• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fényképezőgép választási dilemma

nagyon szépen köszönöm az infokat de minél többet olvasok a gépekről, és egyre több infot kapok úgy érzem nem is kell ez mert ez is olyan mint telefon mondjuk okosfényképező :D okosabb mint én valahogy az akvarisztika kicsit kézzelfoghatóbb számomra de persze már már egyre közelebb kerülök a géphez. az obiról én is az is 18-55 mm néztem hogy azt ajánlják hozzá a legtöbben.
Tices said:
mpetya:
Én is hasonló cipőben jártam. A Canon-nak egy plusz pont, hogy több van a piacon, ebből következően több kiegészítő és alkatrész is. Én egy használt 400D-t vásároltam, hozzá egy 18-55 mm IS (kit)obit. Eddig még csak ismerkedtem vele. 2 nap alatt 800 képet lenyomtam vele. Az, hogy Nikon vagy Canon egyenlőre eldöntetlen kérdés, szerintem DSLR kategóriában egyikkel sem lősz mellé. Számomra az jön le, hogy az obin nagyobb hangsúly van, (félreértés ne essék, természetesen nagyon fontos, hogy milyen váz, de az objektív nagyon sokat számít). Nézz szét a fotózz.hu oldalon, keress rá gép szerint a képekre és láthatod, hogy az első szériás Digitális SLR kezdő Canon gépével, a 300D-vel is milyen gyönyörű képeket készítettek. Ha arra vágysz, hogy automata módban fényképezz, akkor szinte bármely (ez félig hülyeség) bridge/ultrazoom is jó, azért nem kell DSLR. Én két napja használom az enyémet, olvasom az infókat, próbálom az elméletet megérteni, felhasználni, de már sikerült készítenem elfogadható képeket. Persze semmi extra, csak érzem, hogy kezd működni a gép a kezemben. http://img195.imageshack.us/img195/5201/img9139o.jpg
Ja mínusz pont a Canon-ak, viszonylag kicsi a váz, akinek nagy keze van, nem annyira kényelmes, (ha jól emlékszem az újabb szériásokon már javítottak rajta).
Olvass fórumokat, leírásokat, töltsd le egy-egy gép használati utasítását, hogy mi, hogy megy, abból is tanulsz.
Az első dolog szerintem, hogy milyen árkategória a számodra elérhető, amit első körben ráköltenél. (mert ez is olyan, mint az akvarizálás, mindig van mit fejleszteni) :D
Majd jönnek tapasztaltabbak és többet segítenek, esetleg kijavítanak.
Üdv Tices
 
Ha teheted, az objektív IS (Canon jelölés) legyen, ami a képstabilizátort jelenti.
Labirintkopoltyus írta:
Ha mindent auto beállításra raksz nincs értelme meg venni.
18-55 mm a legjobb kompromisszum, ezért is adják a gépekhez.
Moszat is jókat írt:
Szerintem, ha kifejezetten akváriumi makrókra vágysz, és nem vagy nagyon eleresztve anyagilag, jó választás egy minőségi kompakt gép. Némelyikkel igen jó, tűéles makrókat lehet készíteni. A beállítási lehetőségek hiánya komoly hátrány, pl. van hogy a blendéhez hozzá sem lehet nyúlni, de ez típusonként változó, van amelyik egész sok mozgásteret ad.
Ha komolyabban érdekel a fotózás, akkor csak tükörreflexesben szabad gondolkodni.
Ez a bridge/ultrazoom gépekre is vonatkozik és nem csak a makrózásra.
 
Valaki tanítson már meg engem Nikon géppel fotózni, mert akárhogy állítgatom a fehéret (és pluszban a menüben a színkorrekciós/kontraszt csúszkákat is) soha nem tudtam azt a plasztikus, természetes hatást létrehozni egy Nikonnal mint egy Canonnal. Nigro gépével még ugyanazt az akit is próbáltuk anno...

A Nikon képek valahogy "hűvösebbek"...

Most vagy énnekem kellene többet tanulnom a nikonról vagy szubjektív (objektív? ;) ) módon jobban tetszik a Canon... :)

Mai fejjel - ahogy V írta is korábban - akifotózásra csakis fullframe-es gépet használnék (ha máshogy nem megy akkor kölcsönbe vennék) mert az ISO mozgástér nagyobb, mert ha ennyit (hónapokat) dolgozom egy akin, akkor egyetlen délutánra megéri egy jobb gépet szerezni.

Természetesen ez megint a szokásos, már unalmas maximalizmusom, láttunk már itthon is 550d (vagy még 450?) Canonnal IAPLC top 100-as akit Viktortól. :)

Ja, hogy az is egy Canon volt?! :) oké, abbahagytam. ;)
 
Szín kérdésben a Nikonnak alapból sokkal telítettebbek a színei. De nem létezik, hogy ezt ne lehetne megcsavarni, ha más nem RAW-ban.

