• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Nekem is GSA-nak tűnik. Hacsak nincs tele gyorsan növő stemekkel és nitrátfaló növényekkel az aki, akkor szerintem sok a napi 10 ml makro. Ezért is kúszik fel a vízcsere előtt 2 mg/l-ig. Szerintem csökkentsd a makrot pl. 2/3-ra és a mikrot ne egyszerre adagold, hanem oszd le 7 napra az adagot. Úgy egyenletesebb lesz a növények mikroelemekkel való ellátottsága és jobban fel tudják használni a makro elemeket is. Ami még segíthet, hogy feljebb emeled a világítást (már ha tudod). Egyszerre viszont egy dolgot változtass és várj kb. 2 hetet, hogy meglásd, működik-e?

A világítást sajnos nem tudom feljebb vinni. Az adagolást pedig megpróbálom napiban, de akkor mennyit ajánlotok? Ha a te gondolatodat követem akkor kb 6ml makrot és 3ml mikrot tegyek , ha jól értem. Ha Jopet ajánlását követem akkor 7ml makro és 7ml mikro az adag. Ami biztos, hogy a makrot ezek szerint csökkentenem kell, és a mikrot is napi szinten adagoljam. De az mennyi legyen 3 vagy 7 ml? Elég jelentős az eltérés.
 
Remelem mas is ad tanacsot, de a 24 W, mar eleg jo egy 30 l nanohoz, ha eddig nem ment CO2, akkor mindenkeppen jol tetted, hogy beüzemelted. Több info kellene: hogyan van a CO2 adagolva, reaktor, vagy diffuzor, mertel-e vizparametereket, ammonia, nitrit, nitrat, foszfat tartalmat. Nekem a vilagitas egyebkent igy elsöre soknak tünik, 11 ora, 24 W/30 l-hez. Milyen növenyeid vannak? Ha jol latom, nemcsak zöld ször es/vagy szakall, hanem stgahorn is van ott az elöterben. Mikor indult az aki? Meg-meg infot...

A CO2 in-line diffúzorral megy. Szintje: dropcheckerlimezöld. :) Vízparamétereket nem mértem, de most hogy mondod mérek. Van ilyen JBL tesztcsíkom. :)
Világítás a 11 óra tényleg sok lenne, de én csak 9-et világítok. :p 12-21-ig. :) De lehet ez is sok.
Növények Parvula mini lenne az előtérben, de eddig csak szenvedett, Anubias petite, némi riccardia. Az akki kb. most egy éves. Szűrés, világítás lett fejlesztve rajta.
 
Hol van GSA alga? Csak a köveken, frontüvegen vagy oldalüvegen is, lassan növö növenyek levelein is? Eri az akit termeszetes napfeny esetleg? A vilagitasod is 9 ora, akar azt is lehet csökkenteni.

Napfény nem éri egyáltalán. a világításom egy hete még 10 óra volt. Így hogy visszavettem 9-re nem változott semmi sem. Egyébként a GSA mindenhol ott van a kövek azon oldalán ahol a fény éri. Amelyik követ kevésbé éri fény ott kevesebb is a GSA. Az üvegeken is ott van de kevésbé. Lassabban növő növényem csak egy van, de most hogy megnéztem azon másfajta algát is látok. Ez vajon mi és mit keres itt?:(
IMG_9148_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A CO2 in-line diffúzorral megy. Szintje: dropcheckerlimezöld. :) Vízparamétereket nem mértem, de most hogy mondod mérek. Van ilyen JBL tesztcsíkom. :)
Világítás a 11 óra tényleg sok lenne, de én csak 9-et világítok. :p 12-21-ig. :) De lehet ez is sok.
Növények Parvula mini lenne az előtérben, de eddig csak szenvedett, Anubias petite, némi riccardia. Az akki kb. most egy éves. Szűrés, világítás lett fejlesztve rajta.
Bocs. Beneztem valamit a vilagitassal...:eek:
 
Napfény nem éri egyáltalán. a világításom egy hete még 10 óra volt. Így hogy visszavettem 9-re nem változott semmi sem. Egyébként a GSA mindenhol ott van a kövek azon oldalán ahol a fény éri. Amelyik követ kevésbé éri fény ott kevesebb is a GSA. Az üvegeken is ott van de kevésbé. Lassabban növő növényem csak egy van, de most hogy megnéztem azon másfajta algát is látok. Ez vajon mi és mit keres itt?:(
View attachment 13846
Ha csökkentetted a vilagitast, az mar jo, de lehet, hogy az 1 het az keves lesz. Varj meg. Le lehetne menni akar 7-8 oraig is, ha mar volt 10 ora is, de egyenlöre maradj a tapozas modositason, aztan a vilagitas.
 
Ez vajon mi és mit keres itt?
Ez agancs algának tűnik nekem.

De az mennyi legyen 3 vagy 7 ml? Elég jelentős az eltérés.
Erre nem nagyon tudok mit mondani, mert nem használom, de talán lesz olyan, aki használja és mond rá okosat, hasznosat. Szerintem (hangsúlyozom, hogy csak ötlet) maradj a gyári adagolásnál a mikroval, de oszd le az adagokat napi szintre. A makróból add a gyári felét napi adagolással. Arra figyelj, hogy a TF nem EI táp, azaz ne 50%-ot cserélj hetente, hanem a gyártói előírás szerint. Ha jól emlékszem az olyan 20% körül van. A carbo (ha van CO2, akkor) 1 ml/20 liter/nap adagban is mehet akár, de ettől többet ne adj.
 
Sziasztok!
Elvoltam 1 hetet nyaralni és mire hazajöttem tele lett az akvám algával. Ugye átálltam a TF-el napi adagolásra 3ml mikro és 6 ml makro-re és megy bele még a 4 ml carbo.
Eddig is volt GSA rendesen, de most aztán csupa zöld minden. Ráadásnak megjelen több helyen fekete ecset is. A parvulám meg elkezdett foltokban barnulni, olyan mintha rothadna. Mielőtt leléptem lime volt a drop checker is, de most meg kevés co2-t mutat. Elkeserítő a látvány. Amit ennek hatására változtattam, hogy visszavettem a világítást 8 órára a 9ről. A AM1000 reaktoromban kicseréltem a labdákat Dryvit hálóra. Kicsit kevesebb bubit látni, de még így is szódásüveg szerű. Leteszeltem a vizet is a napi adag beöntése előtt NO3-ra 0-t!!! mutatott PO4-re 0,5mg/l. Mit változtassak még?
 
Sziasztok, egy kis segitseget kernek a beazonositashoz. 98ca3889467f6bee14435f09e64ef57a.jpg
Foleg a levelszeleken lathato fekete valamirol lenne szo. Elore is koszonom.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Szia! Szerintem fekete ecsetalgával van dolgod.
Talan meg annyit, hogy elsosorban az also leveleken van.
Ecsetem van, az esozteto elotti mohan az nem igy nez ki.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Utoljára módosított:
Talan meg annyit, hogy elsosorban az also leveleken van.
Ecsetem van, az esozteto elotti mohan az nem igy nez ki.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Pedig meg mertem volna rá esküdni. Nekem is az öreg leveleken jelent meg, és idővel szépen "kiszőrösödtek", ha nem vágtam le őket. Sajnos más tippem nincs rá :(
 
Pedig meg mertem volna rá esküdni. Nekem is az öreg leveleken jelent meg, és idővel szépen "kiszőrösödtek", ha nem vágtam le őket. Sajnos más tippem nincs rá :(
Ha ezt hagyom es nem kezelem carboval szep lassan beboritja foltokban a levelet de nem "szorosodik" ki kesobb sem.
 
Ha ezt hagyom es nem kezelem carboval szep lassan beboritja foltokban a levelet de nem "szorosodik" ki kesobb sem.
Értem, érdekes amit mondasz. Sajnálom hogy nem tudtam segíteni, de majd biztos megmondják a nálam tapasztaltabbak
 
Sziasztok!
Elvoltam 1 hetet nyaralni és mire hazajöttem tele lett az akvám algával. Ugye átálltam a TF-el napi adagolásra 3ml mikro és 6 ml makro-re és megy bele még a 4 ml carbo.
Eddig is volt GSA rendesen, de most aztán csupa zöld minden. Ráadásnak megjelen több helyen fekete ecset is. A parvulám meg elkezdett foltokban barnulni, olyan mintha rothadna. Mielőtt leléptem lime volt a drop checker is, de most meg kevés co2-t mutat. Elkeserítő a látvány. Amit ennek hatására változtattam, hogy visszavettem a világítást 8 órára a 9ről. A AM1000 reaktoromban kicseréltem a labdákat Dryvit hálóra. Kicsit kevesebb bubit látni, de még így is szódásüveg szerű. Leteszeltem a vizet is a napi adag beöntése előtt NO3-ra 0-t!!! mutatott PO4-re 0,5mg/l. Mit változtassak még?
Szerintem ha minden jóból eleget adsz,max annyi lehet a gondod,hogy kevesebb co ment az akvába,ezáltal csökkent a növekedési intenzitás így kevesebb tápot szívtak fel a növények a megmaradt meg felhalmozódott.Mind ezt vakon gondolom úgy,hogy nem tudom miből mennyit adsz hány literre. Nekem is volt már ilyen megjelent az alga egy rövid időre és akkor láttam ,hogy a dc pár napja kékes zöld. Utána állítottam meg is oldódott.
 
Back
Oldal tetejére