• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Euphyllia kertem

Nekem Salifert van, nem tudom használtál-e ilyet...ez egy 💩
Még úgy sincs meg a színváltás, hogy pluszba adagolom a foszfátot.
Én is azt használtam korábban és szenvedtem vele. A salifert nitrátnak az a trükkje, hogy oldalról nézed és osztod 10-el az eredményt. Ez édes vízre is használható, bár kérdéses, hogy növényesben mire elég az 1ppm-es teteje.
 
Én is azt használtam korábban és szenvedtem vele. A salifert nitrátnak az a trükkje, hogy oldalról nézed és osztod 10-el az eredményt. Ez édes vízre is használható, bár kérdéses, hogy növényesben mire elég az 1ppm-es teteje.
Most láttam, hogy az egyik tengeris márkának lesz egy smart tesztje, amivel több értéket is lehet mérni...kiváncsi leszek az árára 🤔
 
Hosszas morfondírozás után vettem egy kis bohóchalat a másik mellé. Egyenlőre úgy tűnik, hogy nem bántják egymást. Reméljük párba állnak. Azért volt szükség erre, mert a korallok túl sok nitrátot vontak ki folyamatosan a vízből és nem volt az üveg megfelelően terhelve. Ha majd nagyobbak lesznek kapnak egy nagyobb üveget.

4BE31659-AEE2-4E77-A40B-24E84E9EC849.jpeg
 
Nekem a nagy hetekig bántotta, kergette a kicsit, mire össze szoktak. Az anemóna környékére sem engedte...rendesen sajnáltam már...
 
Az első halaim a bohócok voltak, egyszerre, egy helyről vettem őket, azóta is jól kijönnek egymással.
Amiket utána vettem egy kisebb üvegbe, pár hónap elteréssel a kettőt, azok sose szokták meg egymást.
Reméljük nàlad minden rendben lesz!

Én most gondolkodom, hogy egy Gramma Loreto-t még beteszek.
 
Az első halaim a bohócok voltak, egyszerre, egy helyről vettem őket, azóta is jól kijönnek egymással.
Amiket utána vettem egy kisebb üvegbe, pár hónap elteréssel a kettőt, azok sose szokták meg egymást.
Reméljük nàlad minden rendben lesz!

Én most gondolkodom, hogy egy Gramma Loreto-t még beteszek.
Nagyon figyelj, hogy ne ál-királygrammát vegyél, mert az iszonyú agresszív. A királygramma nagyon jópofa, bár sokat van bent a barlangjában. Minimálisan területvédő csak. A barlangot, amiben él masszívan védi, közelébe se enged mást, de azon kívül nem támad rá más halakra. Nekem másik nagy kedvencem a tűzgéb, igen jópofa és sokkal többet van elöl mostanában.

Kicsit meg van sérülve a nagyobbik bohóc háta, pont most vettem észre a fényképről. Megnéztem élőben is, és tényleg. Hozok be egy kis vitamint, hogy gyorsabban felépüljön.
 
Nagyon figyelj, hogy ne ál-királygrammát vegyél, mert az iszonyú agresszív. A királygramma nagyon jópofa, bár sokat van bent a barlangjában. Minimálisan területvédő csak. A barlangot, amiben él masszívan védi, közelébe se enged mást, de azon kívül nem támad rá más halakra. Nekem másik nagy kedvencem a tűzgéb, igen jópofa és sokkal többet van elöl mostanában.

Kicsit meg van sérülve a nagyobbik bohóc háta, pont most vettem észre a fényképről. Megnéztem élőben is, és tényleg. Hozok be egy kis vitamint, hogy gyorsabban felépüljön.
Ál-királygramma alatt rá gondoltál:
Pseudochromis paccagnellae?
Kinézetre hasonló, mint a gramma, de valóban agresszív.
A tűzgébek nekem is tetszenek, de nem nagyon félős?
 
Szuper, hogy jól kijönnek egymással!
Te mivel eteted a bohócokat?
Az egyik akvakertész találkozón kaptam talán @keszalvo -tól jó minőségű apró granulátumot, meg néha adok nekik fagyasztott vörös planktont, amit a korallszirtben vettem. Az azért jó, mert annyira tiszta, hogy nem kell átmosni, nem emeli jelentősen a foszfátot. Édesvízbe is szoktam nano halaknak adni belőle. Imádják. Vettem hikari tengeri tápot is, de azt még nem kóstoltattam velük, otthon van.
 
Back
Oldal tetejére