Én amondó vagyok inkább, hogy próbálj meg minél modernebb - fiatalabb vázat valasztani.

Saját 450D és 550D tapasztalatom alapján - főleg akvárium és beltéri fotózásnál - elmondhatom, hogy a két váz között óriási különbség van ISO érzékenységben.
450D 400-800-as ISO-ja már elég zajos volt, pedig sokszor kellett használnom. A mostani váznál 1600-as ISO is jobb minőséget produkál, mint a korábbi váz 400-800-on.

Ha valamiben nagyon érezni a változást a vázak között a felbontás változáson túl, akkor ez az. Persze az ISO korlátokon is lehet javítani, de csak költséges prémium lencsékkel, vagy rengeteg fénnyel. Ezek általában sokkal drágábbak, mintha egy szériával jobb vázat vettél volna.

Persze ki mennyit akar foglalkozni vele és mennyire igényes a szép zajtalan fotókra.... Engem zavart, igaz amikor az első szériás vázat vettem, még nem nagyon volt más opció.

Szóval ha Canon akkor 550-es váztól felfelé érdemes. Így hosszú időn át élvezheted a fotózás örömeit. De Ati elmondása alapján Nikonnál ugyanez a szitu. Szóval ott is a modernebb vázak felé terelnélek inkább.
 
A váz valójában annyira nem is fontos. Persze nyilván vannak kényelmi funkciók az új modellekben, meg ahogyan Viktor is írta. zaj szűrés tekintetében vannak a fontos változások. A megapixel csata meg csak paraszt....... Nikon vagy Canon ez mindig nagy kérdés. Nekem a Canon szebb és átláthatóbb.

Szerintem érdemes lehet modell frissítésnél egy előző modellt választani és az így spórolt pénzből inkább egy jobb objektívet vásárolni. Bár ez saját vélemény. Most én is váltás előtt állok (bridgeről eos 550D vagy 600D). Objektív vásárlás egy keményebb dolog már. Nézegettem teléket, a canon 70-300 olyan 130 körül mozog van benne Is meg 300mm a vége, de egy 70-200L USM obit használtan ennyiért meg lehet vásárolni. Igaz csak 200mm a vége, de L, az Is meg annyira itt még nem fontos.

Objektívekhez egy kis útravaló:
http://www.photozone.de/Reviews/overview
http://www.pixel-peeper.com/lenses/?lens=14
http://www.the-digital-picture.com/...meraComp=452&SampleComp=0&FLIComp=0&APIComp=0

Remélem tudtam segíteni.
 
A baj az hogy hiába van pl. egy jó 2.8-as obid... Ha azt akarod hogy a halak ne mozduljanak be, kell az 50-60-ad idő. A megfelelő mélységélességhez meg kell a min 5.6 blende. Plusz lámpákat beszerezni már körülményesebb...

Hamar kiderül, hogy ilyen speckó akifotózási esetben már csak az ISO emelés segíthet. Ezt pedig büntetlenül inkább újabb fejlesztésű vázakkal teheted csak meg.
 
csabi1987 said:
Értem, Canon EOS 1000D? :)
Egy jó obival nincs vele gond, ebben az ár kategóriában!
Egy fix 50 1.8-al már szép képeket lehet készíteni, nekem bejön!! ;)
 
És mi számít jó obinak? :p
Nem tom ehhez adnak gyárilag, vagy külön kell venni?

No és egy Samsung NX5 + 18-55mm objektív?
 
csabi1987 said:
És mi számít jó obinak? :p
Nem tom ehhez adnak gyárilag, vagy külön kell venni?

No és egy Samsung NX5 + 18-55mm objektív?

IS Kit obi + fix 50mm f1/,8 ;)
 
csabi1987 said:
És mi számít jó obinak? :p
Nem tom ehhez adnak gyárilag, vagy külön kell venni?

No és egy Samsung NX5 + 18-55mm objektív?

Egyéni nézőpont és felhasználás függő mi számít jó objektívnek. Szép, éles rajza legyen, gyors és pontos fókusz, minél nagyobb fényerő, jó felépítés, lehetőleg belső zoomos, objektív gyújtó távolságának függvényében stabilizátor. Kicsit feljebb van pár objektívvel kapcsolatos link, interneten pedig rengeteg teszt,infó.
 
Sziasztok!

A fórumon nem tudom hány Canon550D felhasználó van, de ha tud akkor írhatna véleményt. Teszteket olvastam és Canon "nyílt napon" is voltam. Esetleg alap zoom objektív véleményt ha valaki használ ilyesmit. (előtérben 17-40L ef, 15-85 ef-s, 17-55 F2,8 ef-s).

Köszi előre is! ;)
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

A fórumon nem tudom hány Canon550D felhasználó van, de ha tud akkor írhatna véleményt. Teszteket olvastam és Canon "nyílt napon" is voltam. Esetleg alap zoom objektív véleményt ha valaki használ ilyesmit. (előtérben 17-40L ef, 15-85 ef-s, 17-55 F2,8 ef-s).

