• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fairytale of Vegetation - 100l

Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

kisszsu said:
Szia!

Nálam holnap lesz 3 hete, hogy ráhálóztam a fára. Most vettem csak észre, hogy a csomó is látszik :mrgreen: . Elég szépen beindult, nem is gondoltam volna, mert azt olvastam elég lassú.

IMG_2591.JPG


Még se csomó hanem egy garnéla :oops: :mrgreen:
Köszi a választ! A tiéd gyönyörű. ÉN azért még hagyom egy időre, azt javasolták aztán majd meglátjuk.


Ma egy hetes az akvárium. Péntek óta minden nap volt egy 50%os vízcsere, ma lesz az utolsó. Jövő hétre 3 cserét tervezek, aztán kettőt
aztán megpróbálok ráállni az egyre. Képet nincs értelme feltennem, mivel nem sok minden változott. Alga egyelőre alig van. Ezt lekopogom.
Gondolom ez a két bejáratott szűrőnek, napi cseréknek és a kevés fénynek együttesen köszönhető. A glosso nőtt picit de elsősorban felfelé mivel csak
5 órákat világítok. Holnaptól tervezem felvenni a világítást napi 7 órára aztán majd később 8-10-re. Azért viszem fel mert pár szál glosso elkezdett,
fonnyadozni és szerintem a fény miatt. Az sűrű cserék miatt napi 9-10 ml tápot kap a 100 liter, dupláját a rendes adagnak. és 5 ml Easy Carbo-t, Ez is
csökken majd hamarosan. pH-t pár napja mértem, 6.2 körül volt a víz. Picit savasnak találom de nem értek hozzá eléggé. A keménység 3-4 GH.

Még indításnál a szűrőkböl bekerült egy kis maréknyi RC. Azóta szépen lassan, napról napra halnak meg, már csak pár db bírja. Azon gondolkozom, hogy ez vajon
a vízcserék miatt ingadozó pH vagy az Amazoniából jövő magas ammonium, nitrit tartalom miatt van? Ti mit gondoltok? És mi a véleményetek a fény és vízcsereváltozásokról?
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Hali!
Nem nézlek amatőrnek..de felteszem a kérdést..mert nincs elég infó :D
Szal simán a szűrőből kerültek át a garnélák a tankba..vagy áttelepítetted őket oly módon,hogy keverted a vizet..mert ugye eddig kemény,lúgos csapvízben voltak,most meg hirtelen savas,lágy vízbe kerültek és erre már ha rájön az ammóni..akkor az már lehet,hogy sok volt a garnéláknak.
Mert ugye ez elég nagy vízminőség változás,ami ha hirtelen következik be,elég nehezen viselik a vízi élőlények.
De ha szoktattad őket,akkor bocsi a hülye kérdésért vagy válaszért vagy mi! :)
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

ZaCK said:
Hali!
Nem nézlek amatőrnek..de felteszem a kérdést..mert nincs elég infó :D
Szal simán a szűrőből kerültek át a garnélák a tankba..vagy áttelepítetted őket oly módon,hogy keverted a vizet..mert ugye eddig kemény,lúgos csapvízben voltak,most meg hirtelen savas,lágy vízbe kerültek és erre már ha rájön az ammóni..akkor az már lehet,hogy sok volt a garnéláknak.
Mert ugye ez elég nagy vízminőség változás,ami ha hirtelen következik be,elég nehezen viselik a vízi élőlények.
De ha szoktattad őket,akkor bocsi a hülye kérdésért vagy válaszért vagy mi! :)
Ugyan amatör vagyok én még sok tekintetben mégis egyértelműnek látom amit mondasz :D Én is gondolom hogy nagyon nagy a víz kémia különbség és persze nem voltak szoktatva. Rosszul tettem fel a kérdést. Én inkább csak arra voltam kíváncsi érdekesség képpen, vajon mi lehet számukr a rosszabb, ha egyáltalán ki lehet ezt deríteni, vagy mi lehet a fő ok a pusztulásra: a nitrit/ammonium vagy a folytonos pH változás a napi vízcserék és lágyvíz miatt. Egyébként megvolt az utcsó napi vízcsere és még mindig láttam 3 garnikát. Meglátjuk holnap még élnek-e. Mindig éjszaka, csere után halnak meg ezért gyanítom, hogy a pH a gondjuk. Milyen szívós állatok... olyan 8 db kerülhetett be és 3-uk kibírt minden poklot. Azért ez nem olyan rossz arány, bár lehet, hogy csak hülye vagyok :lol:
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

schruz said:
Ma egy hetes az akvárium. Péntek óta minden nap volt egy 50%os vízcsere, ma lesz az utolsó.
.
.
.
Az sűrű cserék miatt napi 9-10 ml tápot kap a 100 liter, dupláját a rendes adagnak. és 5 ml Easy Carbo-t,

Khmmm... :shock:
Tehát napi 50% vízcserénél 100 literre napi kb. 33-35 ml táp kell Microból és Macroból is egyaránt! :ugeek:
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

atti76 said:
Khmmm...
Tehát napi 50% vízcserénél 100 literre napi kb. 33-35 ml táp kell Microból és Macroból is egyaránt!

Sajnos vagy nem sajnos tudom... Elméletben erre lett volna szükség, de nem tudtam volna ezt finanszírozni. Ne felejtsd el viszont hogy, az első időszakban közel sem olyan intenzív a növények tápanyag felvétele mint később, ráadásul Amazónia a talaj ami szépen eregette magából az anyagokat az első héten. Én eddig minden akimat ilyen módszerrel indítottam (ráadásul Amazónia nélkül) elsősorban anyagi okok miatt és sosem láttam hiánytüneteket a növényeken, és erős alga támadásom sem volt. Lehet hogy az okosok kijavítanak, de szerintem az EI rendszerű tápozás már jócskán fejlődő vagy kifejlett növényzetnél igazán fontos. Ha az első hétben EI szerint nyomatnám a tápot szerintem iszonyat sok menne kárba. Nem véletlen valszeg az sem, hogy Amano azt tanácsolja, hogy az elején klasszisokkal kevesebb CO2-t oldjunk be. Ezt a Book of ADA-ban is leírják.

Hamarosan teszek fel képet is az akiról. Már látszik fejlődés. :) A glosso szálak kétszer akkorák mint voltak, a HC is hozza a hajtásait szép lassan a mohák is elkezdtek nőni, a sztemek is nőnek, a parvuláról és tenellusról nem is beszélve. Ami egyelőre stagnál az a crypto bali és becketti, a microsorum, anubias és bolbitis, dehát ezeknél a növényeknél ez egész normális.

A szűrőkben cseréltem perlonvattát és televoltak élő RC-kkel. :D Betettem őket vissza az akiba és azórta is tisztogatnak serényen. Tettem még be maláj tornyosokat is, nekik sincs semmi bajuk, láthatóan imádják az Amazóniát. Ezek szerint a szívósabb állatoknak már most tetszik az új környezet.

A víz mellesleg magyar viszonylatban nézve über lágy. 3-4 GH-s. Nagyon kevés csapvizet keverek az RO-hoz, kb. 4-5 litert 45-46 liter RO-hoz. Figyelem majd hogy a csigák háza, hogy bírja idővel. Dehát ha a GA boltban megfelel a 0-1-2 GH-s víz... :D

Hétvége felé teszek fel képeket.
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Pénteken volt két hetes az akvárium. A fejlődés erősen látható. A glossostigma háromszorosára nőtt, a HC kétszeresére, a mohák hajtanak ezerrel (fissidens is), a stemekből már vágtam is, hogy egyforma magasak legyenek. A képeken még mindig nem látszik semmi a stemekből és a crypto baliból sajnos. kell még nekik idő. Így nincs az akinak látható háttérnövényzete még, de azért így is mutat.
ujrakva-15.jpg

ujrakva-16.jpg


A bal szélre eleinte ültettem rotala sp. green-t de nem volt elég fény és az alacsonyabb szálak rohadni kezdtek. Átültettem mindet az arcuata mellé hátra, középre. A helyére is crypto becketti került, elöl a bal sarokban már úgyis volt és maradt is még az előző akiból.

Minden potya és nem potya lakó jól van. Tegnap indult el az eheti 3 vízcserés terv. Jövő héten ráállok az 1 cserére per hét.

Gyerekek, nincs algám pár szál hajalgán kívül :shock: Eddig minden nagyon jól sikerült.

Mint látjátok a glosso egyre nagyobb. Következő vízcserénél mehet szerintetek egy nyírás?
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Szuperül alakul. :thumbup: Kicsit nyurgulni érzem a Glosso-t. Mennyivel is világítasz és hány órát?
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Hmm..alakul ez kérem szépen!Úgy érzem, mindenképpen szükséges lesz megtekinteni élőben is :) :thumbup:
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Nigro said:
Szuperül alakul. :thumbup: Kicsit nyurgulni érzem a Glosso-t. Mennyivel is világítasz és hány órát?

Nem akarom a kollégát elkeseríteni, de az a glosso nem kicsit nyurgul, hanem nagyon.Nem jósolok neki szép jövőt, de azért remélem rám cáfol majd.
Nem akartam negatívkodni Shurtz, csak van némi tapasztalat a glossoval!
Kevés lesz neki ez a fény, mert ha elegendő lenne akkor terülne szépen és naponta lehetne nyírni!Nem egy könnyű növény ha csak ezt használod előtérinek, az már más ha befuttatod valami más közé,szerintem ez az utóbbi lenne a járható út ennél az akváriumnál.

Üdv: Zigur
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Hát igen van változás, Lóri várom a találkozót. ;)

zigur said:
Nigro said:
Szuperül alakul. :thumbup: Kicsit nyurgulni érzem a Glosso-t. Mennyivel is világítasz és hány órát?

Nem akarom a kollégát elkeseríteni, de az a glosso nem kicsit nyurgul, hanem nagyon.Nem jósolok neki szép jövőt, de azért remélem rám cáfol majd.
Nem akartam negatívkodni Shurtz, csak van némi tapasztalat a glossoval!
Kevés lesz neki ez a fény, mert ha elegendő lenne akkor terülne szépen és naponta lehetne nyírni!Nem egy könnyű növény ha csak ezt használod előtérinek, az már más ha befuttatod valami más közé,szerintem ez az utóbbi lenne a járható út ennél az akváriumnál.

Üdv: Zigur

Srácok az akvárium csupán 2 hetes... az első hétben csak 5 órát világtottam naponta a másodikban csak 7-et. Ez nyilván nem elég, de a bejáratáshoz ezt így szerettem volna csinálni. Nyurgul az a glosso persze, én is látom de azért nem temetném el az első 2 hét után... A fény mellett azért is nyurgul mert nem szedtem szét elég apró darabokra a cserepet, és olvastam, hogy ez ezt eredményezi. Holnaptol tervezem a 9 órát/nap mivel algám nincs, nem hiszem, hogy most ettől hirtelen lenne majd. Világtásomat elegendőnek tartom egyébként, pont 1 W/liter mondjuk a csövek csak 55 cm hosszúak, de ez inkább a bal oldalon probléma ahol árnyékolnak a fák. Mellesleg a kép kicsit csalóka, a glosso szálak fele már rég fekszik a földön és gyökeret is eresztett a másik fele vagy felnő vagy éppen lefele hajlik. Szóval köszönöm hogy figyelmeztettek de egyelőre nem meglepő a glosso viselkedése, mondhatnám tervszerű :lol: Lekopogom. Remélem igazam lesz és javul a helyzet. Na de akkor kérdésemre hogy nyírhatom-e ki szeretne válaszolni? :)
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

schruz said:
Holnaptol tervezem a 9 órát/nap mivel algám nincs, nem hiszem, hogy most ettől hirtelen lenne majd.

Levinen blogjáról (http://levinen.blogspot.com/2011/04/182-liter-falban-update.html):
"Az első két hétben szinte semmi negatív hatás nem jelentkezett, ez mondjuk normális. Sokan azt hiszik, hogy ha két hét után nincs alga, akkor már minden rendben van, hát nem. Innentől kezdve kezdenek a jelentkezni a tünetetek, ilyenkor kezdenek megjelenni a növényeken, dekorokon az algák. Az, hogy ez milyen mértékű és, hogy a fejlődésük mennyire tartható egészséges kereteken belül, na ez függ az akvaristától. Azt azért leszögezném, hogy ALGAMENTES AKVÁRIUM nincs!"
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

atti76 said:
schruz said:
Holnaptol tervezem a 9 órát/nap mivel algám nincs, nem hiszem, hogy most ettől hirtelen lenne majd.

Levinen blogjáról (http://levinen.blogspot.com/2011/04/182-liter-falban-update.html):
"Az első két hétben szinte semmi negatív hatás nem jelentkezett, ez mondjuk normális. Sokan azt hiszik, hogy ha két hét után nincs alga, akkor már minden rendben van, hát nem. Innentől kezdve kezdenek a jelentkezni a tünetetek, ilyenkor kezdenek megjelenni a növényeken, dekorokon az algák. Az, hogy ez milyen mértékű és, hogy a fejlődésük mennyire tartható egészséges kereteken belül, na ez függ az akvaristától. Azt azért leszögezném, hogy ALGAMENTES AKVÁRIUM nincs!"

Meg sem fordult a fejemben hogy nem lesz algám vagy akár egy alga támadásom, de azért egy picit örülhetek, nem? :lol: Viszont ami erősen támogat engem: az indítás nem steril hanem teljesen bejáratott szűrőkkel történt, kis fénnyel, bacter ballal és green bacterrel. Csak ezért örvendeztem, de én sem vagyok azért olyan naív hogy azt gondoljam mostantól nem lesz algám, sőt azóta a hozzászólásom óta több algám van :p Most hogy felviszem a fényt biztos több lesz picit az alga csak talán abban azért hihetek, hogy nem lesz rögtön inváió ha mindent jól csinálok.
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

schruz said:
Meg sem fordult a fejemben hogy nem lesz algám vagy akár egy alga támadásom, de azért egy picit örülhetek, nem? :lol: Viszont ami erősen támogat engem: az indítás nem steril hanem teljesen bejáratott szűrőkkel történt, kis fénnyel, bacter ballal és green bacterrel. Csak ezért örvendeztem, de én sem vagyok azért olyan naív hogy azt gondoljam mostantól nem lesz algám, sőt azóta a hozzászólásom óta több algám van :p Most hogy felviszem a fényt biztos több lesz picit az alga csak talán abban azért hihetek, hogy nem lesz rögtön inváió ha mindent jól csinálok.

Persze, örülhetsz :D
Arra céloztam csak, hogy a fény emelésével óvatosan bánj. Nem tudom, most full fénnyel (4x24 w) világítasz, vagy kevesebb fénycsővel?
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

atti76 said:
Nem tudom, most full fénnyel (4x24 w) világítasz, vagy kevesebb fénycsővel?
Full 4x24 wattal világítok. Tényleg csak azért vagyok ilyen bátor mert nem átlagosan indult újra az aki. Ja azt nem is mondtam hogy 20 liter az első feltöltésnél a régi aki vizéből származott. A hajalga egyébként elsősorban ott van ahol számítottam rá, a jávai mohából nő ki. Sajnos kicsit öregecske mohát kaptam és volt benne pár haldokló szál ami vonzza az algát :( de azért túlnyomórészt egészséges volt. Megnézem szerintem a következő hetet 8-9 órával aztán meglátjuk. Lehet hogy rossz ötlet lesz, de a glossonak tényleg kell a fény...
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Ez csak az én véleményem,remélem kiderül,hogy mennyire mondok hülyeséget :D
Szóval szerintem egy óvatos nyírást lassan beiktathatnál glosso ügyileg..illetve fényügyileg talán meg lehetne próbálni a vízcserével játszani..ugye több fény..és még egy kicsit visszatérni a két naponta történő vízcseréhez..hátha ezzel megint egy kicsit lehetne kurtítani az algák esélyein!?
Szerintem a bejáratott szűrők és a baci készítmények miatt,ha sikerül végiglavírozni ezt a világításnövelési időszakot..én megkockáztatom,hogy jó lesz ez és nem lesz számottevő alga ;) Hajrá Andris! :thumbup:
Le az algával,le az algával! :thumbdown: :lol:
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

ZaCK said:
Ez csak az én véleményem,remélem kiderül,hogy mennyire mondok hülyeséget :D
Szóval szerintem egy óvatos nyírást lassan beiktathatnál glosso ügyileg..illetve fényügyileg talán meg lehetne próbálni a vízcserével játszani..ugye több fény..és még egy kicsit visszatérni a két naponta történő vízcseréhez..hátha ezzel megint egy kicsit lehetne kurtítani az algák esélyein!?
Szerintem a bejáratott szűrők és a baci készítmények miatt,ha sikerül végiglavírozni ezt a világításnövelési időszakot..én megkockáztatom,hogy jó lesz ez és nem lesz számottevő alga ;) Hajrá Andris! :thumbup:
Le az algával,le az algával! :thumbdown: :lol:

Long live my dear friend Lóri! :D Végre egy pozitív, "reménytlátó" vélemény :lol: Igen köszi az ötletet megfogadom a sűrűbb vízcseréket, csak a vízszámla lesz nagy szegény apám bánatára. Nem baj, majd nagyon kedves leszek vele egy ideig. hehe :)
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Hasonlókat :D
Hát igen..többek között ez is egy ok,amiért kicsiben csinálom :D :twisted:
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Tudtam én,hogy meg kell néznem a tankot élőben,mert a képek nem adják vissza,legalábbis számomra!
Remélem,a glosso tuning bejön és minden így halad tovább! :)
Az alga kerüljön el,nagy fehér testvér! :mrgreen:
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

ZaCK said:
Tudtam én,hogy meg kell néznem a tankot élőben,mert a képek nem adják vissza,legalábbis számomra!
Remélem,a glosso tuning bejön és minden így halad tovább! :)
Az alga kerüljön el,nagy fehér testvér! :mrgreen:

Haha :D Bejön az a tuning!

Na igen, ismét itt volt Lóri és hát persze hogy nyúlkáltunk az akváriumban :lol: Megnyírtuk a glosso-t és a nyírásból származó szálakat újraültettük a ritkásabb részekre. Így látszott igazán, hogy azért a glossok többsége már feküdt a talajon szerencsére. Vízcsere is volt. Hétfő óta 8 órát világítok per nap, és Lóri tanácsára visszatértem a kétnapi vízcserére. Még nem döntöttem el, hogy jövő héttől ráálljak-e az egy csere per hétre vagy inkább legyen két csere per hét. Még vacilálok kicsit. Képeket majd később rakok fel.
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Hehe..vízcsere parti nyírással egybekötve..valaki csinált már ilyet? :D :lol:
Én spec a heti kettőre szavazok..igen,tudom,menjek a fenébe :D
Nah..majd eldöntöd!
 
Back
Oldal tetejére