• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fényképezőgép választási dilemma

pfg said:
Feccc said:
Valaki használt már közületek PENTAX Pentax+K-x+kit+18-55mm gépet? "Egy árban" van a CANON 1000D-vel canon_eos_1000d__18-55mm_ef-s_f35-56__75-300mm
bár , mint az látszik a Canonhoz 2 objektív jár...nem tudom melyik érné meg jobban.

A leirás alapján a canon nem stabilizált obikat ad a kitben. Amiben a gép a full alap, és abból sem egy mai széria. Amíg a pentax egy firss széria, gyárilag stabilizált CCD-vel. Szóval akkor most te mit választanál egy 5 éves Merci A osztályt alap felszereltséggel vagy egy új full extrás Ford focust ????
És halkan jegyzem meg hogy a Sigma gyártja ugyanazokat az obikat Canon és Pentax bajonettel is azonos árban.
Szóval én a Pentaxot választanám.

Én a stabilizált obikat választanám! ;) És amúgy nem jó a sok kütyü a kocsiba ;) Egyébként van aki vallja hogy canonhoz canon obi, nikonhoz nikon és elgondolkodni se szabad sigma vagy tamron objektíven.
 
Kezdem magam ősembernek érezni, mert a 400D-t újonnan vettem, és még most sincs benne 30.000 felvétel. Az első 1000 képnél rájöttem, hogy nem egészen ezt vártam el a pénzemért. Az akkor vele egykategóriás nikonnak nem voltak zajgondjai és az árnyalatok is sokkal gazdagabbnak tűntek. A lenti kép ISO 200-al készült, a 16342-ik kép ezzel a vázzal. Lehet, hogy belépő szint, de azért ennél egy jobb kompakt is szebbet tudott.
IMG_6342reszlet_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az 1000D sem mai csirke, még nincs olyan messze a 400D-től, sok hibájuk közös. A zajszinten állítólag javítottak, de szélsőséges fényviszonyok mellett ugyanúgy problémás. Továbbá ez egy "női" gép, átlagos kezű férfiembernek nagyon kényelmetlen. Én semmiképpen sem ezt a gépet választanám. Akkor már egy új gép, új korlátokkal :)
 
Most sokat segítetünk!
Persze ha nem 1000D lenne hanem egy kategoriával felette és IS obival. Mindezt a pentax árában... nem gondolkodnék, de így tartom a véleményem.
És én elfogult vagyok a Pentaxal szemben :lol:
 
Ejjha, lavina elindúlt ;) Azért a PENTAX-Hoya, mint fényképezőgép gyártó cég létezik az egyik legrégebb óta, A Nikon és Sony gépek mind a HOYA lencséit használja ... azért ezt a márkát sztem nem lehet figyelmen kívül hagyni, főleg hogy a Nikon felvásárolta 3 éve :)
Sok hasznos infót olvasok tőletek, a gép vásárlása még odébb van, de szeretnék minél többet megtudni az egyes típusok jellemzőiről. Köszönöm a sok véleményt!
 
Feccc said:
Ejjha, lavina elindúlt ;) Azért a PENTAX-Hoya, mint fényképezőgép gyártó cég létezik az egyik legrégebb óta, A Nikon és Sony gépek mind a HOYA lencséit használja ... azért ezt a márkát sztem nem lehet figyelmen kívül hagyni, főleg hogy a Nikon felvásárolta 3 éve :)
Sok hasznos infót olvasok tőletek, a gép vásárlása még odébb van, de szeretnék minél többet megtudni az egyes típusok jellemzőiről. Köszönöm a sok véleményt!

Belépő lategóriában sokkal több a versenyző. Ha teheted próbáld ki mindkettőt mielőtt döntenél.

A zajosodás kérdése a legzavaróbb dolog ezeknél a digit gépeknél. Belegondolok az első Sony Digit fényképezőmbe amit annó még az USA-ból kaptam, akkor még sehol nem voltak ilyen gépek. Később szerváltam egy T5 szuperlapos Sony-t szintén. Vagyonokba kerültek és ma már a leggyatrább telefonok is porba alázzák ezeket képminőségben. ;)

A mostani Canon 550D fényképezőmmel ISO 800-on is jobbat fotózok mint a korábbi 450D gépen ISO 200-on.

