• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fairytale of Vegetation - 100l

Na ma voltam elültetni a srácnál még 5 cserép marsileát. Ma pont egy hetes az akija.

Így nézett ki ma a tank ültetés és vízcsere után:

Low-tech Nature Aquarium - 130 l by András Tündik, on Flickr

Annyiban igazad van Lóri, hogy a két bal oldali ág eléggé középre esik. De annyira szépen ellensúlyozza ezt a dolgot a jobb oldali ág illetve majd remélhetőleg a valisneria nana hogy nekem teljesen bejön így :)

Katasztrófális látvány fogadott egyébként mikor beléptem a szobába ahol az aki van. A srác pont most, az elején utazott el egy hétre nyaralni... A víz parna volt és kb 31-32 fokos. A mohák nagyja elbarnult és meghalt, a cryptok és a valisneria nagyban olvadnak, még az anubiasok levelei is barnulnak. Minimum 3 vízcsere kellett volna már az indítás óta ebben a nagy melegben namost ma csináltam meg az elsőt (a szobában nincs légkondi, szellőztetve sem volt mert nincs itt a srác, és az akin venti sincs...). A vízcsere elég kínkeserves volt mert az aki kb 160-170 cm magasan va egy külön neki gyártott bútoron, ami képes tartani az aki alatt egy óriási leendő terráriumot egy kaméleonnak (aki egyébként még pici és hihetetlenől aranyos :D) Leszívni még nem volt probléma a vizet, de feltölteni... A szűrővel akartam felszivatni a vizet de teljesen belevegősödött úgyhogy nem ment szóval egy 10 literes vödörrel töltögettem fel kb 70 litert...

Ja és a fény 8 órát ment naponta. Nem tudom miért. Most visszavettem 5-re

Na mindegy ha ezt az időszakot kibírja valahogy az aki akkor innentől fogva mindent.
 
Látom,azért igyekeztél úgy fotózni,hogy előnyösebb legyen a középre helyezés szempontjából,de tényleg igazad van,nem esik annyira középre,mint az első fotón!
Jó kis hangulata van,remélhetőleg tényleg átvészeli ezt az időszakot,és beérik minden,akkor tényleg nagyon penge lesz! ;)
Amúgy oké,hogy a vízcserével csökkent a víz hőmérséklete,de azért raktál valamit rá valami ventit,ami hűtheti az akit,mert még pár nap ilyen melegben és saláta lesz az akiból!? :confused:
 
Jó az akvárium, de ha a vízcsere ennyire macera, akkor találj ki neki valami egyszerű megoldást. Pl. Használjatok egy kis szökőkút motort ( kb 2 m emelési magasság azért kell) különben el fogja hanyagolni. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma szétszedtem a Fairytale of Vegetation-t. Hónapok óta csak egy algamező volt. Már nagyon úntam a scapet és nem foglalkoztam vele valami sokat. Na meg időm is alig volt. Fénykorában nagyon szerettem ezt az akit, mert mesésen üde hatást keltett. Nem mondanám a hangulatát sem őserdeinek sem másnak... Ezért is kapta Fairytale of Vegetation nevet, mert nekem mindig mesebeli naív idillt sugallott mint sok Holland aki is. Mindegy, szép volt jó volt elég volt. :)

Itt viszont nem kell félni, nem leszek olyan negatív mint a terráriumom naplójában :p Az aki hamarosan tetőtől talpig megújul. Már meg van a szép új üveg és a pénz, nagyjából az elképzelés is, már csak egy kis rajzolgatás és GA-s legózás kell és hamarosan elindul. Ízelítőnek annyit hogy Marsileás - páfrányos - mohás lesz megspékelve ezzel azzal. Még nem száz hogy pontosan mivel de alakul ;)

Ez a napló szintén lezárult számomra.
 
Örülök, hogy a víz alatti világ azért marad nálad:) Párszor láttam ezt az akit élőben is, és leszámítva egy kevés ecsetalgát, na meg az üveget az aki csodaszép volt. Persze egyszer mindennek vége lesz, de következik helyette valami szebb és jobb. Esetleg az üvegen kívül a technikai fronton is lesz változás?
 
Ennek az akinak mindig csak a sziluettjét láttam, de az is jól nézett ki. Várjuk a kövi akit :)
 
Örülök,hogy a részese lehettem ennek az akinak..nagyon tanúságos volt,még nekem is! :D
Majd told át a befejezett aksik kategóriába!
 
Back
Oldal tetejére