• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fairytale of Vegetation - 100l

Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Huh!Remélem,épp most retusálgatod a képeket felrakás előtt! :D :lol:
Nagyon élveztem a partit..mindenkinek csak ajánlani tudom,hogy egyszer próbálja ki,mert fantasztikus élmény és persze egy baráti programnak sem utolsó! :cool: ;) :D Sajnálom,hogy nem maradhattam tovább!Remélem legközelebb meg tudjuk úgy szervezni,hogy ne legyen ilyen..remélem,hogy nem lesz! :D
Nem hiszem,hogy bármi problémád adódhatott,ami ne oldottál volna meg egyedül..alig segítettem valamit..az meg különösen mókás volt,mikor gitároztam,míg Te pucoltad a tankot :D :thumbup: :lol:
Nah küldöm a képeket..és várom a többit! :)
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Csak én nem látom a képeket? ;)
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Nem raktam fel ide képeket..hanem mailen küldtem át,Dani. :) :lol:
Elvileg ma lesznek majd láthatók,ha minden igaz..legalábbis ajánlom az illetőnek! :D :ugeek:
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Na kérem szépen! Csütörtökön történt tehát egy berendező party ZaCK-el. Remélem nem zavarja majd de mostantól Lórinak hívom kedves ZaCK barátomat mivel ez az ő neve :) Itt nyiltan is köszönöm a segítségedet Lóri. Nagy meló volt, nélküled dupla ennyi idő lett volna. A berendezés péntekbe nyúlt bőven. Lórinak sajnos haza kellett mennie mert várta az asszony, :D :lol: de rendesen vacilált ám, hogy mi a fontosabb: nature aquarium vagy párkapcsolat :D Nem, dehogy is... egyértelműen az első.

A napot Törökbálinton, növényvásárlással kezdtük a shopban. Nagyon jó alaphangulatot kreált a poénkodás és beszélgetés Viktorral és Attilával. Köszi mindent srácok!

Miután röpke másfél-két órát eltöltöttünk a boltban végre hazajöttünk. Eléggé későn kezdtünk hozzá a régi holland szétkapásának. Előszőr, miközben tépkedtük Lórival a növényeket kicsit azért fájt a szívem. Ez volt ugyanis az első saját akváriumom. Ezen tanultam meg a legtöbb dolgot a növényezésről halazásról. Jöjjön akkor most egy idevágó kép. Egy igénytelen fotó, egy elkanászodott tarthatatlan állapotú holland utolsó perceiről:
akvatalakit-1-1.jpg

Így is maradt még benne szépség, talán mert nagyon természetes volt, de sokkal szebb volt pár hónapja. Na mindegy, szép volt jó volt, elég volt.

Elkedtük szétkapni, a növények nagy részét próbáltuk megmenteni hogy más akvakertészek esetleg újra felhasználhassák majd őket. A bolbitis bokor nagyon nagy lett (egy éve volt rá) de a fotó nem igazán adja vissza a méreteit:
akvatalakit-9.jpg
akvatalakit-2-1.jpg


Ezen a képen épp járatom tovább a szűrőket egy kannában. Mindezen felül a kép előnytelenül ábrázolja a hajamat és a lábfejeimet egyszerre: :lol:
akvatalakit-8.jpg


Nah, legyen már lóriról is valami félreérthető. Remélem nem haragszik meg: :D
akvatalakit-3.jpg


A kitisztított akvárium újrahátterezése:
akvatalakit-10.jpg


Egy ilyen jellegű fotó egy ilyen kis akiban elég furán hat, de hat: :D
akvatalakit-4.jpg


Amazónia. Mivel ez volt az első konkrét találkozásom, ezzel a mesés talajjal vagy fél órát élvezkedtem azon hogy milyen képlékenyen lehet vele építkezni:
akvatalakit-11.jpg


A scape végül az Ati féle lett. Azért ebben mégiscsak benne van egy mester keze: ;)
akvatalakit-5.jpg


És akkor dobpergés!!! Feszültség, BUMM!
akvatalakit-6.jpg

akvatalakit-7.jpg


Szerintem nem lett rossz. Tehettem volna több Amazoniát a glosszó szőnyeg hátsó része alá, és akkor mélyebb lenne a hatás, dehát mire ezt csináltam Lóri már hazament és nem tudott figyelmeztetni :cry:
Az ágakra a mohát direkt kötöztem ilyen ritkásan, vékonyan. Egyrészt szerintem talán természetesembb lesz, másrészt nem akartam, hogy már az elején vonzzák az algát.

