• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

tibicuk said:
Milyen tápozás?GA mikro makro vagy EI módszer,mert a kettő nem ugyan az(szerintem ;) )
A szűrés lehet a ludas,hiába volt előtte jó.Mennyi és milyen az az kicsit gyenge.

EI módszer a tápozás, magam keverem porokból, megvannak a csapvíz adatai azokat is figyelembe vettem. Egyébként meg csak 100 watt a világitás reflektorokkal 200 literre, úgyhogy ez nem versenyló kategória... Nagynyomású co2 rendszer megy, nagy japán diffivel. Sötétzöld a Sera Co2 tartósteszt, úgyhogy szerintem ez megfelelő. 1 fénycsövet cseréltem a 3ból, akkor kezdett előjönni az alga.
Régen voltak ancijaim és aymoneri is, most már nincs lehet hogy ez is gond, úgyhogy a biztonság kedvéért beszerzek párat. Anci is hasznos lehet ez ellen az alga ellen?
Szürés... Tetratec Ex-700 és egy 600 l/h belső szürő. A külsőt fél évente takaritom a belsőt kb havonta. Ezen kivül bennt van egy 1000 l/h vízpumba, hogy az áramlás megfelelő legyen és el is jutnak a co2 bubik az akvárium teljes hosszában. A belső szürő helyett kellene vennem egy nagy külső szűrőt de egyenlőre nem volt rá keret. Lehet hogy a szűrés nem elég mert a heti vízcsere előtt már eléggé elszíneződik mindig a víz.

Segítene egy új 1000 l/h feletti külső szűrő esetleg pár algaevő hal?
 
Sziasztok!

A HC mezőm, HM és a Hydrocotyle verticillatán barna/fekete pöttyök, lerakódás jelent meg. ami inkább a levelek szélén és a száron jelenik meg, ahol a HM-nél a levél vagy elcsökevényesedik, vagy egyszerűen csak egy"kóró" marad. Ilyennel még nem találkoztam, és infót kérek róla mi lehet ez és hogyan irtható? Volt fonalalgám is a nanákon de azt metszéssel kiirtottam.

Világítás:22 watt 27 literre
Szűrés: 480 l/h
Tápozás EI szering GA tápokkal + easy carbo 1 ml/nap.
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, milyen alga az, ami a képen van.

11343349_34f7c495450ec93a3a93864747bbb923_m.jpg


11343319_8e9840cf977b5fd366b776530df075b0_m.jpg


Fonalalga lehet talán.
40 literes akvárium, 56 W világítás napi 7 órába, lehet, hogy a heti egyszeri vízcserére átállás tett be, nem tudom. Tápozás most így, hogy heti háromszori kb 40%-os vízcserét csinálok, 6 ml micro,macro, és 1,5 ml carbo /nap. CO2 nagynyomású, üvegdifivel. Mintha a szűrő teljesítménye (eheim 2213) csökkent volna, lehet hogy kikéne takarítani, bár még csak 1 hónapos és 1 hetes az akvárium. Talán a CO2 keringtetésével van a baj, nem jut el mindenhova. Bár ott is alga van ahova sodorja a szűrő a bubikat.

Ha a CO2 a ludas akkor nem tudom, hogy lehetne megoldani jobban. A DC szerint minden ok, 4 kh-s víz van benne, igaz serás teszt, de attól még működik. A legtávolabbi sarokba is zöldes-sárgás a reagens. Talán egy coralia nano segítene még jobb áramlást csinálni, de az meg már túl nagy lenne - mégiscsak 900 l/h.

Ezen kívül megjelent a barna alga ismét, meg zöld pontalga a köveken. :(

Valamit elcseszek de nagyon, csak még nem tudom mit. :roll:
 
40 literes akvárium, 56 W világítás napi 7 órába, ez egy kicsit nem sok a bejáratós időszakban, 1 hetes akinál???? :shock:
Szerintem szakál algásos, de nem kimondottan fonalalga, de lehet a kezdeti idöszakban előforduló nyálkás diatom alga is, passz!
De tuti hogy változtatnék a világításon, vízcserék mehetnek és az algát is le kellene vadászni/ halászni valahogy!
A szűrőhöz ne nyúlj még vagy 1 hónapig!! ;)
 
Cecska said:
40 literes akvárium, 56 W világítás napi 7 órába, ez egy kicsit nem sok a bejáratós időszakban, 1 hetes akinál???? :shock:
Szerintem szakál algásos, de nem kimondottan fonalalga, de lehet a kezdeti idöszakban előforduló nyálkás diatom alga is, passz!
De tuti hogy változtatnék a világításon, vízcserék mehetnek és az algát is le kellene vadászni/ halászni valahogy!
A szűrőhöz ne nyúlj még vagy 1 hónapig!! ;)

Félreolvastad, 1 hónap és 1 hetes az akvárium. :) Tehát kb 37 napos mondjuk. Inkább így kellett volna írnom, bocsi.
 
dobti said:
Félreolvastad, 1 hónap és 1 hetes az akvárium. :) Tehát kb 37 napos mondjuk. Inkább így kellett volna írnom, bocsi.
:oops: Ellnézést kérek, már a nap vége közeleg és .... :lol:
Szerintem akkor is sok a világításod 1,5 W/liter!!
Akkor a szűrőt lehet hogy ki lehetne tisztítani, és a többi is él amit előbb írtam (alga takarítás világítás)! ;)
 
Akkor is rengeteg ez a fény. Nyomj egy blackoutot és rendesen visssza kellene venni ebből a világításból. :thumbup:

ui: látom Tibi megelőzött közben.
 
