• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri Euphyllia kertem

Nyitok ennek is naplót, hogy ne a Tündérkertet offoljam folyamatosan.
Az üveget 2021 november 30-án indítottam emlékeim szerint. Maga az üveg egy 45x27x30 opti white és egy tidal35 került rá az elején. Alapvetően euphyllia korallokat szerettem volna tartani, de az otthoni picibe egész egyszerűen nem fértek volna bele. A korallok egy jó részére jellemző, hogy valamilyen módon képesek bántani egymást. Euphylliák konkrétan lecsalánozzák a mellettük levő más fajtákat, hogy helyet csináljanak maguknak.

279DEA6E-2646-440A-8784-AEEF19F6E89B.jpeg
 
Seachem stability és prodibio bio digest-el lett indítva, mivel élőlény nem volt benne, ezért nyomtam bele egy prodibio bio trace-t is. December 7-én lecseréltem a szűrőt egy nagyobb tidal55-re.

368DA54D-CAB4-4884-91DD-5DEE1FB38CB7.jpeg

Tettem bele 3 kg élő követ is és megjött a lámpa is. Került bele 4 nassarius, 4 nerita undata csiga és 3 thor garnéla is.
 
Korallokkal eleinte nagy bajban voltam, mert környezetvédelmi okok miatt ausztrália és a többi exportőr ország limitálta a szállítást. Ennek eredményeképpen durván elszálltak az árak. 10 éve a legdrágább sps fragek kerültek 40$-ba, most a legolcsóbbak kerülnek ennyibe. Euphyllia korallok is 25-30e forint körül mozognak. Szóval nehéz helyzet volt, de két kedves tengeri akvaristának köszönhetően sikerült olcsón szereznek kisebb fejeket.
 
Január 6-án érkezett egy Euphyllia glabrescens Green Tip Black Torch korall. A szűrővel szemben helyeztem el a kisebbik kövön, hogy kapjon jó áramlást. Tulajdonképpen sikeresnek tekinthető az indítás egyenlőre mert egy kivételével mindegyik euphyllia szemlátomást nőtt és egészségesnek tűnik. A hivatkozott egy nem kap egyenlőre megfelelő áramlást, de remélem hamar túlnövi a követ és megoldódik a dolog. Került ugyanaznap bele még kettő clibanarius tricolor is pár extra üres csigaházzal együtt.
 
Pár napja behoztam az anemonàt. Otthon csak szenvedett a garnélák folyamatos piszkálódása miatt, itt viszont kivirult. Ezek a mai képek. Algát ne nézzétek a kavicson, hét második felében pucolom. A képek nem szín-hűek. A polipok vége jópár euphyllián nem kék, hanem inkább világos lila.

D851D891-4F28-499E-90B9-6527E036A09A.jpeg
6DCC006D-1F31-4B8B-B5AD-B92414F1795F.jpeg
6D8F0772-F7C8-4450-97CA-7314499CCA62.jpeg
 
Helyhez kötött lps korallok, meszes vázzal. Felfelé és oldalra bokrosodnak. Eközben csalánoznak közepes mértékben.
Jellemző rájuk, hogy közepes fényerőt igényelnek és a túl erős áramlást nem szeretik, bár a hosszabb polipú fajták jobban szeretik az erősebb áramlást.
Tavasszal kis biznisz esetleg? 😁
 
Anemona osztódott a héten. Ideje volt már, mert nagyon ketté akart már válni. Érdemes megnézni a képen, hogy a különböző fényerősségek mellett mennyivel másabbak a polipjai. A lámpa alatt lévő teljesen buborékos, a kevés fényt kapónak meg teljesen megnyúlnak a karjai.

2D6AA145-D0F4-49AF-A3B9-C270A2B349A0.jpeg
 
Back
Oldal tetejére