• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Tapozas emelessel szinte minden algam megszunt vagy stagnal kiveve a fonal, radasul belekoltozott az UG be amibol fogalmam nincs hogyan tudnam kiszedni. Garnelak szeretik?
 
Tapozas emelessel szinte minden algam megszunt vagy stagnal kiveve a fonal, radasul belekoltozott az UG be amibol fogalmam nincs hogyan tudnam kiszedni. Garnelak szeretik?
Nálam semelyik állat sem fogyasztja, pedig van minden: Molly, Amano, SAE, CRS. És úgy vettem észre, hogy a fonál pont azt szereti, amit a növények, tehát táp emeléssel nem lehet megfogni.
 
Viszonylag kezdetleges fonál algát az Oto-kra lehet bízni vagy érdemes más módszerhez folyamodni? 6db jut jelenleg 125 literre.
 
Viszonylag kezdetleges fonál algát az Oto-kra lehet bízni vagy érdemes más módszerhez folyamodni? 6db jut jelenleg 125 literre.
Az Oto nem eszi a fonál algát. Szívó szájszerve van, a lepedékes algafajtákat eszi. Ha leülsz az akvárium elé, és ott eltöltesz 1-2 órát, és megfigyeled az Oto-kat akkor ezt te is megfigyelheted.
 
Sziámi algázóm van de elég lusták. Black molly-t amúgy is akartam szóval megpróbálom őket.
Az akvaristák általában azt javasolják, hogy egy élőlényt ne azért "vessünk be", hogy egy problémát megoldjanak, hanem önmagukért. Alighanem igazuk lehet.
Amikor a nagyvilágban, "nagyon okos emberek" nem így cselekedtek, abból mindig csak a baj lett. Gyakran összeomlott az adott terület ökológiai egyensúlya.
Ne érts félre, nem azt mondom, hogy a molly-k nálad bármiféle bajt csinálnak, ne adj' Isten összeomlana a rendszered, csupán arra célzok, hogy szerintem inkább az algásodás okát kellene megkeresni, ---> majd az okot megszüntetni ---> majd az algákat eliminálni...
Aztán ha még mindig tetszenek a molly-k, akkor mehetnek az akvába. ;)
 
Az akvaristák általában azt javasolják, hogy egy élőlényt ne azért "vessünk be", hogy egy problémát megoldjanak, hanem önmagukért. Alighanem igazuk lehet.
Amikor a nagyvilágban, "nagyon okos emberek" nem így cselekedtek, abból mindig csak a baj lett. Gyakran összeomlott az adott terület ökológiai egyensúlya.
Ne érts félre, nem azt mondom, hogy a molly-k nálad bármiféle bajt csinálnak, ne adj' Isten összeomlana a rendszered, csupán arra célzok, hogy szerintem inkább az algásodás okát kellene megkeresni, ---> majd az okot megszüntetni ---> majd az algákat eliminálni...
Aztán ha még mindig tetszenek a molly-k, akkor mehetnek az akvába. ;)
Van benne igazság, de egy alga elleni harcban, ha már ott van, ha minden okot meg is szüntetsz, vannak algák amik nehezen húzódnak vissza, mint pl a fonal is. Nagyon nagy segítség pár élőlény betelepítése, akik elpusztítják vagy csökkentik a mennyiséget, még ha csak arra a kis időre is. Én például úgy vagyok vele, hogy egy akváriumomban, vannak kötelező élőlények amik ha törik, ha szakad, bele kell, hogy kerüljenek. Most panda csíkokat tesztelek, elég tehetségesek alga irtás szempontjából, a jövő héten meglesz a 10+ mennyiségem és 5 különböző akváriumban is tudom folytatni a teszteket. Az algázás mellett fontos, hogy túr-e vagy nem. A jelenlegiben nem teszi de mindegyik akva más-más talajjal rendelkezik. Ezek fontos dolgok mert amikor valaki több hónapon keresztül épít egy akvakertet, nem igazán jó, ha szét trolkodja egy rosszul kiválasztott hal. Ezeket idővel ki lehet cserélni másra, és még a hal is jobban jár. Természetesen elfogadom a Te nézőpontodat is és tiszteletben tartom.
 
Meg mindig kuzdok a fonallal. A durva az hogy miota rendesen szedem a mulmot, es benn van a Seachem Purigen, szinte minden algam eltunt. Csak a cerna no de mar mar olya nmertekben hogy rontja az osszkepet. Minden vizcserekor kiszedek fogkefevel egy jelentos adagot de visszajon. Igaz hogy az egyenletes CO2 beoldast meg mindig nem tudtam kivitelezni:(
 
Sziasztok!