A végleges növény lista:
Anubias barteri var. nana
Anubias barteri var. "caffeefolia"
Microsorum pteropus "narrow"
Bolbitis heduelotii
Vesicularia dubyana
Staurogyne sp.
Glossostigma elatenoides
Hemianthus callitrichoides "cuba"
Echinodorus tenellus
Eleocharis parvula
Fissidens fontanus
Ludwigia arcuata
Rotala sp. green
Cryptocoryne crispatula 'Balansae' (a Cypherus helyett)
Cryptocoryne becketti

A bolbitis és a becketti a régi akiból van. Staurogyne-ből szerintem majd veszek még mert piszkosul tetszik és van még árnyékos hely amit kitölthetne. A Fissidens foszladozni látszik :(, és nem tudom egyáltalán hozzátapad-e majd a kövekhez. Idővel elválik majd.

A lámpa vagy 25 cm-re van a felszíntől egyelőre és csak 5 órát ég. A víz 4-5 GH. Nagyban megy a napi 50% vízcsere. A víz pedig nem túl ködös.

Hát ennyi lenne egyelőre. Remélem érdemes volt várakozni annak a ki várakozott.
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Nagyon jó lett! :thumbup: (arra a bolbitis bokorra nagyon irígy vagyok)
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Már vártam a képeket!
Gyönyörű lett az akvárium gratulálok hozzá fiúk. Remélem nem lesz vele semmi gond :thumbup:
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Gratula, nagyon szép scape :thumbup: .
Sok sikert ,algamentes folytatást :clap: .
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Grat! Nagyon jól sikerült!

schruz said:
. Staurogyne-ből szerintem majd veszek még mert piszkosul tetszik és van még árnyékos hely amit kitölthetne.
Én azt tapasztaltam hogy az árnyékot nagyon nem kedveli!
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Hát,barátom,ezt nevezem!Ennél jobban biztos nem sikerülhetett volna jobban akkor sem ha maradok..sőt..még lehet lehúztam volna :lol:
Szóval gratulálok úgy cakk-pakk az egészhez!Az egész a Te ízlésedet dicséri..igazi nécsör tank! :D
Jó lett ez a kis kép egyveleg..lehetett volna több kép is,de így legalább nem ment a munka rovására!
Szal' még egyszer gratula,már alig várom a következő ilyen bulit :angel: :geek: :lol: :D
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Gratulálok! Nagyon jó lett. :thumbup:
A két, akváriumból kifutó ág a képen kicsit szimmetrikusnak hat. Nem tudom, hogy ez valójában mennyire van így. Talán ott még igazítanék rajta (vagy vágnék a vékonyabból). De csak akkor, ha már lent marad a fa, mert most inkább ne piszkáld, nehogy véletlenül feljöjjön... :)
Sok sikert az indításhoz. ;)
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Nagy gratula :thumbup: , nagyon szép munkát végeztetek, nagyon jók lehetnek az ilyen berendezős bulik ;) , s ezt szépen képekben is illusztráltad :cool: !!
Egy kicsit tényleg hiányzik a jobb oldalon a magasítás, így egy kicsit lapos, de szokás kérdése!!
A többi pazar!! :thumbup: :clap:
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Köszönjük mindketten mindenkinek! Mármint Lóri nevében is, mert ugye mentegetőzik, hogy Ő nem csinált igazából semmit ami nem igaz. Remélem nem lesz sok problémám az akival. :)

Cecska said:
Nagy gratula :thumbup: , nagyon szép munkát végeztetek, nagyon jók lehetnek az ilyen berendezős bulik ;) , s ezt szépen képekben is illusztráltad :cool: !!
Egy kicsit tényleg hiányzik a jobb oldalon a magasítás, így egy kicsit lapos, de szokás kérdése!!
A többi pazar!! :thumbup: :clap:

Cecska, 1-10-ig ahol 1 legkevésbé, 10 leginkább, mennyire zavar a lapos glosso-szőnyeg? :) Ha nagyon akkor, bár nincs ínyemre a feladat, de teszek majd az ügyért valamit. Maradt még Amazonia... De ezt csak picit később ha valamennyire beállt az aki. És a többiek? Szerintetek mennyire?

Nigro said:
A két, akváriumból kifutó ág a képen kicsit szimmetrikusnak hat. Nem tudom, hogy ez valójában mennyire van így. Talán ott még igazítanék rajta (vagy vágnék a vékonyabból). De csak akkor, ha már lent marad a fa, mert most inkább ne piszkáld, nehogy véletlenül feljöjjön...
Hát élőben talán annyira ez nem így van, de majd figyelem. Végül is bármikor lenyisszantható. Amúgy a fa még távol van a lentmaradástól. Ha nem lennének plusz köveim akkor bizony már lebegne.

Összegzésben a véleményem egyébként az, hogy nem lett egy túlzottan rendhagyó, extravagáns scape, de nem is ez volt a célom. Szeretném kitapasztalni a Nature Aquarium alapjait és megszokott formáit. Később, ha több rutinom lesz scape építés terén megpróbálok valami rendhagyóbbat alkotni. De ez még években mérhető dolog...
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Szerintem teljesen okézs' a glosso szőnyeg,de persze ízlések és pofonok! :thumbup:
Persze,az lenne a lényege ennek a "hobbinak" hogy ne "reprodukáljunk",DE azért,mert nem rendhagyó,nem érzem úgy,hogy bármivel is kevesebb lenne,mint bármelyik nature akvárium!Nem kell mentegetőzni,ez kérem így jó,ahogy van!Persze nem egy stílus pont,de ha a következő akvárium annyival több lesz,mint ez a hollandhoz képest(ami szintén gyönyörű volt még az utolsó perceiben is),akkor már nem is tudom,mit akartam ebből kihozni :D
Szóval ne rinyálj,mert k**** jó lett! :lol: :D :thumbup:
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Milyen jó is tud lenni egy ilyen baráti hangulatú berendezőparti. A fotók is jól visszaadták ezt. :thumbup:
Gratu az új akváriumhoz. Ráadásul egész szép már most is pedig még csak az első napokat éli.
Pár hét múlva, amikor a növények kicsi meglódulnak gyönyörű lesz. :angel: :clap:

Gratulálok srácok.
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Ütős lett srácok! :shock: :clap:

Kíváncsian várom a folytatást!
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

gézsé said:
Nagyon jó lett! :thumbup: (arra a bolbitis bokorra nagyon irígy vagyok)
Eladó ám a vasfával együtt ami ajándék hozzá ;) Ha nem veszi meg senki ki fog kelleni dobnom... :(
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

schruz said:
gézsé said:
Nagyon jó lett! :thumbup: (arra a bolbitis bokorra nagyon irígy vagyok)
Eladó ám a vasfával együtt ami ajándék hozzá ;) Ha nem veszi meg senki ki fog kelleni dobnom... :(


Szeva!
Elküldöd Bonyhádra ?Akkor isten bizony megveszem.Különben mit mernél kérni érte?(sok az amire gondolsz! :) )
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Azt a tanácsot kaptam, hogy Fissidens fontanust csak egy csomócska közepén kössek oda tárgyakhoz. Így is tettem, de a moha lengedezik ide-oda, nem hinném, hogy bármikor is megkaposzkodna a közepén kívül. Neten azt látni, hogy a moha beterít teljesen egy-egy felületet. Ezt a hatást szeretném vele elérni én is. Kinek van tapasztalata? Ha ráhálózom a felületekre túléli, illetve úgy fog viselkedni ahogy én azt elvárom tőle? :D
 
Re: 100 l újratöltve (szó szerint)

Szia!

Nálam holnap lesz 3 hete, hogy ráhálóztam a fára. Most vettem csak észre, hogy a csomó is látszik :mrgreen: . Elég szépen beindult, nem is gondoltam volna, mert azt olvastam elég lassú.

IMG_2591.JPG


Még se csomó hanem egy garnéla :oops: :mrgreen:
 
Back
Oldal tetejére