fejlődni mert minden a rendelkezésükre áll akkor megeszik az ammóniát és az no3-at az algák elől.

Milyen tápra gondoltál amit meg kell vonni?

Kicsit megértem @-Led- -et, nekem is hiába volt több sikeres hónapom most csak ezt a zöld ~hinár tengert látom és azt érzem mintha mindig csak ez lett volna. Egy újrakezdés tök jó ötletnek tűnik. :D :D
 
Cipó nem Cipő, de nem érdekes, mert mindenki cipőnek hisz...foglalt volt. :)
("Nem úgy van az, hogy gyere cipó hamm bekaplak" közmondásból ragadt rám a munkahelyemen és elkezdtek így hívni)


Na ez most ellentmond mindennek amit eddig olvastam megtudtam...lehet épp hibásan tudom pls fejtsd ki. @viktorlantos -ék összes írása valami olyasmit tartalmaz, de vagy millió helyen, hogy "túltápozás sosem, de táp hiány szinte mindig algásodáshoz vezet"
Gondolom ez amiatt van, mert ha a nővények tudnak fejlődni mert minden a rendelkezésükre áll akkor megeszik az ammóniát és az no3-at az algák elől.

Milyen tápra gondoltál amit meg kell vonni?

Kicsit megértem @-Led- -et, nekem is hiába volt több sikeres hónapom most csak ezt a zöld ~hinár tengert látom és azt érzem mintha mindig csak ez lett volna. Egy újrakezdés tök jó ötletnek tűnik. :D :D
Szerintem ezt Viktorek alltalanossagba ertik. A novenyek reszere nincs tultapozas. Termeszetesen alairom. Ha tapanyag hiany van a novenyek nem tudnak rendesen fotozni ezaltal a rengeteg tapanyag felgyulemlik, ami a kiegyensullyozott felszivassal elmenne. Alga indul. Illetve par szaz osszetevo is komoly taptalaj az alganak.
Nem lehet algat idezni tultapozassal? De lehet.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére