• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Sziasztok.
Felszámolom az 50 literes nanomat kezelhetetlen cyano baktérium miatt ,itt hagyok nektek róla 4 db képet.Ha valakinek nem tiszta milyen is ez az alga vagy baktérium fajta hát ez szerintem halványan, de sugallja nem túl változatos kinézetét :) Használjátok egészséggel ;)
 

Attachments

  • DSC02442.JPG
    DSC02442.JPG
    304.5 KB · Megtekintések: 5
  • DSC02443.JPG
    DSC02443.JPG
    288.2 KB · Megtekintések: 4
  • DSC02444.JPG
    DSC02444.JPG
    309.7 KB · Megtekintések: 2
  • DSC02445.JPG
    DSC02445.JPG
    297 KB · Megtekintések: 3
Sziasztok.
Felszámolom az 50 literes nanomat kezelhetetlen cyano baktérium miatt ,itt hagyok nektek róla 4 db képet.Ha valakinek nem tiszta milyen is ez az alga vagy baktérium fajta hát ez szerintem halványan, de sugallja nem túl változatos kinézetét :) Használjátok egészséggel ;)

Basszus, ez nagyon csücskös.
Részvétem! :(
 
Sziasztok!

A Riccardián pár napja valami ismeretlen izét vettem észre.
Nem hasonlít egyik általam ismert algafajtára sem. (talán leginkább a staghorn-ra, de ennek nagyon szépen elkülönülő szálai vannak, melyek erőteljesek, nem inognak a vízben)
Láthatólag se az Amanok, se az Otok nem nyúlnak hozzá.
Tekintve a telepedésének helyét közvetlen Carbo fecskendezést nem próbáltam még, de inkább vesszen, vagy lebontom a fáról az érintett mohaterületet, minthogy továbbterjedjen.
Tud valaki segíteni, hogy mi lehet ez? Köszönöm!
upload_2016-8-28_21-43-22.jpeg
 
Sziasztok!

A Riccardián pár napja valami ismeretlen izét vettem észre.
Nem hasonlít egyik általam ismert algafajtára sem. (talán leginkább a staghorn-ra, de ennek nagyon szépen elkülönülő szálai vannak, melyek erőteljesek, nem inognak a vízben)
Láthatólag se az Amanok, se az Otok nem nyúlnak hozzá.
Tekintve a telepedésének helyét közvetlen Carbo fecskendezést nem próbáltam még, de inkább vesszen, vagy lebontom a fáról az érintett mohaterületet, minthogy továbbterjedjen.
Tud valaki segíteni, hogy mi lehet ez? Köszönöm!
View attachment 16522
Ugyan ilyet fedeztem fel a napokban fissidensbe. Ha kihúzogatom belőle , nem kapaszkodik simán kijön.Én is kíváncsi vagyok mi lehet ez.
 
Az algát nem tudom, és nem is vagyok benne biztos, de én diatomnak nézem. Ha az, akkor algaevő csapat kellene bele, Amano-k, pár Oto. Friss akváknál tipikus algafajta.
De persze lehet, hogy rosszul látom. :)
 
Sziasztok!

Kérlek segítsetek! Rendszeres vízcsere mellett (hetente 40-50 %) rendszeres tápozás (5-5 ml GA tápok), CO2 (DC mindig megfelelő színű). Általában vasárnapra van ütemezve a vízcsere, szerda, csütörtök környékén már az üveg falain lehet látni a "lerakódást". Kb. 5-6 hete megy ez így. Ami a mostani képen látszik, az kb 2 hetes, olvastam ugyebár, ha ezt hagyjuk 10-20 napig, akkor utána könnyen eltávolítható. Nos, ez a második próbálkozás, de tűnni nem akar ez a csúfság. Mit lehetne kezdeni ezzel? Segítsetek légyszi!
 

Attachments

  • DSC_2295.JPG
    DSC_2295.JPG
    74 KB · Megtekintések: 8
Sziasztok!

Kérlek segítsetek! Rendszeres vízcsere mellett (hetente 40-50 %) rendszeres tápozás (5-5 ml GA tápok), CO2 (DC mindig megfelelő színű). Általában vasárnapra van ütemezve a vízcsere, szerda, csütörtök környékén már az üveg falain lehet látni a "lerakódást". Kb. 5-6 hete megy ez így. Ami a mostani képen látszik, az kb 2 hetes, olvastam ugyebár, ha ezt hagyjuk 10-20 napig, akkor utána könnyen eltávolítható. Nos, ez a második próbálkozás, de tűnni nem akar ez a csúfság. Mit lehetne kezdeni ezzel? Segítsetek légyszi!
Növények felszívják a tápot rendesen? Megy a bubizás?
 
Hát Én letolnám bankkártyával és vagy foszfáttal mennék utána vagy visszáb venném a tápot. Mennyivel világítasz és mennyi időt? Nincs naplód?

A tisztítás sajnos semmire nem vezet, két-három nap után ismét ugyan ilyen lesz az üveg. Na jó, nem ennyire, mert ez most a második hét közepe. Világítás 8 óra, ebből maxon (96 W) 6 óra. Szűrés Tetra EX1200 Plus.
Az érdekes az egészben, hogy a lassan fél éves scape-ben semmit nem változtattam az ég világon, és most kb. másfél hónapja pedig ez van.. A tápozás, a fény, a CO2, a vízcsere rendszeressége... Minden ugyan így volt, van. Most miért jött ez?
Megfordult már a fejemben, hogy szétszedem az egészet...
 
Back
Oldal tetejére