• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Rinagy said:
Az a gond, hogy pont oda sugározza a szűrő a vizet, azért nő ott, megpróbálom felrakni az esőztetőt, hátha...

Ez lehet a probléma. Ideális környezetben is elő tud fordulni koncentrált flow-nál az ecset pl. dekorokon, növényeken (csak lassabb növekedésűeken, mert stemeknél sosem tapasztaltam). Próbáld meg a flow-t egyenletesen eloszlatni (és egy nagynyomású CO2-t idővel beszerezni).
 
Nigro:

Nekem sziámi algázóm van, de szerintem átvágtak a kereskedésben, mert ez csak úgy néz ki, és szétcincálja a moháimat, de nem eszi az ilyen algát.
:)
Attila:

Igen, holnap felszerelem az esőztetőt, csak úgy meg gyenge volt az áramlás, ha a hátfalon volt végig...

Akkor most meddig ne cseréljek vizet?
 
Szerintem nyugodtan cserélj vizet (és szűrőt egy erősebbre :D ).
Amint nem fogja telibe kapni a fád a flowt, nem fog tovább nőni. A meglevőt nyugodtan lecarbozhatod, legfeljebb kötözöl föl újra mohát (úgy láttam, csak pár szál van).
 
Módosítok a javaslatomon. Cserélj heti 40%-ot, de hagyd állni a vizet ;)

(Az Oto nem = sziámi.) :)
 
Tudom melyik az Oto. :) Nekem szerintem hamis sziámi algaevőm van, de igazit akartam... Szoktam állni hagyni a vizet kb. 10 órát, az elég?
No meglátjuk mi sül ki ebből. :? Köszönöm mindkettőtök segítségét! ;)
 
11555337_e8941cb098f3fec6f5c83033b4e06d16_m.jpg

ez milyen alga, és hogyan lehetne leküzdeni? 3 hete indítottam az akváriumot, 1 hete lepett el, tudom, hogy korai stádiumban van, de nagyon zavar, hogy a HC nem tud fejlődni..sajnos leszedni sem tudom, mert jön vele az egész növény...amanokat és otokat raktam be 1 hete, de nem nyúlnak hozzá. 2 napi vízcsere megy, EI tápozás, 700 literes szűrés az 54 literes aksihoz, 48 watt fény, nagynyomású CO2 rendszer...elvileg minden stimmel..várjak vele, hátha eltűnik?
 
Bizony, az amano-k elfogyasztják, de csak ha sokan vannak (10-15 db). Különben nem érnek a végére... ;)
(Blackout is jó rá, de a Hc-d elég meggyötörtnek tűnik. Lehet azt nem élné túl)
 
Ha jól emlékszem,neked szinte mindíg van algád!A 700 literes szűrés az egy dolog,de mi van a szűrőbe?

Igen, ezt jól látod, az a furcsa, hogy mióta átálltam a GA-s tápokra, és nem magam keverem, azóta van...régebben nem volt ilyen mértékű algásodásom.
Egyébként a szűrőm már bejáratott volt, tehát azzal sem hiszem, hogy gond lenne, a benne lévő szűrőanyagokkal már lehet: siporax, kerámia gyűrű, némi lávakő még régről, és egy Seachem Purigen...még van használt aktív szenem, esetleg azt berakhatnám :?
 
dekalabda00 said:
Ha jól emlékszem,neked szinte mindíg van algád!A 700 literes szűrés az egy dolog,de mi van a szűrőbe?

Igen, ezt jól látod, az a furcsa, hogy mióta átálltam a GA-s tápokra, és nem magam keverem, azóta van...régebben nem volt ilyen mértékű algásodásom.
Egyébként a szűrőm már bejáratott volt, tehát azzal sem hiszem, hogy gond lenne, a benne lévő szűrőanyagokkal már lehet: siporax, kerámia gyűrű, némi lávakő még régről, és egy Seachem Purigen...még van használt aktív szenem, esetleg azt berakhatnám :?

Mennyit tápozol naponta?
 
dekalabda00 said:
Ha jól emlékszem,neked szinte mindíg van algád!A 700 literes szűrés az egy dolog,de mi van a szűrőbe?

Igen, ezt jól látod, az a furcsa, hogy mióta átálltam a GA-s tápokra, és nem magam keverem, azóta van...régebben nem volt ilyen mértékű algásodásom.
Egyébként a szűrőm már bejáratott volt, tehát azzal sem hiszem, hogy gond lenne, a benne lévő szűrőanyagokkal már lehet: siporax, kerámia gyűrű, némi lávakő még régről, és egy Seachem Purigen...még van használt aktív szenem, esetleg azt berakhatnám :?

Ha a saját micro macro tápot használod, akkor a tápozással nem lehet gond. Ha úgy látod, hogy a növényeid még nem indultak el, akkor csak öntöd bele a tápot és ez lehet sok. Ha ilyen eset van vedd vissza a felére, amíg rendeződik a helyzet.

Ha jól emlékszem 60-70 liter között van az akváriumod. Rendszeresíteni kellene egy Amano csapatot. Legalább 15-ös csapat kellene erre a területre. Kevesebbnek nincs értelme.

Sűrű vízcsere. Picit megnézném a világítást is, lehet túl sok.

Ha rizo van, az sajnos elég lassan adja meg magát. Pedig inkább annak néz ki mint diatom-nak.
 
Sziasztok. Olyan algám van, amit nem találtam meg az algahatározóban.
Az akvárium üvegén jelenik meg kör vagy ovális formájú foltokban, alapból szürkének látszik, de ha valami fehérek rakok mögé, inkább barnás. Nagyon vékony rétegben van az üvegen, szivaccsal nem is lehet leszedni, csak kefével, de azzal is elég sokáig kell dörzsölni. Csigák sem tudják megenni.
Nem lett valami tű éles a kép, de azért látszik:
http://web.t-online.hu/fieszlgabor/akva ... G_2273.jpg
 
fgabor87 said:
inadsz said:
Ilyenem nekem is volt ,aztán a széndioxid miatt eltűnt.

Mármint a csigák, vagy a foltok? :D
CO2-re én is gondoltam, de max élesztőset tudok fabrikálni, mert ez egy low-tech akvárium. Esetleg EasyCarbo mennyiséget ideiglenesen növelni.

A csigák, de nekem messze nem volt ennyi, pár darab csak. EasyCarbo talán működhet ha nincsenek garnéláid.
 
Most próbáltam az említett foltokat eltüntetni, van 1-2 olyan is, amit már kefével sem tudok leszedni. :( Ha közelről megnézem nagyítóval, algafélének néz ki pedig. :(
 
Back
Oldal tetejére