• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Euphyllia kertem

Ez vízcsere előtt volt. Vízcsere után felment 1375-re és 460-ra. Holnap teszek majd fel képet.
Pont az a jó, hogy vízcsere előtt sem kevés...várom nagyon a képeket.
Nitrát-foszfát szinted itt milyen? Nekem az Eum nagyon 💩 állapotban van...
 
Az elmúlt egy hónapban voltak problémák rendesen. A KH-val küzdöttem és a nitrát is a béka feneke alatt volt. N-t adagoltam pluszban és elkezdtem használni a faunamarin ready2reef all in one termékét. Egyenlőre pozitív véleményem van róla. A problémák miatt 3 korall is majdnem megpurcant, de sikerült úgy ahogy gatyába ráznom őket. A fotón a 3 kicsi középsők voltak azok.

63354D98-CB04-42AF-A928-F3C7E89BFC6D.jpeg
 
Bálint,

Mi a titka nálad, hogy ilyen szépek az euphylliák?
Messze nem az igazi. Sok hibát követtem el menet közben. De remélem, hogy be tudom most úgy állítani, hogy jó legyen és tényleg szépek legyenek. Az euphylliák szeretik a kicsit magasabb tápanyagszintet. Múltkor lement 1-re, ezért gyorsan adagoltam is pluszban N-t.
 
Messze nem az igazi. Sok hibát követtem el menet közben. De remélem, hogy be tudom most úgy állítani, hogy jó legyen és tényleg szépek legyenek. Az euphylliák szeretik a kicsit magasabb tápanyagszintet. Múltkor lement 1-re, ezért gyorsan adagoltam is pluszban N-t.
Nálam hosszú hetekig nagyon ramaty volt, de nem pusztult el, én pedig vártam...
Én annak tudom be a javulást, hogy elkedtem a ballingot. Nálam sem az igazi, viszont azóta már két fej van, és lassan, de növekszik. Azért a tieid szebbek(egyenlőre) 😉😆
 
Mivel indokolt volt, használtam FM DinoX-et. Dino pillanatok alatt eltűnt. Helyét szinte azonnal vörös cyano vette át, vagy legalábbis annak tűnt. Vízcserekor leszívtam a legfelső kavics réteggel a 90%-át. Meglátjuk mennyire jön vissza. Ma rámértem az üvegre. NO3 3, PO4 0,03. Emeltem 10-re és 0,1-re. Meglátjuk hogy alakul.

71BAA81D-9BD1-4F12-AD19-822DB10FD449.jpeg

Itt pedig egy kis csillag:

0837627D-4367-477D-9662-4ECCB97B8575.jpeg
 
Fotódokumentálok egy kicsit. Reggel bekerült egy Conomurex (strombus) luhuanus. Eredetileg cyano elleni szert akartam használni, de mivel sikerült baromi drága pénzért szereznem egy ilyen csiguszt, elvetettem a vegyszer használatát. Fotó előtt cseréltem 20% vizet is. Korallok kicsit megsértődtek, hogy rájuk zúdítottam a vizet. Csiga jól látható 3-4 cm-es ösvényen mozgott reggel óta, gyönyörűen kipucolta azt a sávot az orra előtt.

41442C51-2907-49AA-99B7-EA49B2824295.jpeg
Vettem egy TM PO4 Pro tesztet is. Végre látom az értékeket. PO4: 0,06 NO3: 2,5
Nitráton kicsit emelek.
 
Fotódokumentálok egy kicsit. Reggel bekerült egy Conomurex (strombus) luhuanus. Eredetileg cyano elleni szert akartam használni, de mivel sikerült baromi drága pénzért szereznem egy ilyen csiguszt, elvetettem a vegyszer használatát. Fotó előtt cseréltem 20% vizet is. Korallok kicsit megsértődtek, hogy rájuk zúdítottam a vizet. Csiga jól látható 3-4 cm-es ösvényen mozgott reggel óta, gyönyörűen kipucolta azt a sávot az orra előtt.

View attachment 170465
Vettem egy TM PO4 Pro tesztet is. Végre látom az értékeket. PO4: 0,06 NO3: 2,5
Nitráton kicsit emelek.
Egész jó hatékonysággal takarít...egy két nap és nyoma sem lesz... Milyennek értékeled ezt a tesztet? Érdekel a véleményed.
 
Back
Oldal tetejére