Köszönöm a gyors válaszokat. Kérdés az, hogy akkor 2x18 W világítás elég lesz e... a HC-tól tartok igazán. Másik, hogy a szűrőtisztítással akkor most már várjam meg a blackout végét gondolom... tehát utána pár napra rá takarítsam csak ki?
Remélem a világítással megoldódik a probléma. :) és a HC-ból marad majd valami azért, most ültettem újra 3 napja.
Ja és szerintetek hány napos legyen a blackout?
 
dobti said:
Köszönöm a gyors válaszokat. Kérdés az, hogy akkor 2x18 W világítás elég lesz e... a HC-tól tartok igazán. Másik, hogy a szűrőtisztítással akkor most már várjam meg a blackout végét gondolom... tehát utána pár napra rá takarítsam csak ki?
Remélem a világítással megoldódik a probléma. :) és a HC-ból marad majd valami azért, most ültettem újra 3 napja.
Ja és szerintetek hány napos legyen a blackout?

Kicsit szétfotonoztad az akidat... ;)
Szedj le, amennyit csak tudsz, nagy vízcsere, majd 3-4 napos blackout, utána nagyon óvatosan belesni :) , hogy eltűnt-e. Ismét nagy vízcsere. Szűrőnél elég lehet blackout után csak a szivacsokat kitakarítani.
18 w-al kezdheted a világítást, majd egy hét után a második 18 W-os is mehet napi 1-2 órát. Ha nem lehet külön kapcsolni, akkor takard le az egyiket alufóliával. Első héten -mondjuk szerdától- max 6 óra (a hét elején 4-el kezdve, csak 1 fcső!). Fokozatosan emeld először az egyiket napi 6 órára, majd a 2. héttől másikat is kapcsolhatod a fent említett napi 1-2 órára. kb. 3-4 hét után mehet a 2x18 W napi 6 órát. Ezt emelheted kb napi 8-ra (pontos számítás Nigro blogján). Ennél több fcsővel később se nagyon világíts, csak ha már minden teljesen OK, játszhatsz a harmadikkal.
Vízcserék és tápozás a blackout után mehet a mostani mennyiséggel. Bout alatt nem kell CO2, táp és etetés, csak levegőztetés.
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Megjelent egy alga, ami rettentően terjed, és az utóbbi két hétben megkétszerezte felületét.

Kép:

20110501064.jpg


20110501065.jpg


Én ecsetalgára tippelek, de az szerintem nem csinál olyat, hogy a Microsorium gyökerén is megjelenik. Segítsetek, mert foggalmam sincs, mi a hiba. Lehet, hogy sok a táp, vagy kevés a fény, vagy sok az ammónia? A naplómat megnézve megtaláljátok, hogy miként és mivel működtetem az akváriumomat. Én egyébként a túl sok ammóniára gyanakodom, mert sok az ürülék, bár szerintem 25 hal nem sok 100 literre, ráadásul a külső szűrőmben már bőven kell lennie baktériumkultúrának, és mostmár hetente 40%-ot cserélek a vízből... Légyszi a Carbo-s megoldást ne tanácsoljátok, valami más alternatíva kell.
 
A vízcsere lehet, hogy csak ront a helyzeten, mert lehet, hogy sok a csapvized oldott CO2 tartalma. Mivel nem adagolsz széndioxidot, ezért a heti 40% vízcserével komoly fluktuációt okozol. Ez kedvez ennek az algának.
Telepíts sziámi algaevőt (és köszönj el a moháktól... :) ) Javíts a szűréseden és/vagy üzemelj be egy nagynyomású CO2-t ;)
http://www.theplantedtank.co.uk/algae.htm
 
Köszönöm a válaszodat! :) Egy-két dolgot nem értek. Akkor a vízcserét lejjebb veszem. Viszont JBL vízelőkészítővel a crypto-k levelei elkezdtek foszlani, még a 12 órán át állott csapvíznél közömbös, csak az algák nőnek. A szűrőmmel mi a gond? Nemrég cseréltem, és minden biológiai és kémiai szűrés megvan benne, nem is annyira gyenge minőségben. a 800l/h a tényleges 85 literre meg majdnem 10X-es szűrés. A moháktól miért búcsúzzak? Csak egy-két helyen jelent meg rajtuk, azt meg letudom metszeni. Ez így jó? Sajnos a CO2 rendszer nem lehetséges ennél a berendezésnél, azt inkább hagyjuk. Más lehetőség kellene. Elvileg van Oto-m, de szerintem ez nem a tényleges Oto, mert az algát nem eszi, csak "benyálazza". :p
Bocsi, nem kötözködni akarok, csak tanulni és tanulni, mert sok a kérdésem... :)

Szerk.: Csak most olvasom a cikket, amit linkeltél, köszönöm, nagyon hasznos! Értem mostmár... Tehát ne csináljak vízcserét, de meddig? Beszerzek majd egy-két kis Oto algaevőt. Az a gond, hogy pont oda sugározza a szűrő a vizet, azért nő ott, megpróbálom felrakni az esőztetőt, hátha...
 
Az Oto nem szereti ezt az algát. Legjobb tudomásunk szerint csak a Sziámi algázó eszi, de az meg a mohát is szereti. (Ezért írtam a búcsút a mohától ;) )
(Egyébként az Easy Carbo töményen az ecsetre kiváló ellenszer, csak valamiért ezt nem akarod használni(?))
 
Back
Oldal tetejére