FYI: úgy tudtam a SONY Carl Zeiss lencséket használ már elég régóta.
 
viktorlantos said:
Feccc said:
Ejjha, lavina elindúlt ;) Azért a PENTAX-Hoya, mint fényképezőgép gyártó cég létezik az egyik legrégebb óta, A Nikon és Sony gépek mind a HOYA lencséit használja ... azért ezt a márkát sztem nem lehet figyelmen kívül hagyni, főleg hogy a Nikon felvásárolta 3 éve :)
Sok hasznos infót olvasok tőletek, a gép vásárlása még odébb van, de szeretnék minél többet megtudni az egyes típusok jellemzőiről. Köszönöm a sok véleményt!

Belépő lategóriában sokkal több a versenyző. Ha teheted próbáld ki mindkettőt mielőtt döntenél.

A zajosodás kérdése a legzavaróbb dolog ezeknél a digit gépeknél. Belegondolok az első Sony Digit fényképezőmbe amit annó még az USA-ból kaptam, akkor még sehol nem voltak ilyen gépek. Később szerváltam egy T5 szuperlapos Sony-t szintén. Vagyonokba kerültek és ma már a leggyatrább telefonok is porba alázzák ezeket képminőségben. ;)

A mostani Canon 550D fényképezőmmel ISO 800-on is jobbat fotózok mint a korábbi 450D gépen ISO 200-on.

FYI: úgy tudtam a SONY Carl Zeiss lencséket használ már elég régóta.
Igen igazad van, a Sony valóban azokat használja, a Konica -val kevertem... :oops:
 
Sziasztok!
Bocs a kontárkodásért, egyenlőre tapogatózva, óvatosan csak olvasgatok errefelé, de ha megengeditek, szólnék pár szót!

Fecc talán ott kavarodtál meg, hogy a Sony "szerezte" meg a Konica Minolta nagy sikerű DSLR-ét (gyönyörű Dynaxok .... ejj), így most azok Alpha néven futnak, "világmegváltó" innovációkkal (meglátjuk mennyire válik be, azért a " :) ). A Sony egyéb kategóriákban valóban Carl Zeiss, de lehet a DSLR-nél maradt a HOYA? Ez jó kérdés, talán utánajárok ;)!
De az biztos, ahogyan az Ericsson esetében, itt is a gépek kárára vált a "fúzió"! Sajnos nagy kárára, bár vannak érdekességek melyek talán piacképesek, mint a beépített HDR készítés (valóban 3 képből ha jól tudom), illetve a féláteresztő tükör...stb.
 
katonajanos said:
Sziasztok!
Bocs a kontárkodásért, egyenlőre tapogatózva, óvatosan csak olvasgatok errefelé, de ha megengeditek, szólnék pár szót!

Fecc talán ott kavarodtál meg, hogy a Sony "szerezte" meg a Konica Minolta nagy sikerű DSLR-ét (gyönyörű Dynaxok .... ejj), így most azok Alpha néven futnak, "világmegváltó" innovációkkal (meglátjuk mennyire válik be, azért a " :) ). A Sony egyéb kategóriákban valóban Carl Zeiss, de lehet a DSLR-nél maradt a HOYA? Ez jó kérdés, talán utánajárok ;)!
De az biztos, ahogyan az Ericsson esetében, itt is a gépek kárára vált a "fúzió"! Sajnos nagy kárára, bár vannak érdekességek melyek talán piacképesek, mint a beépített HDR készítés (valóban 3 képből ha jól tudom), illetve a féláteresztő tükör...stb.

Üdv. a fórumon ;)
 
Canon PowerShot SX130 IS vs. Nikon COOLPIX L120
:roll:
A segítségeteget szeretném kérni, a telefonos képeim saját magam számára is lehangolóak, de a sógor noname compactja sem készít megfelelő fotókat.Igény tehát van, az anyagiak befolyásolnak inkább.(a Nikon árához max. egy 20-ast még hajlandó vagyok áldozni) Hozzáértő tanácsát kérném a fent említett két masina véleményezésével kapcsolatban.Általános célra + aqua fotók (verseny céllal is, nyílván nem professzionális minőségben, makrók) , családi videók készítéséhez használnám a gépet.
Ha valaki tanácsot adna, esetleg más alternatívát ajánlana azt nagyon megköszönném.
Thx: Zoli
 
Sziasztok!