Még mindig nem sikerült megszabadulnom az algáimtól.... sőt.
Mindent leírok, hogy hogyan csinálom, hátha így rá lehet jönni a hibámra.

96 literes akváriumról beszélünk:
  1. heti 50%-os vízcsere full ozmóval salty shrimp gh+ -al 120-as TDS-re visszasózva. Vízcserék alkalmával eddig seachem stability-t használtam, mától pristine helyettesíti, mert az előbbi elfogyott.
  2. Világítás kb 30 centire lóg a vízfelszín fölött. 15:00-21:00 -ig világít 100%-on.
  3. tápozás minden nap a lámpa bekapcsolása előtt fél órával:
  4. CO2 ömlik be elég szépen
  5. áramlat kicsit nagy volt ma vettem belőle vissza.
Igazából nem értem, hogy mi lehet a baja és ebben kérem szépen a segítségeteket.
képek:
IMG_3771.JPG IMG_3773.JPG IMG_3774.JPG

köszönöm
 
Sziasztok!

Még mindig nem sikerült megszabadulnom az algáimtól.... sőt.
Mindent leírok, hogy hogyan csinálom, hátha így rá lehet jönni a hibámra.

96 literes akváriumról beszélünk:
  1. heti 50%-os vízcsere full ozmóval salty shrimp gh+ -al 120-as TDS-re visszasózva. Vízcserék alkalmával eddig seachem stability-t használtam, mától pristine helyettesíti, mert az előbbi elfogyott.
  2. Világítás kb 30 centire lóg a vízfelszín fölött. 15:00-21:00 -ig világít 100%-on.
  3. tápozás minden nap a lámpa bekapcsolása előtt fél órával:
  4. CO2 ömlik be elég szépen
  5. áramlat kicsit nagy volt ma vettem belőle vissza.
Igazából nem értem, hogy mi lehet a baja és ebben kérem szépen a segítségeteket.
képek:
View attachment 32724 View attachment 32725 View attachment 32726

köszönöm
Ezt az algát egy blackout szépen elviszi. Utána algaevőt is tehetnél bele. Zebracsiga szereti ezt az algát pl.
 
Sziasztok!

Még mindig nem sikerült megszabadulnom az algáimtól.... sőt.
Mindent leírok, hogy hogyan csinálom, hátha így rá lehet jönni a hibámra.

96 literes akváriumról beszélünk:
  1. heti 50%-os vízcsere full ozmóval salty shrimp gh+ -al 120-as TDS-re visszasózva. Vízcserék alkalmával eddig seachem stability-t használtam, mától pristine helyettesíti, mert az előbbi elfogyott.
  2. Világítás kb 30 centire lóg a vízfelszín fölött. 15:00-21:00 -ig világít 100%-on.
  3. tápozás minden nap a lámpa bekapcsolása előtt fél órával:
  4. CO2 ömlik be elég szépen
  5. áramlat kicsit nagy volt ma vettem belőle vissza.
Igazából nem értem, hogy mi lehet a baja és ebben kérem szépen a segítségeteket.
képek:
View attachment 32724 View attachment 32725 View attachment 32726

köszönöm
Ez hajalga.
 
10 amano van benne :) ők is jó mesterek igaz?
ez is egy fonalfajta ugye?
Nem. Ez hajalga. Semmi köze a fonalhoz. A fonal sokkal gusztustalanabb...és teljesen másképp néz ki: Hosszú 10-20-30 cm szálak, merev, erős vastagabb felépítéssel, és nem nagyon lengedeznek a vízben. Ami neked van az hajalga, ahogy Nigro mester írta, egy korrektül kivitelezett 3-4 napos BO elviszi, és híre hamva sem lesz utána. Általában ez a zöld hajalga/nyálkás barnászöldes talajon terjedő valami új akva telepítés után fordul elő, és nem egy túl nagy ellenfél.
 
Nem. Ez hajalga. Semmi köze a fonalhoz. A fonal sokkal gusztustalanabb...és teljesen másképp néz ki: Hosszú 10-20-30 cm szálak, merev, erős vastagabb felépítéssel, és nem nagyon lengedeznek a vízben. Ami neked van az hajalga, ahogy Nigro mester írta, egy korrektül kivitelezett 3-4 napos BO elviszi, és híre hamva sem lesz utána. Általában ez a zöld hajalga/nyálkás barnászöldes talajon terjedő valami új akva telepítés után fordul elő, és nem egy túl nagy ellenfél.
rendben. Azt hiszem akkor a közeljövőben megejtek egy BO-t
köszi
 
Back
Oldal tetejére