• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete pontok a fa dekoráción

habee

Főkertész
Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni a következő probléma beazonosításában.Keresgélek de egyszerűen nem találok sehol magyarázatot ezekre a fekete pontokra ami jelenleg a redmoor dekoráción jelentek meg.
A képek magukért beszélnek,remélem használhatóak a beazonosításban.
 

Attachments

  • 20230315_183637.jpg
    20230315_183637.jpg
    187.7 KB · Megtekintések: 25
  • 20230315_183611.jpg
    20230315_183611.jpg
    182.4 KB · Megtekintések: 25
Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni a következő probléma beazonosításában.Keresgélek de egyszerűen nem találok sehol magyarázatot ezekre a fekete pontokra ami jelenleg a redmoor dekoráción jelentek meg.
A képek magukért beszélnek,remélem használhatóak a beazonosításban.
Kapirgáld meg kicsit. Mit reagál rá? Lejön könnyen?
Szerintem ecsetalga, de elég kicsi még, nem egyértelmű.
Új a fa?
 
Egy nemet forumon arra jutottak, hogy:
- lekaparás után újra megjelennek
- hónapok mulva is még jelen van (viszont pontszerü marad)
- a legtöbben arra tippelnek, hogy ez valamiféle gyanta lehet, ami kinyomodik a vizes fából (a többiek pedig ecsetalgára tippelnek)

Konkrétumot senki sem tudott mondani.
 
másrészt meg az ecset csomókban nő, nem így szanaszét... de ezért kár volt új topikot nyitni.
Gondoltam hátha mélyebre ásunk a témában és ha esetleg más is tanácstalan lenne ettől a jelenségtől itt majd választ talál rá...Keresgéltem mielőtt topicot nyitottam de sehol semmi infó...Most legalább ha másnak is problémája adódna ennek kapcsán itt megtalálja😉
De csak én paráztam be azonnal🤣
De nagyjából megnyugtató válaszokat kaptam🤗
 
Szerintem is simán elfér a többi topic között...
hát most ha ide belépek, az összes alga fajta topik adott. ha én ecsetre gyanakszom akkor az ecset algás topikba vagy az ez milyen alga? topkikba teszem fel a kérdést vagy értelemszerűen a naplómba, mivel ott lehet végig követni az akvárium esetleges paramétereit... s mivel ott feltette ezt a kérdést és több választ is kapott rá, így értelmetlennek vélem ezt.
 
hát most ha ide belépek, az összes alga fajta topik adott. ha én ecsetre gyanakszom akkor az ecset algás topikba vagy az ez milyen alga? topkikba teszem fel a kérdést vagy értelemszerűen a naplómba, mivel ott lehet végig követni az akvárium esetleges paramétereit... s mivel ott feltette ezt a kérdést és több választ is kapott rá, így értelmetlennek vélem ezt.
Rendben
 
Back
Oldal tetejére