Lehet-e viszonylag egyértelműen megállapítani, hogy melyik kategória a jobb választás, egy régebbi D-SLR (pl. Canon 300D - 350D kit objektívvel, persze egy jobb állapotban lévő) vagy egy újabb ultrazoom gép (pl. Fujifilm Finepix S v. HS széria)! Általános felhasználásra, pl. családi fotózás és persze akvárium fotózás is (macro is)!
Köszi előre is!

Üdv Tices
 
Tices said:
Sziasztok!

Lehet-e viszonylag egyértelműen megállapítani, hogy melyik kategória a jobb választás, egy régebbi D-SLR (pl. Canon 300D - 350D kit objektívvel, persze egy jobb állapotban lévő) vagy egy újabb ultrazoom gép (pl. Fujifilm Finepix S v. HS széria)! Általános felhasználásra, pl. családi fotózás és persze akvárium fotózás is (macro is)!
Köszi előre is!

Üdv Tices

Én egy Canon Powershot SX1 IS ultrazoom gépet használok, de azért ennek - mivel ez mégiscsak egy kompakt gép - megvannak a korlátai. Pl. beltéren, ha nincs elég fény nem mondanám, hogy túl jó képeket készít. Sajnos a tükörreflexesekhez képest kicsi fényérzékelő lapka itt érezteti rendesen a hatását. Az akváriumfotózás ráadásul egy speciális téma speciális fényviszonyokkal. Nem kevés próbálgatás árán tudtam csak olyan beállítást találni, amivel használható fotókat lehetett kihozni az akiról. (Pl. a HAC-os képek.) Általános felhasználásra egyébként jó a gép, szép képeket készít. A tükörrefiseket annyira nem ismerem.
 
Azzal tisztában vagyok, hogy az akvárium fotózás egy "külön szakma", nem is célom művészi szintre fejleszteni magam. Azzal is tisztában vagyok, hogy mindkét gép a fényképezés alja (már bocs, de értitek mire gondolok), de sajnos erre van keret és mint mondtam, nem kívánok fotós pályafutást befutni, de a kis kompakt gépemből elegem van, még eladni sem akarom, mert nincs szívem másnak is rosszat kívánni, inkább eladományozom! :D Szóval a lényeg, hogy merre lenne érdemes keresgélni? A D-SLR-eken több a beállítási lehetőség ha jól sejtem eddigi olvasmányaim alapján, ami jó. A sötét minden kamerának ellensége, na de mégis, mennyire? Jól gondolom, hogy még egy kit objektív SLR-en is jobb, mint egy ilyen ultrazoom/bridge kamerán? Az pl. nem érdekel, hogy usb 1 vagy 2., bosszantó, de kibírom, vagy belső akksi vs. ceruza akksik, ezek nem szempontok nálam! 300D, 350D-ből vagy nikon D70-ből elég sok van eladó, viszonylag barátságos áron, ezért gondolkozom rajta.

Üdv Tices
 
Tices said:
Azzal tisztában vagyok, hogy az akvárium fotózás egy "külön szakma", nem is célom művészi szintre fejleszteni magam. Azzal is tisztában vagyok, hogy mindkét gép a fényképezés alja (már bocs, de értitek mire gondolok), de sajnos erre van keret és mint mondtam, nem kívánok fotós pályafutást befutni, de a kis kompakt gépemből elegem van, még eladni sem akarom, mert nincs szívem másnak is rosszat kívánni, inkább eladományozom! :D Szóval a lényeg, hogy merre lenne érdemes keresgélni? A D-SLR-eken több a beállítási lehetőség ha jól sejtem eddigi olvasmányaim alapján, ami jó. A sötét minden kamerának ellensége, na de mégis, mennyire? Jól gondolom, hogy még egy kit objektív SLR-en is jobb, mint egy ilyen ultrazoom/bridge kamerán? Az pl. nem érdekel, hogy usb 1 vagy 2., bosszantó, de kibírom, vagy belső akksi vs. ceruza akksik, ezek nem szempontok nálam! 300D, 350D-ből vagy nikon D70-ből elég sok van eladó, viszonylag barátságos áron, ezért gondolkozom rajta.

