• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Emerskert

Jency

Főkertész
No hát eljött ennek is az ideje. Gondoltam, frappánsan lehetne a címe ' Emersebb Iwagumi ', de aztán úgy döntöttem, ez is egy jó kis név. Az akvárium és a kövek lehetnek ismerősek és az előéletéről is nyilván tudtok már ezt-azt, szóval nem is ragozom nagyon. Közel egy évig volt dísze a nappalimnak az Andristól már készen megszerzett csoda, de a munka, zenekar illetve a tanulás mellett - mint a tál volt gazdájának - nekem is egyre kevesebb időm maradt, nagyon elhanyagoltam szegényt.

Aztán jött az ihlet, hogy na akkor most, újraindítom.

Igazából az út valamelyest már ki van járva előttem, de ettől függetlenül marha jó érzés volt megépíteni ezt a mini világot. Egyedüli különlegesség, hogy a cégünk bővítette kínálatát és mi is foglalkozunk ledszalagos, ledes dolgok árusításával, szerelésével, úgyhogy eleinte arra gondoltam, hogy ledszalagokkal világítom meg, amiket egy üveglapra szerelek rá, így meg volt oldva a takarás párásítás szempontjából, valamint bejutott a természetes fény is. Persze 4,6 W-al nem lehet csodát csinálni, így kapott még egy 50 W-ot, így most már szerintem jó lesz.

Akkor egy két adat:

Üveg egy már még jobban megkopott teknősakvárium:)

Talaj: tropica táptalaj illetve általános növényes talaj.

Világítás: 50 w 6500 k

Táp: akvárium vízzel locsolom, ro vízzel permetezem.

Indítás: Karácsony előtti napokban, legyen mondjuk 2012.12.20.


IMG_0453 by Jency:), on Flickr

És akkor egy héttel ezelőtt:


fotó 1 by Jency:), on Flickr

fotó 2 by Jency:), on Flickr

IMG_0578 by Jency:), on Flickr

IMG_0579 by Jency:), on Flickr

IMG_0580 by Jency:), on Flickr

IMG_0573 by Jency:), on Flickr

IMG_0574 by Jency:), on Flickr

IMG_0572 by Jency:), on Flickr

Ja természetesen a fotózás a kedvenc technikámmal, mobiltelefonnal történik, mert nincs más, de már ez is le van beszélve kedvenc dobosommal, úgyhogy ha megérett rá a kertecske, természetesen tervezem rendesen befotózni.
 
Nagyon szép, gartula. Egy időben én is agyaltam hasonlón, igazából egy kicsi 6 literesben most is nevelkedik HC, de ha nagyobb lenne, biztos csinálnék valami permetező rendszert, vagyis az egyik sarokban csinálnék egy kis kamrát, amiben szivaccsal megszűrném a vizet, és ezt amennyiben lehetséges légpumpával porlasztva visszajuttatnám a növényekre, így volna egy kis körforgása a víznek, nem csak gyűlne-gyűlne az aljzatban, legalábbis nálam ez a jelenség van, mivel le van takarva a kis aki fóliával.
 
Szia Ákos!

Ez az!!!
Így kell ezt csinálni!
Igaz hogy közel vagy a centrumhoz (Schruz), de gondolom van benne saját elképzelés bőven!

Kérjük a növény listát, a folyamatok felsorolását a kezdetektől, a mostani rutint és a rendszeresebb naplózást!

Hajrá emers kertek!

A.ttila
 
Szia!

Köszönöm szépen.
Igazából Andris sem tudott eleinte arról, hogy mire készülök, egy pár hete említettem neki, ő mondta, hogy naplózzam, úgyhogy mondhatni teljes egészében saját elképzelés szerint született - természetesen mint írtam, az alap dolgokat Andris már egyszer tesztelte az Emersed Iwagumiban.

Este írok növénylistát is.

Örülök, hogy ennyi embernek elnyerte a tetszését.
 
No akkor egy pár sor a növényekről.

Először is köszönet egy nagy részért érte gberecz és shodan kollegáknak, akik felajánlották a megmarad, lenyírt növényeiket nekem.

Ezek voltak a frissítés:

limnophilia sessiliflora, rotala rotundifolia, rotala macrandra ill. hydrocotyle tripartita japan.

Az előző összeállításból az előteret szerettem volna megőrizni, de itt is inkább a fiatalabb hajtásokat dugványoztam, habár vonzó volt egy az egyben átpakolni (szinte mint egy gyepszőnyeget lehetett kiszedni) inkább a pepecselősebb változat mellett döntöttem. Ceratopteris thalictroides, Ludwigia arcuata,Eleocharis parvula szintén került bele, valamint Myriophyllum matogrossense. Hirtelen ennyi jut eszembe:)

Amire nagyon kell, kellett figyelni, az a HC iszonyatos terjeszkedése. Mindenhova bekúszott, úgyhogy azt találtam ki, jobb oldalt hagyom, illetve a bal oldali kő lábánál, a többi próbálkozását meg szapora metszéssel "díjazom". A többi növényről nagyon nem tudok mit mondani, igazából nagyon szépen növögetnek, a fejemben már kezd összeállni egy kép, hogy mit szeretnék kihozni belőle, remélem egy pár hónapon belül ezt a fotókon ti is viszontlátjátok. :)
 
Nagyon szép, tetszik! Az a baj most már Veled is és Andrissal ,hogy felpiszkáltátok a fantáziámat, és elkezdtem tervezgetni, ábrándozni egy ilyenről... :D
Talán egyszer. (y) Figyelni fogom, mi történik itten. :)
 
Szia loci!




Szerintem ne fogd vissza magad!
Egy ilyen edény fele annyi munka mint egy akvárium!

A.ttila

Arról nem beszélve, hogy aki imád nap mint nap "matázni" valamit, sokkal könnyebb dolga van, hiszen egyrészt nem lesz könyékig vizes, másrészt a gravitáció törvényeit nem módosítja a víz felhajtó ereje, ergó könnyebb ültetni, metszeni, építgetni.

Én csak bíztatni tudlak, hogy vágj bele!
 
Gondoltam írok pár sort, igazándiból nagyon szembetűnő változás nincs jelenleg, aminek örülök, hogy nagyon szépen elkezdett sűrűsödni minden, illetve a megemelt világításnak köszönhetően iszonyat szép pirosas árnyalatot öltenek a növények, elképesztő látni, hogy milyen gyorsan reagáltak a fényváltozásra a növények.

IMG_0635 by Jency:), on Flickr

IMG_0638 by Jency:), on Flickr
 
Ebből mi lett a végére? Vagy még nincs vége? Nagyon érdekelne, mert én is szeretnék az akváriumopm mellé egy emerskertet.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére