• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Építsünk akváriumvezérlőt Arduino-ból

Köszi a segítséget!

valahogy így tudtam a leírásod alapján megvalósítani
Kód beillesztése:
if (hour*60+minute==1066)
 
{
digitalWrite (relPin, HIGH);
delay(10000);
digitalWrite (relPin, LOW);
delay(60000);
}

Így összességében tehát a nap adott percén belül bekapcsol 10mp-re, viszont utána is tettem várakozást, mivel a progi folyamatosan pörög, és miután letelik a 10 másodperc, és frissíti magát , megint bekapcsolna újabb 10 másodpercre. Így jónak tűnik, végeredményben Rodnej-nak is igaza volt. Köszönöm mindkettőtöknek!
Ami a projektet illeti, ez számomra inkább egyfajta autodidakta tanulás, bedobozolva, nem biztos, hogy lesz, mivel nekem már van egy készen omron zen-ből, jelenleg az is parlagon hever :-(
Akvárium elektromos vezérlő kicsit másképp | Page 2 | Magyar Akvakertész Fórum
bár kitudja lehet azt szétszedem és pénzé teszem, és ha újra lesz nagy akváriumom (most csak egy kis garnélás van) akkor ez az arduino lapka fogja vezérelni, kisebb így nem foglal annyi helyet, és valószínűleg nem is fogyaszt annyit.
Igazából a célom, nem az volt, hogy megmutassam nekem ilyen van. Hanem hogy aki érez magában egy kis barkácsolási kedvet (ki nem hiszen ez a topik erről szól), és érdekli némiképp az elektronika, vezérlések, az remélhetőleg ennek a leírásnak , és az itt közzétett program segítségével maga is meg tudja építeni a saját kis vezérlőjét.
 
Köszi a linket, de ez nekünk nem jó, mivel csak másodpercenként ki-be kapcsolgatja a relét, nekünk viszont olyan parancs kell, hogy egy bizonyos időpontban kapcsoljon be pár másodpercre egy kimenetet, de aznap többet ne,(esetleg carbo-nál még 1x ha valaki két részre osztja a napi adagot) ez ugye a növénytáppumpákhoz kellene , amik, pl ami nekem van, 1ml-t nyom másodpercenként. Ablakmosó szivattyús megoldásnál, pedig még rövidebb időzítés kell.
Hmmm. Igazad van.
Amúgy köszi, hogy megosztottad velünk ezt az áramkört. Kezdem beleásni magam a lehetőségeibe és most nagy terveket készitek vele az akva automatizálásra :)
 
Szia,

Ilyesmire gondoltam, de azért írtam, hogy a másodperceket is figylembe kell venni, mert itt már a percnél finomabb felbontásra van szükséged és ahogy gondolom láttad is, többször is be fogja kapcsolni az adott percben.
Én valahogy így csinálnám:
Kód beillesztése:
if (hour*3600+minute*60+second==1066*60) // ki is lehet számolni, én csak felszoroztam a Te által adott időt a másodpercekkel
{
digitalWrite (relPin, HIGH);
delay(10000);
digitalWrite (relPin, LOW);
// delay(60000); // erre így már nem lesz szükség
}

Remélem segítettem.

pá,
Gyuri
 
Köszi a segítséget, ez így tényleg korrektebb, meg úgy vettem észre,hogy az arduinonak mintha nemigazán tetszene az előbbi megoldásom, mükszik de a soros port figyelés alapján kicsit nehezen akar magához térni utána :)
Hiába én eléggé kezdő vagyok még, ugyan feliratkoztam egy 60 napos e-mailos tanfolyamra, de úgy vettem észre, hogy az sem teljesen kezdőknek szól, inkább valami különbözeti oktatás.
 
Én beszereztem egy Raspberry PI-t és első körben csak a hőmérséklet és ph mérésen gondolkodtam
Szia! A PI-t annyiban látom rizikósabbnak, hogy ha megborul az oprendszer rajta, elfittyen az SD kártya, akkor neki kell feküdni rendbe tenni.

Arduino esetén a progi benne van, egy ki/bekapcs (ha jól sejtem) és megy tovább. A PI nagy előnye lenne, hogy minden értéket lehet sql-be tenni, neten megjeleníteni, webszerveren keresztül irányítani is.
Kicsit off voltam, bocs.
 
Tervezed az adatokat valahogyan megjeleníteni?

Szevasz!
Nem tervezek semmi ilyesmit, bár van egy kis "LCD" (inkább háttér világított quarc) kijelzőm hozzá, viszont nincs elég kimenetem, ugyan portbővítő IC-vel valószínűleg meg lehetne oldani, de nem akarom ilyennel bonyolítani a rendszert, meg nem is értek annyira még hozzá. Kijelzés nélkül is szerintem használható a vezérlés, az órán kívül, amúgy se volna értelme mást kijelezni. Webszerveres és egyéb távirányításoknak, egy akváriumnál ...... nem értem mi szükség lenne rá. A lényeg az egész írásban, hogy akinek kedve, kis műszaki érzéke, és némi pénze :) az össze tudjon dobni magának egy ilyen egyszerű vezérlőt, és ne keljen kínlódnia időkapcsolókkal, pláne ha növénytáp adagolót is szeretnénk működtetni, ahol meg mezei időkapcsolóval nem lehet ezt megoldani a perces időzítés miatt.
 
Üdv! Nagyon megtetszett ez az adruino, elkezdtem kicsit utána nézni és arra jutottam , hogy a mega 2560-ra jobban megéri beruházni a ki és bemenetei miatt, én úgy tervezem ilyent vásárolok, és ha később lesz kedvem akkor simán lehet bővíteni kijelzővel, ph, kh, és hőmérővel meg az atya ég tudja még mivel.
Ha megjönnek a motyók akkor prezentálom mit és hogyan sikerült megoldani. De addig is köszönöm ezt a szép kis leírást meghozta a kedvem a barkácsoláshoz.
 
Üdv a csapatban!

Örülök hogy meghoztam a kedvedet egy kis barkácsoláshoz, kíváncsian várom majd a végeredményt, illetve ha lesz esetleg valami egyedi megoldásod akkor szívesen vesszük az ehhez kapcsolódó programot is.
 
lehet bővíteni kijelzővel, ph, kh, és hőmérővel meg az atya ég tudja még mivel.
Szia! Találtál már konkrét típust vagy ez csak a jövő? Én most keresgélek, PH jelölt és hőmérő már van de KH-t, átfolyásmérőt és a többit nem lelem. Illetve nem hobby áron :(
Ez az Arduino brutál darab!!
 
Szia! Találtál már konkrét típust vagy ez csak a jövő? Én most keresgélek, PH jelölt és hőmérő már van de KH-t, átfolyásmérőt és a többit nem lelem. Illetve nem hobby áron :(
Ez az Arduino brutál darab!!
Komponenseket megrendeltem most várok a sok kacatra, vezetőképesség mérő atlas-scientific.com/product_pages/sensors/ec-sensor.hátéemel átfolyásmérő is van itt, csak drága dolgok ezek.
 
Sziasztok!

Én már régóta gondolkodom az arduino vezérlésen. A panel is már régen a fiókban, (MEGA). Az E-mail tanfolyam összes része megérkezett, de eddig még nem volt időm elolvasni... :(
Amit eddig terveztem, esetleg érdekes lehet nektek is:
- óra RTC helyett/mellett DCF 77 (a jelenlegi vezérlésem is használja, nagyon kényelmes)
- Világítás vezérlés FET-ekkel, így dimmerelhető a led, lehet villámlást csinálni, napkelte, naplemente, felhős....
- növénytáp adagolás (HW még kidolgozás alatt)
- elpárolgott víz utántöltés
- CO2 (PH alapján)
- O2
- hőmérséklet
- szűrés kikapcsolása etetéskor

A program még sehogy sem áll, de ezek a tervek.
A programot érdemes eljárásokra bontani, így ha szükség van rá, elég csak az eljárást meghívni.

Üdv.
 
Úgy látom te jobban képben vagy mint én programozás terén, így lehet a tanfolyam nem sok újat fog mondani. Én végigolvastam, de többet tanultam a neten található programokból, youtube videókból. De mond csak mit jelent az, a növénytáp adagolásnál, hogy "HW még kidolgozás alatt"?
 
Szerintem HW alatt hardvert értett, ami maga az adagoló szerkezet lenne.
Kösz , a dupla W, megzavart kicsit, az én javaslatom ez ügyben, hogy kár barkácsolgatni, körül kell nézni a nemzetközi aukciós oldalon, postával 20 dolcsiért lehet kapni ilyen dózispumpát.
Akvárium elektromos vezérlő kicsit másképp | Page 2 | Magyar Akvakertész Fórum
Barkács megoldásként, mivel az arduino lekezeli a modellezős szervókat , így injekciós fecskendős megoldást lehet csinálni,
DIY tápoldat adagoló | Page 6 | Magyar Akvakertész Fórum
de nem hiszem hogy sokkal olcsóbb volna, mivel ehhez ehhez kell egy méretesebb 30 gramm körüli szervő, ami többe kerülhet, mint ha veszel dózispumpát
 
Úgy látom te jobban képben vagy mint én programozás terén, így lehet a tanfolyam nem sok újat fog mondani. Én végigolvastam, de többet tanultam a neten található programokból, youtube videókból. De mond csak mit jelent az, a növénytáp adagolásnál, hogy "HW még kidolgozás alatt"?
Igen HW = hardware
Nem vagyok programozó zseni... C kicsit megy, az meg nincs messze az arduino-tól. Gondolkodtam a dózispumpán, de többen itt a fórumon agályosnak tartják a cucc tartósságát, valamint nehéz jó csövet találni hozzá, ráadásul ezzel sem megoldott a feltöltés, mert állítólag nem szívja fel a tartályból az anyagot. (ezek az infók innen a fórumról, nem a saját tapasztalataim)
A szervós megoldást nem lenne gond megvalósítani, mert modellezem is, van szervóm, viszont úgy próbálom megoldani, hogy minél kevesebbet kelljen vele foglalkozni.
3db 800cc-s tartályt már beszereztem, ezeket azért nem kell hetente töltögetni :D
 
Igen HW = hardware
Nem vagyok programozó zseni... C kicsit megy, az meg nincs messze az arduino-tól. Gondolkodtam a dózispumpán, de többen itt a fórumon agályosnak tartják a cucc tartósságát, valamint nehéz jó csövet találni hozzá, ráadásul ezzel sem megoldott a feltöltés, mert állítólag nem szívja fel a tartályból az anyagot. (ezek az infók innen a fórumról, nem a saját tapasztalataim)
A szervós megoldást nem lenne gond megvalósítani, mert modellezem is, van szervóm, viszont úgy próbálom megoldani, hogy minél kevesebbet kelljen vele foglalkozni.
3db 800cc-s tartályt már beszereztem, ezeket azért nem kell hetente töltögetni :D

Nekem a héten jött meg a dózispumpa, kipróbáltam és hibátlanul működik, felszippant bármit és jól adagolható 1sec/1ml, 3db a pótfejekkel 80$-ba került, tartálynak a tápok saját üvegét fogom használni, nem öntözgetem feleslegesen. Napi 4-7 sec működési idővel sokáig elmegy, egyedül a gumi kérdéses meddig bírja, de 1-2 évet majd csak kibír.
 
Nekem a héten jött meg a dózispumpa, kipróbáltam és hibátlanul működik, felszippant bármit és jól adagolható 1sec/1ml, 3db a pótfejekkel 80$-ba került, tartálynak a tápok saját üvegét fogom használni, nem öntözgetem feleslegesen. Napi 4-7 sec működési idővel sokáig elmegy, egyedül a gumi kérdéses meddig bírja, de 1-2 évet majd csak kibír.
Szerinted alkalmas lehet elpárolgott víz utántöltésre is? Vagy azért ne legyen telhetetlen az ember?
 
Szerinted alkalmas lehet elpárolgott víz utántöltésre is? Vagy azért ne legyen telhetetlen az ember?
Szerintem teljesen jól használható arra is. Nem tudom, hogy korábban milyen dózispumpákra írták, hogy nem szívja fel a tartályból a tápot, amit én vettem az simán felszívta, sőt a csőben lévő folyadékot is kitolta a tesztek alatt. Tökéletesen mondjuk azért nem zár, mert nem tettem visszafolyásgátlót így másnapra azért visszafolyt a tartályba a csőben lévő táp, de ezt igazából nem volt probléma, egyszerűen rászámoltam pár másodpercnyi plusz időt a cső feltöltésére. Amúgy a 20 dolcsis is így néz ki, és láttam szétszedve, és a szerkezete is ugyanaz, egy a különbség, hogy az fekete:
GHL Dosing Pump - növénytáp adagoló pumpa modul most csak 23 500 Ft - Green Aqua
 
Back
Oldal tetejére