Köszi előre is! ;)

Viktor biztos használ ;) 17-40L obival. Balázs pedig 17-55 2,8-at használt, de 450D-vel.
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

A fórumon nem tudom hány Canon550D felhasználó van, de ha tud akkor írhatna véleményt. Teszteket olvastam és Canon "nyílt napon" is voltam. Esetleg alap zoom objektív véleményt ha valaki használ ilyesmit. (előtérben 17-40L ef, 15-85 ef-s, 17-55 F2,8 ef-s).

Köszi előre is! ;)

Egy dolgot mondhatok. Instant get! :lol:
Én a megjelenéskor vettem azóta pár ezet expo volt benne. Nagyon szeretem. 450-hez képest ég és föld.
Obi tapasztalat sajna nincs csak a korábbi 28-135-tel és a mostani 17-40L-el.
 
viktorlantos said:
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

A fórumon nem tudom hány Canon550D felhasználó van, de ha tud akkor írhatna véleményt. Teszteket olvastam és Canon "nyílt napon" is voltam. Esetleg alap zoom objektív véleményt ha valaki használ ilyesmit. (előtérben 17-40L ef, 15-85 ef-s, 17-55 F2,8 ef-s).

Köszi előre is! ;)

Egy dolgot mondhatok. Instant get! :lol:
Én a megjelenéskor vettem azóta pár ezet expo volt benne. Nagyon szeretem. 450-hez képest ég és föld.
Obi tapasztalat sajna nincs csak a korábbi 28-135-tel és a mostani 17-40L-el.

Köszönöm a válaszokat!

Viktor! 17-40-nél IS mennyire hiányzik? Cropos váz lévén esetleg tapasztaltál negatívumot? Olvastam ilyesmit fórum falván hogy a full frames obik bezavarhatnak cropos vázakon. Én ezt elképzelhetetlennek tartom, főleg hogy fórumon olvastam.
 
Eleinte féltem, hogy a 28-135 után hiányozni fog a képstabilizátor. De tudod mit? A 17-40-es egy profi objektív. Nulla szükség nincs az IS-re. Nagyon ritkán csinálok életlen képet vele.

Ezen a vázon is próbáltam a 28-135-öt, de csalódtam benne ezért is adtam el. A stabis objektívek néha rosszabbul teljesítenek mint a hagyományosak. Időnként volt, hogy kikapcsoltam és élesebb képet készítettem vele. De lehet ez csak ennek a túrista obinak volt a baja.

Mindenesetre cseppet sem hiányzik. 50-ed alatt állvánnyal fotózok csak, de felette tűéles képeket készít a gép kézből.

Arra figyelj, hogy az 550D lapkája érzékeny! Ezért érdemes megfelelő objektívet csavarni rá, mert egy két régi tipussal zajos stb lehet.

Nem éreztem hogy a full frame obinak bármi hátránya lett volna ezen a vázon. Pontos, gyors. Persze az alsó tartományban van his hordó effekt, de 20mm körül fotózom az akváriumokat is ha párhuzamos éleket akarok. Anno azért vettem ezt az obit, hogy ha váltok 5D-re, akkor tudjam használni. Azóta le sem szedtem a gépről annyira szeretem. ;)

Nézd meg miket csinálnak ezzel az obival: http://www.flickr.com/groups/_canon_17-40_f4l_usm/pool/
 
Teny, hogy a IS-es obikkal stativrol eletlenebb a kep, ha az IS be van kapcsolva!

Kezbol viszont oriasi elony a stabilizalt optika.
 
keymaker said:
Teny, hogy a IS-es obikkal stativrol eletlenebb a kep, ha az IS be van kapcsolva!

Kezbol viszont oriasi elony a stabilizalt optika.

Amennyire tudom, állványról fotózva az IS azért zavar be, mert elvileg az IS ugye úgy működik, hogy a "mozgást" keresi, ami a kéz remegéséből ered, és a lencsék mozgatásával próbálja helyre hozni a kezünk remegését. Ha stativon van a gép, remegés elvileg nincs, de az IS keresi és mozgatja a lencséket. Így kapunk "életlen" képet. Olvasni olvastam róla, viszont megfelelő technikai háttér nélkül ezt nehéz otthon tesztelni. Megfelelő háttér alatt akár egy alap DSLR gépre és egy minőségi objektívre gondoltam amin van IS, és lőni egy képet bekapcsolt stabilizátorral és egyet kikapcsolt állapotban. Remélem nem írtam nagy butaságot!

Szívem inkább húz a 17-40L felé már csak az ára miatt is, de 15-85 a zoom átfogása miatt szimpibb. Ez még nehéz kör lesz, addig marad a kit obi.

Köszönöm Viktor és Balázs a segítséget!
 
Back
Oldal tetejére