Üdv Tices
SZia! Pont múlt héten volt szerencsém kipróbálni egy Canon 350D-t 18-55 kit obival, és hát elég jó kis gép azt kell mondjam, a kit obi ellenére is nagyon jó képeket sikerült készítenem vele, egyetlen bajom vele a kis méret, ezért veszek a 7 végén egy Nikon D70 es gépet! AZ cseppet nagyobb és kényelmesebb NEKEM, de ezzel a géppel nincs tapasztalatom! SZtem fogj kézbe egy 350D-t és ha kézre áll neked nyugodtan vedd meg! Mint kezdőnek bőven elég lesz, sokat ki lehet hozni abból a gépből megfelelő obival és tanulással! Életemben először használtam, de2 nap után simán tudtam kezelni, és meglepően jó képeket tudtam vele készíteni!SZóval sztem kapj a lehetőségen, valóban jó árban hozzá lehet jutni! Csak ne habozz sokáig, mert úgy jársz, mint én és elkapkodják előled az olcsóbb gépeket ;)
 
Index fórumos Canon eos adok-veszek topicban ki lehet fogni jó vételeket. Érdemes azt nézegetni. Szokott lenni eladó 350D-400D-450D is.
A kit obi mellé meg ha van keret akkor egy Canon 50mm/f1,8-at is érdemes venni. Használtan 21-25ezer körül szokott lenni. Na meg egy állvány, nekem Hama van, kb. a legalja de amire nekem kell arra meg felel, de egy drágább gépet már nem tennék rá. ;)
A macrozás egy külön kategória.
 
A macrozás egy külön kategória.

Itt alapra gondolok...ahhoz külön obi és persze gyakorlás kell, de gyanítom, hogy akár egy garnélát fényképezni is jobb egy D-SLR mint bármely ultrazoom/bridge/kompakt géppel!
Köszi a válaszokat, megerősítettetek a D-SLR-ben. (Később, ha végzek a sulival és lenne egy normálisabb állásom, mely biztatóbb fizetéssel járna, akkor már egy profibb, új gépet vehetek, és meg lesz a szakmai alapom is hozzá).
 
Szerintem, ha kifejezetten akváriumi makrókra vágysz, és nem vagy nagyon eleresztve anyagilag, jó választás egy minőségi kompakt gép. Némelyikkel igen jó, tűéles makrókat lehet készíteni. A beállítási lehetőségek hiánya komoly hátrány, pl. van hogy a blendéhez hozzá sem lehet nyúlni, de ez típusonként változó, van amelyik egész sok mozgásteret ad.
Ha komolyabban érdekel a fotózás, akkor csak tükörreflexesben szabad gondolkodni. Hátránya viszont, hogy normális makrókat csak akkor tudsz készíteni, ha veszel egy makroobjektívet, vagy lehet még közgyűrűkkel is trükközni. Kitobival nem lehet igazi makrókat csinálni.
 
Szerintem egyértelműen DSLR. Persze akkor ha hajlandó vagy vele foglalkozni. A tükrös gépek teljesen mások. Ha mindent auto beállításra raksz nincs értelme meg venni. Szóval ha DSLR gépet szeretnél akkor érdemes pár dolognak utána olvasni mit hogy merre meddig... Kompakt gépek tűéles képeit ami nagyrészt szoftvernek köszönhető ne tévesszük össze a tükrös gépek tűéles képeivel. Nagyobb érzékelő, nagyobb felbontás, jobban tűri a magasabb ISO érzékenységeket. Bár szerintem kit obival megvenni a gépeket felesleges mert nem tudsz abban a formában túl sokat kihozni a gépből, de nyilván valahol el kell kezdeni. Makrózáshoz nem kell feltétlenül makró objektívet venni. Lehet kapni különböző előtéteket. Persze nem szabad össze hasonlítani ezeket egy "jó" makró objektívvel. De kezdésnek szerintem szintén jó. Ha pedig előtétet se szeretnél venni lehet kapni adaptert amivel az obit fordítva feltudod csavarni a gépedre. Így is lehet makrózni szintén jó alternatíva lehet olcsón kipróbálni ezt a témát. Aztán ha már tudjuk az igényünket venni egy fix makrót. A minőségibb állványok meg ott kezdődnek hogy 20-25 de inkább 30. Család mellé elég egy 5000HUF-os is, de saját tapasztalatból írom hogy makrónál nem fogod tudni használni. Műanyag a fejük és ahogy meghúzod a rögzítő csavarokat a fej elmászik.
 
Félreértés ne essék, egyenlőre nem kifejezetten makrózni szeretnék. Szakirodalom valamennyi van (neten elérhető pl. John Freeman - A fényképezés enciklopédiája, Les Meehan - A digitális fényképezés alapjai, Iczkovits, Hefelle - Portréfényképezés, Móricz Attila - Digitális fényképezés 1-2.), amit már olvasgattam is, de jelenleg úgy állok, mint mikor a kisgyereknek magyarázzuk, hogyan kell bringázni, de még kerékpárt nem adunk neki. Egyenlőre mindenképpen kit objektívet használnék (erre van keret), alaphoz elég.

Ui.: Ha valakit valamelyik könyv érdekel, jelezze privátba, szívesen elküldöm! (remélem ezzel nem szegek szabályt)!
 
Re: Fotózás

sziasztok fényképezőgép vásárlás előtt állok és hogy milyet ajánlatok akváriumot is fotoznék, meg a családot. Milyen gép milyen szűrő, és milyen obi? kezdő fényképezgető vagyok eddig csak kompakt gépem volt. eddig a canont és a nikont nézegettem mert erről írtak itt sokat. köszi.
 
mpetya:
Én is hasonló cipőben jártam. A Canon-nak egy plusz pont, hogy több van a piacon, ebből következően több kiegészítő és alkatrész is. Én egy használt 400D-t vásároltam, hozzá egy 18-55 mm IS (kit)obit. Eddig még csak ismerkedtem vele. 2 nap alatt 800 képet lenyomtam vele. Az, hogy Nikon vagy Canon egyenlőre eldöntetlen kérdés, szerintem DSLR kategóriában egyikkel sem lősz mellé. Számomra az jön le, hogy az obin nagyobb hangsúly van, (félreértés ne essék, természetesen nagyon fontos, hogy milyen váz, de az objektív nagyon sokat számít). Nézz szét a fotózz.hu oldalon, keress rá gép szerint a képekre és láthatod, hogy az első szériás Digitális SLR kezdő Canon gépével, a 300D-vel is milyen gyönyörű képeket készítettek. Ha arra vágysz, hogy automata módban fényképezz, akkor szinte bármely (ez félig hülyeség) bridge/ultrazoom is jó, azért nem kell DSLR. Én két napja használom az enyémet, olvasom az infókat, próbálom az elméletet megérteni, felhasználni, de már sikerült készítenem elfogadható képeket. Persze semmi extra, csak érzem, hogy kezd működni a gép a kezemben. http://img195.imageshack.us/img195/5201/img9139o.jpg
Ja mínusz pont a Canon-ak, viszonylag kicsi a váz, akinek nagy keze van, nem annyira kényelmes, (ha jól emlékszem az újabb szériásokon már javítottak rajta).
Olvass fórumokat, leírásokat, töltsd le egy-egy gép használati utasítását, hogy mi, hogy megy, abból is tanulsz.
Az első dolog szerintem, hogy milyen árkategória a számodra elérhető, amit első körben ráköltenél. (mert ez is olyan, mint az akvarizálás, mindig van mit fejleszteni) :D
Majd jönnek tapasztaltabbak és többet segítenek, esetleg kijavítanak.
Üdv Tices
 
Back
Oldal tetejére